Sukienka na wesele - pasuje? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda > Szafa - komentarze

Notka

Szafa - komentarze Tutaj komentujemy wieszaki powieszone w naszej Szafie.

 
 
Narzędzia
Stary 2011-03-28, 16:58   #31
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Sukienka na wesele - pasuje?

Cytat:
Napisane przez Narcissa_ Pokaż wiadomość
Dokładnie. Sukienka przepiękna! Prosta klasyka wybroni się zawsze.
Otóż to, wychodzę z tego samego założenia.

Cytat:
Napisane przez Narcissa_ Pokaż wiadomość
Błękitne_niebo - podpisuję się pod każdym twym postem.
Miło, że mnie popierasz

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
A autorka wydrukuje sobie Twoją wypowiedź i wręczy swojej przyszłej teściowej, jeśli ta okaże się oburzona czarną kreacją na weselu.
Ja zupełnie nie rozumiem czemu dorosła kobieta miałaby się komuś tłumaczyć z sukienki Bardzo grzecznej i klasycznej sukienki.
Nie przesadzajmy już z tą usłużnością i poddaństwem wobec matki partnera

Zdania można mieć różne, rozumiem że można uważać, że czerń na ślubie nie jest właściwa, ale po co zakładać, że zostanie się wykluczonym towarzysko i wzbudzi oburzenie kolorem sukienki - to chyba zbyt daleko idące przypuszczenie

Ja np uważam, że satyna jest okropnym materiałem, kiczowatym i paskudnym i że sukienki satynowe świadczą o złym guście na okazjach typu ślub i że można równie dobrze przyjść w koszuli nocnej lub samej halce bo dla mnie to ten sam poziom elegancji. Ale jakoś nigdy nie oburzałam się widząc dziewczynę w satynowej sukience na tego typu wydarzeniach. Każdy ma jakiś element garderoby, materiał, krój i kolor którego nie znosi i który uważa np za nieodpowiedni w danej sytuacji, ale dyskwalifikowanie na tej podstawie kogoś jako człowieka świadczy źle o osobie dyskwalifikującej

Proponuję zawrzeć pokój i nie spierać się więcej
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 17:03   #32
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Sukienka na wesele - pasuje?

Przeczytaj pierwszy post w wątku.

I tylko o to chodzi. Ja też jestem przeciwniczką służalczości i uniżenia. Ale autorka CHCE dobrze wypaść. Według mnie, jeśli mają się jej czepiać, to niech się namęczą, zamiast od razu na początku podać im sukienkę jak na tacy.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 22:58   #33
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Sukienka na wesele - pasuje?

Sorry za off topa, ale mnie zaintrygował ten temat "niestosownej czerni" na wesele, bo naprawdę pierwsze słyszałam tu od was o czymś takim i z ciekawości zrobiłam wywiad środowiskowy na ten temat . Praktycznie żadna z kobiet, które pytałam (babcie, mamy, dorosłe kobiety w pracy, wszystkie ponad 40 lat) nie znała w ogóle takiej zasady.. Owszem, przyznawały raczej, ze w czerń by sie na wesele nie ubraly w sumie, ale generalnie nie widza w tym nic złego. Jedynie 2 koleżanki ze szkoły w moim wieku potwierdziły mi, że gdzieś im sie obiło to o uszy.
Moze w różnych kręgach różne zwyczaje są
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 18:03   #34
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Sukienka na wesele - pasuje?

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Ja np uważam, że satyna jest okropnym materiałem, kiczowatym i paskudnym i że sukienki satynowe świadczą o złym guście na okazjach typu ślub i że można równie dobrze przyjść w koszuli nocnej lub samej halce bo dla mnie to ten sam poziom elegancji. Ale jakoś nigdy nie oburzałam się widząc dziewczynę w satynowej sukience na tego typu wydarzeniach.
Ja myśle że satyna może być bardzo elegancka a może być też tandetna ,wszystko zależy od jakości materiału.Są takie z taniego poliestru z bazarku który wygląda piżamowo, tandetnie się się świeci i niestety na polskich weselach jest tego sporo ale jest też satyna lepszej jakości poliestru albo jedwabiu -wtedy jest bardziej matowa ,wygląda bardzo elegancko , pięknie sie układa i ma miłą teksturę.

Sukienka powtórze -dla prawniczki do sądu ale na wesele niezbyt-,jeszcze żeby góra byłą inna ale tam mi sie kojarzy z t-shirtem Lubie princeski z matowych materiałów ale na wesele bym ich nie ubrała
Dione jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Szafa - komentarze


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.