Zaczęłam tabletki za szybko? Nietypowy problem... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-22, 15:54   #1
Julkakulkaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 758

Zaczęłam tabletki za szybko? Nietypowy problem...


Witam Pozwoliłam sobie założyć osobny wątek, ponieważ mam poważne wątpliwości - których nigdy, mimo że biorę tabletki antykoncepcyjne już 4 lata (z przerwami), wcześniej nie miałam. Ostatnio miałam 5cio miesięczną przerwę. W tym miesiącu ponownie wróciłam do przyjmowania tabletek, ale pojawiły się problemy.
Otóż 2 dni temu, dzień po terminie (29 dzień cyklu), zaczęły mi się plamienia. Był wieczór, więc jako że zawsze łykałam tabletki o 22iej, otworzyłam pierwsze opakowanie i rozpoczęłam blister (pierwszy od 5ciu miesięcy). Następnego dnia (wczoraj) okresu nie było, tylko takie minimalne krwawienie (2 łyżki?). Mimo to o ustalonej porze wzięłam kolejną tabletkę. Zrobiłam również test ciążowy, wynik negatywny.
Ale okresu dzisiaj też nie ma, i nie wiem co robić - w ciąży nie jestem raczej ale co w związku z braniem tabletek? Przypuszczam, że zaczęłam blister za szybko . Nie wiem, czy brać tabletki dalej i czekać na okres, czy odstawić aż do pojawienia się okresu i wtedy zacząć od nowa - bez dwóch tabletek? Czy jeśli będę brać tabletki dalej, okres się pojawi? Być może pomyliłam te krwawienia z prawdziwą miesiączką, nie wiem... Zawsze pierwszy dzień był u mnie obfity, bolał brzuch, teraz nic . Ostatni miesiąc był dość stresujący - powrót na studia, zmiana miasta, nowi ludzie...

Proszę o poradę ! Może któraś z Was miała taką sytuację?
Julkakulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 15:58   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zaczęłam tabletki za szybko? Nietypowy problem...

To normalne ,że pigulki wstrzymuja okres ,który pojawi się za 21 dni.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 16:00   #3
Julkakulkaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 758
Dot.: Zaczęłam tabletki za szybko? Nietypowy problem...

Ale miał się pojawić przedwczoraj...
Julkakulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 16:20   #4
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Zaczęłam tabletki za szybko? Nietypowy problem...

ale zaczęłaś brać tabletki.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 16:33   #5
Julkakulkaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 758
Dot.: Zaczęłam tabletki za szybko? Nietypowy problem...

Czyli pomyliłam plamienia z okresem + wzięłam tabletki=okresu nie będzie do końca listka?
Czy test ciążowy wykaże ewentualną ciążę, mimo że teraz łykam hormony?
Julkakulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 23:15   #6
pamxchocolatee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 22
Dot.: Zaczęłam tabletki za szybko? Nietypowy problem...

Mimo że łykasz hormony test wykryje ewentualną ciążę. Ale jeśli wzięłaś tabletkę bo zobaczyłaś krew to znaczy że zaczynał ci się okres, a tabletki go zatrzymały i dopeiro po 21 dniach pojawi się kolejny. O ile oczywiście dobrze zrozumiałam , bo trochę namotałaś i nie wiem za bardzo . Wg mnie powinnaś brac dalej normalnie tabletki i jeśli rzeczywiście masz wątpliwości to dodatkowo się zabezpieczac przez około 7 dni. Ja np jak zaczynałam to też wzięłam w dniu takiego plamienia. nie byłam pewna czy to 1 dzień okresu czy wziąc następnego, ale wszystko było w porządku, współżyłam normalnie bez dodatkowych zabezpieczeń.Tyle że ja miałam przy pierwszym opakowaniu inny problem .. przez miesiąc miałam takie krwotoki.. że nie nadążałam zmieniac podpasek.. . Po miesiącu się wszystko uregulowało . Także powodzenia, dalej bierz tabletki i nie przejmuj się
pamxchocolatee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 10:06   #7
Julkakulkaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 758
Dot.: Zaczęłam tabletki za szybko? Nietypowy problem...

Cytat:
Napisane przez pamxchocolatee Pokaż wiadomość
Mimo że łykasz hormony test wykryje ewentualną ciążę. Ale jeśli wzięłaś tabletkę bo zobaczyłaś krew to znaczy że zaczynał ci się okres, a tabletki go zatrzymały i dopeiro po 21 dniach pojawi się kolejny. O ile oczywiście dobrze zrozumiałam , bo trochę namotałaś i nie wiem za bardzo . Wg mnie powinnaś brac dalej normalnie tabletki i jeśli rzeczywiście masz wątpliwości to dodatkowo się zabezpieczac przez około 7 dni. Ja np jak zaczynałam to też wzięłam w dniu takiego plamienia. nie byłam pewna czy to 1 dzień okresu czy wziąc następnego, ale wszystko było w porządku, współżyłam normalnie bez dodatkowych zabezpieczeń.Tyle że ja miałam przy pierwszym opakowaniu inny problem .. przez miesiąc miałam takie krwotoki.. że nie nadążałam zmieniac podpasek.. . Po miesiącu się wszystko uregulowało . Także powodzenia, dalej bierz tabletki i nie przejmuj się
Bardzo dziękuję za odpowiedź i rozwianie wątpliwości
Julkakulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.