Dziwne odgłosy w nocy- bezdech. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-24, 09:25   #1
stokrotka111213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 44

Dziwne odgłosy w nocy- bezdech.


Szukam porady bardziej medycznej, ale nie wiem w jakiej grupie powinnam zamieścić wątek.

Od dziecka miałam dość twardy sen. Już jako 8 latka często miałam problemy z oddychaniem prawidłowym w nocy. Wtedy zaczęły się pierwsze objawy mojego problemu. Wyglądało to tak, że w nocy ( śpiąc) nabierałam powietrze i bardzo powoli je wypuszczałam- wydając z siebie dźwięk przypominający mruczenie. Miałam tak jako dziecko. Oczywiście wiem to od osób, które mnie kontrolowały podczas snu. Wiem, że to dość niebezpieczne bo jest bardzo podobne do bezdechu nocnego ( wstrzymywanie na dłużej oddechu). Mój problem nasilił się, a dźwięki stanowczo zmieniły. Czasami jest to mruczenie, czasami jęki, czasami odgłosy przypominające płacz. W tym czasie nie śni mi się nic. Ostatnio bardzo się to nasiliło i zwiększyła się tego głośność i towarzyszą mi każdej nocy. Dodam, że mam dużo problemów rodzinnych, mam początki nieleczonej nerwicy i od dziecka nie miałam stabilizacji psychicznej. Myślicie że to na tle psychicznym czy bardziej fizycznym? Nie miałam nigdy problemów ze zdrowiem, oddychaniem w ciągu dnia, ani astmą. Co z tym robić? Nie sadzę by lekarz rodzinny cokolwiek pomógł.

Proszę o sensowne porady...
stokrotka111213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 09:47   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Dziwne odgłosy w nocy- bezdech.

Cytat:
Napisane przez stokrotka111213 Pokaż wiadomość
Szukam porady bardziej medycznej, ale nie wiem w jakiej grupie powinnam zamieścić wątek.

Od dziecka miałam dość twardy sen. Już jako 8 latka często miałam problemy z oddychaniem prawidłowym w nocy. Wtedy zaczęły się pierwsze objawy mojego problemu. Wyglądało to tak, że w nocy ( śpiąc) nabierałam powietrze i bardzo powoli je wypuszczałam- wydając z siebie dźwięk przypominający mruczenie. Miałam tak jako dziecko. Oczywiście wiem to od osób, które mnie kontrolowały podczas snu. Wiem, że to dość niebezpieczne bo jest bardzo podobne do bezdechu nocnego ( wstrzymywanie na dłużej oddechu). Mój problem nasilił się, a dźwięki stanowczo zmieniły. Czasami jest to mruczenie, czasami jęki, czasami odgłosy przypominające płacz. W tym czasie nie śni mi się nic. Ostatnio bardzo się to nasiliło i zwiększyła się tego głośność i towarzyszą mi każdej nocy. Dodam, że mam dużo problemów rodzinnych, mam początki nieleczonej nerwicy i od dziecka nie miałam stabilizacji psychicznej. Myślicie że to na tle psychicznym czy bardziej fizycznym? Nie miałam nigdy problemów ze zdrowiem, oddychaniem w ciągu dnia, ani astmą. Co z tym robić? Nie sadzę by lekarz rodzinny cokolwiek pomógł.

Proszę o sensowne porady...

Iść do lekarza rodzinnego, on skieruje dalej.
Nikt Cię przez internet diagnozował nie bedzie.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 10:04   #3
emma8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 451
Dot.: Dziwne odgłosy w nocy- bezdech.

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Iść do lekarza rodzinnego, on skieruje dalej.
Nikt Cię przez internet diagnozował nie bedzie.

Poszłam dokładnie z tym samym problemem do lekarza rodzinnego, powiedział mi że bezdech nie trwa 10-15 minut tylko z 2-3 minuty więc problem nie istnieje. Do tej pory też nie wiem co to może być
emma8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 10:07   #4
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Dziwne odgłosy w nocy- bezdech.

Cytat:
Napisane przez emma8 Pokaż wiadomość
Poszłam dokładnie z tym samym problemem do lekarza rodzinnego, powiedział mi że bezdech nie trwa 10-15 minut tylko z 2-3 minuty więc problem nie istnieje. Do tej pory też nie wiem co to może być

Autorka gdzies pisze ile to trwa?
To moze być nie tylko bezdech. Trzeba szukać przyczyny.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 10:08   #5
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Dziwne odgłosy w nocy- bezdech.

Zgłoś się do poradni leczenia zaburzeń snu. Nie wiem czy jest wymagane skierowanie, ale prawdopodobnie tak, więc poproś lekarza rodzinnego o w/w skierowanie.
Tak jak napisała klempaa, nikt cię przez internet nie zdiagnozuje.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 12:17   #6
wzaciasnymbucie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 93
Dot.: Dziwne odgłosy w nocy- bezdech.

Lekarze rodzinni tak potrafią mówić. Masz problem a oni, ze nie bo nie ma problemu i tak to sie ciągnie i ciągnie do momentu kiedy stanie sie tragedia.. wiem coś o tym. Zmień lekarza jeżeli nie będzie Ci chciał dać tego skierowania. To brzmi bardzo groźnie szczerze mówiąc
wzaciasnymbucie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 19:35   #7
madziul82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 17
Dot.: Dziwne odgłosy w nocy- bezdech.

mój tata na coś takiego cierpi, to jest straszne, bo potrafi się obudzić i mieć taki problem dalej... ;/ ehhh... ile razy nas obudził
madziul82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-09, 08:24   #8
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Dziwne odgłosy w nocy- bezdech.

to jest problem, którego lekarze nie rozwiążą. bo niby jak? nie wystarczy przepisać tabletki.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 09:52   #9
Luizeczk876
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 53
Dot.: Dziwne odgłosy w nocy- bezdech.

Może i tak, ale i tak uważam, że warto udać się do lekarza i skonsultować swoją sytuację.
Luizeczk876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-10 10:52:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:45.