Do niejedzących pieczywa :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-02, 10:43   #1
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605

Do niejedzących pieczywa :)


Kilka dni temu postawnoiłam ograniczyć spożycie pieczywa wszelakiego, szczególnie dlatego, że w moim domu króluje pszenne. Wymysliłam, że do skzoły będe brać kanapki z pieczywa ciemnego, a w domu na śniadanie jakos sobie spróbuję poradzic bez chleba. Kolacji i tak nie jadam.
I moje pytanie- czy zastępujecie kromki chlaba pieczywem np Wasa? Czy po prostu jecie t samo co z chlebem tylko samo? Dopóki były swieczne sałatki nie było porblemu, teraz zastanawiam się czy po prosti nie przygotowywac sobie jakichś mieszanek na śniadanie z tych produktów które keidyś jadłam z chlebem Kompletnie nie mam pomysłu na sniadania
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 11:12   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Re: Do niejedzących pieczywa :)

Podłączę się, bo ma ten sam problem - z kolacją jakoś sobie radzę, ale moj jedyny pomysł na śniadanie to jajecznica
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 11:16   #3
Floe
Raczkowanie
 
Avatar Floe
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 209
Re: Do niejedzących pieczywa :)

Ja też ograniczam pieczywo, jak już to jem Wasę. A na śniadanie prawie codziennie musli z jogurtem naturalnym (owocowe zawierają cukier) czasem jajko na twardo.
__________________
Jestem adopcyjną mamą 9-letniej Elizabeth z Zambii,
Ty też możesz pomóc potrzebującym dzieciom!

Misja w Zambii
Floe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 11:19   #4
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Do niejedzących pieczywa :)

Ja myślałam własnie, zeby zacząć jadać musli, właściwie ja miałam zwyczaj jadania samego, bez zadnych dodatków. Bo sałatki codzienie rano to by mi się nie chciało robić.
Wlasnie przeczytałam o dietach wg. grupy krwi, wynik a mojej (mam 0 ), ze nie powinnam jeść żadnych zbóz i takich tam, ani nawet płatków kukurydzianych , owsianych... Na dodatek żadnego nabiału, wjogutrów też nie.. Dziwne.
A ja je tak uwielbiam Ale chyba ise tym nie będe przejmować.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 11:24   #5
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Re: Do niejedzących pieczywa :)

nie jem pieczywa od ponad roku, zastapilam sie pieczywem vasa. to co jadlam dotychczas na chlebie kroje w kostke (jaja, ser zolty, chude wedliny i warzywa) i jem z vasa. albo po prostu jem kanapki z tego pieczywa.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 11:33   #6
asia84
Rozeznanie
 
Avatar asia84
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 594
GG do asia84
Re: Do niejedzących pieczywa :)

Ja na sniadanko proponuje ugotowany ryz (lub platki ryzowe) z jogurtem light (wisniowy mmm ). Wlasnie przed chwilka jadlam Najlepiej do goracego ryzu wlac zimny jogurt - wtedy danie od razu gotowe jest do jedzonka Ewentualnie mozna doslodzic slodzikiem, ale wg mnie nie jest to konieczne. Pozdrawiam i smacznego
__________________
http://s4.suwaczek.com/20111210610114.png

Helenka - 15.12.12 moja ukochana córeczka
asia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 12:29   #7
monyaa
Rozeznanie
 
Avatar monyaa
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 581
Re: Do niejedzących pieczywa :)

Ja jem codziennie jogurt naturalny bez cukru z 2-3ma kromkami ciemnego pieczywa, czasem chleb zastępuję płatkami owsianymi lub płatkami z ciemnej mąki (bran flakes).
monyaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-02, 12:30   #8
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Re: Do niejedzących pieczywa :)

a płatki owsiane gotujesz,czy jesz tak poprostu z jogurtem?
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 12:50   #9
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Do niejedzących pieczywa :)

Dziewczęta, a widzicie jakies efekty takiej diety? Ja własciwie chciałam poeksperymentować, widze, ze brzuch w końcu jest tak płaski jak zawsze o tym marzyłam, ale może to yteż efekt ćwiczeń i nie jedzenia kolacji, za krótko chyba nie jem chleba, zeby już cokolwiek zauważyć. Jak jest u Was?
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 13:00   #10
greeneyes
Raczkowanie
 
Avatar greeneyes
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 399
Re: Do niejedzących pieczywa :)

to juz lepiej jajka gotowane
greeneyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 14:34   #11
monyaa
Rozeznanie
 
Avatar monyaa
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 581
Re: Do niejedzących pieczywa :)

Płatki owsiane kupuję takie do zalewania gorącą wodą, trochę muszą namięknąć.
monyaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-02, 15:02   #12
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Do niejedzących pieczywa :)

ula napisał(a):
> Dziewczęta, a widzicie jakies efekty takiej diety? Ja własciwie chciałam poeksperymentować, widze, ze brzuch w końcu jest tak płaski jak zawsze o tym marzyłam, ale może to yteż efekt ćwiczeń i nie jedzenia kolacji, za krótko chyba nie jem chleba, zeby już cokolwiek zauważyć. Jak jest u Was?


No właśnie. Mi w ogóle trudno jest pojąć, jak można całkowicie zrezygnować z pieczywa! I zamiast tego jeść np. 3 plasterki szynki i żółtego sera, albo płatki... Ja bym się tym nie najadła; śniadanie przecież może być obfite; ja zawsze jem na śniadanie tyle, ile chcę, i jakoś nie szkodzi mi to. Czy warto się tak męczyć i rezygnować z pieczywa?
I jeszcze jedno: co to jest ten chleb Wasa?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 15:06   #13
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Do niejedzących pieczywa :)

Gonia, ja własciwie się nie męczę- sama się sobie dziwę nawet. Nie wiem, może z nudów wymyśliłam sobie taką zmianę Jemn np.teraz więcej warzyw, pełno plasterków ogórka, rzodkiewkę, fakt, plasterki szynki i takich tam też I to całkiem fajna zabawa.
Wasa to tzw. "chrupkie pieczywo" jest w sklepach już od dawna, takie podłuzne kromki, są pszenne ryżowe i inne, bardziej zdrowe
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 16:27   #14
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Re: Do niejedzących pieczywa :)

sniadanie powinno byc energetyczne, nie znaczy to ze musi byc obfite, jest wiele produktow ktore moga zastapic pieczywo biale
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 17:47   #15
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 242
GG do wannabe
Re: Do niejedzących pieczywa :)

Gonia1 napisał(a):
> No właśnie. Mi w ogóle trudno jest pojąć, jak można całkowicie zrezygnować z pieczywa! I zamiast tego jeść np. 3 plasterki szynki i żółtego sera, albo płatki... Ja bym się tym nie najadła; śniadanie przecież może być obfite; ja zawsze jem na śniadanie tyle, ile chcę, i jakoś nie szkodzi mi to. Czy warto się tak męczyć i rezygnować z pieczywa?

Widzisz, dla niektórych pieczywo, zwłaszcza białe nie ma tylu zalet. Ja od kilku lat cierpiałam z powodu zaparć i wzdęć. Wzdęcia miałam prawie po każdym posiłku, a zaparcia trwały po kilka tygodni (przez ten czas wszystko zalegało mi w bebechach). Z tego powstawało mnóstwo innych problemów zdrowotnych. Nie pomagało jedzenie dużych ilości warzyw obfitujących w błonnik, chleba wyłącznie razowego, żytniego na zakwasie. Nie pomagały też żadne dostępne w aptece środki przeczyszczające (tzn. czasem pomagały - te naprawdę silnie działające, ale to było działanie doraźne - nie mogę przecież tych leków brać codziennie). Okazało się, ze odstawienie oczyszczonych węglowodanów (biała mąka, łuskany ryż, ziemniaki, cukier) rozwiązało problem całkowicie i trwale!
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 18:07   #16
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Re: Do niejedzących pieczywa :)

Wannabe a co teraz jadasz?? Bo ja podobnie, cokolwiek zjem mam wzdęcia, wstaję rano z w miarę płaskim brzuszkiem, jem śniadanie i od razu robi mi się bębenek. Co do zaparć to też mi się zdarzają. Proszę powiedz co teraz jadasz
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 18:21   #17
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 242
GG do wannabe
Re: Do niejedzących pieczywa :)

Praktycznie wszystko poza wymienionymi rzeczami. Z nowych produktów, które znalazły sie w moim jadłospisie są np. soja i soczewica (a kiedyś myślałam, że od strączkowych będę miała jeszcze większe wzdęcia ) Nie dosładzam jedzenia, nie stosuję białej mąki w ogóle, nawet do zup i sosów. Od czasu do czasu jem razowy albo pełnoziarnisty chleb (ale taki prawdziwy, a nie graham, czy pumpernikel barwiony karmelem). Jak bardzo mam ochotę na jakąś włoską pastę, czy pizzę (uwielbiam!!!), albo na pierogi, to robię je sama używając mąki razowej. Wcześniej warzywa w siebie wmuszałam (dla zdrowia), teraz przyzwyczaiłam się i jem ich jeszcze więcej. Nauczyłam się tak gotować, że ograniczenie mąki, cukru, czy ziemniaków nie jest już problemem. Aha, na pewno też pomaga ograniczenie wysoko przetworzonych produktów - mam na myśli te zawierające mnóstwo chemii i E-cośtam np. "zupki z kubka", czy różne gotowe desery, które wcześniej namiętnie jadałam...
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 18:44   #18
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Re: Do niejedzących pieczywa :)

Diękuję tobie ślicznie za odpowiedź. Mi najtrudniej będzie odzwyczajić się od ziemniaków
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 19:32   #19
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Do niejedzących pieczywa :)

wannabe napisał(a):
> Gonia1 napisał(a):
> > No właśnie. Mi w ogóle trudno jest pojąć, jak można całkowicie zrezygnować z pieczywa! I zamiast tego jeść np. 3 plasterki szynki i żółtego sera, albo płatki... Ja bym się tym nie najadła; śniadanie przecież może być obfite; ja zawsze jem na śniadanie tyle, ile chcę, i jakoś nie szkodzi mi to. Czy warto się tak męczyć i rezygnować z pieczywa?
>
> Widzisz, dla niektórych pieczywo, zwłaszcza białe nie ma tylu zalet. Ja od kilku lat cierpiałam z powodu zaparć i wzdęć. Wzdęcia miałam prawie po każdym posiłku, a zaparcia trwały po kilka tygodni (przez ten czas wszystko zalegało mi w bebechach). Z tego powstawało mnóstwo innych problemów zdrowotnych. Nie pomagało jedzenie dużych ilości warzyw obfitujących w błonnik, chleba wyłącznie razowego, żytniego na zakwasie. Nie pomagały też żadne dostępne w aptece środki przeczyszczające (tzn. czasem pomagały - te naprawdę silnie działające, ale to było działanie doraźne - nie mogę przecież tych leków brać codziennie). Okazało się, ze odstawienie oczyszczonych węglowodanów (biała mąka, łuskany ryż, ziemniaki, cukier) rozwiązało problem całkowicie i trwale!

Dobrze, że ja nie mam takich dolegliwości Przynajmniej na razie.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-02, 19:36   #20
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 242
GG do wannabe
Re: Do niejedzących pieczywa :)

Szczęściara!
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 19:42   #21
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Do niejedzących pieczywa :)

Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 19:46   #22
Natalyyya
Zakorzenienie
 
Avatar Natalyyya
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: irlandia
Wiadomości: 3 714
GG do Natalyyya
Re: Do niejedzących pieczywa :)

omg.. skąd ja znam zaparcia ;( cierpie na nie i nie wiem właśnie co zrobic zeby sie ich pozbyc od tygodnie nie potrafie sie wypróżnic (to nie jest śmieszne tylko tragiczne!!!) czuje sie ciężka jak bym połkła balon taki ogromny pomóżcie co zrobic żeby sie ich pozbyc i przyspieszyc przemiane materi.. lekarz kazał mi pic wode przegotowaną ale to zwykły pic na wode fotomontarz nie pomogło((
__________________
31.01 IIkreseczki

20.02 bijące serduszko

Fabian 20.09.2014r
Natalyyya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 19:53   #23
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: Do niejedzących pieczywa :) do Natalii

Hej, ja miałam odwieczny problem z zaparciami,o d dziecka, bo mało piłam. Ta woda to żaden pic. PIć należy na czczo przynajmniej szklankę regularnie co dzień, przed snem też jedną szklankę. A co masz zrobić teraz? Jest coś takiego jak Fructolax, przeczyszcza bez senesu. Spróbuj jeść jogurty albo kapsułki z kwasem mlekowy, potrzebujesz błonnika, moja koleżanka walcząca z notorycznymi zaparciami kupowała syrop śliwkowy o nazwie Rhelax, śliwki suszone dobrze działąją. W kwietniowym numerze Samego Zdrowia jest dużo o zaparciach. Może poczytaj. Dla mnie najważniejsze to pić. Dużo pić.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-08, 17:46   #24
Natalyyya
Zakorzenienie
 
Avatar Natalyyya
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: irlandia
Wiadomości: 3 714
GG do Natalyyya
Re: Do niejedzących pieczywa :) do Natalii

Smoczku dziękuje za odpowiedź)
__________________
31.01 IIkreseczki

20.02 bijące serduszko

Fabian 20.09.2014r
Natalyyya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-25, 10:03   #25
PolnyKwiatuszek
Przyczajenie
 
Avatar PolnyKwiatuszek
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 19
Re: Do niejedzących pieczywa :)

ja tez czesto mam wzdecia...ostatnio juz duzo lepiej sie czuje...ja zauwazylam ze wzdecia mam jak jem rzeczy tluste, ciezkostrawne np pracowalam kiedys w pizzerii przez rok i jedzac codziennie pizze i salatki na bazie tlustych sosow przez caly rok mialam wzdecia, potem jak przestalam tam pracowac bylo ok, pozniej byla inna praca-ale tez zwiazana z zywnoscia(tam podjadalam z kolei sporo chleba, wedlin i ogole tez bylo tlusto jak dla mnie) i ten sam problem , jeszcze mi sie przelewalo w brzuchu tak dziwnie. i jakbym miala duzo gazow ..robilam badania i wszystko bylo ok, bralam rapaholin i sylimarol i napoczatku pomagalo, potem lekarz mi przepisala kreon 10000-to takie enzymy trzustkowe i pomoglo, wiem ze duzo zalezy od chleba(najgorsze sa te chleby z piekarni supermarketow)i wiesz duzo w tym pomogla mi zielona herbata-najlepiej jak sie jej pije duzo(ja pilam nawet i 12 szklanek dziennnie) ladnie oczyszcza organizm, teraz jem chleb i jest ok, staram sie unikac tez picia kawy z mlekiem..jesli juz czarna kawe bo wydaje mi sie ze po tym mam wzdecia
PolnyKwiatuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 13:05   #26
violetik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 15
Re: Do niejedzących pieczywa :)

Ja jem tylko na sniadanie 1 kromke pieczywa pełen ziaren z jogurtem owocami lub sałatkami lub mussli.przez reste dnia nie spozywam węglowodanów t.jryżu pieczywa mussliziemniaków(te produkty w małych ilościach jem na sniadanie)Kupuj jogórty owoce warzywa jajka i drób.To wszystko przyrządzaj na różne sposoby
violetik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 13:09   #27
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c
Re: Do niejedzących pieczywa :) do Natalii

Ja mam ten sam problem
Polecam wam OTRĘBUSKI rewelacja
ten problem zniknął- łykam 3 rano, 4 wieczorem i po kłopocie
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 14:27   #28
PolnyKwiatuszek
Przyczajenie
 
Avatar PolnyKwiatuszek
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 19
Re: Do niejedzących pieczywa :) do Natalii

chodzi Ci Katko o otrebuski czyli tabletki tak? bo jak za duzo zjem blonnika w formie naturalniej to mam wzdecia i obstrukcje
PolnyKwiatuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:34.