Podkład dla cery z rozszezonymi porami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-24, 07:39   #1
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150

Podkład dla cery z rozszezonymi porami


Mam cerę mieszana z rozszerzonymi porami i prawie 40 lat.Jaki podkład byłby najlepszy? Dzięki z góry za poradę.Próbowalam z firmy Clinique,niby wlasnie do takiej cery ale tylko wchodzil w pory i jeszcze je uwidaczniał.

Edytowane przez staff112
Czas edycji: 2011-02-24 o 07:53
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 10:57   #2
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

Ja ze swojej strony polecam Revloncolorstay oraz Astor Matittude natomiast nie polecam wszelkiego rodzaju musów np. Burjois czy Maybelline.
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 10:58   #3
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

Również mam rozszerzone pory chociaż cerę trochę młodszą. U mnie dobrze sprawował się podkład w musie Gosha http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=30624&next=1. nie podkreslał porów, trochę je krył, oraz podkład mineralny w pudrze Artdeco http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=20626&next=1. Dość dobrze kryje(używam bez korektora, cera jest gładka, nie tworzy efektu maski) i kryje również trochę pory cera jest bardziej jednolita Obydwa są leciutkie i nie zapychają
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 11:03   #4
himalaja
Przyczajenie
 
Avatar himalaja
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 29
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

może seria AA ?

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

może coś z serii AA?
__________________
Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie...
himalaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 13:24   #5
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

moim jedynym problemem z cerą są właśnie rozszerzone pory, więc pod tym kątem testuję podkłady i w moim przypadku najlepiej zakrywa je lasting performance MF.

a colorstay wręcz podkreśla pory- u mnie się nie sprawdza
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 13:25   #6
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

Dziekuję za poradę.Czy może wiecej szczegolów,Jakas konkretna nazwa tego kremu?
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 15:27   #7
anes119
Zadomowienie
 
Avatar anes119
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: WROCLOVE
Wiadomości: 1 168
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

a mnie sie sprawdzają jako same podkłady
1. Guerlain Parure Extreme
2. Dior Icone
3. ID Bare Minerals - puder sypki

Ponadto na rozszerzone pory pomaga sztyft matujący Shiseido Pureness (91 zł)nałożóny pod krem, baza Clinique T-Zone(86 zł) nałożona na podkład jako wykonczenie - mozna wtedy użyć jakiegokolwiek podkładu, nawet ultra cienkiego) oraz pomaga transparentny puder sypki Make up for ever High Definition Poudre (160 zł - dostępne tylko w sephorze, ewent na allegro)..

z pielęgnacji polecam przetstować Clinique 3 kroki (mnie odpowiada program 3).
__________________
Bloguję http://www.whitepraline.pl/
anes119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 15:48   #8
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

Wielkie dzięki za wszelkie porady.Miło,że tak chętnie dzielicie się dziewczyny kochane, ze mną ,swoimi pomysłami na rozszerzone pory.
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 15:58   #9
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
Mam cerę mieszana z rozszerzonymi porami i prawie 40 lat.Jaki podkład byłby najlepszy? Dzięki z góry za poradę.Próbowalam z firmy Clinique,niby wlasnie do takiej cery ale tylko wchodzil w pory i jeszcze je uwidaczniał.
Oj znam ten ból też mam pod 40 i też mam rozszerzone pory, jasną cerę i w dodatku się rumienię jak panna ile ja już podkładów przetestowałam... i po mojemu jest tak:
lasting performance byłby super, gdyby nie to, że ciemnieje na twarzy, wszystkie podkłady typu mousse jakie miałam, były lepsze i gorsze ale wszystkie z jedną cechą - najpóźniej po kilku godzinach pory były bardziej widoczne :-( itd itp, aż skończyło się na Teint Idole Lancome'a i póki co lepszego nie znalazłam. Testy trwają dalej więc jak tylko znajdę coś fajnego to ogłoszę urbi et orbi . U mnie sprawdza się Youth Grafter HR jako baza, potem krem (dramatically different) Clinique, potem Lancome i na koniec jakiś sypki puder. I buźka prawie jak z fotoszopy - przynajmniej przez 6-7 godzin.

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
moim jedynym problemem z cerą są właśnie rozszerzone pory, więc pod tym kątem testuję podkłady i w moim przypadku najlepiej zakrywa je lasting performance MF.

a colorstay wręcz podkreśla pory- u mnie się nie sprawdza
mnie colorstay też podkreśla a nie maskuje... :-(
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 16:39   #10
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

polecam też effaclar duo. używam czasami na noc na strefy gdzie mam te nieszczęsne pory i dzięki temu są czyste i zwężone. do tego nie ma żadnych skutków ubocznych(zaczerwienienie , pieczenie) jak po produktach z mocniejszym stężeniem kwasów
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 16:56   #11
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 976
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

Tez mam mnostwo rozszerzonych porow i jedyny podklad, ktory rewelacyjnie wygladza cere to Armani Face Fabric. Nie uzyskasz takiego efektu zadnym drogeryjnym, ani zadnym Clinique czy Kanebo.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 17:55   #12
mon88
Zadomowienie
 
Avatar mon88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 417
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

u mnie z tym problemem radzi sobie silikonowa baza pod podkład
mon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 18:01   #13
Ingwer
Rozeznanie
 
Avatar Ingwer
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 590
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

Ja jestem zadowolona z MAX FACTOR Second Skin. Mam cerę mieszaną, a więc problem z błyszczącymi partiami twarzy. Ten podkład rozprowadza się idealnie i daje naturalne,subtelne wykończenie. Nie występuje po nim efekt "MASKI" na twarzy.
Ingwer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 18:29   #14
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Tez mam mnostwo rozszerzonych porow i jedyny podklad, ktory rewelacyjnie wygladza cere to Armani Face Fabric. Nie uzyskasz takiego efektu zadnym drogeryjnym, ani zadnym Clinique czy Kanebo.
A nie jest on przypadkiem naszprycowany silikonami? Nie zatyka porów?
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 19:30   #15
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

Naczytałam sie ,że osoby z rozszerzonymi porami powinny unikać wszelkich baz pod podkład z silikonami.Owszem to wizualnie pomaga ale ale pogarszam pózniej stan rozszerzonych por.No i bądz tu mądry.
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 20:06   #16
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Tez mam mnostwo rozszerzonych porow i jedyny podklad, ktory rewelacyjnie wygladza cere to Armani Face Fabric. Nie uzyskasz takiego efektu zadnym drogeryjnym, ani zadnym Clinique czy Kanebo.
Także mam problem z rozszerzonymi porami i cudownie je ukrywa właśnie Face Fabric. Faktycznie, jest napchany silikonami (w sumie to chyba same silikony w nim są) ale mnie nie zapycha.Gdyby tylko mocniej krył... Ale wygładzenie rewelacyjne
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 22:09   #17
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 976
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

[1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;25334690]A nie jest on przypadkiem naszprycowany silikonami? Nie zatyka porów?[/QUOTE]

Jest naszyprycowany silikonami i to bardzo. A mimo tego to najlepszy podklad, jakiego uzywalam i nie zapycha nic a nic.

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Także mam problem z rozszerzonymi porami i cudownie je ukrywa właśnie Face Fabric. Faktycznie, jest napchany silikonami (w sumie to chyba same silikony w nim są) ale mnie nie zapycha.Gdyby tylko mocniej krył... Ale wygładzenie rewelacyjne





Face Fabric daje takie wygladzenie, ze nigdy nie sadzilam, ze takich cudow moze dokonac podklad.

Krycie slabe, to fakt, ale ja tam krycia nie potrzebuje, a jedynie wygladzenia, wiec go kocham .
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 00:37   #18
mon88
Zadomowienie
 
Avatar mon88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 417
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
Naczytałam sie ,że osoby z rozszerzonymi porami powinny unikać wszelkich baz pod podkład z silikonami.Owszem to wizualnie pomaga ale ale pogarszam pózniej stan rozszerzonych por.No i bądz tu mądry.
mi pomaga nałożenie bazy silikonowej
nie robię tego codziennie, a raczej od święta...

poza tym bioderma ma taki krem z tej zielonej serii sensibio, który pomaga ukryć rozszerzone pory
mon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 13:35   #19
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

Cytat:
Napisane przez mon88 Pokaż wiadomość
mi pomaga nałożenie bazy silikonowej
nie robię tego codziennie, a raczej od święta...

poza tym bioderma ma taki krem z tej zielonej serii sensibio, który pomaga ukryć rozszerzone pory
Średni ten krem, jeśli ktoś ma wąskie pory-to i owszem, jest ok, ale na takie jakby płaskie i dość szerokie- zero efektu, nawet błyszczenia nie powstrzymuje jakoś rewelacyjnie
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-25, 14:30   #20
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

Proponuję zainwestować w dobry , "drobnoziarnisty" puder, np. pryzmy Givenchy, które optycznie niemal całkowicie niwelują nawet bardzo rozszerzone pory. Według mnie znalezienie podkładu, który nie włazi w pory graniczy z cudem , natomiast sypkie pudry niemal z każdej półki cenowej dobrze sprawują swoją rolę.

Ale przede wszystkim zapraszam na podforum mineralne- co prawda znalezienie odpowiedniej formuły podkładu jest związane z wieloma testami, ale metoda nakładania podkładów mineralnych (czyli wcieranie kolistymi ruchami pędzlem typu flat top) też dobrze sprawdza się przy cerze z tego typu problemem. Na rynek weszła polska firma Pixie, więc makijaż mineralny (przynajmniej jeśli chodzi o podkłady), nie wymaga zakupów na zagranicznych stronach, tak jak to było niedawno.
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 19:08   #21
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

Jeszcze raz dzięki za wszystkie porady !Wkoncu udalo mi sie przetestować ten podklad z Armaniego.niby faktycznie Pory troche mniej widoczne ale za to po godzinie juz go nie ma i pory znowu widoczne.

Edytowane przez staff112
Czas edycji: 2011-10-19 o 19:03
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 17:18   #22
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Podkład dla cery z rozszezonymi porami

Odkopuję wątek. Dwa dni temu zauważyłam, że moja twarz wygląda fatalnie - czoło, nos, broda, skóra koło nosa - pokryta miniaturowymi dziureczkami. Nigdy nie miałam cery idealnej, zaskórniki, czasem coś grubszego - ale super tragedii nie było. Niedawno zaczęłam szukać podkładu mineralnego w pudrze dla siebie, testuję różności - i maluję się przy świetle dziennym. I dopiero w takim świetle widzę, jak wygląda moja twarz - mimo że teoretycznie sypkie podkłady mineralne powinny wyglądać na takiej cerze lepiej

Lat mam 38. I przyznaję, że jestem w kwestii pielęgnacji twarzy zaniedbana - kiedyś regularnie się maseczkowałam, teraz od wielkiego dzwonu. No i widzę efekty

Co poradzicie na taką cerę? Bardziej chodzi mi o pielęgnację, bo makijaż swoją drogą, ale co robić, żeby poprawić ogólnie wygląd? wiem, że cudów nie będzie, ale chciałabym wiedzieć, że robię co mogę...
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-20 18:18:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:50.