Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-21, 10:12   #4021
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Stosował już ktoś może glinkę Multani Mitti? Bardzo jest mocna?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 10:30   #4022
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Stosował już ktoś może glinkę Multani Mitti? Bardzo jest mocna?
Przyłączam się do pytania I ma ktoś może jeszcze porównanie tej glinki z glinkami Argiletz? Która jest lepsza?
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 15:46   #4023
spioch7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: to zależy gdzie w danym momencie jestem;D
Wiadomości: 1 038
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Moze mi ktos powiedziec ile sie placi za przesylke w mazidlach? Nie moge sie Dopatrzec^^ chcialam kupic olejek kokosowy na wlosy stosowany na noc niestety nie wiem jak to zrobic bo myslalam ze ten olej bedzie w kostce jak maslo odkroje roztopie i bach na glowe a ten olejek jest w malej buteleczce wiec jak go stosowac?
spioch7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 16:25   #4024
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez spioch7 Pokaż wiadomość
Moze mi ktos powiedziec ile sie placi za przesylke w mazidlach? Nie moge sie Dopatrzec^^ chcialam kupic olejek kokosowy na wlosy stosowany na noc niestety nie wiem jak to zrobic bo myslalam ze ten olej bedzie w kostce jak maslo odkroje roztopie i bach na glowe a ten olejek jest w malej buteleczce wiec jak go stosowac?
najwygodniejszy sposób na olej kokosowy, to podmuchać ciepłym powietrzem z suszarki do włosów do środka tej butelki. Roztopi sie go wtedy tak akurat na 1 raz.

a koszt w mazidłach, to chyba 14 zł...
Doliczają go na końcu jak się już wszystko wybierze i przechodzi do wysyłki (tam go widać).
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 16:27   #4025
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez spioch7 Pokaż wiadomość
Moze mi ktos powiedziec ile sie placi za przesylke w mazidlach? Nie moge sie Dopatrzec^^ chcialam kupic olejek kokosowy na wlosy stosowany na noc niestety nie wiem jak to zrobic bo myslalam ze ten olej bedzie w kostce jak maslo odkroje roztopie i bach na glowe a ten olejek jest w malej buteleczce wiec jak go stosowac?
Koszt wysyłki jest liczony wg cennika poczty polskiej. Z tego co pamiętam to paczka do 1 kg kosztuje 11 zł, ale lepiej wejdź na strone poczty polskiej i sprawdź.
Olej kokosowy nie mógłby być w kostce, bo topi się w temperaturze ok. 25 stopni - mniejszej niż zwykłe masło. Prawdą jest, że olej z mazideł jest zapakowany w dość niewygodna butelkę; niby o nieco większym otworze, ale dalej przeciętna łyżeczka się tam nie mieści. Ja robię tak, ze rozpuszczam olej w kąpieli wodnej (wstawiam butelkę do garnka z wodą na gazie), po rozpuszczeniu część przelewam do mneijszego słoiczka po kremie i wstawiam do lodówki. Jak potrzebuję go nałożyć, to wybieram olej z tego słoiczka. Czasem robię też tak, że drugą stroną łyżeczki po prostu wydłubuję olej i wytrząsam na rękę. W dłoni olej się błyskawicznie topi.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 16:37   #4026
spioch7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: to zależy gdzie w danym momencie jestem;D
Wiadomości: 1 038
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A do czego go dodac by miec maseczke na cala noc? Czy jest on dosteny np w sklepie za zdrowa zywnoscia? Nie oplaca mi si kupowac jednej butelki przez mazidla..
spioch7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 16:50   #4027
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Powinien być w sklepach ze zdrową żywnością, ale pewnie rafinowany albo filtrowany, bo przeznaczony do spożycia. Co do maseczki to nie pomogę, bo ja sobie nie wyobrażam spania z czymś tłustym na głowie. Nie mówiąc już o tym, że włosy myję tylko wieczorem I szczerze mówiąc jak dla mnie olej kokosowy jest przereklamowany. Stosowałam go przez jakiś czas systematycznie i nic a nic nie poprawił wyglądu moich włosów. Czasem po nim wręcz gorzej mi się układały
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-21, 16:54   #4028
spioch7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: to zależy gdzie w danym momencie jestem;D
Wiadomości: 1 038
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja mam suche loki szukam jakies alternatywy.. bo nic ze sklepu nie pomaga
spioch7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 17:19   #4029
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Też mam suche loki Mi pomogła zmiana szamponu na taki bez SLS i silikonów (HiPP, Bioderma Node itp) i odżywki Gloria oraz Fructis Fresh. Czasem tę pierwszą wzbogacam tuż przed aplikacją witaminami, ekstraktami, mocznikiem itp. Ewentualnie dodaje kilka kropli oleju awokado/jojoba etc.
Olejowanie w moim przypadku się w ogóle nie sprawdziło :/ No ale każdy włos jest inny, więc może akurat w Twoim przypadku olej kokosowy okaże sie zbawieniem
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 17:37   #4030
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

ja też mam suche włoski i testowałam na nich różne mazidła i nic. Jednak dla suchych i mocno zniszczonych włosów to tylko odżywki-maski z Dove (niebieska) i Pantine (złota)
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 18:03   #4031
spioch7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: to zależy gdzie w danym momencie jestem;D
Wiadomości: 1 038
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Myslalam o masce dove ale boje sie ze obciazy moje wlosy...mam cienkie..
spioch7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-21, 18:36   #4032
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dove niebieski nie jest taki zły, natomiast Pantene w moim przypadku to była tragedia :/ Może poczytaj (jeśli do tej pory na niego nie trafiłaś) wątek w pielęgnacji włosów kręconych na tym forum:
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=97
Jeśli poszukasz odżywek bez silikonów to nie powinnaś się bać o obciążenie włosów
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 19:23   #4033
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Powinien być w sklepach ze zdrową żywnością, ale pewnie rafinowany albo filtrowany, bo przeznaczony do spożycia. Co do maseczki to nie pomogę, bo ja sobie nie wyobrażam spania z czymś tłustym na głowie. Nie mówiąc już o tym, że włosy myję tylko wieczorem I szczerze mówiąc jak dla mnie olej kokosowy jest przereklamowany. Stosowałam go przez jakiś czas systematycznie i nic a nic nie poprawił wyglądu moich włosów. Czasem po nim wręcz gorzej mi się układały
I tu się nie zgodzę. Olej kokosowy (i inne też ) świetnie nawilża włosy (wg mnie nic nie nawilża lepiej), ale potrzebuje dużo czasu być na włosach trzymany, żeby był efekt - pół godziny przed myciem nie ma sensu go aplikować, bo wtedy faktycznie efektów żadnych się nie widzi .
A co do spania z olejem na włosach to też jest okej. Kokos nie jest bardzo tłusty i że tak powiem trzyma się włosów nie tłuszcząc otoczenia. Więc wystarczy położyć ręcznik na poduszkę i spać spokojnie
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 20:28   #4034
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Akurat kokos długo trzymałam, ok 5 godzin, bo zawsze go nakładałam w niedziele, wiedzac, ze juz nigdzie nie wyjde to jest bardzo indywidualna sprawa. no i akurat olej nie nawilzy, bo nie ma tam co nawilzac. moze za to odbudowac strukture wlosa, zabezpieczyc przed utrata wody, ale nie nawilzyc
a co do recznika i spania w oleju - kto co lubi
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 20:47   #4035
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
ja też mam suche włoski i testowałam na nich różne mazidła i nic. Jednak dla suchych i mocno zniszczonych włosów to tylko odżywki-maski z Dove (niebieska) i Pantine (złota)
Pantine złota była świetna , ale od roku nigdzie nie moge jej dostać , masz jakieś namiary na nią ,
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 21:02   #4036
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Akurat kokos długo trzymałam, ok 5 godzin, bo zawsze go nakładałam w niedziele, wiedzac, ze juz nigdzie nie wyjde to jest bardzo indywidualna sprawa. no i akurat olej nie nawilzy, bo nie ma tam co nawilzac. moze za to odbudowac strukture wlosa, zabezpieczyc przed utrata wody, ale nie nawilzyc
a co do recznika i spania w oleju - kto co lubi
Okej na mechanizmach działania poszczególnych substancji się nie znam, więc kłócić jakoś bardzo się nie będę. Tyle tylko, że we wszystkich źródłach nt. oleju kokosowego pisze: nawilża, odżywia, wygładza. Na Mazidłach m.in. też. Ja stosuję i naprawdę po niczym nie mam tak nawilżonych włosów. Więc jak by to było możliwe,że olej kokosowy nie nawilża jeśli go nakładam na suche włosy solo?
To, że Tobie nie pasuję mogę zrozumieć, bo jestem świadoma, że żaden produkt nie jest w stanie podpasować każdemu. A próbowałaś może inne oleje kłaść na włosy?
A co do spania w oleju, no cóż mnie kiedyś odrzucało na samą myśl położenie czegokolwiek tłustego na twarz . A teraz bez jakiegoś oleju wieczorem położonego na buźkę jak bez mycia zębów się czuję
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 22:03   #4037
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Olej kokosowy na suche włosy jest świetny , ja daje bardzo dużo co najmniej na pare godzin lub do rana . Przyznam się nawet , że skoro mnie pomaga , nasmarowałam sierść psa , latał taki tłusty przez tydzień , po kąpieli ma teraz boskie futro

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-06-24 o 17:02
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 22:44   #4038
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Okej na mechanizmach działania poszczególnych substancji się nie znam, więc kłócić jakoś bardzo się nie będę. Tyle tylko, że we wszystkich źródłach nt. oleju kokosowego pisze: nawilża, odżywia, wygładza. Na Mazidłach m.in. też. Ja stosuję i naprawdę po niczym nie mam tak nawilżonych włosów. Więc jak by to było możliwe,że olej kokosowy nie nawilża jeśli go nakładam na suche włosy solo?
No chociażby dlatego:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...?dopt=Abstract
To jest abstrakt z artykułu opisującego badania porównujące olej kokosowy, olej mineralny i słonecznikowy i ich wpływ na włosy.
W pierwszym poście tego wątku, jego autorka streściła to w kilku zdaniach po polsku:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...losy,t340.html
Co do mazideł - ja nie znalazłam nigdzie zdania, że olej nawilża, ale że dzięki zawartości kwasu laurynowego powoduje wzrost nawilżenia. Zresztą w samym opisie na Mazidłach jest napisane, że dużą zaletą oleju kokosowego jest jego powinowactwo wobec protein budujących włos.
Chodziło mi o to, że olej sam w sobie nie może nawilżać, bo przecież nie składa się z wody, żeby móc ją dostarczyć do struktury włosa, ale jego stosowanie może doprowadzić do tego, że nasze włosy będą bardziej nawilżone, bo chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi, detergentami. Wydaje mi się, że nasze nieporozumienie wynikło z różnego sposobu rozumienia czasownika nawilżać
Ja stosuje się do takiej definicji:
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=nawil%BFa%E6

Cytat:
To, że Tobie nie pasuję mogę zrozumieć, bo jestem świadoma, że żaden produkt nie jest w stanie podpasować każdemu. A próbowałaś może inne oleje kłaść na włosy?
Olejowałam się regularnie przez dłuższy czas. U mnie nie przyniosło to większych skutków, a włosy kiepsko mi sie po tym układały. Testowałam oprócz kokosa także oliwe z oliwek, jojobę, masło shea i kakaowe. Po prostu moje włosy potrzebują czegoś innego
Ale ja już na początku zaznaczyłam, że najlepiej przetestować kokos na sobie, bo każdemu służy co innego
Za to dodanie dosłownie kilku kropelek awokado, jojoby albo rycyny do odżywki Gloria bardzo pozytywnie wpływa na moje kręciołki
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 09:14   #4039
spioch7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: to zależy gdzie w danym momencie jestem;D
Wiadomości: 1 038
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A ja nie wiem jak stosowac ten olejek kokososowy dodawac do szamponu? Jego jest b malo^^
spioch7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-22, 09:26   #4040
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Confused_girl: No dla mnie "powoduje wzrost nawilżenia" i "nawilża" to właściwie synonimy , więc chyba faktycznie tu tkwi źródło nieporozumienia. I wybacz, ale po zapoznaniu się z LU nadal będę jednak twierdzić (może faktycznie błędnie, ale trudno), że olej kokosowy nawilża włosy

Cytat:
Napisane przez spioch7 Pokaż wiadomość
A ja nie wiem jak stosowac ten olejek kokososowy dodawac do szamponu? Jego jest b malo^^
Do szamponu nie dodawaj, bo nie ma sensu. Rozpuść trochę w dłoniach i wetrzyj we włosy na parę godzin przed myciem. Nie potrzeba dużo oleju naprawdę . Albo po myciu ociupinkę nałóż na same końcówki jako zastępstwo serum.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 20:31   #4041
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Pantine złota była świetna , ale od roku nigdzie nie moge jej dostać , masz jakieś namiary na nią ,
ostatnio kupiłam ją w rossmanie w Jeleniej Górze Ale w tej nowej wersji: 3*więcej aminokwasów - intensywna regeneracja
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 17:00   #4042
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
ostatnio kupiłam ją w rossmanie w Jeleniej Górze Ale w tej nowej wersji: 3*więcej aminokwasów - intensywna regeneracja
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html
Dzieki , ja mam z tej serii krem odbudowujący . Kupuje teraz wszystko w pudełkach , bo przydadzą mi się opakowania , na własne mazidła , np na puder bambusowy
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 18:59   #4043
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Testuje olej jablkowy i mam wrazenie ze to klon sliwkowego choc ten drugi bardziej mi sie jednak podoba-bardziej slodszy,nie zostawia zielonkawej warstwy i duzo szybciej sie wchlania
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 19:23   #4044
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

a ja teraz będę testować olej lniany, który kupił tata w sklepie z zdrową żywnością Mieliśmy go jeść, ale nikomu nie smakuje, więc pójdzie do moich kremów i może do olejku do demakijażu

Zastanawiam się tylko nad jego trwałością...
Bo go trzeba trzymać w lodówce, a taki olejek do mycia stoi w łazience... ale wszystkie inne oleje i tak się trzyma w lodówce, podobnie jak glyceryl coate, a po połączeniu można to trzymać w łazience... mój też tak będzie można...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 19:26   #4045
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
a ja teraz będę testować olej lniany, który kupił tata w sklepie z zdrową żywnością Mieliśmy go jeść, ale nikomu nie smakuje, więc pójdzie do moich kremów i może do olejku do demakijażu

Zastanawiam się tylko nad jego trwałością...
Bo go trzeba trzymać w lodówce, a taki olejek do mycia stoi w łazience... ale wszystkie inne oleje i tak się trzyma w lodówce, podobnie jak glyceryl coate, a po połączeniu można to trzymać w łazience... mój też tak będzie można...
Jeśli chcesz olej lniany trzymac poza lodówka dodaj 1% witaminy E albo 0.3-0.5% olejowego ekstraktu z rozmarynu - oba te składniki opóźniają proces utleniania oleju
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 19:53   #4046
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz olej lniany trzymac poza lodówka dodaj 1% witaminy E albo 0.3-0.5% olejowego ekstraktu z rozmarynu - oba te składniki opóźniają proces utleniania oleju
w przepisie z którego korzystam jest 3% olejowego ekstraktu, ale co mi szkodzi to zwiększyć dzięki
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 19:57   #4047
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

3%???? Aż tak dużo??? Pierwszy raz sie spotykam z tak dużą ilością olejowego ekstr. z rozmarynu
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 12:29   #4048
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Stosował już ktoś może glinkę Multani Mitti? Bardzo jest mocna?
Dziś zrobiłam małe zamówienie w tym glinkę Multani, więc jak tylko dojdzie to wypróbuję i dam znać. Wzięłam też próbki Alfa-arbutyny i Dipalmitynianu kojowego (na przebarwienia na policzku) oraz indygo do rzęs
Najbardziej nie mogę się doczekać próbek. Ciekawe czy ruszą moje plamki
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 12:36   #4049
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Dziś zrobiłam małe zamówienie w tym glinkę Multani, więc jak tylko dojdzie to wypróbuję i dam znać. Wzięłam też próbki Alfa-arbutyny i Dipalmitynianu kojowego (na przebarwienia na policzku) oraz indygo do rzęs
Najbardziej nie mogę się doczekać próbek. Ciekawe czy ruszą moje plamki
O, to jak pofarbujesz rzęsy indygo daj znać jak wyszło . Też zamierzam eksperymentować w tym względzie, ale na razie się jeszcze wstrzymuję z zamówieniem.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 18:44   #4050
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

No to mój olej lniany ze sklepu ze zdrowa żywnością zdał egzamin w kremiku I chyba pierwszy raz wyszedł mi krem o właściwościach matujących a olej wydawał się taki tłusty
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.