Filtry UV a makijaż - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-08-21, 13:26   #1441
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

A ja wrocilam do Ziemii Slonecznej - nakladam ja na filtr Avenki i wychodzi mi cudny glow i ladna opalenizna w takiej mojej zlocistej tonacji wlasnie. Lubie Ziemie, bo nie splywa., nie robi smug, no i jest cholernie wydajna To juz moje drugie opakowanie w najjasniejszym kolorze 03. Korektora uzywam naprawde w minimalnych ilosciach, bo ziemia ladnie tuszuje to, to co trzeba i nie rzuca sie nic w oczy (o to chodzi!).

Dzisiaj mama mi kupila make kukurydziana i ma ona lekki zolty kolorek! Wlasnie siedze z przypudrowana nia buzka, zobaczymy jak dziala Ciekawe, jak wyglada solo, musze sprobowac, bo ten zolty odcien mnie intryguje. Szkoda, tylko, ze nie jest tak drobno zmielona jak Dry Flo.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-21, 13:43   #1442
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Nikita-v
zdobyłam puder rozswietlajacyh Sephory zachęcona dobrymi recenzjami na KWC... ale szczerze mówiac to moj pierwszy rozswietlający puder.. jak go wiec nakładac? tylko na kosci policzkowe jak róż? czy delikatnie omieść całą twarz?
Ja mam Sephory puder rozświetlający - różowy i jestem z niego zadowolona.

Można go używać w różny sposób, razem albo zamiennie. Ja przeważnie stosuję go:
- na szczyty policzków,
- pod łuki brwione i w kąciki wewnętrzne oczu (dla otworzenia oka),
- na szczyt nosa.

Oczywiście można go używać również jako różu.

Nie polecam tylko stosowania go na całej twarzy, można uzyskać przeładowany efekt.

Wiesz Ivv , a ja nie umię zupełnie posługiwać się ziemią, zawsze wychodzi mi tandetny makijaż przy jej użyciu.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-21, 14:18   #1443
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax
Wiesz Ivv , a ja nie umię zupełnie posługiwać się ziemią, zawsze wychodzi mi tandetny makijaż przy jej użyciu.
Ziemia jest dosc ciemna i uzywam ja, bo samoopalam cialko, wtedy daje jej troche wiecej i mam jednym pociagnieciem (zdrowa!) opalenizne na buzce. Wklejam fotke z taka kombinacja znad morza (bez skrobi, wiec lekki glow jest)

Lubie tez uzywac jej na powieki, swietnie podkresla kolor teczowek.

Edit. Fotke ciachnieto

Edytowane przez Ivvonka
Czas edycji: 2006-08-21 o 22:18
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-21, 14:32   #1444
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ivv u Ciebie ziemia ślicznie wygląda. Ja może jestem za blada, albo po prostu nie umiem i pewnie się nie naumiem dobrze jej nakłać.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-21, 15:10   #1445
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Filtry UV a makijaż

dzięki dziewczyny.. czyli będę eksperymentowac.. i nakładać jak róż,,

ja nie mam wersji różowje.. ale bezową.. tzn tą najjasniejsza z dostępnych warm ivory? chyba to sie nazywa ale nie jestem w 100% pewna
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-21, 16:49   #1446
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nikita ten puder masz => http://www.sephora.com/browse/produc...ategoryId=3902

Jak on jest bardzo jaśniutki to możesz najpierw nałożyć matowy róż, a na same szczyty policzków, żeby ładnie uwydatnić kości policzkowe puder Sephory.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-21, 21:52   #1447
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziękuję Wam Widzę, że Hauschka rozświetlający to niezbędnik każdej szanującej się filtromaniaczki. Czyli będzie też mój

Kasiu, cieszę się, że już dotarłaś z letniego wypoczynku I avarek super I nie lenie się tylko zasuwam niestety Do tego stopnia, że nie mam czasu zaglądać na Wizaż częściej niż na kilka minut dziennie. Ale może to już niedługo ulegnie zmianie?

Oby, oby, oby ... puk, puk, puk - to w niemalowane
A póki co pozdrawiam Was wszystkie ciepło i ściskam

I pomyślcie nad tym spotkaniem jesienią
__________________
Życie jest jak malowanie obrazu, a nie dodawanie słupków
moniga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-31, 19:04   #1448
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

mam pytanko do Was, mądre główki
czy na Avenkę, to tak całkiem dowolne podkłady można maziać, czy te, które nie mają swoich filrów?
wstydam się, że pytam , ale chcę mieć pewność
a nie wiem na ile Avenka jest genialna
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 19:15   #1449
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wsio jest obojętne. Chodzi o to, że filtry Avene nie mają Parsolu, więc kosmetyki kolorowe nie mają czego destabilizować
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 19:22   #1450
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez justyce
Wsio jest obojętne. Chodzi o to, że filtry Avene nie mają Parsolu, więc kosmetyki kolorowe nie mają czego destabilizować
ooo, dzięki wielkie!
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 19:54   #1451
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wiecie, ja naprawdę zachodzę w głowę jak wy to robicie, że udaje wam się podład na filtr nałożyć.
Próbowałam z czystej ciekawości z próbkami city matt, ale porażka totalna.
Podkład we wszystkich porach, a samo nakładanie zdecydowanie naruszało warstwę filtrową (wiem, wiem - kwestia wprawy).
Tak czy siak, ja podkładów nie potrafię obsługiwać i chyba nigdy się nie nauczę, a na filtrach zwłaszcza.
Udaje mi się czasem nałożyć trochę korektora czy panstika, tak że nie kłuje w oczy, ale to szczyt moich makijażowych możliwości.

I żeby nie było tak całkiem OT to powiem, że zachwycił mnie korektor everfresh maybelline, nie tyle kryciem, co pięknym beżowo-żółtym kolorkiem.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-31, 20:31   #1452
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

obawiam się, że jestem jeszcze tak gamoniowata w sprawach filtrowych
że nie dostrzegam tych niewidzialnych dziur

a podkład to ja na wszystko nałożę
bez niego czułabym się tak, jakbym nie miała bielizny
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 20:59   #1453
-magdusia-
Raczkowanie
 
Avatar -magdusia-
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kate30
Wiecie, ja naprawdę zachodzę w głowę jak wy to robicie, że udaje wam się podład na filtr nałożyć.
Próbowałam z czystej ciekawości z próbkami city matt, ale porażka totalna.
Podkład we wszystkich porach, a samo nakładanie zdecydowanie naruszało warstwę filtrową (wiem, wiem - kwestia wprawy).
Tak czy siak, ja podkładów nie potrafię obsługiwać i chyba nigdy się nie nauczę, a na filtrach zwłaszcza.
Udaje mi się czasem nałożyć trochę korektora czy panstika, tak że nie kłuje w oczy, ale to szczyt moich makijażowych możliwości.

I żeby nie było tak całkiem OT to powiem, że zachwycił mnie korektor everfresh maybelline, nie tyle kryciem, co pięknym beżowo-żółtym kolorkiem.
Kate, nie jest to takie trudne . Ja na szczęście bądź nieszczęście podkładu zaczęłam używać prawie równolegle z filtrami. Nie wiem więc jak się nakłada podkład nie na filtrach (no ok, na wieczorne wyjścia szykuję się o wiele szybciej ). Do tego na filtr nakładam jeszcze skrobię bo mi podkład na filtrze nieoddzielonym ciemnieje i jakoś się to wszystko trzyma. Myślę, że o wiele łatwiej jest nałożyć bardziej płynny podkład, taki jak lancome niż np clinique. Chociaż ja z dnia na dzień radzę sobie coraz lepiej i z tym drugim
Jak mus to mus - niektórzy muszą nakładać codziennie i koniec.
-magdusia- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-01, 02:45   #1454
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez -magdusia-
Do tego na filtr nakładam jeszcze skrobię bo mi podkład na filtrze nieoddzielonym ciemnieje i jakoś się to wszystko trzyma.
Madziu - tzn, że nakładasz podkład na przyskrobiowany filtr? Toż to dopiero mistrzowstwo świata dla mnie.
Mnie udaje się przyskrobiowany filtr zbrązowić czasem ziemią słoneczną,
kto wie, może z kompaktem lepiej by mi poszło.
Póki co, zostanę przy korektorze.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-01, 08:27   #1455
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

Panstika to i bez filtra ciężko nałożyć żeby nie kłuł w oczy

ja wcześniej użewałam kremów (nie aptecznych, ale z filtrami)
i szczerze mówiąc wielkiej różnicy nie widzę, kładąc podkład na avenkę

za to jak podkład na filtrze przypruszyłam skrobią, to mi tak paskudnie ściemniało, że szok!
teraz mam inny podkład, ale już nie ryzykuję
używam białego pudru Kryolan, który nie ciemnieje

no i na avenkę jestem skazana
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-01, 11:25   #1456
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kate30
Wiecie, ja naprawdę zachodzę w głowę jak wy to robicie, że udaje wam się podład na filtr nałożyć.
Próbowałam z czystej ciekawości z próbkami city matt, ale porażka totalna.
Podkład we wszystkich porach, a samo nakładanie zdecydowanie naruszało warstwę filtrową (wiem, wiem - kwestia wprawy).
Tak czy siak, ja podkładów nie potrafię obsługiwać i chyba nigdy się nie nauczę, a na filtrach zwłaszcza.
Udaje mi się czasem nałożyć trochę korektora czy panstika, tak że nie kłuje w oczy, ale to szczyt moich makijażowych możliwości.

I żeby nie było tak całkiem OT to powiem, że zachwycił mnie korektor everfresh maybelline, nie tyle kryciem, co pięknym beżowo-żółtym kolorkiem.
Kate, potrzeba matką wynalazku, a ćwiczenie czyni mistrza Ja bym bardzo chętnie wywaliła wszelkie podkłady, ale wtedy musiałabym też wywalić wszystkie lustra Łatwe to nie jest, o czym świadczy długość tego wątku, ale da się. Nie każdy podkład dobrze współpracuje z każdym filtrem, ale w końcu da się znaleźć idealny zestaw A Ty się po prostu ciesz, że masz taką ładną buzię, której wystarczy Aqua Lait i skrobia (pamiętam śliczne wakacyjne fotki ). To takie wygodne! Ja już się cieszę, że doprowadziłam gębę do stanu, w którym mogę zrezygnować z podkłądu, jeżeli mam filtr tonujący. Może jeszcze trochę, i podkłady też odstawię?
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-01, 12:14   #1457
-magdusia-
Raczkowanie
 
Avatar -magdusia-
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kate30
Madziu - tzn, że nakładasz podkład na przyskrobiowany filtr? Toż to dopiero mistrzowstwo świata dla mnie.

Kiedy to ćwiczyłam nie czytałam o tym za wiele więc się z góry nie nastawiałam na trudności
Jak pisze powyżej Erato, ćwiczenie czyni mistrza
-magdusia- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-01, 12:17   #1458
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez -magdusia-
ćwiczenie czyni mistrza
a mistrz czyni cuda

Ja od momentu kiedy zaczęłam stosować filtry zaniechałam stosowania podkładów. Ale najpierw przez 3-4 miesiące walczyłam, żeby dobrać odpowiednią parę => fluid + filtr, i jak w końcu znalazłam to przestałam go używać, i stoi sobie na półce i czeka na lepsze czasy, albo gorsze. Teraz ograniczam się tylko do korektora LRP.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-01, 12:50   #1459
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry UV a makijaż

nie każdy podkład łatwo rozprowadza się na filtrach. u mnie najlepiej sprawdzają się podkłady rzadkie, o lekkiej konsystencji (np. Isadora Hydralight, Sheer to Cover). Lumene Hydradrops ma już nieco gęstszą konsystencję i nakłada się trochę trudniej. a Bielenda to już w ogóle wyczynia cuda na filtrach, grupuje się w plamy, co wygląda, jakby się pomaziało podkładem na chybił, trafił.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-01, 14:30   #1460
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

A ja kupiłam Hydralight z nadzieją, że będzie fajnie wyglądał na emulsji Avene... i cóż za porażka Kluchy i zacierki. Jednak Sheer to Cover jest niezastąpiony, tylko dlaczego ma takie tragiczne kolory
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-01, 17:10   #1461
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

dla mnie wszystkie podkłady są za ciemne lub za różowe, albo ... za drogie...
więc stosuję filtry Avene i ciągle kupuję coś nowego
niestety te rzadkie podkłady, zwykle słabo kryją
a ja potrzebuję średniego krycia

czy któraś z Was jest bladzioszkiem o ciepłym odcieniu cery?
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-01, 17:20   #1462
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja mam IsaDore Velvet Make-up Mousse - nawilżający podkład w piance => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=15251

Idealnie sprawuje sie na avenkach. Wybralam go po testach chyba wszystkich fluidow marek selektywnych,ktore na filtrach wygladaja jak tapeta. Bardzo ladnie sie rozprowadza, nie wazy, stapia sie idealnie z cera, tylko niestety nie za bardzo kryje jedynie wyrownuje koloryt.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-01, 18:17   #1463
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax
Ja mam IsaDore Velvet Make-up Mousse - nawilżający podkład w piance => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=15251
Także mam ten fluid i lubię go. Mam najjaśniejszy odcień i ten odcień super nadaje się na lato, natomiast na zimę jest troszeczkę za ciemny. Ale zaznacze od razu ,że lubię fluidy, które rozjaśniaja mi twarz, więc innym kolorek może pasować .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-01, 19:10   #1464
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Paula07
Także mam ten fluid i lubię go. Mam najjaśniejszy odcień i ten odcień super nadaje się na lato, natomiast na zimę jest troszeczkę za ciemny. Ale zaznacze od razu ,że lubię fluidy, które rozjaśniaja mi twarz, więc innym kolorek może pasować .
Pamietam, nawet kupowalysmy go w tym samym czasie. Tez mam ten najjasniejszy odcien. Dla mnie jest OK, bo akurat ladnie ujednolica moje piegusy
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-01, 20:30   #1465
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

A ja dzisiaj (Basiu! to przez Ciebie! ) stalam sie posiadaczka Givenchy Matmate w kolorze 04 - jasny bez z domieszka zolci. Wahalam sie miedzy Cliniqiuem Clarifing Powder, ale ten nie pasowal mi odcieniem. Oczywiscie poszlam do Sephory z zamiarem kupienia ichniejszego pudru, ale jak zobaczylam w skladzie Dimethicone, to od razu odstawilam na polke i poszlam w glab sprawdzac (niestety drozsze ) odpowiedniki. Jutro beda pierwsze testy na Avene
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-02, 04:26   #1466
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
A ja dzisiaj (Basiu! to przez Ciebie! ) stalam sie posiadaczka Givenchy Matmate w kolorze 04 - jasny bez z domieszka zolci.
Mam nadzieję, że u Ciebie będzie się równie dobrze spisywał jak u mnie. Ciekawa jestem tego Twojego kolorku. Mój jest bardzo jasniutki 01 właściwie neutralny, bez żadnych domieszek. Czekam na pierwsze wrażenia z testów. Nie zapomnij tylko najpierw zmatowić Avene puderkiem jedwabnym Hauschki zgodnie z patentem Smoka
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-02, 06:25   #1467
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

Contax, no właśnie z tym kryciem bywa kiepsko
Chociaż ostatnio jak się naczytałam o tych kompaktach i zadowolonych użytkowniczkach, to też się zastanawiam nad zakupem. Tylko półka piętro niżej Pomyślę

Do tej pory wystarczająco blady był dla mnie tylko podkład Gosha
Miałam najbardziej kryjący i mnie nie zachwycił. Może wypróbuję od nich coś lżejszego.
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-02, 07:47   #1468
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez rzęsa
Do tej pory wystarczająco blady był dla mnie tylko podkład Gosha
Miałam najbardziej kryjący i mnie nie zachwycił. Może wypróbuję od nich coś lżejszego.
<Strzyże uszami>
Rzęso, opowiedz proszę coś o ich podkładach - jak bardzo jasny odcień, jak się zachowują...
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-02, 13:21   #1469
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Basia39
Mam nadzieję, że u Ciebie będzie się równie dobrze spisywał jak u mnie. Ciekawa jestem tego Twojego kolorku. Mój jest bardzo jasniutki 01 właściwie neutralny, bez żadnych domieszek. Czekam na pierwsze wrażenia z testów. Nie zapomnij tylko najpierw zmatowić Avene puderkiem jedwabnym Hauschki zgodnie z patentem Smoka
Przygladalam sie uwaznie wszystkim kolorom. 01 w porowananiu z 04 wpada jednak troche w rozowy. 04 jest idealnie zolciutki, tonem moze odrobinke ciemnieszy od 01. Dla zupelnie bladych osob moze byc za ciemny, mi taki odpowiada, bo musze miec lekko ozywiona twarz. Mam buzie sklonna do zaczerwienien, wiec musze wybierac takie zolte odcienie (zolta jestem tez na reszcie ciala). I wiecie co? JESTEM ZACHWYCONA! Pani w Sephorze idealnie dobrala mi odcien - swietnie stapia sie z cera i pokrywa niedoskonalosci, choc korektor jest niezbedny przy wiekszych. Gdyby nie to, ze jestem jeszcze troche samoopalona, to juz nie musialabym niczego poprawiac Ziemia Sloneczna (musialam sie delikatnie jednak musnac dla wyrzezbienia buzki). Nalozylam prosto na filtr (zapomnialam o patencie Smoczki, ale ja w ogole nie moge uzywac pudru Hauschki, bom uczulona na niego ). Ladnie zmatowil buzie i wtopil sie w cere. Teraz widze, ze wyszedl delikatnie filtrowy blask, ale mi to akurat odpowiada (nie lubie tepego matu). Widac tez, ze optycznie wygladza twarz, takiego wygladzenia nie uzyskalam nigdy zadnym podkladem czy pudrem (choc niewiele w sumie w swoim zyciu wyprobowalam ). Fajnie, ze mozna dokupywac tez wklady do tego puderku, cena jest bardzo wysoka (to moj najdrozszy kosmetyk!!! mialam wyrzuty sumienia, ze tak zaszalalam ), ale dzisiejszy efekt zrekompensowal mi wszystko Mam tez nadzieje, ze jest wydajny, bo pudeleczko takie male sie wydaje... Jutro chce wprobowac to cacuszko na skrobie

Aha... Nakladalam go technika stemplowania, leciutko rozcierajac gabeczka. Nalozylam wiecej niz normalnie filtra, bo wiedzialam, ze moge za pierwszym razem troche go zetrzec. Jednak wymaga to troche wpraway, ale obylo sie bez smug

Basiu - teraz to moge Ci nawet podziekowac ze te kuszenie

Edytowane przez Ivvonka
Czas edycji: 2006-09-02 o 16:37
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-02, 14:13   #1470
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ivvonko cieszę się i dzięki za szczegółową relację z testów. Jeśli chodzi o wydajność to trudno powiedzieć, na codzień go nie używam, ale 7 g to malutko. Pociesza fakt, że można dokupowac wkłady do niego, a wiem, że bywają również na Allegro, a więc sporo taniej niż w Sephorze.
Na sam filtr nie próbowałam go nigdy nakładać, tylko na puderek Hauschki właśnie, zgodnie z zaleceniami Smoka Przy tym patencie stemplując gąbeczką bez wcierania (nie ma potrzeby na warstewce puderku izolującego) trudno porobić jest smugi i nie potrzeba dużej wpawy, by uzyskać wymarzony efekt , a mat trzyma się dłuuugo.

Ten puderek ma coś w sobie, masz rację Ivvonko, buzia nim umalowana wygląda jakoś tak wyjątkowo ładnie i głaciutko
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.