Fantasy - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-22, 10:33   #271
jusssi
Rozeznanie
 
Avatar jusssi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 948
Dot.: Fantasy

Cytat:
Napisane przez LadyMagnolia Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o tę serię o dziewczynie, co jest zmniennoskórą i mechanikiem samochodowym??? Bo innych nie czytałam- to się nie wypowiem.
Po drugim tomie ma się wrażenie, że w kółko macieju jest to samo. Czyta się nieźle, ale to książka z serii- gdzieś już to było, gdzieś już to czytałam.

Nigdziebąź jest super- moja ulubiona Gaimana.
Tak własnie o to mi chodziło, pytałam ponieważ wiem, że seria ma wielu fanów. Może spróbuję, z kolei nie lubię kiedy książka przestaje mnie zaskakiwać, a obawiam się, że tu tak będzie. Mimo wszystko postaram się przeczytać.
__________________
Czytam
Piszę
I dobrze się przy tym bawię
jusssi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 13:00   #272
LadyMagnolia
Rozeznanie
 
Avatar LadyMagnolia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: 3 Planeta od Słońca
Wiadomości: 781
Dot.: Fantasy

Cytat:
Napisane przez jusssi Pokaż wiadomość
Tak własnie o to mi chodziło, pytałam ponieważ wiem, że seria ma wielu fanów. Może spróbuję, z kolei nie lubię kiedy książka przestaje mnie zaskakiwać, a obawiam się, że tu tak będzie. Mimo wszystko postaram się przeczytać.
U mnie akurat tak było. Trzeci tom już tylko przejrzałam.
Z tym, że ostatnio doszłam do wniosku, że mało książek mnie już zaskakuje- może za dużo przeczytałam...
__________________

The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. - Captain Jack Sparrow

I' ve never recived
my acceptance
letter to Hogwarts

So I'm leaiving
Shire

TO BECOME
A JEDI

LadyMagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 20:02   #273
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Fantasy

Hej,

dopiero zaczynam swoją przygodę z fantasy. Mam za sobą "Hobbita" i pierwszy tom "Pana Lodowego Ogrodu". Władcy niestety nie przeczytałam całego-utknęłam w połowie. Pan Lodowego Ogrodu był dla mnie dość ciężki , ale nawet mi się podobał, jednak nie mogę wziąć się za II tom. Na święta mam

"Ostatnie życzenie" - niestety dalszych cz. nie było
"Rudą Sforę"

i "Księżniczkę" A.Pilipiuka
mam nadzieje że się w coś wciągnę:P bo mam ochotę zaszyć się w inny świat;]
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 20:07   #274
LadyMagnolia
Rozeznanie
 
Avatar LadyMagnolia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: 3 Planeta od Słońca
Wiadomości: 781
Dot.: Fantasy

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
Hej,

dopiero zaczynam swoją przygodę z fantasy. Mam za sobą "Hobbita" i pierwszy tom "Pana Lodowego Ogrodu". Władcy niestety nie przeczytałam całego-utknęłam w połowie. Pan Lodowego Ogrodu był dla mnie dość ciężki , ale nawet mi się podobał, jednak nie mogę wziąć się za II tom. Na święta mam

"Ostatnie życzenie" - niestety dalszych cz. nie było
"Rudą Sforę"

i "Księżniczkę" A.Pilipiuka
mam nadzieje że się w coś wciągnę:P bo mam ochotę zaszyć się w inny świat;]
To Pilipiuka od środka zaczynasz. Chyba, że już Kuzynki czytałaś???Jak nie to wstrzymaj się z Księżniczką.
A przez pierwszy tom Władcy trzeba po prostu przebrnąć. Dwie wieże już się lepiej czyta.
Za Panem Lodowego Ogrodu też nie przepadam, a mój małż go uwielbia.
__________________

The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. - Captain Jack Sparrow

I' ve never recived
my acceptance
letter to Hogwarts

So I'm leaiving
Shire

TO BECOME
A JEDI

LadyMagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 12:59   #275
LadyMagnolia
Rozeznanie
 
Avatar LadyMagnolia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: 3 Planeta od Słońca
Wiadomości: 781
Dot.: Fantasy

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
O, wątek ożył
Jako fanka tego gatunku oczywiście dołączam.

Zastanawiam się po co teraz sięgnąć... Moje dotychczasowe wrażenia są takie:
- Achaja Ziemiańskiego - tom pierwszy bardzo wciągający, ciekawa postać głównej bohaterki, później straszna kombinatoryka ocierająca się o żenadę
- Świat Dysku Pratchetta - miszczostwo jeśli ktoś lubi parodię
- Droga Cienia Weeks Brent - fabuła dość interesująca ale coś mnie wkurzało w sposobie pisania... Nie mogłam się wczuć w dramaty bohaterów
- Wiedźmin Sapkowskiego - uwielbiam ten styl, dialogi, pogański klimat
(...)
- Władca Pierścieni - nie wypada narzekać na klasykę ale w porównaniu ze współczesnym fantasy napisane jakby "po łebkach"
(...)
- Trylogia Czarnego Maga Canavan - hmmm, takie teen-fantasy, łatwe, szybkie i przyjemne, do zapomnienia za miesiąc
- Gra Endera - raczej s-f ale widzę, że była o niej mowa. Świetna i poruszająca książka
- Pieśń Lodu i Ognia - mój nr 1, rewelacyjna fabuła, piękny język, opisy i miażdżące zwroty akcji
- Gaiman - miałam wrażenie, że czytam książki dla dzieci albo autorowi nie chce się pisać
- Harry Potter - jeśli można go zaliczyć do fantasy... Lubię, bardzo
- Kroniki Królobójcy Rothfussa - niby niewiele się nie dzieje a nie mogłam się oderwać. Jest rozmach, bogate słownictwo, ciekawi bohaterowie
- cykl o Mordimerze Madderdinie Piekary - mój nr 2 MM jest niepowtarzalny
- Kłamca Ćwieka - dobre do poczytania w tramwaju, szału nie ma
(...)
- Siewca wiatru i kolejne części Kossakowskiej - miałam wrażenie, że autorka pisze dla egzaltowanych nastolatek, przed oczami yaoi jako żywo, mangowi lalusie o kolorowych włosach, te sprawy
- Świat Czarownic Norton - kiedyś mi się nawet podobało, niewiele pamiętam

Warto sięgnąć po Feista albo Goodkinda?
Mam Większość za sobą.
Goodkind jest trochę za bardzo schematyczny i niefajnym językiem pisany- chociaż to może być kwestia tłumaczenia.

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez jusssi Pokaż wiadomość
Hej, poleciłybyście mi coś z gatunku urban fantasy?

Możecie spokojnie nazywać mnie laikiem, nigdy nie zaczytywałam się w tym gatunku, ale po przeczytaniu Złodzieja dusz - Jadowskiej nabrałam ochoty.
Jakoś nic konkretnego mi w tej chwili nie przychodzi do głowy. Chociaż teraz czytam książkę Kevina Hearne'a z Cyklu Kroniki Żelaznego Druida- można podpiąć pod urban fantasy ostatecznie. Takie szybko czytające się cosik.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Cerwona Pokaż wiadomość
Mam zadanie z socjologii, w ramach którego szukam książek dla przedziału wiekowego 12-15. Chciałam skorzystać trochę z każdego gatunku, a że fantastykę kocham to zaczęłam od niej.

"Piotruś Pan" - przeczytałam pierwszy raz pierwowzór i stwierdziłam, że jest to bardzo smutna opowieść. Poza tym podoba mi się podejście autora, który wyraźnie krytykuje swoje "dzieci", np. mówiąc, że Wandy i reszta nie powinni zastać otwartego okna, bo zwyczajnie na to nie zasłużyli, nie docenili miłości rodziców i bawili się w najlepsze w Nibylandii.

"Wyspa Skarbów" - tak jak animacja "Planeta Skarbów" była jedną z moich ulubionych produkcji, tak z książką męczę, że O MATKO. Nudna, dużo żeglarskiego żargonu, którego nie mogę załapać, a sama historia nie jest w ogóle wciągająca.

"Niekończąca się opowieść" - nie zabrnęłam za daleko jeszcze, ale już mi się podoba i chyba mając pod ręką litr kawy zjadłabym ją pewnej grudniowej nocy.

W kwestii fantastyki lubię Trudi Canavan - taka fantastyka dla kobiet (chociaż Panowie oczywiście też mogą!), ale autorka ta ma taką tendencje, że dziwnie knoci zakończenia. Chyba żadne nie spodobało mi się w 100%.
Jeśli chodzi o fantastykę dla kobiet- to zdecydowanie lepiej mi się czyta Bishop i Carey- tylko one są dość specyficzne. Canavan może być, ale nie sięgnęłabym po nią więcej niż raz.
__________________

The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. - Captain Jack Sparrow

I' ve never recived
my acceptance
letter to Hogwarts

So I'm leaiving
Shire

TO BECOME
A JEDI

LadyMagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 20:06   #276
sungirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 326
Dot.: Fantasy

Witam wszystkich
Dołączam do grona miłośniczek gatunku fantasy. Z książek które najbardziej zapamiętałam i mogłabym polecić to:
  • Błękitny księżyc Simon Green
  • Zadanie goblina Jim Hines
  • Trylogia czarnego maga Trudi Canavan
  • Trylogia stare królestwo Gath Nix
  • Czarne kamienie Anne Bishop
  • Cykl Belgariada, Mallorea David Eddings
  • Inne pieśni Dukaj
Lubię też książki Jacka Piekary i Pilipiuka.


Obecnie czytam drugi tom serii Królotwórca królobójca Karen Miller.
sungirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.