Zmiana kierunku studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-19, 09:20   #1
meg321
Przyczajenie
 
Avatar meg321
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 11

Zmiana kierunku studiów


Witam, mam pewien problem. Dostałam się na w tym roku na kierunek (TiR), którego jeszcze nie zaczęłam a już teraz nie mam ochoty studiować. Niestety nie przystępowałam do rekrutacji na wymarzony kierunek - grafikę, ze względu na egzamin wstępny, który wydał mi się dość trudny. Teraz cholernie żałuję, że nie spróbowałam. Moje pytanie brzmi: czy istnieje jakakolwiek szansa na przeniesienie się po pierwszym semestrze na inny kierunek, na innym wydziale w obrębie tej samej uczelni(UMCS)? Mi się wydaje to raczej niemożliwe ze względu na duże różnice programowe, ale nie chcę przystępować do rekrutacji za rok(nie chcę marnować czasu). Pytam, bo być może któraś z Was była w podobnej sytuacji lub coś na ten temat wie. Będę wdzięczna za porady
meg321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 10:16   #2
Kfiatuszek1987
Rozeznanie
 
Avatar Kfiatuszek1987
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 818
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Cytat:
Napisane przez meg321 Pokaż wiadomość
Witam, mam pewien problem. Dostałam się na w tym roku na kierunek (TiR), którego jeszcze nie zaczęłam a już teraz nie mam ochoty studiować. Niestety nie przystępowałam do rekrutacji na wymarzony kierunek - grafikę, ze względu na egzamin wstępny, który wydał mi się dość trudny. Teraz cholernie żałuję, że nie spróbowałam. Moje pytanie brzmi: czy istnieje jakakolwiek szansa na przeniesienie się po pierwszym semestrze na inny kierunek, na innym wydziale w obrębie tej samej uczelni(UMCS)? Mi się wydaje to raczej niemożliwe ze względu na duże różnice programowe, ale nie chcę przystępować do rekrutacji za rok(nie chcę marnować czasu). Pytam, bo być może któraś z Was była w podobnej sytuacji lub coś na ten temat wie. Będę wdzięczna za porady
Czas i kupę kasy to zmarnujesz jak przez kilka lat będziesz studiowała coś czego nie chcesz, czego nie lubisz, dostaniesz papierek i nigdy do niczego Ci się to nie przyda.
Nie potrafię odpowiedzieć Ci czy da się przenieść w Twoim przypadku. To pewnie zależy właśnie od różnic programowych i od uczelni.
Może zamiast bez sensu studiować rok coś z czym nie wiążesz przyszłości ten czas przeznacz na przygotowywanie się do egzaminów na grafikę, bądź poszukaj sobie jakiejś szkoły policealnej (jakiś technik grafik) takiej 2- letniej. Zawsze jakieś podstawy złapiesz a w przyszłym roku możesz podejść do egzaminów na studia (jednocześnie kończąc policealną).
__________________
"Możesz mnie okraść, zagłodzić, zbić a nawet zabić, ale mnie nie zanudzaj"
Kfiatuszek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 10:44   #3
meg321
Przyczajenie
 
Avatar meg321
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 11
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Cytat:
Napisane przez Kfiatuszek1987 Pokaż wiadomość
Czas i kupę kasy to zmarnujesz jak przez kilka lat będziesz studiowała coś czego nie chcesz, czego nie lubisz, dostaniesz papierek i nigdy do niczego Ci się to nie przyda.
Nie potrafię odpowiedzieć Ci czy da się przenieść w Twoim przypadku. To pewnie zależy właśnie od różnic programowych i od uczelni.
Może zamiast bez sensu studiować rok coś z czym nie wiążesz przyszłości ten czas przeznacz na przygotowywanie się do egzaminów na grafikę, bądź poszukaj sobie jakiejś szkoły policealnej (jakiś technik grafik) takiej 2- letniej. Zawsze jakieś podstawy złapiesz a w przyszłym roku możesz podejść do egzaminów na studia (jednocześnie kończąc policealną).
Dzięki za odpowiedź. Wydaje mi się, że talent artystyczny posiadam i nie musiałabym się jakoś specjalnie przygotowywać do egzaminów. Na szkołę policealną w moim przypadku trochę szkoda czasu. Zwyczajnie w siebie zwątpiłam podczas wyboru studiów
(idiotka) i żałuję, bo być może bym się dostała. Turystykę wybrałam z braku laku, doszłam jednak do wniosku że to kierunek bez sensu i nie dla mnie jak i inne 'normalne kierunki'. Mam nadzieję, że istnieje jakiś cień szansy na przeniesienie, bo naprawdę szkoda mi roku. A jeżeli się nie da to trudno, mam za swoją głupotę.
meg321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 10:57   #4
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Myślę że marne szanse, tym bardziej że na grafikę pewnie jest jakiś egzamin praktyczny, teczka czy coś takiego?
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 11:24   #5
meg321
Przyczajenie
 
Avatar meg321
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 11
Dot.: Zmiana kierunku studiów

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;42885811]Myślę że marne szanse, tym bardziej że na grafikę pewnie jest jakiś egzamin praktyczny, teczka czy coś takiego?[/QUOTE]
Jest egzamin, ale teczki nie trzeba. Znalazłam w regulaminie uczelni punkt mówiący o tym, że rektor może zarządzić sprawdzian wiedzy/uzdolnień, ale nie wiem czy to się może też tyczyć sprawdzianu z uzdolnień plastycznych. Przez swoje niezdecydowanie i zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę stracę rok, bo raczej marnie widzę możliwość przeniesienia się
meg321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 11:59   #6
Kfiatuszek1987
Rozeznanie
 
Avatar Kfiatuszek1987
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 818
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Cytat:
Napisane przez meg321 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Wydaje mi się, że talent artystyczny posiadam i nie musiałabym się jakoś specjalnie przygotowywać do egzaminów. Na szkołę policealną w moim przypadku trochę szkoda czasu. Zwyczajnie w siebie zwątpiłam podczas wyboru studiów
(idiotka) i żałuję, bo być może bym się dostała. Turystykę wybrałam z braku laku, doszłam jednak do wniosku że to kierunek bez sensu i nie dla mnie jak i inne 'normalne kierunki'. Mam nadzieję, że istnieje jakiś cień szansy na przeniesienie, bo naprawdę szkoda mi roku. A jeżeli się nie da to trudno, mam za swoją głupotę.
Wydaje mi się że bardziej szkoda czasu na studiowanie czegoś przez rok co do niczego Ci się nie przyda i czego nie skończysz (w przypadku gdy pójdziesz na TiR). Rozumiem że szkołą policealna to może dla Ciebie mało ale zawsze coś w 'twoim" kierunku i coś na pewno pomogłoby Ci na studiach bo zawsze czegoś byś się tam nauczyła. No ewentualni możesz poszukać sobie jakiś praktyk w tym kierunku tak żeby nie zmarnować tego roku.
__________________
"Możesz mnie okraść, zagłodzić, zbić a nawet zabić, ale mnie nie zanudzaj"
Kfiatuszek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 13:10   #7
meg321
Przyczajenie
 
Avatar meg321
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 11
Dot.: Zmiana kierunku studiów

To w sumie dobre wyjście. Jednak dla mnie rok to bardzo dużo czasu i strasznie nie chcę go marnować nie studiując wymarzonego kierunku. Nie będę sobie robiła nadziei tylko jak będę miała taką możliwość to przejdę się do wydziału i popytam rektora czy byłaby ew. taka możliwość. Chociaż wydaje mi się to bez sensu. Nie moge sobie darować, że nie spróbowałam
meg321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-19, 13:21   #8
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Zmiana kierunku studiów

:| nie wiem nad czym Ty się zastanawiasz, przecież to są 2 rozbieżne kierunki; to tak, jakbyś po pół roku prawa chciała przenieść się na medycynę.
No ale oczywiście próbuj.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 13:37   #9
meg321
Przyczajenie
 
Avatar meg321
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 11
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Wiem o tym. Czytałam o podobnych przypadkach osób, które przeniosły się na zupełnie inny kierunek. To mi daje małą nadzieję.
meg321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 14:55   #10
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Cytat:
Napisane przez meg321 Pokaż wiadomość
Witam, mam pewien problem. Dostałam się na w tym roku na kierunek (TiR), którego jeszcze nie zaczęłam a już teraz nie mam ochoty studiować. Niestety nie przystępowałam do rekrutacji na wymarzony kierunek - grafikę, ze względu na egzamin wstępny, który wydał mi się dość trudny. Teraz cholernie żałuję, że nie spróbowałam. Moje pytanie brzmi: czy istnieje jakakolwiek szansa na przeniesienie się po pierwszym semestrze na inny kierunek, na innym wydziale w obrębie tej samej uczelni(UMCS)? Mi się wydaje to raczej niemożliwe ze względu na duże różnice programowe, ale nie chcę przystępować do rekrutacji za rok(nie chcę marnować czasu). Pytam, bo być może któraś z Was była w podobnej sytuacji lub coś na ten temat wie. Będę wdzięczna za porady
A jaki jest problem w przeniesieniu się? Moja koleżanka przeniosła się z socjologii na filologię i nie było problemu.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 17:00   #11
broadwaydream
Wtajemniczenie
 
Avatar broadwaydream
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 2 469
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Ja bym poszła do pracy, by potem na studiach wymarzonych sie miec za co utrzymac. Rok tylko zdaje sie ogromem czasu
__________________
W skrócie Brołdi
broadwaydream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-20, 15:25   #12
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Zmiana kierunku studiów

TiR i grafika to zupełnie inne kierunki, na zupełnie innych wydziałach, z tego co wiem nie ma możliwości przeniesienia się, jeśli ileś tam procent programu nie pokrywa się. Grafika na UMCS to jednocześnie jeden z najbardziej obleganych kierunków, a dostać się naprawdę nie jest łatwo - ludzie po 4 latach plastyka odpadali... a nawet z kierunku edukacja plastyczna (na tym samym wydziale) nie mieli możliwości przeniesienia się. Może spróbuj TiRu, a za rok podejdź do rekrutacji na grafice nie rezygnując z TiRu dopóki się nie dostaniesz na grafikę, a zawsze zostaje ewentualność zostania na tym kierunku, a nuż Ci się spodoba? Pozdrawiam i trzymam kciuki za grafikę.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 17:39   #13
dekra
Rozeznanie
 
Avatar dekra
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
Dot.: Zmiana kierunku studiów

EE wszyscy co chcą się przenieść jęczą,że rok to kupa czasu i szkoda im i bla bla bla. Sama odpuściłam rok,porobiłam mnóstwo rzeczy w celu przygotowania się,możesz przecież wpaść na wykłądy zobaczyć co i jak i dostałam się bez problemu.
dekra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 20:36   #14
meg321
Przyczajenie
 
Avatar meg321
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 11
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
TiR i grafika to zupełnie inne kierunki, na zupełnie innych wydziałach, z tego co wiem nie ma możliwości przeniesienia się, jeśli ileś tam procent programu nie pokrywa się. Grafika na UMCS to jednocześnie jeden z najbardziej obleganych kierunków, a dostać się naprawdę nie jest łatwo - ludzie po 4 latach plastyka odpadali... a nawet z kierunku edukacja plastyczna (na tym samym wydziale) nie mieli możliwości przeniesienia się. Może spróbuj TiRu, a za rok podejdź do rekrutacji na grafice nie rezygnując z TiRu dopóki się nie dostaniesz na grafikę, a zawsze zostaje ewentualność zostania na tym kierunku, a nuż Ci się spodoba? Pozdrawiam i trzymam kciuki za grafikę.
O plastykach słyszałam, że wbrew pozorom po nich nawet ciężej się dostać na kierunki artystyczne niż po np lo. Sama się nad nim myślałam, ale na szczęście nie poszłam. A co do tir-u to raczej będę się tam strasznie nudzić. Myślę, że pochodzę parę miesięcy i jak już będę pewna na 200% na grafikę to zrezygnuję i zacznę się porządnie przygotowywać do egzaminu skoro tak trudno się dostać, może i jakaś praca się znajdzie. Dzięki Wam za dobre rady.
meg321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 20:56   #15
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: Zmiana kierunku studiów

ja to bym dala sobie rok spokoj, znalazla lekka prace i podszkolila sie w tym co ci potrzebne na wymarzony kierunek A za rok idz jak burza i nie ogladaj sie za siebie
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 09:16   #16
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Moim zdaniem i tak warto mieć plan zapasowy, w razie czego - zwłaszcza w przypadku tak obleganego kierunku.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 15:20   #17
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.