Pomóżcie w doborze kosmetyków KERASTASE - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-10, 18:52   #1
Varinia
Raczkowanie
 
Avatar Varinia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 201

Pomóżcie w doborze kosmetyków KERASTASE


Jest to pytanie właściwie do tych z was, które znają dobrze większość kosmetyków Kerastase no i jednocześnie do tych które mają podobny gatunek włosów do moich.
Moje włosy należą raczej do cienkich. Są kręcone i strasznie się puszą tworząc coś w rodzaju waty czy puchu. Zawsze były suche (natura włosów kręconych) ale teraz są wyjatkowo suche i brakuje im nawilżenia/natłuszczenia (?). Na jakim zależy mi efekcie? Otóż chciałabym, by były bardziej gładkie i układały się w konkretne loki czy fale (tak, tak wiem, że jest seria do włosów kręconych ale słyszałam, że słabo nawilża). Wiem, że na pewno kupię ampułkę aqua-oleum. No i korci mnie jeszcze ten szampon nutritive bain satin 3. Czy to dobry wybór? Czy znowu po tym nie będą się puszyć? Zaznaczam, że miałam już maskę oleo-relax oraz fluid (średnie zadowolenie ). Maska, mimo że powodowała zmiękczenie, to powodowała u mnie jeszcze większy puch, więc co (która seria) je bardziej ugładzi, no brzydko napiszę, że będą bardziej przylizane, bo ja jednak chyba lubie obciążające kosmetyki. Zaznaczę jeszcze, że chodzi mi bardziej o pielęgnację niż o stylizację (no ewentualnie też, ale bez efektu usztywnienia czy wysuszenia ale wręcz o efekt natłuszczenia)
Varinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 21:54   #2
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: Pomóżcie w doborze kosmetyków KERASTASE

hej
tez mam krecone włosy, przejzyj moje recenzje, opisalam dosc dokladnie
po gwiazdce odjelam glownie za cene
bo dlatego ogolnie nie polecam Kerstase - stosunek ceny do efektow jest dla mnie fatalny i to mi sie nie podoba - za to pieniadze oczekuje conajmniej rewelacji , gdyby byly przynjanie polowe tansze moglabym Ci jeszcze polecac cos ale .. szybko sie znimi pozegnalam , mam juz swoje ukochane produkty

aczkolwiek moze ta 3 to niezly wybor.. ponoc najlepiej nawilza.. ja sama na pewno sie nie skusze..
kapiel oleo -relax naprawde niezle wygladza i mozna sie zdziwic na plus ,
wlosy sa na max ulizane i fajne - na kreconych efekt jest bardzo zauwazlany
ale z pielegnacja gorzej a przynajmniej ja nie bylam zadowolona <ujawnily> sie suche koncowki , musilabym je sciac gdybym chciala stosowac> - ale inne dziewczyny z kreconymi wlosami tak sadzac z recnzji ..

jesli masz jakies fajne kosmetyki do kreconych chcetnie wymienie sie na ta kapiel, jesli chcesz sprobowac

po elasto -curl wlosy sa tez ok, napewno znika efekt elektryzowania/puszenia,<ale to chyba kwestia silikonow niz pielgnacji> wiele dziewczyn chcwali sobie te produkty coz.. ja mam b. wymagajace wlosy i sama jestem tez wymagajaca, dla mnie troche cena przesadzona jak za ten efekt, nie nalezy sie spodziewac cudow - to poprostu tylko dobre produkty

daj znac jak aqua -oleum sobie radzi u Ciebie
sama sie nad nim zastanwailam ale... to chyba do zniszczonych wlosow jest, mi wystarcza porzadne nawilzanie
mozesz sprobowac serum zero -frizz to moj planowany zakup, b fajnie dzialaj tekie kosmetyki na kreconych wlosach i mam nadzieje ze sie nie zawiode na tej firmie - dobre recenzje zbiera poki co
__________________
Urtica dioica
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 22:18   #3
Varinia
Raczkowanie
 
Avatar Varinia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 201
Dot.: Pomóżcie w doborze kosmetyków KERASTASE

Witaj
Ja też się boje ,że kolejny raz się zawiodę na KERASTASE, bo tak jak pisałam małam maskę oleo-relax oraz fluid i taka jestem ciut zniesmaczona, bo wiadomo cena... a efekty takie sobie, miałam też piankę Volumactive no i też średnio zadowolona byłam. Faktem jest, że te kosmetyki przepięknie pachną ale przecież to nie o to chodzi.
Jeśli chodzi o te kosmetyki na wymianę, to jedyne co mam do kręconych włosów to krem wygładząjący Alfaparf z serii semi di lino zostało mi 2/3 pojemności. Krem jest dobry, bo definuje loki i to na prawdę bardzo ładnie ale ja chcę teraz zrezygnować ze stylizacji. Chętnie bym spróbowała tej kąpieli jeśli mówisz, że ona jest dobra. A ile tobie zostało tego szamponu?

A jeśli chodzi o to serum zerofrizz, to ostatnio tez sie na nie napalałam i chodziłam koło niego jak pies koło kiełbasy, do czasu jak zapytalam panią w douglasie o te kosmetyki. Powiedziała, że właśnie ma na włosach i że zawsze jeszcze nakłada oprócz tego odżywkę bez spłukiwania, no i nie spodobało mi sie to co zobaczyłam. Zero połysku, miała matowe włosy. Tak więc troche mi przeszło. Może niesłsznie?

A i jeszcze jedno: aqua-oleum jest właśnie do włosów suchych, natomiast do zniszczonych jest vita-ciment. Chciałabym, żeby to aqua-oleum miało choć trochę oleistą postać.
Varinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 23:23   #4
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: Pomóżcie w doborze kosmetyków KERASTASE

zastanowie sie nad tym alfaparfem - chcialam go kupic wczesniej ale teraz napalilam sie na zero friz kapieli mam ok 165ml
co do efektow - zlikwiduje Ci sie siano , puszenie etc. efekt przyjemny dla fanek prostowaina -
nie sjestem przekonana czy faktycznie suuper pielegnuje, raczej przecietnie , moze w duecie z maska lepiej, skoro ona zmiekcza?
- kiedys by mi odpowiadal bardziej a teraz wzrosly oczekiwania

co do serum: a jakie pani miala wloski? krecone? troche sie nie dziwie ze taki efekt mogl powstac..

ja mialam serum frizz ease johna friedy i efekt ok
nie nakladalam odzywki bez spukiwania - stosuje ja zwykle jako fluid wygladzajacy i jesli kupie to serum to nie bedzie mi potrzebna <zreszta juz teraz nie stosuje>

na moich wlosach FE nie bylo go znac, wlosy poprostu ladniej sie ukladaly i krecily , likwidowaly sie drobne antenki , wlosy bardziej blyszczace i ujawniala sie glebia koloru- bardzo naturalny efekt bez jakijes tlusotsci jakby mozna bylo sie spodziewac czy mega plastik blasku jak np. oleo robi <samo puszenie likwidowala juz szampon i odzywka do splukiwania>
nie moge na dany moment znalezc zdjec z tego okresu - moze sie nadaje cos do wklejenia
ja sama jestem b. chetna na to serum - ostanio nie kupilam bo braklo, tak to juz bym wiedziala czy to cudo faktycznie , generalnie sie ucieszylam ze jest bo w PL tpodobne serum ma tylko Kerastase <nie chce nic tej firmy> i marka L'oreal seria tecni.art- to ten sam koncern - nie przepadam za firma, uwazam ze zawyza ceny produktow, nie tylko do wlosow
__________________
Urtica dioica
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 23:43   #5
slonetshko
Przyczajenie
 
Avatar slonetshko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
Dot.: Pomóżcie w doborze kosmetyków KERASTASE

Cytat:
Napisane przez Varinia
Jest to pytanie właściwie do tych z was, które znają dobrze większość kosmetyków Kerastase no i jednocześnie do tych które mają podobny gatunek włosów do moich.
Moje włosy należą raczej do cienkich. Są kręcone i strasznie się puszą tworząc coś w rodzaju waty czy puchu. Zawsze były suche (natura włosów kręconych) ale teraz są wyjatkowo suche i brakuje im nawilżenia/natłuszczenia (?). Na jakim zależy mi efekcie? Otóż chciałabym, by były bardziej gładkie i układały się w konkretne loki czy fale (tak, tak wiem, że jest seria do włosów kręconych ale słyszałam, że słabo nawilża). Wiem, że na pewno kupię ampułkę aqua-oleum. No i korci mnie jeszcze ten szampon nutritive bain satin 3. Czy to dobry wybór? Czy znowu po tym nie będą się puszyć? Zaznaczam, że miałam już maskę oleo-relax oraz fluid (średnie zadowolenie ). Maska, mimo że powodowała zmiękczenie, to powodowała u mnie jeszcze większy puch, więc co (która seria) je bardziej ugładzi, no brzydko napiszę, że będą bardziej przylizane, bo ja jednak chyba lubie obciążające kosmetyki. Zaznaczę jeszcze, że chodzi mi bardziej o pielęgnację niż o stylizację (no ewentualnie też, ale bez efektu usztywnienia czy wysuszenia ale wręcz o efekt natłuszczenia)
Jeżeli moge Ci cos podpowiedziec, to jestem tez posiadaczka takich wlosow jak Ty i nie znam lepszego kosmetyku niz ampulki aqua oleum. Są bardzo drogie bo cale okpakowanie kosztuje w salone okolo 150 zl, ale naprawde warto. Nie mam krotkich wlosow, ale nauczylm się je oszczednie stosować i jedna ampulke używam na dwa razy. W opakowaniu są 4 ampulki. Niedawno znalazlam podobne firmy Collstar -wloskie, ampulek jest osiem i są tez rewelacyjne, kosztuja okolo 90 zl.
Pozdrawiam
__________________
slonetshko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 23:57   #6
Varinia
Raczkowanie
 
Avatar Varinia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 201
Dot.: Pomóżcie w doborze kosmetyków KERASTASE

Slonethsko- dzieki za podpowiedz, toś mnie utwierdziła w postanowieniu zakupu ,tak na marginesie te ampułki mają też dobre opinie na KWC. A możesz mi powiedzić, czy aqua- oleum ma oleistą formułę (bardzo by mi zależało) i czy nie zawiera alkoholu wyczuwalnego chociażby w zapachu? Bo mam też ampułkę alfaparf ale tam wyczuwam alkohol .

leeloo- ok to się zastanowimy w sprawie wymiany; ta pani z douglasa miała proste, krótkie i ciemne farbowane włosy; z tej serii zerofrizz widziałam też nabłyszczacz, ciekawe czy dobry, było napisane, że nie zawiera alkoholu
Varinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 02:23   #7
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: Pomóżcie w doborze kosmetyków KERASTASE

a ktore ampulki mialas? ktores z serii semi di lino? one faktycznie wrecz smierdza chemia , ja sam jestem ciekawa opini o serii olejkow w serii seduction - precious oil zwlasza

nablyszczacze , mialam pare i jakos na moich wlosach sie nie sprawdzaja szczegolnie, wlosy sie kreca, pusza i chyba lepsze efekty daja na prostych i bardzo gladkich wlosach.. nie przepadam za tego typu kosmetykami, straczy mi ja lsnia same z siebie, miekko i satynowo - ale oczywiscie to kwesta gustu wszystko

ja sie boje aqua -oleum o tyle ze pisze o zmiekczeniu o ktore zawsze zabiegalam - teraz zrobilam sie podejrzliwa po przygodzie z alfaparfem - wlosy sie zrobily ultradelikatne przez ta cala miekkosc, zreszta teraz nie mam jaks problemow z wlosami i obawiam sie ze ampulki moga byc zbyt mocne..

Varinia koniecznie opisz wrazenia jak kupisz powtarzam sie chyba
__________________
Urtica dioica
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-11, 10:24   #8
Varinia
Raczkowanie
 
Avatar Varinia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 201
Dot.: Pomóżcie w doborze kosmetyków KERASTASE

leeloo- miałam ampułki Olio Essenziale(ten niebieski olejek), została mi jeszcze połowa jednej ampułki i właśnie się namaściłam nią przedwczoraj i mam mieszane uczucia, raz mi się podobał efekt a innym razem wydawało mi się, mi się, że włosy po nim się wysuszają, po ostatnim razie mam właśnie takie odczucia, i ten zapach wody kolońskiej ...

Kupie na początek jedną ampułke aqua-oleum i dam znać oczywiście o efektach.

Mam pytanie jeszcze, bo ostatnio byłam zmuszona użyć szamponu przeciwłupieżowego (kupiłm ten z Welli profesjonalnej), czy to możliwe, że po takich szamponach włosy się bardziej przesuszają i stają się pozbawione blasku, matowe ?

I jeszcze jedno- jeśli nie Kerastase, to co nawilży i natłuści moje włosy bez efektu puchu? Jakie maski czy odżywki?
Varinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 17:32   #9
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Pomóżcie w doborze kosmetyków KERASTASE

Witam! Nie chciałabym zakładać nowego wątku dlatego podczepiam się z moim pytaniem pod ten.
Mianowicie przymierzam sie do zakupu duzego ( litrowego ) szamponiku i nie wiem który wybrać:
- Kerastase Bain Satin 2- do suchych i zniszczonych
- Kerastase bain Satin 3- do suchych i bardzo zniszczonych
- Kerastase Oleo relax
- L'oreal Absolut Repair
Mam blond włoski- cienkie, delikatne, proste troszczke podniszczone .farbuje je o ton jasniej od naturalnych przez co troche sie wysuszają i nie wiem co wybrac.
Czy Bain Satin 3 nie bedzie za mocny??Mialam Absolut Repair juz kilkakrotnie i chcialabym cos innego sprobowac tylko nie chce przeplacac za Kerastase jesli daje podobne rezultatay do Absoluta Prosze o jakies porady
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.