Jestem w ciąży, moje pierwsze objawy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2004-09-28, 21:03   #61
Twitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 482
GG do Twitty
Re: Mamusie, powiedzcie jakie miałyście objawy ciąży.

Hej!

Aga, zrób koniecznie USG piersi! Trzeba sprawdzić dlaczego ten płyn wycieka.

Pozdrowienia,

Ivi
Twitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-09-28, 21:04   #62
Twitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 482
GG do Twitty
Re: Mamusie, powiedzcie jakie miałyście objawy ciąży.

Hej!

Aga, zrób koniecznie USG piersi! Trzeba sprawdzić dlaczego ten płyn wycieka.

Pozdrowienia,

Ivi
Twitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-09-29, 17:41   #63
malwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1
Re: Mamusie, powiedzcie jakie miałyście objawy ciąży.

Aga, miałam takie coś, tez mi ciekło z piersi i nie wyczuwałam guzka, dopiero mój obecny mąż stwierdził, że coś jest nie tak i wyczuł guzek. Koniecznie idź do lekarza, ja mam to za sobą, nie było raka, ale teraz bardzo uważam, koniecznie skontaktuj się z lekarzem.
malwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-09-30, 13:04   #64
gosik169
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1
Re: Mamusie, powiedzcie jakie miałyście objawy ciąży.

Witam! Czytam od południa tą stronę- i chcę się dowiezieć , a może dokładniej znależć potwierdzenie że jestem w ciąży. Obydwoje z mężem staramy się o dziecko .
Ale jak narazie nic... Może tym razem się udało.
Ostatnią miesiączkę miałam 6.09.04- mam dość regularne cykle miesiączkowe-co 28-29 dni. Planowana kolejna miesiączka powinna zacząć się 4.10. Ale mam nadzieję, że jej niebędzie.
Niemam żadnych typowych objawów ciąży- jedynie co czuję to bardzo nabrzmiały brzuch. Czy mogę zrobić badanie krwi ( na beta HCG) już teraz - nawet przed planowanym terminem miesiączki?Czy muszę poczekać do momentu- gdy nie dostanę okresu? Proszę o pomoc i odpowiedź


monic napisał(a):
> My też z mężem planowaliśmy dzidziusia, więc wnikliwie się obserwowałam. Pierwsze 4 tygodnie to przede wszystkim ból piersi, jak przed okresem, poza tym byłam bardzo senna, nagle przestała mi smakować kawa i miałam ogromny apetyt na kiszoną kapustę. I te objawy miałam zanim zrobiłam test ciążowy! Przez kolejne miesiące miałam paskudne mdłości, wymiotowałam każdego dnia, kilka tygodni musiałam przeleżeć w domciu, bo ciąża była zagrożona. Na szczęście w szóstym miesiącu wszystko się ustabilizowało. Co prawda puchły mi nogi (a lato jeszcze temu sprzyjało) i musiałam regularnie połykać nospę, ale poza tym czułam się wyśmienicie. Na 2 tygodnie przed planowanym terminem porodu wybrałam się jeszcze na zajęcia na studiach (200 km), a dzień przed porodem byłam w pracy. Do dzisiaj jak patrzę na naszego synka (ma prawie 2 lata) myślę jaki to cud, że się we mnie rozwijał i że go urodziłam!

monic napisał(a):
> My też z mężem planowaliśmy dzidziusia, więc wnikliwie się obserwowałam. Pierwsze 4 tygodnie to przede wszystkim ból piersi, jak przed okresem, poza tym byłam bardzo senna, nagle przestała mi smakować kawa i miałam ogromny apetyt na kiszoną kapustę. I te objawy miałam zanim zrobiłam test ciążowy! Przez kolejne miesiące miałam paskudne mdłości, wymiotowałam każdego dnia, kilka tygodni musiałam przeleżeć w domciu, bo ciąża była zagrożona. Na szczęście w szóstym miesiącu wszystko się ustabilizowało. Co prawda puchły mi nogi (a lato jeszcze temu sprzyjało) i musiałam regularnie połykać nospę, ale poza tym czułam się wyśmienicie. Na 2 tygodnie przed planowanym terminem porodu wybrałam się jeszcze na zajęcia na studiach (200 km), a dzień przed porodem byłam w pracy. Do dzisiaj jak patrzę na naszego synka (ma prawie 2 lata) myślę jaki to cud, że się we mnie rozwijał i że go urodziłam!

monic napisał(a):
> My też z mężem planowaliśmy dzidziusia, więc wnikliwie się obserwowałam. Pierwsze 4 tygodnie to przede wszystkim ból piersi, jak przed okresem, poza tym byłam bardzo senna, nagle przestała mi smakować kawa i miałam ogromny apetyt na kiszoną kapustę. I te objawy miałam zanim zrobiłam test ciążowy! Przez kolejne miesiące miałam paskudne mdłości, wymiotowałam każdego dnia, kilka tygodni musiałam przeleżeć w domciu, bo ciąża była zagrożona. Na szczęście w szóstym miesiącu wszystko się ustabilizowało. Co prawda puchły mi nogi (a lato jeszcze temu sprzyjało) i musiałam regularnie połykać nospę, ale poza tym czułam się wyśmienicie. Na 2 tygodnie przed planowanym terminem porodu wybrałam się jeszcze na zajęcia na studiach (200 km), a dzień przed porodem byłam w pracy. Do dzisiaj jak patrzę na naszego synka (ma prawie 2 lata) myślę jaki to cud, że się we mnie rozwijał i że go urodziłam!
gosik169 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-10-13, 17:05   #65
__Aneta__
Raczkowanie
 
Avatar __Aneta__
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: mieszkam w Köln pochodze z raciborza(Slask)
Wiadomości: 51
Re: Mamusie, powiedzcie jakie miałyście objawy ciąży.

Wiecie jak was tak czytam to mi sie lezki w oczkach pokazuja:-(
ja jestem 4 miesiace mezatka mam 22 latka i wlasnie od slubu planujemy dzdzisua i nic:-( tak mi jakos smutno nie wiem czemu inni mi mowia ze poprostu nie trafiamy na dni plodne w co watpie boje sie ze nie nie....eh lepiej nic nie pisze bo tylko zawale wam taki slodki temacik pa:-(
__________________
cHcIaLaM ByM pOzNaC CZlOwIeKa KtoRy wYmYsLiL SEX,ZeBy sPrAwDzIc nAdCzYm TeRaZ pRaCuJe
__Aneta__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-10-13, 20:14   #66
carolsunny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 26
GG do carolsunny
Re: Mamusie, powiedzcie jakie miałyście objawy ciąży.

Anetko ja jestem już prawie 1/2 roku po ślubie i przez ostatnie 4 miesiącę się przygotowywałam do tego momentu, kiedy byłam pewna, że z moim organizmem jest wszystko ok. Czyli zrobiłam już naprawdę wszelkie badania i 2 tygodnie temu wyliczyłam ten sczególny dzień. I wiesz co ? Chyba wcelowaliśmy 100-procentowo !!!!1-wszy RAZ !!!! Wczoraj wieczorkiem zrobiłam test - i druga kreseczka wyszła bardzo blada. ALE BYŁA !!!! Jutro raniutko zrobię sobie test z dzidziusiem (podobno b.polecany)....na razie nie ma mojego męża, żebym mogła się z nim podzielić (aczkolwiek mogłabym krzyczeć o tym całemu światu)...chyba zrobię to w weekend (w niedzelę mija dokładnie 6 m-cy),a na początku listopada reszcie rodziny...taaka "mała" niespodzianka na moje 25 urodzinki, czyli 3 listopada.

Wczoraj też dowiedziałam się, że nasi znajomi spodziewają się dzidziusia ( Kasia jest w II-mcu ciąży) i zawsze planowaliśmy, że dzieci będziemy mieć w zbliżonym terminie.
Mam nadzieję, że jutro będzie wyraźna druga kreska.

pozdrawiam i całuję Was wszystkie mamusie !!!

Najważniejesez, to odblokować się...myśleć o wszystkim tylko nie o tym....los bywa przekorny....

3mam kciuki ...
carolsunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-10-14, 07:16   #67
carolsunny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 26
GG do carolsunny
Re: Mamusie, powiedzcie jakie miałyście objawy ciąży.

Dziewczyny jestem w ciąży !!!
Dziś zraniutko zrobiłam drugi test i wyszły dwie piękne kreseczki....

Jakie mama objawy: jestem bardzo senna i chyba mnie trochę mdli. Albo to siła sugestii.

JUż jestem mamą małej fasolki...o rany...niech no tylko mój mąż dowie...
carolsunny jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-14, 09:28   #68
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Mamusie, powiedzcie jakie miałyście objawy ciąży.

carolsunny gratulacje. My też próbujemy.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-10-14, 09:33   #69
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Re: Mamusie, powiedzcie jakie miałyście objawy ciąży - do Anety

Aneta, głowa do góry! Ja też zaszłam w ciążę dopiero po 4 miesiącach starań i jestem przekonana, że nie ominęliśmy tych najbardziej płodnych dni. Niejednokrotnie czytałam, iż zdrowa para, współżyjąc w dni płodne ma tylko 40% szansy na poczęcie dziecka. Można zakładać, iż coś jest nie tak, jeśli nie można zajść w ciążę przez 1 - 1,5 roku, więc jeszcze masz sporo czasu. Z drugiej strony rozumiem jak się czujesz, bo kiedy staraliśmy się o dzidziusia, z żalem spoglądałam na inne dzieci, a na reklamie pampersów to nawet płakać mi się chciało. Na pewno wkróce i Ty zostaniesz mamą, grunt to nie myśleć o tym cały czas, bo im bardziej się chce, tym trudniej zajść w ciążę.
monic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-10-14, 11:07   #70
__Aneta__
Raczkowanie
 
Avatar __Aneta__
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: mieszkam w Köln pochodze z raciborza(Slask)
Wiadomości: 51
Re: Mamusie, powiedzcie jakie miałyście objawy ciąży - do Anety

dziekuje dziwczyny jestescie kochane cmoczek teraz sie czuje troche lepiej.Poprostu myslalm,ze zajscie w ciaze jest latwiejsze;-) ale widze wy tez nie od razu zaszliscie w ciaze uff juz mi troche lzej czyli trzeba pracowac dalej hihi
caluje was mamusie i jeszcze nie mamusie dz.pa pa
__________________
cHcIaLaM ByM pOzNaC CZlOwIeKa KtoRy wYmYsLiL SEX,ZeBy sPrAwDzIc nAdCzYm TeRaZ pRaCuJe
__Aneta__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-04, 11:10   #71
Honay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 11
GG do Honay
Re: Mamusie, powiedzcie jakie miałyście objawy ciąży.

Przeczytałam Twoja historie i bardzo mnie zasmuciła. Choc moze to jeszcze nie Twoj czas. Jak większość, ja również podejrzewam u siebie ciąze. Choć nie byłaby planowaną, cieszyłabym się z niej. od dwóch tygodni mam okropny wstręt do papierosów, są dni ze nie jestem wstnie wypalić ani jednego, powoli rezygnuje z nich. Mam skórcze w dolnej część brzucha, ostatnie kilka dni wystepują lekkie poranne nudności i poranna zgaga. Termin mojej misiączki miną dwa dni temu. Co najważniejsze od ok 1,5 miesiąca nie łykam tabletek antykoncepcyjnych. Dzisiaj zrobiłam sobie badabie krwi, bo stwierdziłąm ze jest najlepszą metodą wykrycia ciąży.Teraz cierpliwie czekam na wynik.
Inne objawyto: podenerwownaie, melanholijność, wrażliwość i dużo większy apetyt na sex... Co oczywiście spodobało się mojemy męzowi
Honay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-08, 21:08   #72
Jennifer_
Raczkowanie
 
Avatar Jennifer_
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 40
dziwne objawy - ciąza czy nie

Miesiaczke powinnam dostac juz w piatek a dzis jest wtorek a tu dalej nic - przeważnie miałam regularnie.
Dziwne w tym wszystkich jest to że od soboty boli mnie brzuch - tak jak przy okresie - w dole brzucha - ale krwawienia nie ma.
Jesli miałabym byc w ciazy to był by to prawie 4 tydzień - powinny byc wtedy już jakies objawy?
Ja jeszcze nigdy nie byłam w ciazy i jestem troszkę przerażona bo jeszcze studiuję.
Byłabym wdzięczna jesli ktos by mi odpisał
z góry dziekuje
Jennifer_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-08, 21:20   #73
esti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 257
GG do esti
Re: dziwne objawy - ciąza czy nie

Mnie na początku cizy też bolał brzuch tak jak przed okresem,ale nie denerwuj się najlepiej zrób test ciażowy możesz go już spokojnie zrobic.
Niedenerwuj się pozdrawiam.
esti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-08, 21:31   #74
Jennifer_
Raczkowanie
 
Avatar Jennifer_
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 40
Re: dziwne objawy - ciąza czy nie

nie denerwować się
bardzo zabawne
Tak osobiście to mogę mieć dzidzusia, tylko najbardziej obawiam się otoczenia, przede wszystkim rodziny - to byłoby najgorsze co mogłoby mnie spotkać, napewno nie miałabym w nich wsparcia....
dziękuję Ci że odpisałaś
Jennifer_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-08, 21:34   #75
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Re: dziwne objawy - ciąza czy nie

Witam Objawy ciąży zazwyczaj powinny się pojawic po kilku tygodniach od zapłodnienia. Do tych objawów należą: bóle brzucha, zwiększony apetyt, wymioty, zawroty głowy itp itd. Mozliwe, że miesiaczka jeszcze nie wystąpiła ponieważ jestes w stresie o ciąże? MI miesiączka potrafi się przesuwać z byle powodu ( wazniejszy sprawdzian, zmiany klimatyczne, wyjazd ) a niby też zazwyczaj mam regularne więc radziłabym Ci spokojnie poczekać jeszcze kilka dni a jak okres nie wystąpi zrób sobie test ciążowy (cena do kilkunastu złotych) wynik w tym czasie powinien już być wiarygodny.
3maj sie Małgosiu i nie deneruj sie, wszystko bedzie dobrze
Pozdrawiam
paliziomka
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-11, 12:36   #76
MonikaK.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 38
GG do MonikaK.
Re: dziwne objawy - ciąza czy nie

ja narazie sie nie denerwuje. miesiączka spoźnia mi sie dopiero 2 dni, bolały mnie piersi tak jak zwykle, ale teraz tego bolu juz nie odczuwam. brzuszek bolał mnie dwa dni temu.
Dziewczyny, czy zawsze ciąży muszą towarzyszyć takie objawy jak np. wymioty czy mdłości? i czy wogóle musza wystąpićjakieś objawy??
pozdrawiam
nika
__________________
nika
MonikaK. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-11, 13:20   #77
dph
Rozeznanie
 
Avatar dph
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 987
Re: dziwne objawy - ciąza czy nie

Ja oprócz spóźniającego się okresu i bolących piersi nie miałam żadnych innych objawów. No może byłam bardziej śpiąca. Później piersi mi się powiększyły i nadal bolały (ale wtedy już wiedziałam że jestem w ciąży). Każda kobieta przechodzi ciążę "po swojemu" i każda ma inne objawy. Pozdrawiam i trzymam kciuki
__________________
dph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-11, 14:56   #78
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Re: dziwne objawy - ciąza czy nie

Spokojnie !!! To niekoniecznie musi być ciąża, moga byc jeszcze inne przyczyny opoznienia okresu Moze mialas ostatnio wiecej stresujacych sytuacji, bylas chora, zazywalas jakies leki, etc...?
Zrob sobie wkrotce test, a najlepiej wybierz sie do lekarza.
Trzymaj sie cieplutko.
Pozdrawiam serdecznie
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-11, 23:04   #79
Jennifer_
Raczkowanie
 
Avatar Jennifer_
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 40
Re: dziwne objawy - ciąza czy nie

7 dni spóźnienia - ale wreszcie jest !! ufffffff
Jennifer_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-14, 12:20   #80
gosiekc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15
Testy ciązowe

Witam! Mam pytanie, czy możliwe jest żeby testy ciązowe się myliły, czy ich wykonanie daje 100 % pewność.A jezeli sie moga mylic to jaki tego moze byc powód??Prosze o szybka odpowiedz.
gosiekc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-14, 12:23   #81
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: Testy ciązowe

Testy ciążowe z moczu się mylą : ale regułą jest :
jeśli wyszedł ujemny to możliwa jest pomyłka - czyli po jakimś czasie dodatni; jeśli wyszedł Ci dodatni - to małoprawdopodobne aby wynikł uległ już zmianie. Uczenie - czyli analityczno-medycznie uświadamiała mnie 10 lat temu bratowa
lisica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-14, 14:10   #82
goniaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 32
Re: Testy ciązowe

goniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-14, 14:11   #83
goniaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 32
Re: Testy ciązowe

testy na mocz myla sie!!!
ja sobie taki test zrobiłam i wynik był nie zgodny z prawdą o czym dowiedziałam sie od lekarki...
nigdy wiecej nie ufam testom!!!
goniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-14, 14:27   #84
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Testy ciązowe

testy wykonywane prawidłow pokazuja rzeczywisty wynik, wiec nie mozesz generalizowac ,że testy sie myla.

test wykonuje sie po terminie spodziewanego okresu z porannego moczu.

nie znam sttystyk ale mysle ze 90 % pokazują prawde.

pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-14, 14:44   #85
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Re: Testy ciązowe

Paula ma rację . Jeśli test jest wykonywany zgodnie z zaleceniami, wskazuje taki sam wynik, jak test przeprowadzony w laboratorium ( nie chodzi mi tu o badanie ginekologiczne). Testy ciążowe sprawdzają obecność hormonu obecnego w organizmie ciężarnej kobiety. Nie pamiętam jaki to hormon.
I nie jest to reguła, że testy należy wykonywać na porannym moczu : jest wiele rodzajów testów i często różne są zalecenia, co do ich wykonywania.
Pozdrawiam
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-14, 14:55   #86
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: Testy ciązowe

Testy z moczu nie muszą ale MOGĄ się mylić.

Rhiannon napisał(a):
> Jeśli test jest wykonywany zgodnie z zaleceniami, wskazuje taki sam wynik, jak test przeprowadzony w laboratorium
- tu nie do końca się zgodzę, testy "popularne" - do kupienia w aptece nie są tak dokładne jak laboratoryjne, i nie chodzi o dokładność wykonania - ale o czułość preparatów wykrywających hormon ciążowy, dlatego właśnie - przy słabym jego stężeniu test apteczny może go nie wykryć, czyli "pomylić" się.

Pozdrawiam
lisica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-14, 16:25   #87
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Re: Testy ciązowe

EEE tam u mnie nigdy się nie pomyliły

A tak prawdę mówiąc, te testy labolatoryjne też nie są w 100% dokładne.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-14, 16:31   #88
lisica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 358
GG do lisica
Re: Testy ciązowe

fi napisał(a):

> A tak prawdę mówiąc, te testy labolatoryjne też nie są w 100% dokładne.

Oczywiście, że też nie są

> EEE tam u mnie nigdy się nie pomyliły
I to nie jest problem , zaskoczenie miłe lub nie może się pojawić wtedy kiedy test jeszcze ciąży nie wykryje - i my mu "uwierzymy", a za tydzień, przy większym stężeniu hormonu ciąża się "objawi".
lisica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-22, 09:33   #89
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Testy ciązowe

Wkrótce po zapłodnieniu, komórki łożyska wydzielają hormon hCG, test ciążowy, wyrywa nawet niewielkie stężenie hormonu w moczu (najbardziej wiatygodny jest wykonywany , jak napisały Dziewczęta rano- wówczas hCG osiąga swe maksymalne stężenie). Nowoczesne testy, są bardzo czułe- wykrywają hCG już przy stężeniu 25mlU/mL, potrafią stwierdzić sześciodniową ciążę, z prawdopodobieństwem sięgającym 90-95%



Wykonany prawidłowo test- daje naprawdę wysokie prawdeopodobieństwo wyniku, należy pamiętać jednak o powtórzeniu go po ok 10 dniach w celu potwierdzenia
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-24, 21:54   #90
23jag23
Raczkowanie
 
Avatar 23jag23
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 69
Smile Czy to naprawdę ciąża????????

Mam wielkie wątpliwości. W czwartek 2 tygodnie temu pojawiły mi się mdłości, a co ciekawe dzień wcześniej skończył mi się okres. Czy to możliwe żebym była w ciąży choć dostałam okres???? Nieborę tabletek ponad pół roku
Pomóżcie dziewczyny

Edytowane przez 23jag23
Czas edycji: 2005-05-24 o 22:06
23jag23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:05.