Problem z tłuszczem na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-03, 23:22   #1
EikichiKawaler
Przyczajenie
 
Avatar EikichiKawaler
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 5

Problem z tłuszczem na twarzy


Witam , jestem nowy na wizaz, choć przeglądam już ją ok 2 lat. Od niedawna mam problem z moją twarzą, mianowicie mam dosyć pulchne policzki, szczególnie obok ust . Mam 15 lat i jestem dosyć szczupły, ważę 62,5 kg przy wzroście 175 . Ostatnim latem ważyłem 55 kg i mierzyłem ok 165. Wiem , że przytyłem aż 7 kg ,ale urosłem i do tego ciało (brzuch ,ręce, nogi) mam szczupłe i umięśnione ( jestem aktywny fizycznie) . Aktualnie mam długie włosy, podobne do tych https://www.google.pl/search?q=dicap...l%3B750%3B1001 nawet tego samego koloru , lecz planuje się obciąć na coś takiego https://www.google.pl/search?q=dicap...tt%3B400%3B527 , ale wątpię, żeby to ładnie wyglądało z pulchnymi policzkami .Twarz mam trochę podłużną, delikatnie szeroką. Nie wiem czym to jest spowodowane, myślałem o chorej tarczycy, albo alergii, ale to mało prawdopodobne, lecz nie wykluczam. Bardzo proszę o pomoc, bo jest to dla mnie ogromny kompleks, co zrobić z tymi policzkami, może jakieś ćwiczenia, dieta( odżywiam się dosyć zdrowo ) , a może to jakaś choroba , jeszcze raz proszę o pomoc .
Ps. Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Edytowane przez EikichiKawaler
Czas edycji: 2013-05-04 o 00:46
EikichiKawaler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 09:45   #2
Karyvlea
Rozeznanie
 
Avatar Karyvlea
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka
Wiadomości: 881
GG do Karyvlea Send a message via Skype™ to Karyvlea
Dot.: Problem z tłuszczem na twarzy

Trudno jest ocenić sytuację bez zdjęcia, bo człowiek może jeszcze źle sobie coś wyobrazić i źle poradzić.
Skoro jesteś szczupły to niestety, ale wydaje mi się, że po prostu to jest taka Twoja uroda. Od zawsze zmagasz się z tym tłuszczykiem? Nie da się schudnąć tylko z jednej partii ciała, chudnie się równomiernie, więc trudno mi jest tutaj cokolwiek poradzić... no ale ja nie jestem specjalistką, może inna wizażystka się wypowie bardziej sensownie
Karyvlea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 11:47   #3
EikichiKawaler
Przyczajenie
 
Avatar EikichiKawaler
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z tłuszczem na twarzy

Z problem tym zmagam się dopiero od kilku miesięcy , nie mam twarzy okrągłej, bardziej trójkątną. Po prostu denerwują mnie te policzki, na których jest trochę tłuszczu szczególnie obok ust . Dzięki za odpowiedź.
EikichiKawaler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 12:35   #4
Karyvlea
Rozeznanie
 
Avatar Karyvlea
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka
Wiadomości: 881
GG do Karyvlea Send a message via Skype™ to Karyvlea
Dot.: Problem z tłuszczem na twarzy

Cytat:
Napisane przez EikichiKawaler Pokaż wiadomość
Z problem tym zmagam się dopiero od kilku miesięcy , nie mam twarzy okrągłej, bardziej trójkątną. Po prostu denerwują mnie te policzki, na których jest trochę tłuszczu szczególnie obok ust . Dzięki za odpowiedź.
A może masz na coś uczulenie i twarz Ci puchnie? Jeżeli to od kilku miesięcy to nie wiem, w tym wieku się dojrzewa, ciało się zmienia, może Twoje akurat w ten sposób.
Karyvlea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 14:07   #5
ciezarna_zakonnica
Raczkowanie
 
Avatar ciezarna_zakonnica
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 304
Dot.: Problem z tłuszczem na twarzy

Ja jak byłam mała, wyglądałam jak wychudzone dziecko z nogami jak patyki i wydętym brzuszkiem jak u dzieci z afrykańskich krajów. Pełnią szczęścią były sine podkowy pod oczami i generalnie niedowaga - a policzki? A policzki z kolei jak u wypchanego chomika DOSŁOWNIE. Mimo, że jestem już starą (:P) babą i nadal jestem szczupła, i pomimo, ze generalnie schudłam, więc powinno zejść zewsząd, to zamiast policzków mam "pućki" Taka uroda po prostu, idzie się przyzwyczaić :P
ciezarna_zakonnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 16:33   #6
EikichiKawaler
Przyczajenie
 
Avatar EikichiKawaler
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z tłuszczem na twarzy

Problem rozwiązany , okazało się, że to infekcja, przez co twarz puchła . Wreszcie szczupła twarz , aż lepiej się mówi .
EikichiKawaler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 10:04   #7
Karyvlea
Rozeznanie
 
Avatar Karyvlea
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka
Wiadomości: 881
GG do Karyvlea Send a message via Skype™ to Karyvlea
Dot.: Problem z tłuszczem na twarzy

No widzisz, to dobrze że się wyjaśniło.
Karyvlea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.