składy: mocznik :???please help - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-19, 22:06   #1
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701

składy: mocznik :???please help


własnie dostałam krem firmy Mincer
do cery tłustej z serii Young. Zauwazyałm, ze zawiera dosyc chyba nietypowy składnik czyli MOCZNIK
brzmi groźnie jak mocz
czy ktoras z wizazanek udzieli mi jakiejs wskazówki???
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 14:46   #2
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: składy: mocznik :???please help

z tego co sie orientuje to mocznik wystepuje w wielu kremach, m.in tych do rąk czy stop. ma silne wlasciwosci nawilzajace i zmiekczające wiec nie jest niczym groznym. spokojnie
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 16:52   #3
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: składy: mocznik :???please help

ta bletka ma rację, mocznik jest składnikiem silnie nawilżającym, wiec to bardzo dobrze, ze zawiera go twój kremik Tylko się troche dziwię, bo nigdy jeszcze nie spotkalam sie z kremem do twarzy z mocznikiem!
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 17:18   #4
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: składy: mocznik :???please help

Mocznik to popularny składnik kremów nawilżających (Urea albo Imidazlidinyl Urea). Czasem podrażnia. Z moczem ma tyle tylko wspólnego, że w nim też występuje.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 12:21   #5
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: składy: mocznik :???please help

Mocznik to składnik serii Xerial firmy SVR. Bardzo polecam kremy z tej serii o niższych zawartościach mocznika (xerial visage, xerial 5) do twarzy. Bardzo dobrze nawilżają i zmiękczają skórę. Używam od kilku miesięcy i mogę powiedzieć, że to mój ulubiony krem do twarzy. ładnie i szybko radzi sobie ze skórkami, które zazwyczaj widać po nałożeniu podkładu lub przypudrowaniu buzi. Ten krem chyba nie jest zbyt często kupowany, więc w aptekach pełno próbek. Ja sama bez żadnych zakupów tylko dlatego, że zapytałam o niego, dostałam piękny zestaw próbek na miesiącI od tej pory używam. Pytajcie i proście w aptece i wypróbujcie, gorąco polecam, to fajny krem

P.S. Mnie akurat nie podrażnił wcale, wręcz łagodzi, kiedy pojawiają się jakieś problemy z przesuszeniem czy inne. Dlatego, tak jak pisalam, wypraszajcie próbki u pań aptekarek
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 13:10   #6
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: składy: mocznik :???please help

Cytat:
Napisane przez kicala1
Mocznik to składnik serii Xerial firmy SVR. Bardzo polecam kremy z tej serii o niższych zawartościach mocznika (xerial visage, xerial 5) do twarzy. Bardzo dobrze nawilżają i zmiękczają skórę. Używam od kilku miesięcy i mogę powiedzieć, że to mój ulubiony krem do twarzy. ładnie i szybko radzi sobie ze skórkami, które zazwyczaj widać po nałożeniu podkładu lub przypudrowaniu buzi. Ten krem chyba nie jest zbyt często kupowany, więc w aptekach pełno próbek. Ja sama bez żadnych zakupów tylko dlatego, że zapytałam o niego, dostałam piękny zestaw próbek na miesiącI od tej pory używam. Pytajcie i proście w aptece i wypróbujcie, gorąco polecam, to fajny krem

P.S. Mnie akurat nie podrażnił wcale, wręcz łagodzi, kiedy pojawiają się jakieś problemy z przesuszeniem czy inne. Dlatego, tak jak pisalam, wypraszajcie próbki u pań aptekarek
popieram Kicale1 w 100%. moim ulubionym kremikiem do twarzy jest wlasnie krem z svr -xerial 5. bardzo go lubie i naprawde dobrze nawilza buzke.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 14:05   #7
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: składy: mocznik :???please help

Miło mi Kiedyś nawet używałam xerial 5 na dzień, a 10 na noc, bo jest tłustsza, ale bałam się trochę, że może przesadzam i przestałam

Dziewczyny, nie bójcie się słówka mocznik Brzmi nieciekawie, ale w kremie zapachu nie ma takiego jak w....
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.