Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy... - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-27, 20:42   #331
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Mam czasem wrazenie, ze robia nam na zlosc wrzucajac tam to wszystko. Znalezienie chociaz jednego kremu bez tego jest truuudne. Krem do rak bez parafiny to chyba tylko l'occitane za $$$. Zaraz zerkne co moj ma. A nie zerkne bo nie ma napisane xD
Za to sklad masla kakaowego do rak z ziaji przeraza, dluuuugi!
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 20:47   #332
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Mi dermatolog polecala cetaphil do nawilzania. Ale nie probowalam, moze jest dobry?
Jest mega gęsty, obkleja skórę i jeszcze nigdy nic tak mnie nie zapchało po jednym użyciu. I to musiał być on.

Cytat:
Napisane przez Loonita Pokaż wiadomość
Tak obstawiam, bo pchają ją wszędzie a mnie wszystkie zapychają (które testowałam). Mam ten micel (po jednoczesnym stosowaniu tego micela i kremu, o którym pisałam wcześniej, ten Eva Naturia, po jakimś tygodniu skóra się pogorszyła. Wysyp zaskórników otwartych, których wcześniej nie miałam).
Z maseczek stosuję kurkumę, spirulinę i kozieradke wszystkie trzy darzę miłoscią<3 ostatnio ta ostatnia okazała się remedium na suchą skórę a użyłam jej głównie po to, by wyciągnęła na zewnątrz najbardziej uparte osobniki (gdzie również się sprawdziła)
SuperPharmu niestety nie ma u mnie w najbliższej okolicy
Ale używałaś tylko tego micela? U mnie też, jak jadę do dużego miasta (40 lub 50km - zależy w którą stronę, ok 30 min pociągiem) to zawsze wpadam
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 20:56   #333
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Ale używałaś tylko tego micela? U mnie też, jak jadę do dużego miasta (40 lub 50km - zależy w którą stronę, ok 30 min pociągiem) to zawsze wpadam
Zaczęłam używać micel, krem i mydełko Aleppo, jak już wcześniej pisałam
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 22:03   #334
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

........
Loonita,co do produktów Babydream,żel jest wybitny..w porównaniu z tym co nam serwuja półki drogerii i perfumerii,jezeli patrzec pod kątem niezapychania,niewysuszan ia,niealergizowania i niepodrażniania naczynek,nie znalazłam niczego lepszego zwłasza za taką małą kaske.
Co do oliwki,absolutnie nie masz się czego bać,skład ma piekny,bardzo ładnie uregulowuje skórę,przestaje sie ona przetłuszczac w nadmiarze...w ogóle oleje to temat rzeka na dłuższą gadke...ale ten konkretny olejek ja bym poleciła dla osób bez doswiadczenia w tym temacie...w razie czego zużyjesz do ciała ja go wklepuje w skóre spryskaną hydrolatem/tonikiem/wodą rózaną..kilka kropelek na noc . i zostawiam lub...mieszam kilka kropel z ulubionym nawilżającym kremem...doskonała jest mieszanka tej oliwki z kremem Bepanthen...w ogóle Bepanthen to moje odkrycie ostatniego roku,koi,nawilża,uspokaja rumien,cudnie sie na nim trzymają wszelkie podkłady.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 22:22   #335
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
........
Loonita,co do produktów Babydream,żel jest wybitny..w porównaniu z tym co nam serwuja półki drogerii i perfumerii,jezeli patrzec pod kątem niezapychania,niewysuszan ia,niealergizowania i niepodrażniania naczynek,nie znalazłam niczego lepszego zwłasza za taką małą kaske.
Co do oliwki,absolutnie nie masz się czego bać,skład ma piekny,bardzo ładnie uregulowuje skórę,przestaje sie ona przetłuszczac w nadmiarze...w ogóle oleje to temat rzeka na dłuższą gadke...ale ten konkretny olejek ja bym poleciła dla osób bez doswiadczenia w tym temacie...w razie czego zużyjesz do ciała ja go wklepuje w skóre spryskaną hydrolatem/tonikiem/wodą rózaną..kilka kropelek na noc . i zostawiam lub...mieszam kilka kropel z ulubionym nawilżającym kremem...doskonała jest mieszanka tej oliwki z kremem Bepanthen...w ogóle Bepanthen to moje odkrycie ostatniego roku,koi,nawilża,uspokaja rumien,cudnie sie na nim trzymają wszelkie podkłady.
Na pewno wypróbuję rano ten żel Aleppo natomiast bd używać sporadycznie.
To prawda, ze oleje to temat rzeka (mimo to, jak na razie nie mam do nich przekonania) a ja jestem kompletnym lajkiem w tym temacie.
A własnie, od dawna nosze się z zamiarem kupna jakiegoś hydrolatu (zabieram się jak pies do jeża), bo z tonikami moja skóra sie nie lubi
P.S.
Dzięki dark01 za wszystkie rady, bd experymentować, jak mówisz, ze nie ma się czego bać, to myślę, że powinnam zaryzykować
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 23:23   #336
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Loonita Pokaż wiadomość
Na pewno wypróbuję rano ten żel Aleppo natomiast bd używać sporadycznie.
To prawda, ze oleje to temat rzeka (mimo to, jak na razie nie mam do nich przekonania) a ja jestem kompletnym lajkiem w tym temacie.
A własnie, od dawna nosze się z zamiarem kupna jakiegoś hydrolatu (zabieram się jak pies do jeża), bo z tonikami moja skóra sie nie lubi
P.S.
Dzięki dark01 za wszystkie rady, bd experymentować, jak mówisz, ze nie ma się czego bać, to myślę, że powinnam zaryzykować
...
Kochana jak Ci służy aleppo to go używaj,albo wymiennie z żelem...ja podałam przykład żelu niezawierającego świństw,bo o taki pytałaś.Jak juz będziesz kupowac hydrolat to kup także żel hialuronowy,możesz go dadawac troszke do kremów ,a przede wszystkim do oliwki,żeby zmniejszyc uczucie tłustości na skórze i dodatkowo nawilżyc.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 09:33   #337
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
Kochana jak Ci służy aleppo to go używaj,albo wymiennie z żelem...ja podałam przykład żelu niezawierającego świństw,bo o taki pytałaś.Jak juz będziesz kupowac hydrolat to kup także żel hialuronowy,możesz go dadawac troszke do kremów ,a przede wszystkim do oliwki,żeby zmniejszyc uczucie tłustości na skórze i dodatkowo nawilżyc.
Co do Aleppo, to używam go od niedawna, ale to co zdążyłam zauważyć to, to że jak mi coś wyskoczy to jest bardziej płytkie i łatwiej się tego pozbyć ale za to bardzo wysusza Tak, hydrolat, kwas ha i myślałam jeszcze o niacymidzie, podobno ładnie ujednolica ale to chyba jest proszek, więc jak go ewentualnie stosować? Może do hydrolatu..? No i żeby nie przedobrzyć
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-28, 09:35   #338
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Sęk w tym, że nie znam żadnej dobrej kosmetyczki/dermatolog. Szukałam tu na forum opinii i nic nie znalazłam...
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 10:33   #339
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Loonita Pokaż wiadomość
Co do Aleppo, to używam go od niedawna, ale to co zdążyłam zauważyć to, to że jak mi coś wyskoczy to jest bardziej płytkie i łatwiej się tego pozbyć ale za to bardzo wysusza Tak, hydrolat, kwas ha i myślałam jeszcze o niacymidzie, podobno ładnie ujednolica ale to chyba jest proszek, więc jak go ewentualnie stosować? Może do hydrolatu..? No i żeby nie przedobrzyć
...
to używaj Aleppo raz-dwa razy w tyg w celu głębszego oczyszczenia a na codzien żel...ale i tak namawiałabym cie do spróbowania olejku myjącego np z Biochemii Urody..jako delikatny oczyszczacz ranny,lub do rozpuszczania makijazu tak jak sie to robi w 2-etapowym oczyszczaniu.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 12:29   #340
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Mam czasem wrazenie, ze robia nam na zlosc wrzucajac tam to wszystko. Znalezienie chociaz jednego kremu bez tego jest truuudne. Krem do rak bez parafiny to chyba tylko l'occitane za $$$. Zaraz zerkne co moj ma. A nie zerkne bo nie ma napisane xD
Za to sklad masla kakaowego do rak z ziaji przeraza, dluuuugi!
Masło kakaowe do rąk ziai to chyba sam silikon i alkohol nawilżający - wchłania się w 5 sekund i zostawia gładziutką skórę, ale zupełnie nie nawilża.

Kremy Isany raczej nie mają parafiny (przynajmniej nie wszystkie), a są tanie i nieźle działają.

Cytat:
Napisane przez Loonita Pokaż wiadomość
Zaczęłam używać micel, krem i mydełko Aleppo, jak już wcześniej pisałam
Przepraszam, ostatnio cierpię na zaniki pamięci

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
w razie czego zużyjesz do ciała
Albo do włosów

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
to używaj Aleppo raz-dwa razy w tyg w celu głębszego oczyszczenia a na codzien żel...ale i tak namawiałabym cie do spróbowania olejku myjącego np z Biochemii Urody..jako delikatny oczyszczacz ranny,lub do rozpuszczania makijazu tak jak sie to robi w 2-etapowym oczyszczaniu.
Możesz spróbować zmyć makijaż np. oliwą z oliwek z olejem rycynowym (patrz: ocm) ale zamiast wycierać ręczniczkiem - wetrzeć w to ten micel i dopiero spłukać wodą. A potem jeszcze jakimś czymś delikatnym i masz dwuetapowe. Próbowałam tak, ale nie chciało mi się babrać z olejami, leniem jestem

Skończył mi się micel i zapomniałam kupić, a właśnie wróciłam z biedronki! Testuję od 3 dni Babydream Fur Mama do mycia twarzy.

Ale ja dalej nie wierzę, że Aleppo Loonitę wysusza. Chociaż. No nie wiem. xd
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 14:04   #341
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Skończył mi się micel i zapomniałam kupić, a właśnie wróciłam z biedronki! Testuję od 3 dni Babydream Fur Mama do mycia twarzy.

Ale ja dalej nie wierzę, że Aleppo Loonitę wysusza. Chociaż. No nie wiem. xd[/QUOTE]

...
oczywiscie,ze aleppo moze wysuszac,zwłaszcza jak ma duże stężenie oleju laurowego...no i jak nawilżanie po myciu jest niewystarczające.
...........
co do olejów...metoda mycia ocm nie dla każdego sie sprawdza i jest z tym dużo zamieszania,ja preferuje olejek do mycia zrobiony tak:<olej+emuglator> wystarczy go nałożyc na buzie,pomasowac i spłukać.nie ma tłustości a skóra jest świetnie oczyszczona.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-28, 16:00   #342
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Możesz spróbować zmyć makijaż np. oliwą z oliwek z olejem rycynowym (patrz: ocm) ale zamiast wycierać ręczniczkiem - wetrzeć w to ten micel i dopiero spłukać wodą. A potem jeszcze jakimś czymś delikatnym i masz dwuetapowe. Próbowałam tak, ale nie chciało mi się babrać z olejami, leniem jestem

Skończył mi się micel i zapomniałam kupić, a właśnie wróciłam z biedronki! Testuję od 3 dni Babydream Fur Mama do mycia twarzy.

Ale ja dalej nie wierzę, że Aleppo Loonitę wysusza. Chociaż. No nie wiem. xd
Ale rycynowy jest chyba bardzo komodogenny, z tego co słyszałam ale i z własnej autopsji
wcierałam rycynę w rzęsy i brwi i okolice brwi usiane wręcz były syfkami, okropnie to wyglądało
To jeszcze za wcześnie na ocenę ale póki co jak się sprawdza ten olejek ?
W sumie i tak można kupić, nie zmarrnuje się (własnie nie dawno natknęłam sie na niego u którejś włosomaniaczki na blogu)
Może mnie wysuszać...bo przyznaje sie bez bicia, ze bardziej skupiam się na oczyszczaniu aniżeli nawilżaniu, w sumie to chyba traktuję to tak trochę 'po macoszemu'
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals

Edytowane przez Loonita
Czas edycji: 2013-03-28 o 16:02
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 16:36   #343
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Loonita Pokaż wiadomość
Ale rycynowy jest chyba bardzo komodogenny, z tego co słyszałam ale i z własnej autopsji
wcierałam rycynę w rzęsy i brwi i okolice brwi usiane wręcz były syfkami, okropnie to wyglądało
To jeszcze za wcześnie na ocenę ale póki co jak się sprawdza ten olejek ?
W sumie i tak można kupić, nie zmarrnuje się (własnie nie dawno natknęłam sie na niego u którejś włosomaniaczki na blogu)
Może mnie wysuszać...bo przyznaje sie bez bicia, ze bardziej skupiam się na oczyszczaniu aniżeli nawilżaniu, w sumie to chyba traktuję to tak trochę 'po macoszemu'
...
no to Koleżanko sama sobie pracujesz na problemy ze skórą,nadmiernie ja wysuszasz i odwadniasz jednocześnie,skóra wariuje nadprodukuje sebum,i nie ma czasu na odbudowanie naturalnego płaszcza lipidowego...wiem z doświadczenia,że porządne nawilżanie potrafi często praktycznie wykluczyć problemy ze cerą.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 18:03   #344
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
no to Koleżanko sama sobie pracujesz na problemy ze skórą,nadmiernie ja wysuszasz i odwadniasz jednocześnie,skóra wariuje nadprodukuje sebum,i nie ma czasu na odbudowanie naturalnego płaszcza lipidowego...wiem z doświadczenia,że porządne nawilżanie potrafi często praktycznie wykluczyć problemy ze cerą.
Nie powiedziałam, że nie nawilżam w ogóle...
Po prostu mam problem bo każdy krem mnie zapycha, jak widzę, ze cera źle reaguje to mam na siłę używać? Chyba nie o to chodzi... A ciągłe zmienianie kremów tez chyba skórze nie służy. Musi być jeszcze jakaś alternatywa do ocm, bo na prawdę, nie przekonuje mnie to, i tak trzeba po tym ją nawilżać. W ogóle nie rozumiem fenomenu tego olejowania, może m i ktoś to sensownie wytłumaczyć?
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 19:24   #345
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Loonita Pokaż wiadomość
Nie powiedziałam, że nie nawilżam w ogóle...
Po prostu mam problem bo każdy krem mnie zapycha, jak widzę, ze cera źle reaguje to mam na siłę używać? Chyba nie o to chodzi... A ciągłe zmienianie kremów tez chyba skórze nie służy. Musi być jeszcze jakaś alternatywa do ocm, bo na prawdę, nie przekonuje mnie to, i tak trzeba po tym ją nawilżać. W ogóle nie rozumiem fenomenu tego olejowania, może m i ktoś to sensownie wytłumaczyć?
...
jak nie słuzy to niestety trzeba szukać dalej,bardziej skórze niesłuży brak nawilżania niz zmienianie kremów,podam Ci kilka które możesz kupić w ciemno,na bank nie zapychają:
Sylveco-Lekki krem brzozowy,Lekki krem nagietkowy<ale brzozowy lepszy><strona producenta,sklep Helfy>
Fitomed-Tradycyjny krem nawilżający,strona producenta,allegro>
APIS-Krem nawilżający z mlekiem i miodem,krem zurawinowy,krem z serii Optima20+(w ogóle Apis ma bardzo dobre składy bez parafiny i trójglicerydów !!!)z serii gabinetowej są fajne sera i krem dotleniający.<strona producenta,allegro>
BEPANTHEN-KREM w tubce<apteka>
Biodermic-krem oliwkowy na noc/na dzień,strona producenta>
ORIENTANA-kremo -galaretki zwłaszcza z algami i aloesowa,do rozjasniania przebarwien papajowa.
Neobio-Krem z bawełną<sklep Helfy>
ROC-Krem z antyoksydantami,i zwykły nawilżający<Allegro>
Kremy i sera rosyjskie,np.Babuszki Agafii,oraz Baikal Herbals.
a nawet Ziaja SOPOT-ten lekki kremik w błekitnym opakowaniu..mozna spróbować ostrożnie.
Osobiście uważam,że najlepiej zaczac od Apisa,bo nie dość,że fajnie działa to jest tani.

o zasadności ocm poczytaj na wątku o tym,dośc szeroko jest to wytłumaczone.Alternatywą jest własnie olejek myjący,olej ale z dodatkiem emuglatora..wiec uzywasz jak żel-wygodnie ale z korzysciami z mycia olejkiem...dodatkowym minusem ocm jak dla mnie jest podrażnianie naczynek gorąca wodą-odpada.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-03-30 o 09:16
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 19:48   #346
rashette
Raczkowanie
 
Avatar rashette
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 160
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Hej Dziewczyny
Dziś miałam swoją pierwszą wizytę u dermatologa Własciwie wszystko wyszło spontanicznie, bo mama obudziła mnie rano z wiadomością, że ma isc Otóż, powiedziałam pani, co stosowałam do tej pory i jak wygląda moja pielęgnacja i od czego prawdopodobnie pojawiły mi się pryszcze.
Przepisała mi Epiduo - wykupię go jutro, bo dziś nie mieli w aptece Co o tym sądzicie?
Poza tym, poleciła mi zel do mycia twarzy Iwostin, który już kupiłam.
Pani powiedziała mi, żeby nie używac mydła do mycia twarzy, no wiadomo, ze względu na ph. Dodała również, że niekoniecznie stosuję krem nawilżający. No i dziś go odstawię
Czytałam o Epiduo, ze może wywołac podrażnienia itp. Czy któraś z was używała?
Za 3 tygodnie kolejna wizyta. Jesli Epiduo nie pomoże, prawdopodobnie będę stosowała Izotek...
__________________
Najdłuższe wakacje!


- Walczę z trądzikiem - Epiduo, 2 miesiace!
- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

rashette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 19:53   #347
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez rashette Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Dziś miałam swoją pierwszą wizytę u dermatologa Własciwie wszystko wyszło spontanicznie, bo mama obudziła mnie rano z wiadomością, że ma isc Otóż, powiedziałam pani, co stosowałam do tej pory i jak wygląda moja pielęgnacja i od czego prawdopodobnie pojawiły mi się pryszcze.
Przepisała mi Epiduo - wykupię go jutro, bo dziś nie mieli w aptece Co o tym sądzicie?
Poza tym, poleciła mi zel do mycia twarzy Iwostin, który już kupiłam.
Pani powiedziała mi, żeby nie używac mydła do mycia twarzy, no wiadomo, ze względu na ph. Dodała również, że niekoniecznie stosuję krem nawilżający. No i dziś go odstawię
Czytałam o Epiduo, ze może wywołac podrażnienia itp. Czy któraś z was używała?
Za 3 tygodnie kolejna wizyta. Jesli Epiduo nie pomoże, prawdopodobnie będę stosowała Izotek...
swego czasu używałam epiduo i pamiętam, ze bardzo pomógł, nie miałam ani jednego pryszcza na twarzy. Niestety ten stan się utrzymał tylko z 2 miesiące bodajże a potem nawrót. Z trądzikiem męczyłam się około 6 lat, miałam już tego serdecznie dość i zdecydowałam się na izotek i niestety żałuję ;(
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 19:56   #348
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez rashette Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Dziś miałam swoją pierwszą wizytę u dermatologa Własciwie wszystko wyszło spontanicznie, bo mama obudziła mnie rano z wiadomością, że ma isc Otóż, powiedziałam pani, co stosowałam do tej pory i jak wygląda moja pielęgnacja i od czego prawdopodobnie pojawiły mi się pryszcze.
Przepisała mi Epiduo - wykupię go jutro, bo dziś nie mieli w aptece Co o tym sądzicie?
Poza tym, poleciła mi zel do mycia twarzy Iwostin, który już kupiłam.
Pani powiedziała mi, żeby nie używac mydła do mycia twarzy, no wiadomo, ze względu na ph. Dodała również, że niekoniecznie stosuję krem nawilżający. No i dziś go odstawię
Czytałam o Epiduo, ze może wywołac podrażnienia itp. Czy któraś z was używała?
Za 3 tygodnie kolejna wizyta. Jesli Epiduo nie pomoże, prawdopodobnie będę stosowała Izotek...
...
odstawianie nawilżaczy to jest jakas herezja,przy takich silnych środkach,brak nawilżania to zabójstwo dla skóry..kieruj sie rozsądkiem i potrzebami Twojej skóry,a pośrednio tym co zaleca dermatolog...o dermatologach-partaczach można eseje pisać..czesto lepiej pomaga dobra kosmetyczka niż dermatolog..kup sobie chociaż Bepanten krem,na gorsze dni.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 19:59   #349
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
jak nie słuzy to niestety trzeba szukać dalej,bardziej skórze niesłuży brak nawilżania niz zmienianie kremów,podam Ci kilka które możesz kupić w ciemno,na bank nie zapychają:
Sylveco-Lekki krem brzozowy,Lekki krem nagietkowy<ale brzozowy lepszy><strona producenta,sklep Helfy>
Fitomed-Tradycyjny krem nawilżający,strona producenta,allegro>
APIS-Krem nawilżający z mlekiem i miodem,krem zurawinowy,krem z serii Optima20+(w ogóle Apis ma bardzo dobre składy bez parafiny i trójglicerydów !!!)z serii gabinetowej są fajne sera i krem dotleniający.<strona producenta,allegro>
BEPANTHEN-KREM w tubce<apteka>
Biodermic-krem oliwkowy na noc/na dzień,strona producenta>
Neobio-Krem z bawełną<sklep Helfy>
ROC-Krem z antyoksydantami,i zwykły nawilżający<Allegro>
Kremy i sera rosyjskie,np.Babuszki Agafii,oraz Baikal Herbals.
a nawet Ziaja SOPOT-ten lekki kremik w błekitnym opakowaniu..mozna spróbować ostrożnie.
Osobiście uważam,że najlepiej zaczac od Apisa,bo nie dość,że fajnie działa to jest tani.

o zasadności ocm poczytaj na wątku o tym,dośc szeroko jest to wytłumaczone.Alternatywą jest własnie olejek myjący,olej ale z dodatkiem emuglatora..wiec uzywasz jak żel-wygodnie ale z korzysciami z mycia olejkiem...dodatkowym minusem ocm jak dla mnie jest podrażnianie naczynek gorąca wodą-odpada.
Ok, dzięki wielkie za tak wyczerpująca informację
Bd próbować te kremy, może w końcu trafię na odpowiedni, mam oczywiscie świadomość, że nawilżanie jest ważne,a le tak jak pisałam, ręce opadają..
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-28, 19:59   #350
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Od jakiegoś czasu po nałożeniu AD strasznie mnie buzia piecze... Cały czas mam na twarzy pole bitwy. Wyskakują takie gule, że to głowa mała Gdybym tylko znalazła jakiegoś dobrego dermatologa...

Edytowane przez shedub
Czas edycji: 2013-04-01 o 17:18
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 20:01   #351
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Loonita Pokaż wiadomość
Ok, dzięki wielkie za tak wyczerpująca informację
Bd próbować te kremy, może w końcu trafię na odpowiedni, mam oczywiscie świadomość, że nawilżanie jest ważne,a le tak jak pisałam, ręce opadają..
....
mi też opadały,ale w bólach na szczęście urodziła sie ta lista.... i jest lepiej
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 20:40   #352
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
mi też opadały,ale w bólach na szczęście urodziła sie ta lista.... i jest lepiej
Dzięki, że się nią podzieliłaś
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 09:54   #353
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Hej

A czy ktoś używał maseczek do twarzy z bingospa? Może polecicie jakąś do cery tłustej z trądzikiem
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 14:27   #354
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Loonita Pokaż wiadomość
Nie powiedziałam, że nie nawilżam w ogóle...
Po prostu mam problem bo każdy krem mnie zapycha, jak widzę, ze cera źle reaguje to mam na siłę używać? Chyba nie o to chodzi... A ciągłe zmienianie kremów tez chyba skórze nie służy. Musi być jeszcze jakaś alternatywa do ocm, bo na prawdę, nie przekonuje mnie to, i tak trzeba po tym ją nawilżać. W ogóle nie rozumiem fenomenu tego olejowania, może m i ktoś to sensownie wytłumaczyć?
Czytałaś o oleju tamanu? Każdy olej ma jakieś właściwości. Zazwyczaj nie zapychają. Wymieszane z kwasem HA mogą stanowić dla niektórych alternatywę dla kremu.

Skóra po umyciu wytwarza łój - dla ochrony. Im częściej i dokładniej myjesz tym więcej tego łoju wytwarza. Chyba, że ją zabezpieczysz inaczej - nawilżysz lub (a nawet lepiej i) natłuścisz odrobinką, kroplą oleju, tym mniej będzie się przetłuszczać.

W ocm olej zmywa makijaż - każdy podkład ma silikony - związki z grupy "emolientów", jak oleje. W myśl zasady "to samo rozpuszcza się w tym samym" olej lub micel najlepiej rozpuszcza makijaż. Ja później taki olej musiałam zmyć, żeby mnie nie zapchał. Możesz spróbować bez rycyny. Sam olejek babydream czy nawet oliwa powinna wystarczyć.

Ryba mi się przez Was spali -.-
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 20:58   #355
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Czytałaś o oleju tamanu? Każdy olej ma jakieś właściwości. Zazwyczaj nie zapychają. Wymieszane z kwasem HA mogą stanowić dla niektórych alternatywę dla kremu.

Skóra po umyciu wytwarza łój - dla ochrony. Im częściej i dokładniej myjesz tym więcej tego łoju wytwarza. Chyba, że ją zabezpieczysz inaczej - nawilżysz lub (a nawet lepiej i) natłuścisz odrobinką, kroplą oleju, tym mniej będzie się przetłuszczać.

W ocm olej zmywa makijaż - każdy podkład ma silikony - związki z grupy "emolientów", jak oleje. W myśl zasady "to samo rozpuszcza się w tym samym" olej lub micel najlepiej rozpuszcza makijaż. Ja później taki olej musiałam zmyć, żeby mnie nie zapchał. Możesz spróbować bez rycyny. Sam olejek babydream czy nawet oliwa powinna wystarczyć.

Ryba mi się przez Was spali -.-
Poczytam na ten temat, może się w końcu przekonam
P.S
Czymże jest ryba na przeciw zdrowej cery
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 08:20   #356
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

darko1 Dzięki za tą listę Myślałam o zakupie Sylveco, mojej Evy Natury mam już tylko pół słoiczka. Polubiłam się z nią.

rashette Nie no, chyba wszystkie leki na trądzik wysuszają, bez nawilżania ani rusz. A nie warto spróbować kilku żeli zewnętrznych, a później ewentualnie retinoidów zewnętrznych przed Izotekiem? Nie decyduj się na niego, zanim nie przetestujesz czegoś więcej. Chociaż ja miałam chyba minimalnie mniejszy trądzik, ni Ty, ale za to rozrzucony po całej twarzy.

loonita Ja używałam oleju bez emulgatora i zmywałam go potem żelem.

BeataR89 Nie używałam żadnej, ale słyszałam, że te z dodatkiem olejów są nieciekawe, za to cynkowa i jeszcze jakaś są świetne. Jeżeli kupisz i przetestujesz, to daj nam znać

Edytowane przez Puszyslawa
Czas edycji: 2013-03-30 o 08:23
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 09:15   #357
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

...
dopisuję to listy kremo-galaretyki z ORIENTANY,takie żele do nakładania na noc.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 11:17   #358
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
dopisuję to listy kremo-galaretyki z ORIENTANY,takie żele do nakładania na noc.
Naprawdę takie mają? Bardzo chciałam przetestować żelowe maseczki (japońskie) do twarzy na całą noc, ale najtańsza, jaką znalazłam kosztowała 37zł/40ml a najlepsza 70 zł za słoiczek. Może i bym ją kupiła, ale nie w ciemno, a próbek nie ma :/
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 13:32   #359
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Naprawdę takie mają? Bardzo chciałam przetestować żelowe maseczki (japońskie) do twarzy na całą noc, ale najtańsza, jaką znalazłam kosztowała 37zł/40ml a najlepsza 70 zł za słoiczek. Może i bym ją kupiła, ale nie w ciemno, a próbek nie ma :/
....
maja chyba z 6 odmian...czesc dziewczyn narzeka,że po nałożeniu na twarz sie kleją....no ale taka specyfika masek nocnych,mi to nie przeszkadza,ta aloesowa się np. na mnie nie kleii a nakładam jej bardzo bardzo grubo,swietnie gasi rumień....no i wymarzony krótki sklad...niezłe tez mają maseczki materiałowe.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 16:40   #360
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
maja chyba z 6 odmian...czesc dziewczyn narzeka,że po nałożeniu na twarz sie kleją....no ale taka specyfika masek nocnych,mi to nie przeszkadza,ta aloesowa się np. na mnie nie kleii a nakładam jej bardzo bardzo grubo,swietnie gasi rumień....no i wymarzony krótki sklad...niezłe tez mają maseczki materiałowe.
A gdzie kupujesz? Bo na ich stronie jest niby jakaś nowa wersja - większe opakowania i chyba inny skład - wersja z algami: http://www.orientana.pl/maska-krem-z...ipinskich.html
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-18 11:56:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.