Jak oduczyć się ciśnięcia długopisu podczas pisania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-30, 16:19   #1
Gajuta
Raczkowanie
 
Avatar Gajuta
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 134

Jak oduczyć się ciśnięcia długopisu podczas pisania?


Witam wszystkich!
Mam dość nietypowy problem i nie wiedziałam w jakim dziale umieścić mój wątek. Mianowicie podczas pisania strasznie cisnę długopis. Gdy muszę na studiach napisać na wykładzie dużą ilość notatek to robi mi się czerwone wgniecienie na palcu, poza tym zauważyłam, że palec, który dociskam długopisem podczas pisania zrobił mi się lekko krzywy Od dziecka rodzice mi powtarzali, że mam mocno trzymać długopis podczas pisania... Myślicie, że można się tego oduczyć? Czasami po takim ciśnięciu okropnie mnie boli ręka, do tego ten palec mam krzywy Może ktoś miał taki sam problem co ja i go rozwiązał?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi!

Edytowane przez Gajuta
Czas edycji: 2011-05-30 o 16:20 Powód: Sprecyzowanie myśli ;)
Gajuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 16:45   #2
TelephoneDesire
Evil olivE
 
Avatar TelephoneDesire
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 531
Dot.: Jak oduczyć się ciśnięcia długopisu podczas pisania?

Może trzymasz długopis za nisko?
TelephoneDesire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:28   #3
Twojaakokainax33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 186
Dot.: Jak oduczyć się ciśnięcia długopisu podczas pisania?

Cytat:
Napisane przez Gajuta Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
Mam dość nietypowy problem i nie wiedziałam w jakim dziale umieścić mój wątek. Mianowicie podczas pisania strasznie cisnę długopis. Gdy muszę na studiach napisać na wykładzie dużą ilość notatek to robi mi się czerwone wgniecienie na palcu, poza tym zauważyłam, że palec, który dociskam długopisem podczas pisania zrobił mi się lekko krzywy Od dziecka rodzice mi powtarzali, że mam mocno trzymać długopis podczas pisania... Myślicie, że można się tego oduczyć? Czasami po takim ciśnięciu okropnie mnie boli ręka, do tego ten palec mam krzywy Może ktoś miał taki sam problem co ja i go rozwiązał?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi!

Ja tak mialam z olowkami jak malowalam albo pisalam.
Bo od dziecka pisalam piorem i nie moglam mocno przycisnac bo by sie stalowka zlamala i pisalam lekko i tak mam nawet z dlugopisem ze lekko pisze .
Ale olowkiem wiedzialam ze nie zlamie sie a jak zlamie to sie naoszczy i tak do pewnego momentu że nie umialam nic zgumowac. to tata mnie uczyl zebym lekko trzymalam i lekko malowala , pisala .
Moze tez sproboj na zasadzie olowek i sproboj coraz lzej pisac. jak mocno chyba ze siee nie uda to dlugopisem sproboj lekko malowac albo cos.
A tak to ogl. nie wiem jak pomoc inaczej xd
__________________
... Była Aparatka ...
Góra ... 2o.o1.2o1o ... do ... o5.o7.2o11 ...
Dół ... 16.o3.2o1o ... do ... o5.o7.2o11 ...


... Aparat Retencyjny ...
... o5.o.7.2o11 ... (Góra and dół !)
Twojaakokainax33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 13:50   #4
Gajuta
Raczkowanie
 
Avatar Gajuta
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 134
Dot.: Jak oduczyć się ciśnięcia długopisu podczas pisania?

Dzięki za odpowiedzi Tak sobie pomyślałam, żeby może kupić pióro i uczyć się pisać lekko. No, ale spróbuję najpierw z ołówkiem Jeszcze raz dziękuję!
Gajuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 20:06   #5
Twojaakokainax33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 186
Dot.: Jak oduczyć się ciśnięcia długopisu podczas pisania?

Cytat:
Napisane przez Gajuta Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi Tak sobie pomyślałam, żeby może kupić pióro i uczyć się pisać lekko. No, ale spróbuję najpierw z ołówkiem Jeszcze raz dziękuję!
Jak Ci cos pomoglo to odpiszz xd
__________________
... Była Aparatka ...
Góra ... 2o.o1.2o1o ... do ... o5.o7.2o11 ...
Dół ... 16.o3.2o1o ... do ... o5.o7.2o11 ...


... Aparat Retencyjny ...
... o5.o.7.2o11 ... (Góra and dół !)
Twojaakokainax33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 07:38   #6
girl-from-poland
Raczkowanie
 
Avatar girl-from-poland
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 302
Dot.: Jak oduczyć się ciśnięcia długopisu podczas pisania?

Nerwowe osoby dociskają mocno długopis więc zastanów się jaka może być przyczyna. Ja polecam cienkopisy stabilo, bo pisze się szybko i nie mozna ich dociskac
girl-from-poland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 08:28   #7
Gajuta
Raczkowanie
 
Avatar Gajuta
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 134
Dot.: Jak oduczyć się ciśnięcia długopisu podczas pisania?

Cytat:
Napisane przez girl-from-poland Pokaż wiadomość
Nerwowe osoby dociskają mocno długopis więc zastanów się jaka może być przyczyna. Ja polecam cienkopisy stabilo, bo pisze się szybko i nie mozna ich dociskac
Kupiłam te cienkopisy i powiem, że są bardzo dobre Zobaczymy po jakimś czasie czy mi pomogą Dzięki!
Gajuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-07, 21:07   #8
Coquellie
Raczkowanie
 
Avatar Coquellie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: północ, pola i łąki
Wiadomości: 35
Dot.: Jak oduczyć się ciśnięcia długopisu podczas pisania?

Dobre pióro to cudny pomysł, niemal od razu zaczyna się pisać delikatniej i ładniej, pióro tak łatwo się prowadzi, miękko.
Bardzo cisnęłam długopis, wytłaczałam słowa na kolejnych kartkach a ręka bolała od nadgarstka aż do łokcia przy dłuższych notatkach.
Nerwowość swoją drogą, za to pióro działa kompleksowo
Pięknie wygląda, jest coś szalenie przyjemnego w tej miękkości pisania
Coquellie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 20:45   #9
Gajuta
Raczkowanie
 
Avatar Gajuta
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 134
Dot.: Jak oduczyć się ciśnięcia długopisu podczas pisania?

Dzięki za odpowiedź Wróciłaś już do długopisu czy dalej piszesz piórem?
Gajuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 19:22   #10
Evaniesama
Raczkowanie
 
Avatar Evaniesama
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Jak oduczyć się ciśnięcia długopisu podczas pisania?

Cytat:
Napisane przez girl-from-poland Pokaż wiadomość
Nerwowe osoby dociskają mocno długopis więc zastanów się jaka może być przyczyna. Ja polecam cienkopisy stabilo, bo pisze się szybko i nie mozna ich dociskac
Stabilo ma także serię długopisów i piór kulkowych z serii ergonomicznej - wymagają one odpowiedniego ułożenia ręki i nacisku - i tylko wtedy będą pisać. Mogę Ci je polecić - w ten sposób oduczylismy moja leworęczną siostre pisania w cyrkowych pozycjach ręki
Evaniesama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 17:11   #11
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Jak oduczyć się ciśnięcia długopisu podczas pisania?

Cytat:
Napisane przez Gajuta Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
Mam dość nietypowy problem i nie wiedziałam w jakim dziale umieścić mój wątek. Mianowicie podczas pisania strasznie cisnę długopis. Gdy muszę na studiach napisać na wykładzie dużą ilość notatek to robi mi się czerwone wgniecienie na palcu, poza tym zauważyłam, że palec, który dociskam długopisem podczas pisania zrobił mi się lekko krzywy Od dziecka rodzice mi powtarzali, że mam mocno trzymać długopis podczas pisania... Myślicie, że można się tego oduczyć? Czasami po takim ciśnięciu okropnie mnie boli ręka, do tego ten palec mam krzywy Może ktoś miał taki sam problem co ja i go rozwiązał?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi!
Hehe, mam identycznie, wręcz mój palec środkowy, który to podtrzymuje długopis, ma takie zgrubienie, że wygląda jakby był jakiś wybity Na dodatek studiuję grafikę, więc codziennie piszę albo rysuję, i wciskam długopis w ten palec dzień w dzień
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 20:01   #12
Emiliano09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Jak oduczyć się ciśnięcia długopisu podczas pisania?

Witam.
To jak trzymamy długopis zależy przede wszystkim od sprawności całej ręki, zaczynając od ramienia kończąc na samych paluszkach oraz od napięcia mięśniowego w dłoni. Od tego zależy właśnie jak trzymamy długopis czy też jaki nacisk używamy podczas pisania. Najszybciej można sobie pomóc przez nakładki na długopisy czy ołówki, czy też przez zakup długopisu z odpowiednio wyprofilowanym miejscem do trzymania (tak jak ktoś wcześniej wspomniał - ergonomicznym). Aspekty, na które należy zwrócić szukając taki długopis to:
  1. grubość długopisu - lepsze są grubsze - neutralizuje wkładany nacisk
  2. trójkątny kształt miejsca trzymania - wymusza prawidłowe trzymanie długopisu
  3. dodatek ergonomiczny kształt - zawiera w sobie oba powyżej wymienione kryteria.
Działa - widziałam sama u dzieci i u dorosłych. W internecie można znaleźć tego coraz więcej. Polecam!
Emiliano09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 16:55   #13
Gajuta
Raczkowanie
 
Avatar Gajuta
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 134
Dot.: Jak oduczyć się ciśnięcia długopisu podczas pisania?

Cytat:
Napisane przez Emiliano09 Pokaż wiadomość
Witam.
To jak trzymamy długopis zależy przede wszystkim od sprawności całej ręki, zaczynając od ramienia kończąc na samych paluszkach oraz od napięcia mięśniowego w dłoni. Od tego zależy właśnie jak trzymamy długopis czy też jaki nacisk używamy podczas pisania. Najszybciej można sobie pomóc przez nakładki na długopisy czy ołówki, czy też przez zakup długopisu z odpowiednio wyprofilowanym miejscem do trzymania (tak jak ktoś wcześniej wspomniał - ergonomicznym). Aspekty, na które należy zwrócić szukając taki długopis to:
  1. grubość długopisu - lepsze są grubsze - neutralizuje wkładany nacisk
  2. trójkątny kształt miejsca trzymania - wymusza prawidłowe trzymanie długopisu
  3. dodatek ergonomiczny kształt - zawiera w sobie oba powyżej wymienione kryteria.
Działa - widziałam sama u dzieci i u dorosłych. W internecie można znaleźć tego coraz więcej. Polecam!
Dzięki za odpowiedź
Gajuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.