Paseczki do quillingu - czym ciąć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-16, 16:04   #1
Verderben
Raczkowanie
 
Avatar Verderben
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 43

Paseczki do quillingu - czym ciąć?


Witam

Lubię quilling, ale wycinanie paseczków nożyczkami przyprawia mnie o ból głowy - nie dość, że trzeba odrysować to jeszcze i tak równo nie wychodzą. Czym wycinacie te paseczki? Wiem, że można niszczarką do papieru, ale to raczej droga rzecz. Prosze o jakieś wskazówki

Ps. Wiem, że można kupić już pocięte, ale one są...hmmm...kolorystyczni e ograniczone
Verderben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 16:19   #2
rebell2
Zadomowienie
 
Avatar rebell2
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 049
GG do rebell2
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

Kawałek szyby (ciut większy od A4), nożyk do tapet lub introligatorski z odłamywalnym ostrzem, długa metalowa linijka. Wystarczy wtedy zaznaczyć sobie na kartce punkty co 3 mm (na górze i na dole) i tnie się te paski w miarę szybko, całkiem równo od tej właśnie metalowej linijki. No i nie trzeba później mazać ołówka na całej długości paska. Nożyk się na szybie trochę tępi, ale wystarczy co jakiś czas odłamać kawałek ostrza. Dobrze sobie kupić od razu zapas ostrzy we właściwym rozmiarze. Nie polecam cięcia na tych specjalnych matach do cięcia, przy większej ilości pasków bardzo szybko się niszczą.
__________________
Quillingowo i nie tylko...
Nie widzisz zdjęć? - TUTAJ są wszystkie
niby-blog
rebell2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 16:31   #3
bila
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 571
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

Ja mam niszczarkę. Taką zwykłą na korbkę- kosztowała 20,-. Jest super. Szybko można uzyskać paseczki. Ma jednak taką wadę, brzegi paseczków są strzępiaste, a szerokość 3,5mm co nie wygląda dobrze na katkach. Jeśli chcesz mogę Ci naciąć paseczków 2,5mm gilotyną. Podaj adres i jakie chcesz kolory.

Edytowane przez bila
Czas edycji: 2009-02-16 o 18:07
bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 16:32   #4
Noami
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Holland
Wiadomości: 1 076
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

polecam znalesc kogos lub isc do jakiejs firmy i zapytac o niszczarke do papieru tylko trzeba najpierw sprawdzic na ile mlm ona tnie
bo sa rozne ja mam w domu co tnie na 8 mlm w adruga na 6 wiec za grube , aczkolwiek i tak je czasem wykorzystuje ale mam koleznke ktora mi przpuscila przez ta maszyne i mam na 4 mlm a to idealnie jak dla mnie
__________________
zapraszam do siostrzyczkowego watku
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...10#post9518710

moj maly swiat
www.noamiworld.blogspot.c om
Noami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 18:21   #5
Verderben
Raczkowanie
 
Avatar Verderben
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 43
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

Cytat:
Napisane przez bila Pokaż wiadomość
Ja mam niszczarkę. Taką zwykłą na korbkę- kosztowała 20,-. Jest super. Szybko można uzyskać paseczki. Ma jednak taką wadę, brzegi paseczków są strzępiaste, a szerokość 3,5mm co nie wygląda dobrze na katkach. Jeśli chcesz mogę Ci naciąć paseczków 2,5mm gilotyną. Podaj adres i jakie chcesz kolory.
A jaką masz gilotynę? Ile kosztowała? Tym da się chyba ciąć paseczki na każdą szerokość? Chyba takie coś muszę sobie sprawić - mam w domu mnóstwo kolorowego papieru i chętnie bym coś z niego zrobiła, ale przy cięciu nożyczkami schodzi mnóstwo czasu i po jakimś czasie boli ręka
Verderben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 18:40   #6
bila
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 571
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

Mam gilotynę, ale kosztowała ponad 200,- Jest to taka gilotyna z ogranicznikiem. Można na niej ciąć od milimetra w zwyż. Jest dobra ale tylko cienki papier można na niej ciąć do 160 do 210, czyli do kartek bazowych się nie nadaje.
bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 18:48   #7
Verderben
Raczkowanie
 
Avatar Verderben
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 43
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

Cytat:
Napisane przez bila Pokaż wiadomość
Mam gilotynę, ale kosztowała ponad 200,- Jest to taka gilotyna z ogranicznikiem. Można na niej ciąć od milimetra w zwyż. Jest dobra ale tylko cienki papier można na niej ciąć do 160 do 210, czyli do kartek bazowych się nie nadaje.
Bazowe, czyli takie np z technicznego bloku? 200 zł to dużo, tak 50 zł max mogłabym wydać, ale pewnie taka nie będzie zbyt dobra
Verderben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 06:53   #8
bila
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 571
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

Taką za 50,- to można ciąć paseczki i są też extra, ale trzeba mieć wielką wprawę, żeby uciąć równo. Ta moja nie tnie kartek z bloku technicznego, gdyż kółko w niej wtedy spada, dlatego muszę mieć drugą do innego cięcia.
bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 09:52   #9
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

ja cięłam za pomocą linijki i nożyka z odłamiwanymi ostrzami. jak miałam wenę to nacięłam pasków i potem miałam na jakiś czas. takim nożykiem cięłam kilka kartek na raz. ale fakt, mając dostęp do niszczarki byłoby dużo szybciej. ale cóż, trzeba sobie jakoś radzić inaczej.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 14:50   #10
kruszynka1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 048
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

a jak ciac paseczki te z tzw."grzebyczkiem" do kwaitków? bo nożyczkami to bardzo pracochłonne?
__________________
Nasz ślub: 12.11.2011r.
kruszynka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 14:42   #11
Verderben
Raczkowanie
 
Avatar Verderben
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 43
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

Ten pomysł z cięciem paseczków nożykiem jest boski Przynajmniej w porównaniu do nożyczek, bo wiadomo, że z niszczarką byłoby jeszcze lepiej Dzięki dziewczyny za pomysł

Mam tylko jeden mały problem: skąd wziąść kawał szyby nieco wiekszy od a4? Niestety praktycznie nic innego się do tego nie nadaję, bo zostają ślady, a potem nożyk skacze i paski nie są tak równe.
Verderben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 08:32   #12
bila
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 571
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

Można kupić u szklarza i wtedy poprosić szybę o odpowiedniej grubości i od razu oszlifowaną.
Jeszcze przypomniałam sobie, że sa takie norzyki do cięcia papieru z dwoma ostrzami, także świetnie nadają się do quillingu. W zestawie z nożykiem 3 ostrza o różnych odległościach między sobą.
bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 16:14   #13
ilusia84
Przyczajenie
 
Avatar ilusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

Mam do własnego użytku gilotynę elektryczną, dlatego mogę pociąć na równe paski różnej szerokości. Niestety na razie mam dostęp jedynie do kolorowego cienkiego papieru A4
Stąd pytanie do Was, dziewczyny. Czy w technice quillingu paski długości 29,7cm nadają się czy są za krótkie? Czy oprócz szerokości 3mm inne też mają wzięcie?
__________________
Pozdrawiam cieplutko
ilusia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 17:50   #14
bila
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 571
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

Cytat:
Napisane przez ilusia84 Pokaż wiadomość
Mam do własnego użytku gilotynę elektryczną, dlatego mogę pociąć na równe paski różnej szerokości. Niestety na razie mam dostęp jedynie do kolorowego cienkiego papieru A4
Stąd pytanie do Was, dziewczyny. Czy w technice quillingu paski długości 29,7cm nadają się czy są za krótkie? Czy oprócz szerokości 3mm inne też mają wzięcie?
Nadają się w zupelności takiej grubości paseczki. Można na naszym rynku spotkać jeszcze 2mm , 6mm, 8mm i 1cm
bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 01:12   #15
ilusia84
Przyczajenie
 
Avatar ilusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

Dzięki za informacje
A czy długość 29,7cm jest ok czy za krótka?
__________________
Pozdrawiam cieplutko
ilusia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 07:03   #16
bila
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 571
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

U nas najczęściej jest ta długość 29,7 cm czyli cięte z kartki A4, bardzo rzadko widziałam z A3. Zagraniczne paseczki mają ok. 54cm do 70cm. Przy kręceniu wystarczają takie jeśli chodzi o kartki, jak potrzeba dłuższy to się skleja.
bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 13:40   #17
levima
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 808
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

Hej a taka gilotyna jak w tym linku(mam nadzieję że można wklejać linki) http://allegro.pl/gilotyna-do-papier...403587681.html czy ona będzie dobra do cięcia paseczków??? bo nie wiem brać czy nie brać Przy okazji czy ona też utnie paier wizytówkowy bo nic tu nie ma napisane ale może, któraś z Was ma podobne cacko w domu?
__________________
Mój quilling i inne papiery
levima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 07:22   #18
bila
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 571
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

Ta gilotyna tnie papier wizytówkowy. Paseczki też nią utniesz, tylko za każdym razem musisz dobrze podsunąć papier i wymierzyć szerokość paseczka i jest to uciążliwe przy małej szerokości paska i cieciu dużej ilości. Do tego, co jakiś czas trzeba wymieniać ostrze i podkladkę, która jest w tym trymerze.
bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 08:35   #19
ilusia84
Przyczajenie
 
Avatar ilusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

Miałam taką gilotynę, ale mi nie zawsze równo wychodziło
Ale papier wizytówkowy spokojnie da się pociąć, gorzej będzie z paseczkami 3mm, bo ogranicznika nie ma, więc trzeba ręką przytrzymać papier.
Pytanko mam jeszcze
Czy papier grubości 120 lub 130g nadaje się do zwijania?
__________________
Pozdrawiam cieplutko
ilusia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-17, 12:00   #20
bila
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 571
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

Jak najbardziej taki papier nadaje się do zwijania. Ja osobiście tylko na takim zwijam paseczki. Lepiej się wtedy układają.
bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 09:29   #21
konza
Raczkowanie
 
Avatar konza
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 392
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

a ja z teściową przepuszczamy przez niszczarkę , wszystko jest pięknie i równo pocięte w tempie ekspres,polecam tym co idą na łatwiznę
__________________
nie jestem aniołem stróżem,ale zawsze jestem obok by Cię wysłuchać


szukam-targowisko
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=434997


http://deccoria.pl/galeria,id,29950 i tu też jestem
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=304040moj wątek
konza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 23:48   #22
Uschata
Przyczajenie
 
Avatar Uschata
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

Cytat:
Napisane przez kruszynka1985 Pokaż wiadomość
a jak ciac paseczki te z tzw."grzebyczkiem" do kwaitków? bo nożyczkami to bardzo pracochłonne?
Najłatwiej i najprzyjemniej za pomocą specjalnych `wycinaczy` do maszynki typu Cuttlebug
http://www.scrapdragon.com.au/p/1155...-shipping.html
Niestety taka impreza jest dosyć kosztowna (u_u)
Ja walczę nożyczkami, ale nie zawsze wychodzi to tak ładnie równo jakbym chciała (¬_¬") i chyba dlatego bardzo rzadko robię takie kwiatki.

Co się zaś tyczy samego ciecia paseczków to początkowo używałam nożyczek - z fatalnymi rezultatami, przez co szybko zainwestowałam ok. 50,- zł w trymer do papieru. Całkiem poręczne urządzenie, czasami jednak zdarzały się buble przy cieciu. Ostatnia inwestycja to ręczna niszczarka do papieru, która zapewnia idealne 3mm paski w ilości `dużo` w błyskawicznym czasie. Minusem jest to ze zostawia postrzępione brzegi paseczków. Po pierwszej probie myślałam że wyrzuciłam pieniądze, ale po zawinięciu paseczków i ułożeniu kompozycji muszę powiedzieć, że te postrzępione brzegi maja swój urok (~_^) i sprawiają wrażenie `miękkości `.
Uschata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 14:33   #23
women71
Przyczajenie
 
Avatar women71
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: POLSKA
Wiadomości: 27
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

[QUOTE=Verderben;11006830]Witam

Lubię quilling, ale wycinanie paseczków nożyczkami przyprawia mnie o ból głowy - nie dość, że trzeba odrysować to jeszcze i tak równo nie wychodzą. Czym wycinacie te paseczki? Wiem, że można niszczarką do papieru, ale to raczej droga rzecz. Prosze o jakieś wskazówki

Ps. Wiem, że można kupić już pocięte, ale one są...hmmm...kolorystyczni e ograniczone [
/QUOTE]
Można użyć maszynki do makaronu. Tnie równo bez ząbków papier rysunkowy i techniczny. Minusem dla niektórych może być grubość 6mm. Ale kartki robić się da
Jak będę miała coś fajnego, na pewno pokażę. Szerokość kartki pasującej do maszynki to
A5 ninus ok. 1 do 1,5 cm.
__________________
Cenię ludzi , którzy chcą dawać innym nadzieję

Edytowane przez women71
Czas edycji: 2014-06-27 o 14:41
women71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 15:05   #24
Morena5555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 48
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

ja się męczę nożyczkami :/
Morena5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 12:45   #25
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Paseczki do quillingu - czym ciąć?

Trymerem, nawet 2mm. się utnie, i zawsze równo.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 13:45:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.