Czy tabletki działają zawsze tak samo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-14, 20:56   #1
201605090940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 700

Czy tabletki działają zawsze tak samo?


Chodzi mi o to, że kiedyś brałam microgynon i przeraźliwie zaczęła mi się po nich przetłuszczać twarz oraz włosy, więc zmieniłam na diane. diane biorę już ponad rok, podobno mieli je wycofać, ponadto chciałabym się przerzucić na coś tańszego. czy to, że kiedyś microgynon źle na mnie działał oznacza, że jak teraz zacznę go brać, to też tak będzie? lekarz twierdzi, że mogło się to zmienić. co myślicie?
201605090940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 21:05   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy tabletki działają zawsze tak samo?

ja uważam, że się nie mogło zmienić i nie wróciłabym do tabletek, przy których coś było nie tak.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 08:48   #3
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Czy tabletki działają zawsze tak samo?

Teraz jest taki wybór tabletek, że na pewno znajdziesz jakieś, które Ci pasują. Nie wracaj do starych. Diane to też nie jest dobry wybór, mają bardzo wielką ilość hormonów. Może zmień ginekologa...
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 09:09   #4
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Czy tabletki działają zawsze tak samo?

Cytat:
Napisane przez xandria_ Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to, że kiedyś brałam microgynon i przeraźliwie zaczęła mi się po nich przetłuszczać twarz oraz włosy, więc zmieniłam na diane. diane biorę już ponad rok, podobno mieli je wycofać, ponadto chciałabym się przerzucić na coś tańszego. czy to, że kiedyś microgynon źle na mnie działał oznacza, że jak teraz zacznę go brać, to też tak będzie? lekarz twierdzi, że mogło się to zmienić. co myślicie?
Trudno będzie znaleść coś tańszego, bo Diane i tak kosztuje niewiele ok. 15 zł
Co do wracania do starych tabletek, to nikt tego nie przewidzi. Osobiście miałam taką systuację, że wróciłam do tabletek, które brałam wcześniej (Qlaira) i o ile przy pierwszej próbie miałam jakieś tam skutki uboczne, to przy drugiej już ich nie było. Kwestia organizmu.
Aczkolwiek osobiście uważam, że zmiana Diane-35, która jest lekiem antyandrogennym na preparat z levonorgestrelm wywierającym działanie androgenne, jest bardzo złym pomysłem.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 11:21   #5
bartkowa
Przyczajenie
 
Avatar bartkowa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 9
Dot.: Czy tabletki działają zawsze tak samo?

Hej, mi się zdarzył taki przypadek.
Brałam kiedyś harmonet (jak miałam ok 17 lat) i nie służył mi dobrze, zmieniłam na yasminelle. Yasminelle po ok 2 latach przestały mi odpowiadac (nagle pojawiły się nudności, obrzęki, wzrost ciśnienia). Odpoczęłam od tabletek ok 4 miesiące, za namową lekarza wróciłam do Harmonetu i jakby nigdy nic -biorę już kilka lat, nie mam żadnych problemów, ale może to ma związek z tym, że ogólnie mój organizm się uspokoił. Czuję się znacznie lepiej teraz w wieku 27 lat niż 10 lat temu, kiedy miałam tragiczne wahania hormonów, okropny trądzik, łojotok i ogromne wahania nastrojów (w tym epizody depresyjne i agresywne). Także ja mogę potwierdzić, że czasem można być zadowolonym z leku, który kiedyś się nie sprawdził, ale wiem, że takich drastycznych problemów hormonalnych jakie ja miałam jest (na szczęście ) niewiele i mój przypadek może nie być dobrą podpowiedzią.
bartkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-15 12:21:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.