Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-25, 23:20   #4471
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dontknow szkoda ze usunelas zdjecia bo chetnie bym zobaczyla, sama nie mialam wielkiego trądziku zaczynając brać izo, musisz to przemyśleć

A ja mam pytanie czy któraś z dziewczyn stosowała epiduo po kuracji lub wcześniej? moje odczucia są dziwne..wyglądam jak dalmatyńczyk jak tu ktoś wyżej określił..nie jaśnieją przebarwienia tylko skóra naokoło i nie wiem co o tym myśleć, stosuje jakieś niecałe 2 miesiące co ok. 2 dni.
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-26, 13:03   #4472
Koczica81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdzieś tam ..
Wiadomości: 34
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

wiecie co ja tez mam dylemat z tabletkami antykoncepcyjnymi bo mnie wlasnie jak je odstawilam i minelo 5 miesiecy , wszystko sie wtedy wyplukalo i wlasnie wylazly krosty, a to bylo po 5 latach od konca kuracji,, caly czas bralam tabsy i jak nagle przestalam to wszystko wylazlo, teraz sie zastanawiam czy nie lepiej nie brac anty podczas kuracji wogole,,, tu przeciez chodzi tylko o ciaze,, jesli sie jest odpowiedzialnym to mozna tego dopilnowac i bez tabsow... caly czas mnie to martwi ,, ze jak je potem odstawie to wszystko znowu wroci ;/
Koczica81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-26, 14:24   #4473
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
no więc wklejam. zdjęcia z rana, tuż po przebudzeniu i umyciu twarzy + flesz -> nie za fajnie to jednak wygląda..
Rzeczywiscie nie za fajnie to wyglada(widzialam zdjecia wczesniej). Te policzki to masz zmasakrowane troche. Jesli to jest stan po kuracji antybiotykami to bym sie powaznie zastanowila czy nie sprobowac retinoidow.

Cytat:
Napisane przez lowers Pokaż wiadomość
dontknow miałam podobny trądzik do Ciebie, znośnie, a później coraz więcej i więcej. Może jednak warto zacząć leczyć to wcześniej niż później mieć zmasakrowaną cere nawet po jakotakim wyleczeniu...?
Wlasnie, moze dermatolog stwierdzila ze lepiej zaczac teraz poki jeszcze nie masz bardzo glebokich blizn niz czekac na pogorszenie.

Cytat:
Napisane przez Koczica81 Pokaż wiadomość
wiecie co ja tez mam dylemat z tabletkami antykoncepcyjnymi bo mnie wlasnie jak je odstawilam i minelo 5 miesiecy , wszystko sie wtedy wyplukalo i wlasnie wylazly krosty, a to bylo po 5 latach od konca kuracji,, caly czas bralam tabsy i jak nagle przestalam to wszystko wylazlo, teraz sie zastanawiam czy nie lepiej nie brac anty podczas kuracji wogole,,, tu przeciez chodzi tylko o ciaze,, jesli sie jest odpowiedzialnym to mozna tego dopilnowac i bez tabsow... caly czas mnie to martwi ,, ze jak je potem odstawie to wszystko znowu wroci ;/
Jedna z dziewczyn(kamila, nicku dokladnie nie pamietam) tez po kilku latach od skonczenia kuracji miala problemy po odstawieniu tabsow, ale po 5-6 miesiacach wszystko sie unormowalo i w koncu okazalo sie ze ominie ja kolejna kuracja.

A swoja droga jaki ginekolog pozwolil Ci brac 5 lat tabsy bez przerwy? Z tego co wiem to przerwe robi sie po 2, gora 2,5 roku ciaglego brania i na pol roku odstawia sie tabletki wlasnie po to zeby w organiznie sie wszystko unormowalo.
Moze lepiej przebadac hormony zanim kuracje rozpoczniesz?
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-26, 17:56   #4474
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

chyba się jednak na to zdecyduję, bo dzisiaj widzę już pogorszenie ;(!
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-26, 19:49   #4475
rainbow31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

A ja właśnie zrobiłam sobie fotki i się załamałam.....Ohyda,popro stu...Chciałabym żeby czas płynął szybciej....ech ,cierpliwośćPozdrawiam
rainbow31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-26, 21:41   #4476
olgicula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk / Heidelberg
Wiadomości: 259
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hej wam.

Mam problem, musze podjac decyzje... Tradzik mam, stosowalam: tetralysal (przestal dzialac) duac, rosac, clindacne (0 działania)
i lekarz proponuje retinoidy oraz mowi, ze trzeba tez brac tabletki anty.

I tu maly problem, poniewaz 3 miechy temu odstawilam yasminelle, a dopiero wczoraj dostalam @ 1-szy raz po odstawieniu. Nie chce robic organizmowy kolejnego 'szoku' hormonalnego.
Aha, ile czasu minimalnie trwa kuracja? I jak szybko po zakonczeniu mozna zajsc w ciaze?
olgicula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-26, 21:42   #4477
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

no właśnie najgorsze jest to, że na fotkach wygląda się gorzej, niż na żywo.. ;/
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 10:26   #4478
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez olgicula Pokaż wiadomość
Hej wam.

Mam problem, musze podjac decyzje... Tradzik mam, stosowalam: tetralysal (przestal dzialac) duac, rosac, clindacne (0 działania)
i lekarz proponuje retinoidy oraz mowi, ze trzeba tez brac tabletki anty.

I tu maly problem, poniewaz 3 miechy temu odstawilam yasminelle, a dopiero wczoraj dostalam @ 1-szy raz po odstawieniu. Nie chce robic organizmowy kolejnego 'szoku' hormonalnego.
Aha, ile czasu minimalnie trwa kuracja? I jak szybko po zakonczeniu mozna zajsc w ciaze?
Wyszukiwarka sie klania. Dziewczyny pisaly o tym multum razy wiec poczytaj sobie caly watek.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-27, 13:34   #4479
mariend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 300
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczyny mam problem - dermatolog do której teraz chodzę ( bo moja miała zawał i jest na l4) chce zakończyc mi kuracje a ja jestem dopiero w trakcie 3 miesiąca brania izo. Pierwszy miesiac brałam 10 mg a teraz biorę 20mg dzinnie. Jest trochę lepiej, lecz dalszym ciagu coś mi wyskakuje, ale dermatolog stwierdziła, że skoro miałam wysyp na początku ( wie to na podstawie wywiadu który ze mną przeprowadziła) to juz teraz będze mozna zakończyc kuracje bo co miało wyjśc to wyszło i za tydzień chce mi już zmniejszyc dawkę do 10 mg i po tym koniec jestem przerażona

Nie wiem czy zmienic dermatologa, czy pójsc jeszcze raz do niej przyjąc te mniejsza dawkę i czekac aż wróci dermatolog która zaczeła mnie prowadzic od początku?

Edytowane przez mariend
Czas edycji: 2009-12-27 o 13:35
mariend jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-27, 13:48   #4480
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Ojej, biedna A wiesz jaką dawkę już przyjęłaś teraz w tej 2giej kuracji?

Dziewczyny, wszystkiego dobrego na Święta życzę wam, żeby kuracje zakończyły się sukcesem i żeby nigdy nie było nawrotu
no minimalną już wybrałam półtora miesiąca temu. Przez 8 miesięcy 3omg dziennie.. Oby było dobrze.
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-27, 15:57   #4481
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczyny czy wy pijecie jakiś alkohol podczas kuracji? Wiem, że chodzi tu o stan wątroby, ale zastanawiam się czy oddziaływuje to na samą izotretinoine. Czy od tego zależy powodzenie kuracji, jeżeli z wątrobą jest dobrze. Czytam to wszystko tyle czasu i ciągle nie wiem nic konkretnego.
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi

lowers jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 17:08   #4482
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczyny, jak to jest z depilacja? Wiem, że raczej jest zakazana. Mam niestety gęsty wąs nad wargą, jest przezroczysty, ale grupka najdłuższych włosków dorasta do 1 cm, te krótkie tworzą gęste futerko. Czytając wypowiedzi na wątku to wyobrażam sobie, że depilacja nawet takim chłodnym woskiem w plastrach rozgrzewanych w dłoni spowoduje obrażenia nad wargą i prze kilkanaście dni ta skóra będzie się łuszczyć, tworzyć strupy, a co gorsza może jeszcze jakieś blizny mi zostaną?
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-27, 17:26   #4483
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez lowers Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wy pijecie jakiś alkohol podczas kuracji? Wiem, że chodzi tu o stan wątroby, ale zastanawiam się czy oddziaływuje to na samą izotretinoine. Czy od tego zależy powodzenie kuracji, jeżeli z wątrobą jest dobrze. Czytam to wszystko tyle czasu i ciągle nie wiem nic konkretnego.
Ja szczerze mówiąc pije , piłam całą kuracje, tz tylko okazyjnie, imprezy itp. wyniki mam cały czas świetne, więc nic mi to nie zmieniało... Jakiejś róznicy na wysyp czy działanie leku po momentach w których coś tam sobie wypije też nie widze ; )
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-27, 21:46   #4484
rainbow31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Z tego co wiem, to alkohol nie ma wpływu na działanie izo. Chodzi tylko o biedną wątróbkę,więc jeśli można nie pić,to lepiej nie pić
Co do depilacji,to ja depiluję,ale nogi.I jakoś nie widzę strasznych rzeczy.
No ,ale z twarzą może być inaczej.
rainbow31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-27, 22:33   #4485
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja np, mam straszne suche placki na twarzy, więc bałabym się użyc na twarz plastra depilującego czy czegoś w tym rodzaju, po za tym mam kategorycznie zabronione jakiekolwiek nawilżanie twarzy, czasem czymś mazne już na te placki, bo bym nawet nie mogła podkładu rozłozyc, ale derm za każdym razem mówi NIE.. Troche to uciążliwe...
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 10:04   #4486
Koczica81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdzieś tam ..
Wiadomości: 34
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hej dziewczyny , nie wolno pić alkoholu z izotretinoina, lekarz mi powiedzial ze jesli juz bede bardzo potrzebowalo wypic te lampke szampana to zeby nie brac wieczorem lekow, poprostu ominac te dawke ktora by miala plywac w alkoholu,,, to logiczne ze to moze zaszkodzic,,, moze tego nie dostrzezecie od razu ale krew z alkoholem i z roa jest transportowana do mozgu wiec logiczne ze napewno sie cos tam uszkodzi,,,,
a co do moich tabsow anty , biore je juz od 18 roku zycia ale z przerwami oczywiscie ,,,, tylko ze dotychczas nie byla to przerwa dluzsza niz 5 miesiecy... wczesniej tak ale od skonczenia roa nie...

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez mariend Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem - dermatolog do której teraz chodzę ( bo moja miała zawał i jest na l4) chce zakończyc mi kuracje a ja jestem dopiero w trakcie 3 miesiąca brania izo. Pierwszy miesiac brałam 10 mg a teraz biorę 20mg dzinnie. Jest trochę lepiej, lecz dalszym ciagu coś mi wyskakuje, ale dermatolog stwierdziła, że skoro miałam wysyp na początku ( wie to na podstawie wywiadu który ze mną przeprowadziła) to juz teraz będze mozna zakończyc kuracje bo co miało wyjśc to wyszło i za tydzień chce mi już zmniejszyc dawkę do 10 mg i po tym koniec jestem przerażona

Nie wiem czy zmienic dermatologa, czy pójsc jeszcze raz do niej przyjąc te mniejsza dawkę i czekac aż wróci dermatolog która zaczeła mnie prowadzic od początku?
wydaje mi sie ze ta lekarka ktor chce ci tak szybko odstawic lek nie za bardzo potrafi nim leczyc.. kuracja powinna sie zakonczyc po osiagnieciu pewnej dawki w organizmie,, jak dla mnie szukaj kogos innego kto ci doprowadzi kuracje do konca..
20 mg dziennie to dla kogos kto wazy 30kg albo ma nadwyrezona watrobe , przy malej dawce kuracja sie strasznie predluza,,, to tez nie jest dobre,, np. latem

Edytowane przez Koczica81
Czas edycji: 2009-12-28 o 10:07
Koczica81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 10:15   #4487
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez evitanna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak to jest z depilacja? Wiem, że raczej jest zakazana. Mam niestety gęsty wąs nad wargą, jest przezroczysty, ale grupka najdłuższych włosków dorasta do 1 cm, te krótkie tworzą gęste futerko. Czytając wypowiedzi na wątku to wyobrażam sobie, że depilacja nawet takim chłodnym woskiem w plastrach rozgrzewanych w dłoni spowoduje obrażenia nad wargą i prze kilkanaście dni ta skóra będzie się łuszczyć, tworzyć strupy, a co gorsza może jeszcze jakieś blizny mi zostaną?
Napewno nie można depilować woskiem...
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 10:45   #4488
Dorix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 195
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez mariend Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem - dermatolog do której teraz chodzę ( bo moja miała zawał i jest na l4) chce zakończyc mi kuracje a ja jestem dopiero w trakcie 3 miesiąca brania izo. Pierwszy miesiac brałam 10 mg a teraz biorę 20mg dzinnie. Jest trochę lepiej, lecz dalszym ciagu coś mi wyskakuje, ale dermatolog stwierdziła, że skoro miałam wysyp na początku ( wie to na podstawie wywiadu który ze mną przeprowadziła) to juz teraz będze mozna zakończyc kuracje bo co miało wyjśc to wyszło i za tydzień chce mi już zmniejszyc dawkę do 10 mg i po tym koniec jestem przerażona

Nie wiem czy zmienic dermatologa, czy pójsc jeszcze raz do niej przyjąc te mniejsza dawkę i czekac aż wróci dermatolog która zaczeła mnie prowadzic od początku?
Na pewno nie kończ teraz kuracji. Spróbuj z nią porozmawiać, a jak nie da się przekonać, to szukaj innego lekarza. Szkoda byłoby tych trzech miesięcy - zdrowie + wydane pieniądze, a efektów brak.
Dorix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 11:52   #4489
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Kamma dzięki za odowiedź, jakby to powiedzieć-czuje się troche rozgrzeszona Nie chodzi mi o picie nie wiem jak często i w jakich ilosciach, ale raz na jakiś czas...
Masz zakaz nawilżania. Moja dermatolog pozwala, ale i tak podkład na łuszczącej sie skórze dobrze nie wygląda. A jak jest z tym u Ciebie? Może napiszesz jakiego podkładu używasz?
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi

lowers jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-28, 13:02   #4490
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Kamma1507 Pokaż wiadomość
ja np, mam straszne suche placki na twarzy, więc bałabym się użyc na twarz plastra depilującego czy czegoś w tym rodzaju, po za tym mam kategorycznie zabronione jakiekolwiek nawilżanie twarzy, czasem czymś mazne już na te placki, bo bym nawet nie mogła podkładu rozłozyc, ale derm za każdym razem mówi NIE.. Troche to uciążliwe...
Zakaz nawilżania to akurat mnie dziwi?
Przecież retinoidy powodują nadwrażliwość naskórka i ogólną suchość. O ile mogę zrozumieć taki zakaz w odniesieniu do nawilżaczy perfumowanych, drogeryjnych to nie rozumiem, czemu masz zakazane używanie aptecznych, hipoalergicznych, lekkich nawilżaczy??
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 13:16   #4491
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

A moja derm mówi 'nawilżać, nawilżać, nawilżać!' ; )))
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-28, 14:12   #4492
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Przeczytałam calusieńki wątek Dla mnie to już druga kuracja. Pierwsza przechodziłam 8 lat temu. Kurowałam się Roa. Nie wiem czy wtedy mówiło się o jakiejś minimalnej dawce, nie pamiętam tego, ale na 100% nie wybrałam dawki a i tak efekt utrzymywał się prawie 8 lat. Aż do momentu odstawienia tabsów właśnie.

Odstawiłam je jakieś dwa lata temu, z zamiarem zajścia w ciążę, czyli jakieś 6 lat po zakończeniu kuracji. No i zaczął się koszmar. Powoli wszystko wróciło, pani dermatolog doradzała cierpliwość, żeby dać skórze czas na przystosowanie się do nowych warunków. Faktycznie po pół roku udało mi się opanować wysyp i później było raz lepiej raz gorzej z przewagą gorzej. Najgorzej zareagowały plecy, czegoś takiego nie maiłam chyba nigdy Badania hormonów wyszły w normie.

W końcu pani dermatolog zadecydowała powtórzenie kuracji (to już inna dermatolog, nie ta u której leczyłam się te 8 lat temu). Ponieważ starania o ciążę odwiesiłam na hak, więc zdecydowałam się na powtórkę z rozrywki.

Jestem w 3 miesiącu brania Izo. Tu już dążymy do wybrania minimalnej dawki. Czuję się świetnie, wyniki mam dobre, jedynie cholesterol mam podwyższony. Na początku miałam koszmarny wysyp na buzi i plecach. Wielkie bolące gule...brrrr, to trwało 2 miesiace, później zaczęło się goić, jeszcze plecy są w średnim stanie, ale jest zima i bimbam na to . Na włosy biorę silicę, polecam też picie raz dziennie zaparzonego lnu, ochydne ale na serio pomaga, włosy wręcz odrastają.

Najbardziej podoba mi się brak przetłuszczania...haha, szkoda ze już tak nie może zostać na zwsze.

Do nawilżania na noc uzywam effaclar H (dla mnie genialny), na dzień filtr z biodermy, pod filtr używałam serum z wit C Lancome, ale myslę że każde inne serum bedzie dobre. Przy okazji troche rozjasnia przebarwienia. Niestety mi sie skończyło, szukam czegos nowego, bo cena tego z Lancome mnie powala. Rozmyslam nac Active XC, co prawda to nie serum...ale ma niezła opinie.

Generalnie jest super!
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 08:29   #4493
Koczica81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdzieś tam ..
Wiadomości: 34
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Kamma1507 Pokaż wiadomość
ja np, mam straszne suche placki na twarzy, więc bałabym się użyc na twarz plastra depilującego czy czegoś w tym rodzaju, po za tym mam kategorycznie zabronione jakiekolwiek nawilżanie twarzy, czasem czymś mazne już na te placki, bo bym nawet nie mogła podkładu rozłozyc, ale derm za każdym razem mówi NIE.. Troche to uciążliwe...
Dziwna sprawa z tym zakazem .... Ja mam tylko zakaz używania kremów przeciwtrądzikowych, ale mam sobie wlaśnie nawilżać twarz.
Wydaje mi sie że też powinnaś sprubować zanim ci się stanie większa krzywda.. przeciez w ulotce jest polecane nawilżanie oczu, nosa, ust , całego ciała wiec twarzy też...
Może lepiej się poradź jakiegoś innego dermatologa ..
pozatym ten lek nie ma złuszczać naskórka tylko zasuszyć gruczoły lojowe, wiec decyzja twojej dermatolog jak dla mnie jest dziwna... szkoda skóry

Edytowane przez Koczica81
Czas edycji: 2009-12-29 o 08:31
Koczica81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 09:45   #4494
taliena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 205
GG do taliena
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Czy sądzicie, że przy przyjmowaniu Aknenorminu mogę też brać suplementy diety zawierające beta-karoten?
taliena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 10:38   #4495
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez taliena Pokaż wiadomość
Czy sądzicie, że przy przyjmowaniu Aknenorminu mogę też brać suplementy diety zawierające beta-karoten?
Nie mozesz, bo beta-karoten to prowitamina A czyli cos z czego w organizmie wytwarzana jest witamina A.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 10:49   #4496
taliena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 205
GG do taliena
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Nie mozesz, bo beta-karoten to prowitamina A czyli cos z czego w organizmie wytwarzana jest witamina A.
Tak, wiem, że beta-karoten zostanie rozłożony na wit A, jednak ciekawiło mnie czy nawet taka dawka jak 0,5 mg może zaszkodzić

Edytowane przez taliena
Czas edycji: 2009-12-29 o 10:53
taliena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 10:53   #4497
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez mariend Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem - dermatolog do której teraz chodzę ( bo moja miała zawał i jest na l4) chce zakończyc mi kuracje a ja jestem dopiero w trakcie 3 miesiąca brania izo. Pierwszy miesiac brałam 10 mg a teraz biorę 20mg dzinnie. Jest trochę lepiej, lecz dalszym ciagu coś mi wyskakuje, ale dermatolog stwierdziła, że skoro miałam wysyp na początku ( wie to na podstawie wywiadu który ze mną przeprowadziła) to juz teraz będze mozna zakończyc kuracje bo co miało wyjśc to wyszło i za tydzień chce mi już zmniejszyc dawkę do 10 mg i po tym koniec jestem przerażona
Nie wiem czy zmienic dermatologa, czy pójsc jeszcze raz do niej przyjąc te mniejsza dawkę i czekac aż wróci dermatolog która zaczeła mnie prowadzic od początku?
moim zdaniem zmień dermatologa. Dawka min to podstawa udanej kuracji...

Cytat:
Napisane przez evitanna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak to jest z depilacja? Wiem, że raczej jest zakazana. Mam niestety gęsty wąs nad wargą, jest przezroczysty, ale grupka najdłuższych włosków dorasta do 1 cm, te krótkie tworzą gęste futerko. Czytając wypowiedzi na wątku to wyobrażam sobie, że depilacja nawet takim chłodnym woskiem w plastrach rozgrzewanych w dłoni spowoduje obrażenia nad wargą i prze kilkanaście dni ta skóra będzie się łuszczyć, tworzyć strupy, a co gorsza może jeszcze jakieś blizny mi zostaną?
nie wolno!!!!!! przeczytaj sobie ulotkę

Cytat:
Napisane przez evitanna Pokaż wiadomość
Zakaz nawilżania to akurat mnie dziwi?
Przecież retinoidy powodują nadwrażliwość naskórka i ogólną suchość. O ile mogę zrozumieć taki zakaz w odniesieniu do nawilżaczy perfumowanych, drogeryjnych to nie rozumiem, czemu masz zakazane używanie aptecznych, hipoalergicznych, lekkich nawilżaczy??
ja uwazam, że po to jest ulotka leku zeby ją czytac i się do niej stosować Skoro jest napisane, że trzeba nawilżać to trzeba nawilżać! I racja- takimi delikatnymi, aptecznymi..

Cytat:
Napisane przez Koczica81 Pokaż wiadomość
Dziwna sprawa z tym zakazem .... Ja mam tylko zakaz używania kremów przeciwtrądzikowych, ale mam sobie wlaśnie nawilżać twarz.
Wydaje mi sie że też powinnaś sprubować zanim ci się stanie większa krzywda.. przeciez w ulotce jest polecane nawilżanie oczu, nosa, ust , całego ciała wiec twarzy też...
Może lepiej się poradź jakiegoś innego dermatologa ..
pozatym ten lek nie ma złuszczać naskórka tylko zasuszyć gruczoły lojowe, wiec decyzja twojej dermatolog jak dla mnie jest dziwna... szkoda skóry
...włanie tak..

Cytat:
Napisane przez taliena Pokaż wiadomość
Czy sądzicie, że przy przyjmowaniu Aknenorminu mogę też brać suplementy diety zawierające beta-karoten?
nie wolno!!!! Nawet marchewki za dużo nie jedz i soków typu Kubuś nie pij.
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 13:52   #4498
aneta90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ojej ale się przejmujecie tak jak ja kiedyś- podczas swojej pierwszej kuracji izotekiem trwała 9 miesięcy i cera była wspaniała, po roku nastąpił nawrót więc zaczęłam swoją drugą kurację tym razem aknenorminem kuracja była chyba o połowę krótsza i cera znowu była świetna, później nie minęło pół roku i znowu mnie obleśnie wysypało i zaczęłam swoją trzecią kurację tym razem oryginałem roaccutanem, nawet się zastanawiałam czy znowu się tym ścierwem leczyć ale stwierdziłam że nic innego mi nie pomoże więc się zgodziłam. Za dwa miesiące kończę tą trzecią już kuracje, cera jest idealna ale i tak jestem przygotowana na to że ON wróci. Aha i już nie biorę tych wszystkich uwag z ulotki tak poważnie. Z tego wszystkiego mam tylko suche usta, a wpieprzam fast foody, pije sporo alkoholu a moja wątroba jest nienaruszona, bo sprawdzam sobie co miesiąc alat i trójglicerydy.
aneta90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 17:19   #4499
bielaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 616
GG do bielaczka
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Jeju, pierwszy raz mi sie zdarzylo,ze zapomnialam wziac tabletki i przypomnialam sobie godzine po, ze umknelo mi to... Biore Aknenormin juz 20 dni i mimo,ze przeczytalam pilnie ulotke, w ktorej zostalo napisane,ze pominietej dawki nie nalezy brac, to jednak wzielam, bo to niby tylko godzinka.. Jak myslicie/wasze doswiadczenie/wasze zdanie - dobrze zrobilam czy juz powinnam byla odpuscic sobie dzisiejsza dawke?
Poza tym, czesto nie ma mnie w domu i nie mam przy sobie jedzenie, tak wiec biore Akne bez jedzenia, to duzy blad ?
__________________
~ ''To, ze coś było jedynie złudzeniem, nie oznacza, ze jego utrata mniej boli.'' ~


bielaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 19:12   #4500
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez aneta90 Pokaż wiadomość
ojej ale się przejmujecie tak jak ja kiedyś- podczas swojej pierwszej kuracji izotekiem trwała 9 miesięcy i cera była wspaniała, po roku nastąpił nawrót więc zaczęłam swoją drugą kurację tym razem aknenorminem kuracja była chyba o połowę krótsza i cera znowu była świetna, później nie minęło pół roku i znowu mnie obleśnie wysypało i zaczęłam swoją trzecią kurację tym razem oryginałem roaccutanem, nawet się zastanawiałam czy znowu się tym ścierwem leczyć ale stwierdziłam że nic innego mi nie pomoże więc się zgodziłam. Za dwa miesiące kończę tą trzecią już kuracje, cera jest idealna ale i tak jestem przygotowana na to że ON wróci. Aha i już nie biorę tych wszystkich uwag z ulotki tak poważnie. Z tego wszystkiego mam tylko suche usta, a wpieprzam fast foody, pije sporo alkoholu a moja wątroba jest nienaruszona, bo sprawdzam sobie co miesiąc alat i trójglicerydy.
Przy kazdej kuracji wzielas pelna dawke? Bo nawroty sa czestsze jesli nie wybierze sie dawki minimalnej.
Wiesz to co jednym nie szkodzi innym moze, Ty na sobie wyrobowalas ze mozesz wszystko jesc i pic alkohol, ale u mnie juz po sledziu swiatecznym watroba strajkowala, a wyniki popsuly sie po jedzeniu co drugi dzien poczkow/drozdzowek, a bralam tylko 20mg dziennie.

Cytat:
Napisane przez bielaczka Pokaż wiadomość
Jeju, pierwszy raz mi sie zdarzylo,ze zapomnialam wziac tabletki i przypomnialam sobie godzine po, ze umknelo mi to... Biore Aknenormin juz 20 dni i mimo,ze przeczytalam pilnie ulotke, w ktorej zostalo napisane,ze pominietej dawki nie nalezy brac, to jednak wzielam, bo to niby tylko godzinka.. Jak myslicie/wasze doswiadczenie/wasze zdanie - dobrze zrobilam czy juz powinnam byla odpuscic sobie dzisiejsza dawke?
Poza tym, czesto nie ma mnie w domu i nie mam przy sobie jedzenie, tak wiec biore Akne bez jedzenia, to duzy blad ?
Godzine sie spoznilas tylko i panikujesz?? Pominieta dawka liczy sie wtedy kiedy przypomnisz sobie nastenego dnia, a nie godzine pozniej.
Robisz DUZY BLAD biorac lek na pusty zoladek, akne rozpuszcza sie w tluszczach wiec nie masz zadnych korzysci z brania leku w takim wypadku.
Pisalam juz o tym w watku, ale powtorze: nie musisz brac codziennie o tej samej godzinie, wystarczy ze bedzie to codzien mniej wiecej w porze obiadu(kolacji, sniadania). Jesli jednego dnia wezmiesz o 15 a nastepnego o 18 nic sie nie stanie, ale jesli zrobisz to na pusty zoladek to leczenie jest bez sensu. Musisz zjesc cos co zawiera tluszcze np szklanka mleka nieoodtluszczonego czy cos w tym rodzaju.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.