Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-14, 23:09   #3331
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

No nie wierzę! Tylko ja będę jak ofiara losu męczyła bułę z retinoidami! Bo mam dawkę 10 mg...
W ogóle jak otrą mi się spodnie o skórę, to jest czerwona i swędzi ;| Z tego co czytałam w ulotce to Aknenormin na mniej skutków ubocznych oznaczonych jako "bardzo częste" od Curacne, a mój organizm bardzo źle znosi tę małą dawkę! Wysypka, jakieś suche na maksa plamy na rękach... Masakra jakaś... Mam nadzieję, że zmiana leku mi pomoże.
Zazdroszczę Wam, że macie większe dawki, bo szybciej zakończycie tę katorgę...! Ja kończę 2 miesiąc i już zaczyna to być dla mnie uciążliwe: co miesięczne wizyty u dermy i badania krwi, poszukiwania najtańszego leku, zakaz wychodzenia na słonce i picia alko...! Mam nadzieję, że te wyrzeczenia są tego warte i po odstawieniu leków nic nie wróci na moją twarz!!

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez MiaWallace876 Pokaż wiadomość
dziekuje już kupiłam pomadkę



Dziękuje ślicznie Nawet nie wiesz jak takie wsparcie jest ważne zwłaszcza kiedy ciągle się słyszy: "przesadzasz chyba, to "tylko" trądzik"
Tak! Też sto razy słyszę "ale już masz ładną skórę", "już Ci zeszło"... Tak naprawdę Ci wszyscy ludzie nie wiedzą co się kryje pod makijażem! Bo mam pełno blizn, zaczerwienień i nie maluję się jak ostatnia tapeta, wiec co nieco prześwituje. Mimo to, dziękuję jakiemuś kreatywnemu człowiekowi, za to, że obmyślił tak wspaniałą rzecz jak ZESTAW DO TRANSFORMACJI! Czyli make-up
Po mimo tego co wszyscy mówią, czasem mam gorsze dni i uważam, że jestem najnieszczęśliwszym człowiekiem na świecie, bo dlaczego spotkało to właśnie mnie?! Własnie wtedy uważam, że jestem brzydka i nie spodobam się nikomu! Po prostu chodzi o to, że my widzimy to codziennie. Codziennie stajemy przed lustrem i widzimy to co dzieje się na naszych twarzach... To poczucie, że jest źle już zostanie, zawsze będziemy widziały jakąś niedoskonałość - maleńką zmarszczkę, prawie niewidoczną plamkę od słońca itp. U mnie? Kompleks twarzy zawsze chyba zostanie, choć wielu znajomych (facetów) mówi "fajna z Ciebie du..." (czego nienawidzę!!), ale po prostu "fajna z Ciebie laska". Zadziwiające, bo ostatnio kolega zapytał mnie "jak to jest być seksowną i czuć, że faceci na Ciebie lecą?". Zdziwiło mnie to pytanie i odpowiedziałam, że nie wiem. Zaczął mnie uświadamiać w tym, że mam problem sama ze sobą ;p Staram się z tym walczyć. W lepsze dni się udaje, w brzydką i szarą pogodę, też jestem szara i brzydka!

Więc?! Mam nadzieję, że wytrzymamy leczenie! A po niej to i tak chyba sporo peelingów przed nami ;/ Ale ja jak na razie nie mam zamiaru się poddać, choć mam takie chwile, gdy widzę na recepcie dawkę 10 mg. Dajmy popalić trądzikowi! W moim przypadku cystom
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 23:53   #3332
MiaWallace876
Raczkowanie
 
Avatar MiaWallace876
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 369
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

brenda89 damy radę Jak nie my to kto!
Ja jestem już tak zdesperowana, że wszystko przeboleję. Uważajcie tylko kochane na słońce bo wyszłam dzisiaj na 2h i już widzę, że w pewnych miejscach jestem czerwona ;/

Teraz pytanie do dziewczyn, które już od jakiegoś czasu są na kuracji. Kiedy zauważyłyście pierwszą poprawę i ile czasu minęło zanim mogłyście powiedzieć: "jest idealnie"
__________________
FASHION FADES
STYLE IS ETERNAL

http://make-up-my-little-obsession.blogspot.com/

28.09 Tangle Teezer - recenzja
11.09 Jak dba o siebie Jessica Alba
08.09 UD Naked 2 VS OH SO Special Sleek
MiaWallace876 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 07:55   #3333
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez MiaWallace876 Pokaż wiadomość
brenda89 damy radę Jak nie my to kto!
Ja jestem już tak zdesperowana, że wszystko przeboleję. Uważajcie tylko kochane na słońce bo wyszłam dzisiaj na 2h i już widzę, że w pewnych miejscach jestem czerwona ;/

Teraz pytanie do dziewczyn, które już od jakiegoś czasu są na kuracji. Kiedy zauważyłyście pierwszą poprawę i ile czasu minęło zanim mogłyście powiedzieć: "jest idealnie"
Damy radę, damy radę!!! dziewczyny każdy dzień przybliża nas do osiągnięcia upragnionego celu. U mnie szybko nastąpiła poprawa po ok. miesiącu i jest idealnie
słońce - filtry koniecznie. Alkohol ja piwko od czasu do czasu napiję...zwłaszcza zimne w upalne dni
__________________

mama 3 cudownych córeczek J.S. L.kocham WAS
wojna z tłuszczykiem trwa nadal
julisari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 08:47   #3334
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

nie ma to jak sie powyzalac na forum
u mnie 5 dzien, te wagry gdzies wybyly ale mam nadzieje,ze wyjda i wszystko co siedzialo pod skora bo jak sie przed chwila pomalowalam to wygladam jak z okladki. z dekoldu nawet schodzi ale pupa dalej w syfkach...
brenda89 bardzo mala dawke dostalas, ze wzgledu na wyniki? czy takie filozofie lekarzy? bo moja derma powiedziala,ze jedziemy z grubej rury od razu zeby pomoglo i dala 40mg na 48kg

acha brenda89 przeciez mozesz zmienic na Aknenormin jesli tak wolisz. moze jest lepiej oczyszczony i temu wiecej dziewczyn go toleruje. mnie np lekarka spytala czy mam jakis upatrzony. nie mialam wiec napisala akne. ale stwierdzila,ze to to samo tylko curacne jest najdrozsze. za Akne 20mg 60 tabl zaplacilam 149zeta
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2011-07-15 o 08:55
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 09:08   #3335
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
nie ma to jak sie powyzalac na forum
u mnie 5 dzien, te wagry gdzies wybyly ale mam nadzieje,ze wyjda i wszystko co siedzialo pod skora bo jak sie przed chwila pomalowalam to wygladam jak z okladki. z dekoldu nawet schodzi ale pupa dalej w syfkach...
brenda89 bardzo mala dawke dostalas, ze wzgledu na wyniki? czy takie filozofie lekarzy? bo moja derma powiedziala,ze jedziemy z grubej rury od razu zeby pomoglo i dala 40mg na 48kg

acha brenda89 przeciez mozesz zmienic na Aknenormin jesli tak wolisz. moze jest lepiej oczyszczony i temu wiecej dziewczyn go toleruje. mnie np lekarka spytala czy mam jakis upatrzony. nie mialam wiec napisala akne. ale stwierdzila,ze to to samo tylko curacne jest najdrozsze. za Akne 20mg 60 tabl zaplacilam 149zeta
Na początku miałam Curacne dawkę 20 mg (w pierwszym miesiącu) i płaciłam za nią 135 zł. Ale mój organizm szaleje i mam te trójglicerydy wysokie ;/ Stąd dawka 10 mg. Ja się w ogóle obawiałam, że w ogóle mi przerwie kurację! Więc cieszę się, że chociaż mam 10 mg...! Mi się wydaje, że podobne są ceny, bo za Curacne 10 mg też zapłaciłam ok 80 zł jak teraz za Akne... Kurcze... umówiłam się na teraz rano z koleżanką, a strasznie świeci słońce! Wysmaruję się kremidłami z filtrem i mam nadzieję, że jakoś przeżyję...
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 09:37   #3336
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Na początku miałam Curacne dawkę 20 mg (w pierwszym miesiącu) i płaciłam za nią 135 zł. Ale mój organizm szaleje i mam te trójglicerydy wysokie ;/ Stąd dawka 10 mg. Ja się w ogóle obawiałam, że w ogóle mi przerwie kurację! Więc cieszę się, że chociaż mam 10 mg...! Mi się wydaje, że podobne są ceny, bo za Curacne 10 mg też zapłaciłam ok 80 zł jak teraz za Akne... Kurcze... umówiłam się na teraz rano z koleżanką, a strasznie świeci słońce! Wysmaruję się kremidłami z filtrem i mam nadzieję, że jakoś przeżyję...
w takim razie lepsze 10mg niz nic..
ach to rzeczywiscie ceny podobne. moze u mnie akurat curacne drozsze.
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 10:07   #3337
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja bylem wczoraj u dermatologa i dostalem na sam poczatek 10 mg. Za miesiac na kontrole. Ja przy 30 mg mialem minimalne skutki uboczne wiec przy 10 nic pewnie nie poczuje.
__________________
Bum..Bum...
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 10:31   #3338
medeline
Zakorzenienie
 
Avatar medeline
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 532
GG do medeline
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ja już kończę prawie kurację i ciula mi to dało Tzn. na plecach nie mam już gul, ale pojedyncze czasami wyskoczą. Na twarzy z kolei nadal mi wyskakują, takie podskórne gulki są cały czas i nie zanosi się, by zniknęły
__________________

30.12.2012
26.04.2014
medeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 11:35   #3339
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
7 miesiecy przy dobrych wiatrach
w 5 dniu pogorszenie to dosc szybko. a to dopiero poczatek. ja widze spore pogorszenie na ciele
oczy pieka ale dalej zwalam na kompa

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------


Witam
trafilas na fajnewgo doktorka. szkoda,ze moja derma od razu mi nie wcisnela Akne
jaka masz dawke? luszczysz sie?
pozdrawiam

hej dziewczyny,
ja mam 4 dni do końca kuracji ;D jupi!!!!
regularnie robiłam sobie zdjęcia rano przed oknem (żeby było wszytko widać) bez makijażu oczywiście.
Ostatnio wzięłam się za oglądanie fotek i wiecie co? miałam jak w kalejdoskopie. Jednego dnia w miarę (o ile można to tak nazwać, bo wydawało mi się że jest ok, ale jak na to patrze to pytam się siebie jak ja z domu wychodziłam) a kolejnego spuchnięta i masakra to mało powiedziane.
Ale dziewuchy nie łamcie się... później będzie tylko lepiej!
polecam dobry kryjący podkład (ja używam L'oreal infalible) i korektor, na to puderek mineralny sypki i mimo lekkiej tapetki jest w miarę ok

miałam też całą masę skutków ubocznych ale mam nadzieję że mi przejdą po odstawieniu leków
trzymam kciuki!!!!!!!!

ps. nie mam buzi jak z photoshopa (a taki był cel) ale jest ładnie, bliznami zajmę się jesienią

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Cytat:
Napisane przez medeline Pokaż wiadomość
A ja już kończę prawie kurację i ciula mi to dało Tzn. na plecach nie mam już gul, ale pojedyncze czasami wyskoczą. Na twarzy z kolei nadal mi wyskakują, takie podskórne gulki są cały czas i nie zanosi się, by zniknęły
ile brałaś i jaką dawkę?

ja mam gulę na czole ale chyba mi się zmniejsza!
a tak to pięknie, zwłaszcza z podkładem bo wiadomo przebarwienia i blizny tak szybko nie zejdą

a tak to plecy czyste (miałam z tym mały problem) i idealny dekolt !
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 12:40   #3340
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
No nie wierzę! Tylko ja będę jak ofiara losu męczyła bułę z retinoidami! Bo mam dawkę 10 mg...
W ogóle jak otrą mi się spodnie o skórę, to jest czerwona i swędzi ;| Z tego co czytałam w ulotce to Aknenormin na mniej skutków ubocznych oznaczonych jako "bardzo częste" od Curacne, a mój organizm bardzo źle znosi tę małą dawkę! Wysypka, jakieś suche na maksa plamy na rękach... Masakra jakaś... Mam nadzieję, że zmiana leku mi pomoże.
Zazdroszczę Wam, że macie większe dawki, bo szybciej zakończycie tę katorgę...! Ja kończę 2 miesiąc i już zaczyna to być dla mnie uciążliwe: co miesięczne wizyty u dermy i badania krwi, poszukiwania najtańszego leku, zakaz wychodzenia na słonce i picia alko...! Mam nadzieję, że te wyrzeczenia są tego warte i po odstawieniu leków nic nie wróci na moją twarz!!

trzymam za Ciebie kciuki, ja jestem na początku więc mi jeszcze nic nie dokucza nawet ust nie muszę często smarować.
Mi doktorek pozwolił wychodzić na słońce. Powiedział, że troszkę można (jadę w tym roku na wakacje życia ) - że jak kiedyś wystarczyła mi np. godzina to teraz wystarczy mi 10 min no i oczywiście filtry. Pod ścianą nie kazał mi się ukrywać Nie mam zamiaru leżeć plackiem na plaży, ale kąpieli w wodzie, gdzie jest słońce mi nie zabronił. Zaopatrzę się w czapeczkę albo kapelusz


Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
nie ma to jak sie powyzalac na forum
u mnie 5 dzien, te wagry gdzies wybyly ale mam nadzieje,ze wyjda i wszystko co siedzialo pod skora bo jak sie przed chwila pomalowalam to wygladam jak z okladki. z dekoldu nawet schodzi ale pupa dalej w syfkach...
brenda89 bardzo mala dawke dostalas, ze wzgledu na wyniki? czy takie filozofie lekarzy? bo moja derma powiedziala,ze jedziemy z grubej rury od razu zeby pomoglo i dala 40mg na 48kg

acha brenda89 przeciez mozesz zmienic na Aknenormin jesli tak wolisz. moze jest lepiej oczyszczony i temu wiecej dziewczyn go toleruje. mnie np lekarka spytala czy mam jakis upatrzony. nie mialam wiec napisala akne. ale stwierdzila,ze to to samo tylko curacne jest najdrozsze. za Akne 20mg 60 tabl zaplacilam 149zeta
zazdroszczę Ci że buzię masz ładną pupę schowasz, a ja twarz mam teraz straszną! Wyglądam jakbym się spaliła na solarium, a z domu już od paru dni nie wychodzę, bo leżę chora.... Czerwona jestem cała a dzisiaj mój 6 dzień dopiero.
Ważysz 48 kg ? To faktycznie poszedł z grubej rury. Ja ważę 60 - 62 kg i taka sama dawka.

Cytat:
Napisane przez medeline Pokaż wiadomość
A ja już kończę prawie kurację i ciula mi to dało Tzn. na plecach nie mam już gul, ale pojedyncze czasami wyskoczą. Na twarzy z kolei nadal mi wyskakują, takie podskórne gulki są cały czas i nie zanosi się, by zniknęły
o nie.... też jestem ciekawa jaką miałąś dawkę i ile w sumie łyknęłaś mg na 1kg masy ciała.

Cytat:
Napisane przez agnieshkas Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,
ja mam 4 dni do końca kuracji ;D jupi!!!!
regularnie robiłam sobie zdjęcia rano przed oknem (żeby było wszytko widać) bez makijażu oczywiście.
Ostatnio wzięłam się za oglądanie fotek i wiecie co? miałam jak w kalejdoskopie. Jednego dnia w miarę (o ile można to tak nazwać, bo wydawało mi się że jest ok, ale jak na to patrze to pytam się siebie jak ja z domu wychodziłam) a kolejnego spuchnięta i masakra to mało powiedziane.
Ale dziewuchy nie łamcie się... później będzie tylko lepiej!
polecam dobry kryjący podkład (ja używam L'oreal infalible) i korektor, na to puderek mineralny sypki i mimo lekkiej tapetki jest w miarę ok

miałam też całą masę skutków ubocznych ale mam nadzieję że mi przejdą po odstawieniu leków
trzymam kciuki!!!!!!!!

ps. nie mam buzi jak z photoshopa (a taki był cel) ale jest ładnie, bliznami zajmę się jesienią

gratuluję
a jakie miałaś skutki uboczne?
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 13:51   #3341
ssu87
Przyczajenie
 
Avatar ssu87
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wyszków
Wiadomości: 29
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
7 miesiecy przy dobrych wiatrach
w 5 dniu pogorszenie to dosc szybko. a to dopiero poczatek. ja widze spore pogorszenie na ciele
oczy pieka ale dalej zwalam na kompa

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------


Witam
trafilas na fajnewgo doktorka. szkoda,ze moja derma od razu mi nie wcisnela Akne
jaka masz dawke? luszczysz sie?
pozdrawiam
Mam dawkę 40 mg/63 kg, przy ostatnie wizycie zwiększyła mi dawkę o 10 mg i pewnie teraz znów zwiększy. Moja kuracja ma trwać ok 8 m-cy, derma mówi że im dłużej tym lepiej.
Skóra nie łuszczy mi się jakoś agresywnie, po prostu jest bardzo sucha. Czasami stosuje tylko krem nawilżający Cepathil, ale tylko wtedy gdy jest bardzo napięta. Derma powiedziała żebym z nim nie przesadzała bo przecież o to chodzi żeby skóra się złuszczała, a na co dzień jadę na filtrach.
AliMa5 wysyp jeszcze przed Tobą, ja też na początku się cieszyłam, po 2 tyg był BUM, wszystko zaczęło mi wychodzić na buzi i na plecach a teraz znów jest lepiej. Derma mówi ,że tak do 4-tego m-ca będą mnie jeszcze atakować syfy. 3m się
ssu87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 14:22   #3342
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej! Widzę, że nowe osoby dołączyły
U mnie został jeszcze 1 miesiąc. Nic mi nie wyskakuje raczej. Miałam 1 malutką niespodziankę, ale zgoniłam to na zmianę wody;p bo byłam na wypadzie 5 dniowym nad morzem.
Ogólnie jestem bardzo zadowolona. Mam oczywiście dużo przebarwień ale jak to już ktoś napisał, zajmę się nimi na jesieni lub zimą
Może to zabrzmi narcystycznie ale dzięki ładniejszej buzi jestem szczęśliwsza i dużo rzeczy przychodzi mi z łatwością Życzę Wam tego samego!!
Boję się tylko co to będzie jak skończę kurację...chyba już zawsze będę miała manie na punkcie buzi...
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 19:31   #3343
martewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej, byłam dzisiaj u dermatologa i pokazalam mu opakowania po lekach które kiedyś używałam, i on stwierdził, ze najlepsze będą retinoidy doustne, dokladnie acnenormin. Dał mi taka książeczkę informacyjna, gdzie jest zgoda na korzystanie z tego leku do podpisania. Mam 14 lat więc muszą mi to podpisać rodzice. Ale mam pytanie (bardzo proszę o odpowiedź) czy nawet jeśli mam 14 lat i nie jestem aktywna seksualnie będę musiała brać tabletki antykoncepcyjne? Czy podpisanie tego oświadczenia wystarczy? Oczywiście chodzi mi o to, czy do przepisania mi tego leku lekarzowi wystarczy ujemny wynik testu ciazowego, dobre wyniki zaleconych badań i ta zgoda rodziców? Bo chyba jak będzie ta zgoda, to lekarz nie będzie sprawdzal czy biorę tabletki, mam rację? Pomóżcie!
martewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 19:34   #3344
MiaWallace876
Raczkowanie
 
Avatar MiaWallace876
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 369
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja dzisiaj mam 3 dzień. Usta trochę wysychają i teraz zauważyłam, że mam zaczerwienione oczy. AliMa5 ważę 48-49kg i też mam dawkę 40mg .
Normalnie nie mogę się teraz doczekać każdego nowego dnia żeby zobaczyć jak wygląda buzia.
__________________
FASHION FADES
STYLE IS ETERNAL

http://make-up-my-little-obsession.blogspot.com/

28.09 Tangle Teezer - recenzja
11.09 Jak dba o siebie Jessica Alba
08.09 UD Naked 2 VS OH SO Special Sleek
MiaWallace876 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 19:51   #3345
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnieshkas Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,
ja mam 4 dni do końca kuracji ;D jupi!!!!
regularnie robiłam sobie zdjęcia rano przed oknem (żeby było wszytko widać) bez makijażu oczywiście.
Ostatnio wzięłam się za oglądanie fotek i wiecie co? miałam jak w kalejdoskopie. Jednego dnia w miarę (o ile można to tak nazwać, bo wydawało mi się że jest ok, ale jak na to patrze to pytam się siebie jak ja z domu wychodziłam) a kolejnego spuchnięta i masakra to mało powiedziane.
Ale dziewuchy nie łamcie się... później będzie tylko lepiej!
polecam dobry kryjący podkład (ja używam L'oreal infalible) i korektor, na to puderek mineralny sypki i mimo lekkiej tapetki jest w miarę ok

miałam też całą masę skutków ubocznych ale mam nadzieję że mi przejdą po odstawieniu leków
trzymam kciuki!!!!!!!!

ps. nie mam buzi jak z photoshopa (a taki był cel) ale jest ładnie, bliznami zajmę się jesienią



!
Gratuluje! i zamiast loreala polecam mineraly. wspaniala sprawa,wciagajaca. zapraszam na forum mineralne (musialam jak zawsze)
ps. mnie na blizny pomogly peelingi migdalem

Cytat:
Napisane przez MiaWallace876 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj mam 3 dzień. Usta trochę wysychają i teraz zauważyłam, że mam zaczerwienione oczy. AliMa5 ważę 48-49kg i też mam dawkę 40mg .
Normalnie nie mogę się teraz doczekać każdego nowego dnia żeby zobaczyć jak wygląda buzia.
hah witam w klubie. tez sie nie moge doczekac nowych dni

[QUOTE=Kocurasek;28152441]trzymam za Ciebie kciuki, ja jestem na początku więc mi jeszcze nic nie dokucza nawet ust nie muszę często smarować.
Mi doktorek pozwolił wychodzić na słońce. Powiedział, że troszkę można (jadę w tym roku na wakacje życia ) - że jak kiedyś wystarczyła mi np. godzina to teraz wystarczy mi 10 min no i oczywiście filtry. Pod ścianą nie kazał mi się ukrywać Nie mam zamiaru leżeć plackiem na plaży, ale kąpieli w wodzie, gdzie jest słońce mi nie zabronił. Zaopatrzę się w czapeczkę albo kapelusz




zazdroszczę Ci że buzię masz ładną pupę schowasz, a ja twarz mam teraz straszną! Wyglądam jakbym się spaliła na solarium, a z domu już od paru dni nie wychodzę, bo leżę chora.... Czerwona jestem cała a dzisiaj mój 6 dzień dopiero.
Ważysz 48 kg ? To faktycznie poszedł z grubej rury. Ja ważę 60 - 62 kg i taka sama dawka.


QUOTE]
tak, 48. ale teraz mam brac co dwa dni 40 i co dwa dni 20 czyli tak jakby 30 wychodzi. przez pare poczatkowych dni kazala mi derma brac wieksze dawki zeby ruszyc organizm do boju
oprocz efektu indianina wysypalo Cie?
mnie nic, dzis zaczelam sie luszczyc dosc ostro i jedna wielka gula na brodzie. i tyle

i mnie na slonce tez lekarka pozwolila wychodzic. ale z filtrem. spoko retinoidy wew nie sa fotouczulajace
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 20:18   #3346
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Kurcze... Użyłam filtra do twarzy 30 biodermy i jak zmyłam makijaż, to miałam zaczerwienioną i piekącą twarz ;/ Masakra! Nie siedziałam stale na słońcu. A potem w sumie już zaszło. Uszy mnie pieką, po mimo, że stosowałam krem i na nie! I mam bardzo suche dłonie. Smaruję je tak często jak usta! Ale może dlatego, że u mnie woda jest strasznie twarda! No i mam manię częstego mycia rąk. Za tydzień zaczynam Aknenormin...
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 20:35   #3347
ssu87
Przyczajenie
 
Avatar ssu87
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wyszków
Wiadomości: 29
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam
trafilas na fajnewgo doktorka. szkoda,ze moja derma od razu mi nie wcisnela Akne
jaka masz dawke? luszczysz sie?
pozdrawiam[/QUOTE]

Rozpoczęłam od dawki 30mg/63 kg, po m-cu zwiększyła do 40mg. Nie łuszczę się jakoś agresywnie, po prostu mam suchą skórę. Dodatkowo czasami stosuje tylko krem Cepathil, nie za często bo przecież o to chodzi zeby się łuszczyła Na co dzień tylko jakiś filtr.
Moja derma mówi, ze im dłużej będę brała tym mniejsze prawdopodobieństwo że to świństwo nie wróci, kurację zaplanowała na 8 m-cy, kupa kasy na to pójdzie

AliMa5 Ty dopiero zaczynasz więc wysyp dopiero przed Tobą. Ja też na początku widziałam poprawę a później BUUM, masakra na twarzy ale teraz znów jest lepiej. Ciągle mi coś wyskakuje, ale tak podobno będzie do 5 m-ca.
ssu87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 21:13   #3348
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość

oprocz efektu indianina wysypalo Cie?
mnie nic, dzis zaczelam sie luszczyc dosc ostro i jedna wielka gula na brodzie. i tyle

i mnie na slonce tez lekarka pozwolila wychodzic. ale z filtrem. spoko retinoidy wew nie sa fotouczulajace
efekt indianina haha świetnie to ujęłaś dokładnie jak indianin wyglądam ja mam trądzik posterydowy - wyglądający jak różowaty - taka różowa (teraz bordowa) kaszka. Od czasu do czasu przed okresem coś mi wyskoczy większego ale jeden, max dwa pryszcze.
Retinoidy wew nie są fotouczulające? Chyba trochę są...
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 22:23   #3349
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez ssu87 Pokaż wiadomość

Rozpoczęłam od dawki 30mg/63 kg, po m-cu zwiększyła do 40mg. Nie łuszczę się jakoś agresywnie, po prostu mam suchą skórę. Dodatkowo czasami stosuje tylko krem Cepathil, nie za często bo przecież o to chodzi zeby się łuszczyła Na co dzień tylko jakiś filtr.
Moja derma mówi, ze im dłużej będę brała tym mniejsze prawdopodobieństwo że to świństwo nie wróci, kurację zaplanowała na 8 m-cy, kupa kasy na to pójdzie

AliMa5 Ty dopiero zaczynasz więc wysyp dopiero przed Tobą. Ja też na początku widziałam poprawę a później BUUM, masakra na twarzy ale teraz znów jest lepiej. Ciągle mi coś wyskakuje, ale tak podobno będzie do 5 m-ca.
hah tos mnie pocieszyla ale jest szansa,ze mnei nie wysypie

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
efekt indianina haha świetnie to ujęłaś dokładnie jak indianin wyglądam ja mam trądzik posterydowy - wyglądający jak różowaty - taka różowa (teraz bordowa) kaszka. Od czasu do czasu przed okresem coś mi wyskoczy większego ale jeden, max dwa pryszcze.
Retinoidy wew nie są fotouczulające? Chyba trochę są...
ja wygladam teraz jak nieopalony indianin.
ja grudkowo-krostkowy, wiec jak mnie wysypie czasem to widac pelno czerwonych kropek i gdzies tam w tym buszu dwie wielkie galki oczne..
chyba wolala bym kaszke..
wlasnie tez myslalam,ze sa fotouczulajace ale derma powiedziala,ze nie. po prostu skora jest wtedy sucha i zeby jej calkiem nie wysuszyc i nie nabawic sie zmarch to lepiej filtry uzywac.
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 22:28   #3350
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Zapomniałam coś dodać! Dzisiaj jak spacerowałam z koleżanką to usłyszałam od mężczyzny czytającego książkę na ławce, że jestem piękną kobietą! Na początku pomyślałam, że może jakiś wypity, bo z moją twarzą i bladą skórą to nie możliwe. Ale wcale tak nie było, normalny człowiek. Niestety, o nim nie mogłam powiedzieć tego samego... Za przystojny nie był, ale dzięki temu zdarzeniu uświadomiłam sobie, że wygląd mojej twarzy nie jest tak dramatyczny jak mi się wydaje i napędziło mnie to do tego, być być bardziej wytrwałą w łykaniu tabsów

P.S.
Mi się trochę łuszczy skóra, ale tak bardzo delikatnie. Wkurza mnie to, bo nawet jak się nakremuję wygląda jak by była sucha. Ale jakoś dam radę
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 22:47   #3351
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
trzymam za Ciebie kciuki, ja jestem na początku więc mi jeszcze nic nie dokucza nawet ust nie muszę często smarować.
Mi doktorek pozwolił wychodzić na słońce. Powiedział, że troszkę można (jadę w tym roku na wakacje życia ) - że jak kiedyś wystarczyła mi np. godzina to teraz wystarczy mi 10 min no i oczywiście filtry. Pod ścianą nie kazał mi się ukrywać Nie mam zamiaru leżeć plackiem na plaży, ale kąpieli w wodzie, gdzie jest słońce mi nie zabronił. Zaopatrzę się w czapeczkę albo kapelusz




zazdroszczę Ci że buzię masz ładną pupę schowasz, a ja twarz mam teraz straszną! Wyglądam jakbym się spaliła na solarium, a z domu już od paru dni nie wychodzę, bo leżę chora.... Czerwona jestem cała a dzisiaj mój 6 dzień dopiero.
Ważysz 48 kg ? To faktycznie poszedł z grubej rury. Ja ważę 60 - 62 kg i taka sama dawka.



o nie.... też jestem ciekawa jaką miałąś dawkę i ile w sumie łyknęłaś mg na 1kg masy ciała.



gratuluję
a jakie miałaś skutki uboczne?
-bolą mnie strasznie plecy;/ zwłaszcza jak posiedzę na turecku albo dużo się schylam (na początku uprawiałam jogging- ale później nie dawałam rady)
-suche usta pękające,
-wysyp masakryczny
-słabo widzę, zwłaszcza wieczorem, myślę że będę miała okulary do czytania
-uczulenia na wszystkie nowe kosmetyki do ciała
-suche włosy, ale tylko pierwsze 2 miesiące
-sucha skóra na ciele cały czas (wcześniej miałam też suchą, ale to jest przesada
-rozkojarzenie i problemy z zapamiętywaniem
-jak się nie odchudzałam to tyłam (lekarz powiedział że to w sumie logiczne przez te całe spawy związane z wątrobą, cholesterolem itd)
-cellulit taki że tylko czekam żeby się za niego zabrać!
-suchość w ustach ale to też na początku, przynajmniej więcej wody piłam

przypominam że każdy reaguje inaczej i nie przestraszcie się zbytnio
niektóre skutki uboczne są mało dokuczliwe i występują z różną częstotliwością
brałam Aknenormin, dawka 40mg na dobę przez 4 miesiące (prawie)

Ale stwierdzam że było warto, mimo męczarni, pieniędzy i stresu
trzymam kciuki!

Edytowane przez agnieshkas
Czas edycji: 2011-07-15 o 22:48 Powód: błąd
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 23:29   #3352
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Dzisiaj mój piąty dzień także jestem na początku dłuuuuugiej drogi biorę 40 mg (Aknenormin) dziennie i dzisiaj zauważyłam, że zaczynają schnąć mi usta i łuszczy mi się czoło strasznie. A wczoraj mnie coś rozłożyło... gorączka, katar
Dziewczyny mam pytanko - zapomniałam spytać mojego doktorka jak można zadbać o stopy podczas kuracji? Czy mogę je ścierać pumeksem/peelingiem? Pytanie pewnie głupie, ale nie wiem czy mi połowa pięty nie odpadnie
Hej, mi pięty nie odpadły Nawet peeling nie zaszkodził. Nie polecam za to drapania się, bardzo szybko można sobie zrobić ranę, która goi się bardzo brzydko i długo.
Ja już jestem prawie w połowie czwartego miesiąca (a przed chwilą zaczynałam :P ). Skóra w dotyku jest gładziuteńka i delikatna, zaskórnika mam jednego na policzku, cały nos nareszcie czysty, już nie pamiętam kiedy był tak czysty. Problemem nadal są usta, niestety łuszczą się strasznie i są bardzo wysuszone. Niestety mam jeszcze mnóstwo plamek po wypryskach plus w ciągu ostatnich dwóch dni wyskoczyło mi kilka gul na żuchwie, co już od dawna nie miało miejsca Może to przez ciągłe podpieranie się rękami, jak siedzę przed kompem przy biurku to czasami bezwiednie jedna albo druga ręka wędruje pod brodę/żuchwę.

Mam też prośbę do osób, które zaczynają dopiero kurację i chcą wiedzieć wszystko przy jak najmniejszym wkładzie pracy własnej (w sensie, że nie mają czasu, ani cierpliwości, żeby wszystko czytać). Tak się nie da. Ile można powtarzać to samo? Myślicie, że innym wizażankom chce się pisać po raz setny to samo? Jest tyyyyyyyyyyle stron poświęconych retinoidom, że nietrudno o informacje... I niestety, ale musicie tak sobie pozarządzać czasem i cierpliwością, żeby jednak przeczytać cały wątek. Co innego, jak ktoś ma nagły problem, coś w trakcie kuracji wyskoczyło i pyta o coś innych, a co innego, jak komuś się nie chce tego wszystkiego czytać i oczekuje, że którejś wizażance będzie się chciało zrobić to za niego. To nie jest atak na Was, po prostu sama przeczytałam cały wątek, zanim zaczęłam pisać, podobnie z innymi wątkami, więc nie rozumiem, czemu dla innych miałby to być taki straszny problem, trochę to nie fair.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 02:17   #3353
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja widze jako jedyny mam izotek...ja chyba jako jedyna osoba na forum mam nawrot..po 4 latach :P
Generalnie mam pieknie spryszczone czolo ale plecy(ktore byly najgorsze) nieruszone , za to klatka piersiowa pieknie zaatakowana przez zakorniki...

Chyba zmienie dermatologa bo 10 mg to stanowczo za malo...Nawet jak na poczatek....Tymbardziej ze znosilem bez problemu 30 mg (nie odczuwalem nic tylko wysuszone usta)...
__________________
Bum..Bum...
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 09:08   #3354
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez hateme4 Pokaż wiadomość
ja widze jako jedyny mam izotek...ja chyba jako jedyna osoba na forum mam nawrot..po 4 latach :P
Generalnie mam pieknie spryszczone czolo ale plecy(ktore byly najgorsze) nieruszone , za to klatka piersiowa pieknie zaatakowana przez zakorniki...

Chyba zmienie dermatologa bo 10 mg to stanowczo za malo...Nawet jak na poczatek....Tymbardziej ze znosilem bez problemu 30 mg (nie odczuwalem nic tylko wysuszone usta)...
No kurcze! Widzę, że nie tylko ja jestem na 10 - tce...;/ Ej... świat jest niesprawiedliwy... Musimy się tym leczyć i jeszcze mamy małe dawki...!! Chociaż mój organizm już przy tej dawce szaleje ;/
Mnie swędzi skóra właśnie i jestem cala podrapana... Ale nie mogę nad sobą zapanować!
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 10:22   #3355
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Hej, mi pięty nie odpadły Nawet peeling nie zaszkodził. Nie polecam za to drapania się, bardzo szybko można sobie zrobić ranę, która goi się bardzo brzydko i długo.
Ja już jestem prawie w połowie czwartego miesiąca (a przed chwilą zaczynałam :P ). Skóra w dotyku jest gładziuteńka i delikatna, zaskórnika mam jednego na policzku, cały nos nareszcie czysty, już nie pamiętam kiedy był tak czysty. Problemem nadal są usta, niestety łuszczą się strasznie i są bardzo wysuszone. Niestety mam jeszcze mnóstwo plamek po wypryskach plus w ciągu ostatnich dwóch dni wyskoczyło mi kilka gul na żuchwie, co już od dawna nie miało miejsca Może to przez ciągłe podpieranie się rękami, jak siedzę przed kompem przy biurku to czasami bezwiednie jedna albo druga ręka wędruje pod brodę/żuchwę.

Mam też prośbę do osób, które zaczynają dopiero kurację i chcą wiedzieć wszystko przy jak najmniejszym wkładzie pracy własnej (w sensie, że nie mają czasu, ani cierpliwości, żeby wszystko czytać). Tak się nie da. Ile można powtarzać to samo? Myślicie, że innym wizażankom chce się pisać po raz setny to samo? Jest tyyyyyyyyyyle stron poświęconych retinoidom, że nietrudno o informacje... I niestety, ale musicie tak sobie pozarządzać czasem i cierpliwością, żeby jednak przeczytać cały wątek. Co innego, jak ktoś ma nagły problem, coś w trakcie kuracji wyskoczyło i pyta o coś innych, a co innego, jak komuś się nie chce tego wszystkiego czytać i oczekuje, że którejś wizażance będzie się chciało zrobić to za niego. To nie jest atak na Was, po prostu sama przeczytałam cały wątek, zanim zaczęłam pisać, podobnie z innymi wątkami, więc nie rozumiem, czemu dla innych miałby to być taki straszny problem, trochę to nie fair.
mnie sie piety nawet same luszcza a jak im troche pomoge to juz wogole ladnie skora schodzi.
w 6 dniu skora dalej sie przetluszcza ale mniej. obudzilam sie z gula na brodzie, ktorej nie widac. zauwazylam,ze tam gdzie kiedys nie do konca mi wyszedl syf robia sie gule i znikaja

zgadzam sie z Marzena , warto przeczytac wszystko. ja co prawda pod koniec wysiadalam i omijalam niektore strony ale teraz czuje sie pewniej na tym leku. zajrzyjcie tez na forum izotek.pl , wiele informacji i odpowiedzi dermatologa.
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 10:58   #3356
medeline
Zakorzenienie
 
Avatar medeline
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 532
GG do medeline
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Brałam od 28 marca. Pierwszy miesiąc 20mg, a potem już 30. Lipiec miał być ostatnim miesiącem, ale nie mam jak jechać do kobiety, bo jest 300km ode mnie i jeszcze wzięła urlop
__________________

30.12.2012
26.04.2014
medeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 12:51   #3357
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
No kurcze! Widzę, że nie tylko ja jestem na 10 - tce...;/ Ej... świat jest niesprawiedliwy... Musimy się tym leczyć i jeszcze mamy małe dawki...!! Chociaż mój organizm już przy tej dawce szaleje ;/
Mnie swędzi skóra właśnie i jestem cala podrapana... Ale nie mogę nad sobą zapanować!
No 10 mg to jest strasznie malo..nawet jak na 1 miesiac(jak jest niby u mnie),ale ty odczuwasz skutki uboczne wiec to inna sprawa..Ja takich skutków nie mialem przy 30 , kazdy organizm inaczej reaguje..
__________________
Bum..Bum...
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 13:52   #3358
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

No tak, ale ja jestem na 3 miesiącu już... ;/ Sama chciałabym wyższą dawkę, bo będę się długo z tym męczyć... Masakra... Trzymam kciuki za Ciebie i siebie
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 14:08   #3359
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Moja koleznka tez chciala wieksza dawke i jak poszla do apteki to z teksem : o jejku tu jest tylko 10 zawsze biore 20 mg...i panna w aptece po 5 minutach blagania i zapewniania ze dermatolog sie pomylila sprzedala jej 20 mg. hahah
__________________
Bum..Bum...
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 15:17   #3360
ssu87
Przyczajenie
 
Avatar ssu87
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wyszków
Wiadomości: 29
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
No tak, ale ja jestem na 3 miesiącu już... ;/ Sama chciałabym wyższą dawkę, bo będę się długo z tym męczyć... Masakra... Trzymam kciuki za Ciebie i siebie
Moja derma pow że im dłużej się przyjmuje ten lek tym lepiej, to mniejsze prawdopodobieństwo że trądzik już nie powróci. Może Wam też przewidziała kurację na dłuższy czas a ze względu na to, nie chce obciążać zbytnio waszych organizmów, bo przecież wątroba jest bardzo przeciążona...
ssu87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.