Ćwiczenia a rozrost mięśni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-19, 20:07   #1
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154

Ćwiczenia a rozrost mięśni


Hej laski powiedzcie mi jak to jest z tymi ćwiczeniami i odchudzaniem, ćwiczę w domu: mel B, chodakowska, pop pilates itp ale boje sie ze rozrastają mi sie mięśnie bo czytałam opinie na ten temat i niektórym sie rozrastają, a ja tego absolutnie nie chce! Powiem szczerze ze wogole nie podobają mi sie umięśnione dziewczyny, uwielbiam chudość dlatego myśle czy nie odpuścić ćwiczeń i zostać tylko przy diecie jak myślicie?
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 20:56   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ćwiczenia a rozrost mięśni


ta, żeby rozrost mięśni u kobiet to była taka łatwa sprawa.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 21:03   #3
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154
Dot.: Ćwiczenia a rozrost mięśni

Sory ale chyba u większości np po przysiadach dupa rośnie
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 06:16   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczenia a rozrost mięśni

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Sory ale chyba u większości np po przysiadach dupa rośnie
Po przysiadach z bardzo dużym obciazenim + z dieta na masę.
Od Chodakowskiej itp nic Ci nie urośnie, to s ą raczej ćwiczenia wytrzymaosciowo siłowe które z zasady nie powodują większania obwodów mięsni.

Od zwykłych przysiadów nic nie urośnie, co najwyzej pupa sie ujędrni trochę i przestanie wisieć i klapać jak nalesnik na wietrze.

U kobiet rozrost miesni jest hamowany przez estrogeny i zeby pojawiła się widoczna muskulatura w dodatku ta muskulatura rozrastała się, to trzeba wdrożyc bardzo precyzyjny trening , raczej z duzymi obciążeniami + dietę z dodatnim bilansem kalorycznym.
A żeby uzyskać takie efekty jak u internetowych ftnesek, to niestety, ale już często sterydy tam wchodzą w grę.

Co najwyzej, ujędrnisz się.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 09:29   #5
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ćwiczenia a rozrost mięśni

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Sory ale chyba u większości np po przysiadach dupa rośnie
Niezupełnie.
Tak jak pisały dziewczyny- trening siłowy, ze sporym obciążeniem plus dieta z dodatnim bilansem.
To, że coś rośnie od machania np. przysiadów na pusto, bez obciążenia, to mit. Owszem, może się wydać, że pośladki się zaokrąglają, ale to dlatego, że ćwiczenia takie wysyłają bodziec do mięśni, żeby je przygotować na obciążenie i mięśnie nabierają wody- "puchną". Nie jest to efekt trwały, jak się przestanie ćwiczyć, albo ćwiczy się dalej tak samo, bez progresji ciężaru, to będzie to zanikało.

Jako ciekawostkę dodam, że po wyjazdach rowerowych w góry na 3-4 dni potrafiłam mieć nogi nawet o 1,5-2 cm szersze w obwodzie niż przed, a na wadze przybywało nawet 3-4 kg! Czy dorobiłam się tylu mięśni w tak krótkim czasie? Nie. Po prostu uzupełniałam glikogen, a wraz z nim wodę.

Poza tym, moim skromnym zdaniem, Chodakowska nie jest wcale umięśniona. Powiedziałabym wręcz, że jest zasuszona, a mięśni to ma tyle, co żonaty wróbel (w porównaniu np. do choćby Kingi Żuralskiej). Są u niej widoczne, bo po prostu ma bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej, ale myślę (chociaż się na tym nie znam) że ma niewiele więcej tych mięśni niż typowa Kowalska, u której ich nie widać, bo są obrośnięte tłuszczem.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 10:10   #6
drirrpl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 345
Dot.: Ćwiczenia a rozrost mięśni

Kobiety mają znacznie więcej tkanki tłuszczowej niż mężczyźni wiec nawet jeśli autorka zacznie ćwiczyć typowo na rozrost mięśni czyli bardzo duże obciążenia to te efekty będą bardzo mało widoczne właśnie przez tkankę tłuszczową. Ćwiczenia typu chodakowska nie spowodują ze nagle zacznie się rozrost mięśni, nie mówiąc już ze trzeba wiedzieć jak ćwiczyć i się do tego naprawdę przykładać jeśli mają być efekty. Innymi słowy ćwicz i się nie przejmuj , jeśli natomiast naprawdę chcesz schudnąć to musisz pamiętać o diecie bo bez niej nie schudniesz i jest pogoda to zacznij biegać, tylko z głową, puls 140+ i minimum godzina
drirrpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-20 11:10:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.