Kosmetyki naturalne - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-16, 23:41   #151
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bylam już jakis czas temu w drogerii natura i pamiętam, ze bylo stoisko z inglotem. Czy orientujesz sie, czy są tam jakieś eko kosmetyki w 100 % naturalne, albo o nietoksycznych skladach. Moze znasz konkretne marki, które są tam sprzedawane i godne polecenia?
Drogerie natura nie są mi po drodze, więc nie wiem, co tam mają. Z takich ogólnodostępnych marek to mogę polecić babydream w Rossmannie, Dr. Scheller, sanoflore w superharm, seria z certyfikatem eco-cert w Body Shop. I ostatnio kupiłam w superpharm pomadkę ochronną w sztyfice Lip Smacker, ale z serii 100% natural - bardzo fajna, tłusta i pachnnie arbuzem
Zdecydowana większość do kupienia tylko przez internet niestety. I trzeba uważać na greenwashing, czyli tych, co udają ekologiczne kosmetyki, czy mydła, a skład fatalny...
Najbardziej mnie denerwują takie właśnie "stare mydlarnie", gdzie w szary (bo niby ekologiczny) papier pakują zwykłe kosmetyki nafaszerowane chemią. Taki też jest L'occitane. Mają serię z certyfikatem eco-cert, a reszta tylko udaje naturalne kosmetyki.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-01-16 o 23:46
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 00:30   #152
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Świeta racja, powinni zrobić cosezonowy odstrzal takich producentów, tak jak robi się to z biednymi zwierzętami, które zbyt szybko się rozmnażają. Pól biedy, jeśli kosmetyk nie dużo kosztuje, ale gorzej, jeśli marka wypisuje bzdury na produktach dziecięcych: Np " hypoalergiczny", a w skladzie same śmierdzace toksyczne paści, albo taki L'occitane, to jest przecież górna pólka, drogie kosmetyki, i tak oszukują. Też kupuje prze zinternet, w mojej dziurze jeszcz enikt nie wpadl na pomysl otwarcia ekologicznego sklepu i dobrze. Moze będę pierwsza

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-17 o 00:31
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 13:48   #153
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Z racji iż pierwszy z kosmetyków nieekologicznych skończył mi się peeling to planuję właśnie jego zakup tyle, że już z ekologicznej półki.
Czy któraś z was może używała pilingu z Lavery? Właściwie to się nazywa krem oczyszczająco-peelingujący. Czy to ma taką samą konstytucję jak normalne peelingi czy bardziej jak krem? No i przede wszystkim: Jak z jego byciem ekologicznym? Jest czy nie jest?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-01-17 o 13:58
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 16:33   #154
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

No nie wiem, może warto zaryzykowac, może to byc taki peeling do codziennego stosowania, jeśli jest delikatny, chociaż gdzies w opisach natknęlam się, żeby go stosować 2 razy w tygodniu. Lavera to ekologiczna marka certyfikowana. Takz ten produkt na pewno spelnia wszelkie wymogi. Ja polecam albo peeling solny z morza martwego oczywiscie, albo Logony ziemie wulkaniczną ( brązową), ona zawiera drobinki. Ja mam bialą i też zluszcza naskórek bdb, chociaż drobinek w sobie nie ma. Z Lavery narazie mialam tylko krem do rąk Basics i Żel pod oczy różany. Cud, miód, orzeszki

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-17 o 16:38
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 18:06   #155
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No nie wiem, może warto zaryzykowac, może to byc taki peeling do codziennego stosowania, jeśli jest delikatny, chociaż gdzies w opisach natknęlam się, żeby go stosować 2 razy w tygodniu. Lavera to ekologiczna marka certyfikowana. Takz ten produkt na pewno spelnia wszelkie wymogi. Ja polecam albo peeling solny z morza martwego oczywiscie, albo Logony ziemie wulkaniczną ( brązową), ona zawiera drobinki. Ja mam bialą i też zluszcza naskórek bdb, chociaż drobinek w sobie nie ma. Z Lavery narazie mialam tylko krem do rąk Basics i Żel pod oczy różany. Cud, miód, orzeszki
Dziękuję za odpowiedź. Zależy mi na peelingu z wyraźnie "zaznaczonymi" drobinkami abym czuła to dobrze na twarzy. Aaa! Właśnie! Bo ja nie napisałam, że to peeling do twarzy ma być.

W ogóle będąc dzisiaj w Rossmannie natknęłam się na kosmetyki rzekomo naturalne z firmy Natura Officinalis. Czy któraś z was wie coś więcej na ich temat?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-01-17 o 18:09
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 14:04   #156
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Zależy mi na peelingu z wyraźnie "zaznaczonymi" drobinkami abym czuła to dobrze na twarzy. Aaa! Właśnie! Bo ja nie napisałam, że to peeling do twarzy ma być.

W ogóle będąc dzisiaj w Rossmannie natknęłam się na kosmetyki rzekomo naturalne z firmy Natura Officinalis. Czy któraś z was wie coś więcej na ich temat?


Sprawdzaj na opakowaniach czy są certyfikaty ecocert lub bdih. Nie znam tej firmy, ale na KWC mają 2 produkty i o firmie wspomniano, że jest ekologiczna. Co do peelingu to jeśli lubisz czuć drobinki to polecam zdecydowanie peeling solny do twarzy Jericho. Jest boski. Ale ja używam tylko na noc, bo cala jestem czerwona po nim, dobrze nalożyć po jego uzyciu coś kojącego. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ts.html&next=1

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-18 o 14:18
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 15:54   #157
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Drogerie natura nie są mi po drodze, więc nie wiem, co tam mają. Z takich ogólnodostępnych marek to mogę polecić babydream w Rossmannie, Dr. Scheller, sanoflore w superharm, seria z certyfikatem eco-cert w Body Shop. I ostatnio kupiłam w superpharm pomadkę ochronną w sztyfice Lip Smacker, ale z serii 100% natural - bardzo fajna, tłusta i pachnnie arbuzem
Zdecydowana większość do kupienia tylko przez internet niestety. I trzeba uważać na greenwashing, czyli tych, co udają ekologiczne kosmetyki, czy mydła, a skład fatalny...
Najbardziej mnie denerwują takie właśnie "stare mydlarnie", gdzie w szary (bo niby ekologiczny) papier pakują zwykłe kosmetyki nafaszerowane chemią. Taki też jest L'occitane. Mają serię z certyfikatem eco-cert, a reszta tylko udaje naturalne kosmetyki.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Świeta racja, powinni zrobić cosezonowy odstrzal takich producentów, tak jak robi się to z biednymi zwierzętami, które zbyt szybko się rozmnażają. Pól biedy, jeśli kosmetyk nie dużo kosztuje, ale gorzej, jeśli marka wypisuje bzdury na produktach dziecięcych: Np " hypoalergiczny", a w skladzie same śmierdzace toksyczne paści, albo taki L'occitane, to jest przecież górna pólka, drogie kosmetyki, i tak oszukują. Też kupuje prze zinternet, w mojej dziurze jeszcz enikt nie wpadl na pomysl otwarcia ekologicznego sklepu i dobrze. Moze będę pierwsza
no dokładnie - w 'realu' bardzo ciężko jest dostać prawdziwe eko-kosmetyki. a l'occitane też mnie wkurza za podszywanie się i masakrycznie wysokie ceny (np krem z masłem shea które ja kupuję w NP za 27zł/500g kosztował ok 50zł/30g... z etykietką 'pure shea butter'... śmiać się chce)
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 20:11   #158
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Sprawdzaj na opakowaniach czy są certyfikaty ecocert lub bdih. Nie znam tej firmy, ale na KWC mają 2 produkty i o firmie wspomniano, że jest ekologiczna. Co do peelingu to jeśli lubisz czuć drobinki to polecam zdecydowanie peeling solny do twarzy Jericho. Jest boski. Ale ja używam tylko na noc, bo cala jestem czerwona po nim, dobrze nalożyć po jego uzyciu coś kojącego. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ts.html&next=1
Po raz kolejny dziękuję za odpowiedź.
Ja i tak zawsze peeling robię wieczorem, nigdy za dnia. Strasznie mnie urzekło to, że ma tyle różnych zapachów. Gdzie go można dostać? Bo przejrzałam w tamtym tygodniu masę sklepów internetowych i nigdzie się na niego nie natknęłam.
A co do tej firmy, o której wczoraj pisałam to sprawdziłam ją w internecie i się przyznali, że 98% ich składników są naturalne, a 2% nie. Warto w takie coś zainwestować? W ogóle dali do pobrania plik o tym jak rozszyfrowywać składniki w ich i nie tylko w ich kosmetykach. Niestety jest coś źle wprowadzone i się nie ściąga, a szkoda.

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
no dokładnie - w 'realu' bardzo ciężko jest dostać prawdziwe eko-kosmetyki. a l'occitane też mnie wkurza za podszywanie się i masakrycznie wysokie ceny (np krem z masłem shea które ja kupuję w NP za 27zł/500g kosztował ok 50zł/30g... z etykietką 'pure shea butter'... śmiać się chce)
Szok!
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 22:16   #159
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Do SekretnyWachlarz :


Ten peeling Jericho dostaniesz na allegro, albo w sklepie morzeurody.pl ( mają też konto na allegro). Ja kupilam u nich za 20 zl ale mam date wazności do maja. Polecam, bo nie jest zepsuty. Tylko możesz go nie zdążyć zużyć, ale np jeśli będziesz pewna że nie zużyjesz, to dasz jakiejś koleżance odsypkę, albo zużyjecie z domownikami. Warto. to morze urody ma jeszcze peelingi do ciala, więc sie nie pomyl, bo opakowania podobne są, ale są opisy Ten sklep ma jeszcze 100% ekologiczną markę PURELY i mydelka marsylskie. Polecam. A Jericho nie kupuj przypadkiem kremó i żeli do mycia, bo one nie są ekologiczne. Tylko sole i peelingi sa czyste, ewentualnie blotko.
Jeśli Producent używa 98% skladnków ekologicznych, to nie jest tragicznie. Można markę nazwać ekologiczną, zwlaszza jeśli ma certyfikaty.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-18 o 22:32
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 08:08   #160
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Do SekretnyWachlarz :


Ten peeling Jericho dostaniesz na allegro, albo w sklepie morzeurody.pl ( mają też konto na allegro). Ja kupilam u nich za 20 zl ale mam date wazności do maja. Polecam, bo nie jest zepsuty. Tylko możesz go nie zdążyć zużyć, ale np jeśli będziesz pewna że nie zużyjesz, to dasz jakiejś koleżance odsypkę, albo zużyjecie z domownikami. Warto. to morze urody ma jeszcze peelingi do ciala, więc sie nie pomyl, bo opakowania podobne są, ale są opisy Ten sklep ma jeszcze 100% ekologiczną markę PURELY i mydelka marsylskie. Polecam. A Jericho nie kupuj przypadkiem kremó i żeli do mycia, bo one nie są ekologiczne. Tylko sole i peelingi sa czyste, ewentualnie blotko.
Jeśli Producent używa 98% skladnków ekologicznych, to nie jest tragicznie. Można markę nazwać ekologiczną, zwlaszza jeśli ma certyfikaty.
Wczoraj już poszłam spać i nie zdążyłam napisać, że znalazłam jakąś twoją opinię i właśnie pojawiła się ta strona morzeurody.pl No właśnie ja się obawiam, że nie zdążę tego wykorzystać do maja, bo ja piling robię tylko raz w tygodniu. Również myślałam o tym czy aby z koleżanką nie kupić na spółkę i jej dać pół i sobie zostawić pół.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 08:58   #161
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie jestem z Lodzi, ale masz rację, jest tam jakiś sklep, chyba to jest apteka. Natknęlam się już na informacje o nim na wizażu. W którymś z wątków ekologicznych.

W Łodzi jest apteka Juventa w Manufakturze, gdzie mają oddzielny dział z eko kosmetykami - większość to prwadziwe certyfikowane eko kosmetyki.

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Do SekretnyWachlarz :


Ten peeling Jericho dostaniesz na allegro, albo w sklepie morzeurody.pl ( mają też konto na allegro). Ja kupilam u nich za 20 zl ale mam date wazności do maja. Polecam, bo nie jest zepsuty. Tylko możesz go nie zdążyć zużyć, ale np jeśli będziesz pewna że nie zużyjesz, to dasz jakiejś koleżance odsypkę, albo zużyjecie z domownikami. Warto. to morze urody ma jeszcze peelingi do ciala, więc sie nie pomyl, bo opakowania podobne są, ale są opisy Ten sklep ma jeszcze 100% ekologiczną markę PURELY i mydelka marsylskie. Polecam. A Jericho nie kupuj przypadkiem kremó i żeli do mycia, bo one nie są ekologiczne. Tylko sole i peelingi sa czyste, ewentualnie blotko.
Jeśli Producent używa 98% skladnków ekologicznych, to nie jest tragicznie. Można markę nazwać ekologiczną, zwlaszza jeśli ma certyfikaty.

Dokładnie - większość ekokosmetyków certyfikowanych jest w ok. 96-99 % składników pochodzenia naturalnego, ale nawet te 2-3% innych składników, które zawierają to ścisle określone składniki, nie te same co w kosmetykach chemicznych. A jakie znacie marki kosmetyków naturalnych w 100%? Wiem, że na pewno Balm Balm taki jest a znacie jeszcze jakieś inne marki?

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Sprawdzaj na opakowaniach czy są certyfikaty ecocert lub bdih. Nie znam tej firmy, ale na KWC mają 2 produkty i o firmie wspomniano, że jest ekologiczna. Co do peelingu to jeśli lubisz czuć drobinki to polecam zdecydowanie peeling solny do twarzy Jericho. Jest boski. Ale ja używam tylko na noc, bo cala jestem czerwona po nim, dobrze nalożyć po jego uzyciu coś kojącego. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ts.html&next=1

Dokładnie, ja tez jak mam wątpliwości co do składu bo nie umiem go rozszyfrować patrzę czy ma certyfikat własnie ecocert, BDIH, a najbardziej restrykcyjny jest chyba Soil Association, dobry tez jest USDA Organic, Natrue. Z certyfikatami tez trzeba uważać, bo niektóre firmy same robia sobie fikcyjne certyfikaty i chwalą sie, że ich kosmetyki są certyfikowane - oszustwo i tyle. Te powyższe certyfikaty na pewno są prawdziwe.
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-19, 09:29   #162
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez tequilla78 Pokaż wiadomość
Dokładnie - większość ekokosmetyków certyfikowanych jest w ok. 96-99 % składników pochodzenia naturalnego, ale nawet te 2-3% innych składników, które zawierają to ścisle określone składniki, nie te same co w kosmetykach chemicznych. A jakie znacie marki kosmetyków naturalnych w 100%? Wiem, że na pewno Balm Balm taki jest a znacie jeszcze jakieś inne marki?.

Jak dotąd nie mialam do czynienia z wieloma markami. Poznalam jednak kilka firm z opisów i są to: Logona, Lavera, AnneMarie Borlind, Omnia Botanica, Weleda, Madara, MuLondon, Organix, Organique, Put & Rub, Melaleuca, Purely Skin Care, Eco Cosmetics, Urtekram, Sanoflore, Aubrey Organics, Sabon, Joopa, Natur Aroma, Savon Du Midi, Alep, Aesop, Sylveco i tyle mi narazie przyszlo do glowy.
Poznalam też inne marki, które produkują moze nie ekologiczne kosmetyki, ale nie przeladowane szkodliwą chemią i są to m.in. Lush, Rossmann Babydream, Hipp, niektóre serie The Body Shop, Bielenda ( maski algowe), Jericho, BU, Burt's Bees, Kej ( olejki eteryczne).
Kilka firm wypróbowalam i jestem zadowolona, ale nie mam za dużego doświadczenia. O ile z Rosmannem, maskami algowymi i olejkami eterycznymi mam dluższy staż, to markami stricte ekologicznymi zaintersowalam sie dopiero 2 miesiace temu.



Jej przepraszam, źle zinterpretowalam Twoje pytanie. Jeśli chodzi o 100% ekologiczne marki, to na pewno taka marką jest Purely Skin Care.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-19 o 09:40
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 18:55   #163
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez tequilla78 Pokaż wiadomość
Dokładnie - większość ekokosmetyków certyfikowanych jest w ok. 96-99 % składników pochodzenia naturalnego, ale nawet te 2-3% innych składników, które zawierają to ścisle określone składniki, nie te same co w kosmetykach chemicznych. A jakie znacie marki kosmetyków naturalnych w 100%? Wiem, że na pewno Balm Balm taki jest a znacie jeszcze jakieś inne marki?
To może jednak warto zainwestować w ich krem, hm... Zastanowię się jeszcze.

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak dotąd nie mialam do czynienia z wieloma markami. Poznalam jednak kilka firm z opisów i są to: Logona, Lavera, AnneMarie Borlind, Omnia Botanica, Weleda, Madara, MuLondon, Organix, Organique, Put & Rub, Melaleuca, Purely Skin Care, Eco Cosmetics, Urtekram, Sanoflore, Aubrey Organics, Sabon, Joopa, Natur Aroma, Savon Du Midi, Alep, Aesop, Sylveco i tyle mi narazie przyszlo do glowy.
Poznalam też inne marki, które produkują moze nie ekologiczne kosmetyki, ale nie przeladowane szkodliwą chemią i są to m.in. Lush, Rossmann Babydream, Hipp, niektóre serie The Body Shop, Bielenda ( maski algowe), Jericho, BU, Burt's Bees, Kej ( olejki eteryczne).
Kilka firm wypróbowalam i jestem zadowolona, ale nie mam za dużego doświadczenia. O ile z Rosmannem, maskami algowymi i olejkami eterycznymi mam dluższy staż, to markami stricte ekologicznymi zaintersowalam sie dopiero 2 miesiace temu.



Jej przepraszam, źle zinterpretowalam Twoje pytanie. Jeśli chodzi o 100% ekologiczne marki, to na pewno taka marką jest Purely Skin Care.
I to jest trochę? To już bardzo, bardzo dużo.

Poza tym mam do ciebie pytanie. Przejrzałam twoje recenzje na temat kosmetyków tutaj na wizażu, ale masz tych ocen od groma. Podejrzewam, że niektóre, a może i większość kosmetyków oceniłaś jeszcze przez poznaniem ekologicznych. Mam rozumieć naturalnie, że dzisiaj byś ich już tak dobrze nie oceniła, prawda?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-01-19 o 18:56
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 18:56   #164
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

ja tez wlasnie znalazlam ta strone Morze Urody i tak przegladam te kosmetyki, nie sa az tak bardzo drogie (porownujac z tymi kremami w drogeriach albo nawet i aptekach (LRP, Avene itd) http://morzeurody.pl/do_twarzy,18,0.html
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 18:59   #165
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ja tez wlasnie znalazlam ta strone Morze Urody i tak przegladam te kosmetyki, nie sa az tak bardzo drogie (porownujac z tymi kremami w drogeriach albo nawet i aptekach (LRP, Avene itd) http://morzeurody.pl/do_twarzy,18,0.html
No tak, ale Korah mówiła, że oni tylko sole, peelingi i ewentualnie błotka mają ekologiczne, resztę nie. I pokreśliła, że żele do twarzy i kremy nie są, chodzi mi o firmę Jericho.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-01-19 o 19:01
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 19:02   #166
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

aha, sorry moje niedoczytanie, no to szkoda, wiec ta strona odpada
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 19:03   #167
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
aha, sorry moje niedoczytanie, no to szkoda, wiec ta strona odpada
Ten sklep ma jeszcze 100% ekologiczną markę PURELY i mydełka marsylskie.
I jeszcze to ma ekologiczne.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 00:16   #168
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To może jednak warto zainwestować w ich krem, hm... Zastanowię się jeszcze.

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------



I to jest trochę? To już bardzo, bardzo dużo.

Poza tym mam do ciebie pytanie. Przejrzałam twoje recenzje na temat kosmetyków tutaj na wizażu, ale masz tych ocen od groma. Podejrzewam, że niektóre, a może i większość kosmetyków oceniłaś jeszcze przez poznaniem ekologicznych. Mam rozumieć naturalnie, że dzisiaj byś ich już tak dobrze nie oceniła, prawda?


Dokladnie tak jest. To jest wlaśnie to. Możesz zobaczyć wypisane czarne na bialym, jakie tortury przez lata przechodzila moja cera. Bardzo często edytuję swoje recenzje, staram się na bierząco i z perspektywy doświadczen z innymi kosmetykami modyfikować swoje opinie. Jednak częśc produktów pomimo okropnego skladu wspominam dobrze. A część po prostu oceniam obiektywnie, że np krem mnie akurat nie nawilżyl, albo uczulil, ale może być dobry do innego rodzaju skóry. Poza tym wiele z tych recenzji dotyczy produktów do ciala. W przeciwieństwie do skóry twarzy, moje cialo reaguje na nie dość dobrze. Raczej nie mam problemtycznej skóry, jedynie cerę.

Obecnie testuję szampony w kostce LUSH. Są na bazie SLS, poza tym sama natura. Mam 4 rodzaje. Narazie wygrywa niebieski SEANIK. Wlosy są po nim mięciutkie. Po reszcie niestety odżywka konieczna. Ale to dopiero początek testów.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-20 o 13:23
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 18:15   #169
201607111629
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 54
Dot.: Kosmetyki naturalne

dziewczyny, tak was podczytuję i w Drogeriach Natura są kosmetyki Natuderm Botanics (http://www.natuderm-botanics.pl/index.html) z certyfikatem bdih, wydają się być ciekawe, można wypróbować, z tego co widziałam to cenowo ok. 20- 30 zł, z tym, ze ja nie prędko bo ostatnio zaszalałmw rossmanie
201607111629 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-20, 18:33   #170
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Wspomniałam już o naturze. natomiast wczoraj w rossie zauważyłam micel Plante System bio za 60 zeta.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 00:52   #171
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak dotąd nie mialam do czynienia z wieloma markami. Poznalam jednak kilka firm z opisów i są to: Logona, Lavera, AnneMarie Borlind, Omnia Botanica, Weleda, Madara, MuLondon, Organix, Organique, Put & Rub, Melaleuca, Purely Skin Care, Eco Cosmetics, Urtekram, Sanoflore, Aubrey Organics, Sabon, Joopa, Natur Aroma, Savon Du Midi, Alep, Aesop, Sylveco i tyle mi narazie przyszlo do glowy.
Poznalam też inne marki, które produkują moze nie ekologiczne kosmetyki, ale nie przeladowane szkodliwą chemią i są to m.in. Lush, Rossmann Babydream, Hipp, niektóre serie The Body Shop, Bielenda ( maski algowe), Jericho, BU, Burt's Bees, Kej ( olejki eteryczne).
Kilka firm wypróbowalam i jestem zadowolona, ale nie mam za dużego doświadczenia. O ile z Rosmannem, maskami algowymi i olejkami eterycznymi mam dluższy staż, to markami stricte ekologicznymi zaintersowalam sie dopiero 2 miesiace temu.



Jej przepraszam, źle zinterpretowalam Twoje pytanie. Jeśli chodzi o 100% ekologiczne marki, to na pewno taka marką jest Purely Skin Care.

Tak patrzę na tą markę, ale z tego co jest napisane to one są naturalne, a nie organiczne. Mają jedynie certyfikat poświadczający, że są wegańskie i tyle, żadnego poważnego Ecocertu, Soil Association czy BDIH. I ani słowa o tym, że jakąs choćby część skłądników pochodzi z upraw organicznych. Próbowałam wejść na stronę międzynarodową, ale coś mi nie działa. Spróbuję jeszcze jutro. Za to wiele innych marek wyżej wymienionych to rzeczywiście marki ekologiczne, ale też nie wszystkie bo Organique np. odpada - przynajmniej większość ich produktów.
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 09:47   #172
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez tequilla78 Pokaż wiadomość
Tak patrzę na tą markę, ale z tego co jest napisane to one są naturalne, a nie organiczne. Mają jedynie certyfikat poświadczający, że są wegańskie i tyle, żadnego poważnego Ecocertu, Soil Association czy BDIH. I ani słowa o tym, że jakąs choćby część skłądników pochodzi z upraw organicznych. Próbowałam wejść na stronę międzynarodową, ale coś mi nie działa. Spróbuję jeszcze jutro. Za to wiele innych marek wyżej wymienionych to rzeczywiście marki ekologiczne, ale też nie wszystkie bo Organique np. odpada - przynajmniej większość ich produktów.

W opisie na opakowaniach pisze "Organic". Mam krem tej firmy, szczerze mówiac jest bardzo średni, ale czuć, że 100 % natury po wlaściwościach kremu, które są dosyć dziwne. Zglosilam tego producenta do KWC. Na dniach powinny się znaleźć te kosmetyki w nowościach, wiec wystawie ocenę kremu. Niektóre marki nie ubiegają się o certyfikaty. Ja też mam problem z wejściem na stronę "matkę".
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 10:55   #173
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Korah sprawdziłam stronę Joppy, zagraniczną i znalazłam tylko coś takiego:https://www.joppaminerals.com/produc...eling_seal.jpg
Czy to jakiś certyfikat?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-01-21 o 10:58
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 11:12   #174
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

http://www.naturalingredient.org/pledge.htm
" Made with Natural Ingredients/Made from Natural Ingredients
Products labeled as "Made with/from Natural Ingredients" must contain at least 70% natural ingredients that meet the NIRC Criteria. The remaining 30% may come from ingredients that do not meet the NIRC Criteria for natural, however, products that include synthetic fragrances, artificial colors or ingredients from petrochemicals MAY NOT display the NIRC "Seal". All percentages are based upon weight."
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 11:17   #175
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
http://www.naturalingredient.org/pledge.htm
" Made with Natural Ingredients/Made from Natural Ingredients
Products labeled as "Made with/from Natural Ingredients" must contain at least 70% natural ingredients that meet the NIRC Criteria. The remaining 30% may come from ingredients that do not meet the NIRC Criteria for natural, however, products that include synthetic fragrances, artificial colors or ingredients from petrochemicals MAY NOT display the NIRC "Seal". All percentages are based upon weight."
Dziękować bardzo. Teraz pytanie czy w takie coś warto inwestować.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 11:36   #176
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Slabszy ten certyfikat. Joppa to dobra firma, jednak trzeba sklady sprawdzać. To mydlo na wątku skladowym zawiera tylko jeden syntetyczny skladnik, nietoksyczny. Więc warto.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 11:49   #177
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Slabszy ten certyfikat. Joppa to dobra firma, jednak trzeba sklady sprawdzać. To mydlo na wątku skladowym zawiera tylko jeden syntetyczny skladnik, nietoksyczny. Więc warto.
To bardzo dobrze. Szczególnie mi zależy na tym mydle, ponieważ ono jest do golenia. Tzn. można się nim i myć, ale ma specjalne właściwości zmiękczania włosków. Mi na dniach skończy się pianka do golenia i zastanawiałam się czym naturalnym ją zastąpić i całkowicie przypadkiem trafiłam na to właśnie mydełko. Wiem, że chyba ta metoda cukrowa jest zdrowa, ale nie chce mi się to bawić.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 12:10   #178
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
Wspomniałam już o naturze. natomiast wczoraj w rossie zauważyłam micel Plante System bio za 60 zeta.
Miałam ten płyn micelarny. Kupiłam w superpharm w promocji 2 w 1 (w cenie 60 zł), ale nie byłam zadowolona. Śmierdzi wodą chlorowaną i wcale dobrze nie zmywa makijażu, z tuszem (normalnym, a nie wodoodpornym) musiałam się nieźle namęczyć i prawie zawsze zostawały ciemne smugi pod oczami. Teraz używam micel z serii bio marka własna Marrionaud za 45 zł z psikaczem. Pachnie ziołowo i jest lepszy od tego plante system. Ale i tak do demakijazu oczu dodaję odrobinę oliwki babydream fur mama i mam wtedy dwufazowy, czyli skutecznie zmywa tusz
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 12:47   #179
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

mam nadzieję, że chociaż dał się jakoś inaczej zutylizować Podobno, ma się tam w końcu pojawić Alterra cholerna...
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 13:05   #180
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że chociaż dał się jakoś inaczej zutylizować Podobno, ma się tam w końcu pojawić Alterra cholerna...

No nareszcie, tylko kiedy?

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To bardzo dobrze. Szczególnie mi zależy na tym mydle, ponieważ ono jest do golenia. Tzn. można się nim i myć, ale ma specjalne właściwości zmiękczania włosków. Mi na dniach skończy się pianka do golenia i zastanawiałam się czym naturalnym ją zastąpić i całkowicie przypadkiem trafiłam na to właśnie mydełko. Wiem, że chyba ta metoda cukrowa jest zdrowa, ale nie chce mi się to bawić.

Powinien trochę zmiękczyć, ale przede wszystkim dać poślizg dobry
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:46.