Migrenowe bóle głowy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-06, 17:32   #1
SzaraMyszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 9
Unhappy

Migrenowe bóle głowy...


Często miewam bardzo silne bóle glowy trwające czasem nawet kilka dni... lekarz stwierdził, że może to być migrena, ale właściwie tyle mi pomógł... znacie może jakieś sposoby na złagodzenie bólu? Niestety rady w stylu połóż się i odpocznij nie wchodzą w grę, muszę jakoś funkcjonować. Może znacie jakieś ziółka by pomogły? A może polecicie mi jakieś medykamenty?
Pozdrawiam
SzaraMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 18:19   #2
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Ja również cierpię na migreny , jest to bardzo denerwująca sprawa, o bólu nawet nie wspomnę. U mnie ataki trwają kilka godzin, na szczęście pojawiają się niezbyt często, ale jak już się zacznie nie nadaję się do niczego. Ja brałam swego czasu specjalne tabletki ( imigran o ile dobrze pamiętam) - niestety bardzo drogie. Jak mam atak kładę się w ciemnym, cichym pokoju i staram się zasnąć ( o ile to możliwe ).

SzaraMyszko czy lekarz zrobił Ci tomografię? Przy tak długich atakach to niezbędne. Trzeba wykluczyć inne czynniki powodujące ból głowy. Nic Ci nie przepisał?

Poszukaj na necie, wiele osób cierpi na migreny i na internecie znajdziesz wiele cennych informacji jak sobie z nią radzić i jak nad nią zapanować.
Tu masz kilka informacji o lekach http://www.resmedica.pl/zdart12003.html
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 19:06   #3
ewis4
ewisek
 
Avatar ewis4
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 232
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

No i ja tez niestety cierpie na migrenę............ i to od dziecka.......Czasami bol głowy trwa nawet dziesięć dni z krótkimi przerwami. Koszmar! Zeby jakoś funkcjonować biorę panadol extra lub nurofen forte a w wyjatkowych wypadkach aplikuje sobie czopek diclofenac 100. Bol mija tylko na jakiś czas i znów powraca. Ulgę przynosi mi przykładany w miejsce bólu zimny żelowy kompres /do kupienia w aptece/. Takie ataki dopadają mnie szczególnie wtedy,kiedy zmienia się ciśnienie. Bardzo mi szkoda wszystkich migrenowców, ponieważ doskonale wiem co to znaczy.....
ewis4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 19:17   #4
Fronka
Raczkowanie
 
Avatar Fronka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 381
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Są takie tabletki o nazwie solpadeine. Są zwykłe do połykania ale tych nigdy nie próbowałam i takie do rozpuszczania w wodzie. Nie wiem czy pomogą na ataki migrenowe, ale mi jako jedyne pomagają na silne bóle głowy. Są tanie więc można spróbować.
__________________
Fronka
Fronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 21:10   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

polecam wizyte u okulisty ,to moze byc jaskra.
dno oka,cisnienie itp.jesli nic takiego to moze to byc migrena .
silne leki tylko na recepte, radze zaczac od tych dostepnych bez recepty i modlic sie aby daly rade.
siedze wtemacie ,TZ ma ostatnio znowu nawrot ataków.okropna sprawa .

jest po okuliscie ,czekamyu na wizyte u neurologa i kolejna remisje.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 14:39   #6
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Ja też miałam kiedyś takie bóle, myślałam że się wykończę te bóle wogóle przez pare miesięcy nie ustępowały, a były tak silne, że nie byłam w stanie się czasem poruszać, ciągnęło mnie często na wymioty. Co się okazało to zły wpływ na mnie mało mieszkanie w którym mieszkałam i mieszkająca tam osoba.Nic mi nie pomagało, zadne lekarstwa, bez przerwy chodziłam do lekarza, który nie mogł mi pomóc.Dopiero jak powiedziałam, ze mieszkam z babcią, która ma ciągle migrenę Pani dr. powiedziała mi, że to moze byc od niej (może i nie do wiary...) ale postanowiłam natychmiast się wyprowadzić i pomału mi przeszło, czasy tych migren to jeden z największych koszmarów mojego życia.
Teraz mam sporadycznie takie bóle, które trwaja na szczęście tylko parę godzin a nie jak wcześniej miesięcy, ale to najczęściej związane jest z pogodą.
Nie wiem jak Ci mogę pomóc, bo mi nic nie pomagało, dopiero przeprowadzka mi pomogła.
Ale może u Ciebie też może być jakaś "dziwna"przyczyna z której nawet nie zdajesz sobie sprawy.
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 15:55   #7
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Szara Myszko wiem co to migrena w całym tego słowa znaczeniu.Przez długi okres czasu brałam przepisane przez neurologa zastrzyki. Potem i one przestały działać.Teraz mam świetne proszki robione w aptece,których skład zapisał mi lekarz specjalista.Przestrzegł mnie jednak ,że są szkodliwe dla zdrowia.Biorę je jak naprawdę muszę.Przez rok wzięłam tylko 10 (a działają rewelacyjnie),bo jak przestałam sie bać migreny to ona nie wychodzi ze swego kącika.Myślę,ze jak zwrócisz się do neurologa to też dostaniesz receptę.Mogłabym Ci podać skład proszków,tylko ta szkodliwośc dla zdrowia.koszt 20 tabletek-40 zł.
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-08, 22:48   #8
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Cytat:
Napisane przez SzaraMyszka Pokaż wiadomość
Często miewam bardzo silne bóle glowy trwające czasem nawet kilka dni... lekarz stwierdził, że może to być migrena, ale właściwie tyle mi pomógł... znacie może jakieś sposoby na złagodzenie bólu? Niestety rady w stylu połóż się i odpocznij nie wchodzą w grę, muszę jakoś funkcjonować. Może znacie jakieś ziółka by pomogły? A może polecicie mi jakieś medykamenty?
Pozdrawiam

Myślę, że przede wszystkim powinnaś zrobić wszystkie możliwe badania, czyli EEG, tomografię, badanie dna oka, inne specjalistyczne badania, które wykluczą inne niż migrena przyczyny. Niekoniecznie musisz miec migrenę- mogą to tez byc tzw napięciowe bóle głowy, różnią się znacząco od migren. Migrena zwykle obejmuje jedną stronę głowy, ból pulsuje, występuje światłowstręt, wrażliwość na zapachy, nudności, przy cięższych atakach wymioty i dreszcze. No i wspaniały "gratis": zaburzenia widzenia do chwilowej utraty wzroku włącznie
Chociaż migreny mam od wielu lat (przedostatni silny atak jednak dawno bo prawie rok temu) dwa dni temu przeżyłam swoją najgorszą w życiu migrenę więc, że tak powiem jestem na bieżąco...
Z ogolnodostępnych leków pomagają ibuprom max lub preparaty z kodeiną i kofeiną, ale tylko przy tych lżejszych bólach. Ja zwykle biorę 2x nurofen i wypijam puszkę coli. Wzięte od razu powstrzymuje nawet atak z aurą.
Przy cięższych atakach potrzebne są już leki na receptę - podobno skuteczne są tryptany. Podobno, bo mi ostatnio jeden z leków z tej grupy - sumigra - nie pomógł skończyło się końskim zastrzykiem w tyłek.

Ściskam wszystkie migreniczki - wiem, jaki to cholerny ból
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 02:09   #9
Ewa eM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Dzisiaj przeczytałam Wasze wiadomości na temat migreny.Sama mam je od przwie 30 lat.Z początku rzadziej potem coraz częściej.Ostatnio nawet bardzo często.Dlatego zainteresowałam się proszkami Starszej Pani,witaj,mi do 60 tki brakuje kilka miesięcy!Bardzo Cię proszę o podanie składu tej mieszanki,która Ci pomaga.Co do szkodliwości prochów,jak ja je nazywam,to raczej nie ma nieszkodliwych!Wszystkie one są chemią,wiem coś o tym,pracowałam jako chemik przez ponad 20 lat w farmacji przy badaniu leków.
Proszki robione musi przepisać lekarz,ale dobrze by mu było coś zasugerować.
Ja mam na migrenę wypraktykowany Diclofenac czopki 50 i 100 mg.Zależy od nasilenia bóli.Dlaczego czopki?Działają szybciej i omijają żołądek.Zauważyłam też,że mają mocniejsze działanie.Nieco trudno może przestawić się na nazwijmy to ten rodzaj aplikacji,ale jeśli boli,to.........
Diclefenac jest na receptę niestety,ale podejrzewam,że Wasz lekarz zna Wasze dolegliwości,więc problemu z tym nie będzie,kosztuje ze zniżką ok.1,50zł,bez zniżki 3 zł.
Pozdrawiam serdecznie.
Ewa eM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 09:46   #10
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Cytat:
Napisane przez Ewa eM Pokaż wiadomość
Dzisiaj przeczytałam Wasze wiadomości na temat migreny.Sama mam je od przwie 30 lat.Z początku rzadziej potem coraz częściej.Ostatnio nawet bardzo często.Dlatego zainteresowałam się proszkami Starszej Pani,witaj,mi do 60 tki brakuje kilka miesięcy!Bardzo Cię proszę o podanie składu tej mieszanki,która Ci pomaga.Co do szkodliwości prochów,jak ja je nazywam,to raczej nie ma nieszkodliwych!Wszystkie one są chemią,wiem coś o tym,pracowałam jako chemik przez ponad 20 lat w farmacji przy badaniu leków.
Proszki robione musi przepisać lekarz,ale dobrze by mu było coś zasugerować.
Ewo,po powrocie z weekendu(patrz odpowiedz na Twój post w wątku "sześdziesięciolatki+ ") podam ci skład prochów.Teraz szykuję się do wyjazdu a odszyfrować z torebki aptecznej łacińskie określenia składników jest dla mne (matematyczki) drogą przez mękę.Górą chemicy!!!!Mam nadzieję,że z zębem lepiej i dzisiejsza wizyta u stomatologa Cię ominie.
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 10:24   #11
Ewa eM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Starsza Pani,witaj,cieszę się z Twojego wyjazdu za miasto,taka piękna dziś pogoda,już nieco jesienna,ale słonecznie i suchooooo!
Będę Ci wdzięczna za przepisanie tej recepty.Z rozszyfrowaniem się nie martw,nawet jeśli znajdzie się jakiś błąd,podejrzewam że domyślę się o co chodzi.Tak strasznie chciałabym już nie mieć migren,to jednak zabiera mi dużą część życia,a już na pewno radości z przeżywania.
A i tak może powinnam się cieszyć,bo ostatnio nie miewam z tej okazji mdłości,ale za to jakąś depresję i smutek niezasłużony.
Zresztą wiecie jak to jest.
Wypróbujcie Diclofenac,ja po nim czasem się kładę,ale czasem mnie nosi i wykonuję wszystkie zaległe prace domowe na przykład.
Pozdrawiam serdecznie biedne migrenistki
Ewa eM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-09, 19:42   #12
SzaraMyszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 9
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Witam! Bardzo dziękuję za odpowiedzi... jesli chodzi o dodatkowe badania to przeszłam tylko przez okulistę. Pod tym kątem wszystko jest OK. Na innych badaniach nie byłam trochę z powodu braku czasu a trochę z powodu "chorej" służby zdrowia. Jestem osobą pracującą, moja przychodnia pracuje tylko do 15, a nawet jak i czasem pojawię się przed południem to aby dostać jakieś skierowanie to trzeba nieźle uzasadnić potrzebę jakiegoś badania.... ech...
Pozdrawiam
SzaraMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 14:12   #13
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Cytat:
Napisane przez SzaraMyszka Pokaż wiadomość
Witam! Bardzo dziękuję za odpowiedzi... jesli chodzi o dodatkowe badania to przeszłam tylko przez okulistę. Pod tym kątem wszystko jest OK. Na innych badaniach nie byłam trochę z powodu braku czasu a trochę z powodu "chorej" służby zdrowia. Jestem osobą pracującą, moja przychodnia pracuje tylko do 15, a nawet jak i czasem pojawię się przed południem to aby dostać jakieś skierowanie to trzeba nieźle uzasadnić potrzebę jakiegoś badania.... ech...
Pozdrawiam
Może warto zmienić przychodnię? Na pewno są w Twojej miejscowości takie, które pracują do 18-19 a i lekarze może nie robią łaski ze skierowaniami.
Pozdrawiam
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 15:02   #14
Liki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Hej. Ja też mam bóle migrenowe. Robili mi jakieś badania na głowe i na dno oka. jednak nic z tego nie wyszlo. jest kilka czynników dzięki którym pojawiaj.ą się u mnie bóle.jest to naprzykład duża ilość czekolady oraz wrażliwość oczu na światło. najgorzej jest gdy sie popatrzy przez dluższą chwile w słońce czy też od lampy aparatu. także może tego sie wystrzegajcie. u mnie migrena to drętwienie jednej reki i połowy buzi. biorę 3 różne tabletki np Ketonal i jakies kropelki. łagodzą troszke ból ale migrene trzeba przeczekać podobno są jakies tabletki doraźne ich koszt to 80-100 złotych ale bierze sie je gdy ból nie ustaje przez wiecej niź 24 godziny i powtrza sie cześciej niż dwa razy w miesiącu. Pozdrawiam
Liki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 19:40   #15
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Cytat:
Napisane przez Liki Pokaż wiadomość
Hej. Ja też mam bóle migrenowe. Robili mi jakieś badania na głowe i na dno oka. jednak nic z tego nie wyszlo. jest kilka czynników dzięki którym pojawiaj.ą się u mnie bóle.jest to naprzykład duża ilość czekolady oraz wrażliwość oczu na światło. najgorzej jest gdy sie popatrzy przez dluższą chwile w słońce czy też od lampy aparatu. także może tego sie wystrzegajcie. u mnie migrena to drętwienie jednej reki i połowy buzi. biorę 3 różne tabletki np Ketonal i jakies kropelki. łagodzą troszke ból ale migrene trzeba przeczekać podobno są jakies tabletki doraźne ich koszt to 80-100 złotych ale bierze sie je gdy ból nie ustaje przez wiecej niź 24 godziny i powtrza sie cześciej niż dwa razy w miesiącu. Pozdrawiam
Wiem, ze chciałas dobrze, ale chyba nie masz racji. Bóle migrenowe są różne - są takie, które można znieść i takie, gdzie każda minuta trwa wieczność. Przeczekanie nie wchodzi więc w grę, bo prędzej można zejść...Tabletki, o których mówisz to tryptany - na szczęście już są ich tańsze odpowiedniki. chociaż i tak są drogie I co ważne - trzeba je brac natychmiast, gdy tylko pojawiają się pierwsze symptomy migreny. Jutro idę do neurloga - zobaczę co tam w głowie słychać
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 21:08   #16
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

już dość dawno, ale myślę, że artykuł jest wciąż aktualny, o migrenie napisała DominikaS: http://www.wizaz.pl/images/dominika_...&poll_ident=13

Znajdziecie tam sporo cennych informacji i porad
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 16:35   #17
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Aga, dobry artykul. Dzieki. Ja cierpie ponad 10 lat na migrene z pelna aura
__________________
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 16:40   #18
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Ja też należę do grona migrenowców

U mnie przyczyną były prawdopodobnie pigułki.

Bóle były nie do zniesienia. Nie pomagały środki przeciwbólowe. Bóle trwały kilka dni i powtarzały się kilka razy w miesiącu, więc mało miałam dni bez żadnego bólu.


Musiałam odstaweić pigułki i teraz nie boli mnie głowa już ponad 3 tygodnie Już dawno nie miałam 3 tygodni bez bólu.

Dziś mnie boli, ale daje się jeszcze jakoś wytrzymać i myślę, że to wina pogody.


Byłam u neurologa, dostałam leki do profilaktycznego leczenia i potwornie drogie przeciwbólowe.
Leki wykupiłam, ale że akurat odstawiłam pigułki i przestała mnie boleć głowa, więc nawet nie zaczęłam brać tych leków. I obym nie musiała.

W listopadzie mam rtg głowy, ale mam nadzieję, że będzie wszystko OK.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 16:45   #19
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Ja wlasnie z tego powodu nie stosuje hormonow.
U mnie same bole nie sa najgorsze. Gorsze jest to co je poprzedza... Ale na razie (oby nie zapeszyc!) jest ok.
__________________
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-14, 12:32   #20
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Cytat:
Napisane przez Klara02 Pokaż wiadomość
Aga, dobry artykul. Dzieki. Ja cierpie ponad 10 lat na migrene z pelna aura
To nie moja zasługa, tylko Doni
Ja też mam problem z migreną. I myślę, że to jest u mnie związane z hormonami. Najczęściej mam bóle tuż przed okresem
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 12:17   #21
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Witam wszystko migreniczki i łączę się w bólu (dosłownie i w przenośni ). Sama mam do czynienia z raczej rzadkimi napadami migreny i nie mogę służyć radą co do leków itp., ale jakiś czas temu znalazłam ciekawą stronę o migrenie www.migrena.com.pl - można się tam sporo dowiedzieć o migrenie, jak również o tym, jak odróżnić migrenę od tzw. klastrowego bólu głowy i innych rodzajów bólu - co jest o tyle istotne, że przy "klastrach" zwykłe środki przeciwbólowe typu aspiryna czy paracetamol nie mają sznas zadziałać, w ogóle nie ma sensu się nimi faszerować (ja na podstawie informacji z tej strony doszłam do tego, że mój ból to klaster i sprawdziłam, że atak trwa dokladnie tyle samo wtedy, gdy biorę tabletkę, jak i wtedy, gdy jej nie biorę - czyli ta tabletka nie pomaga, tylko atak przechodzi).
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 12:56   #22
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
www.migrena.com.pl - można się tam sporo dowiedzieć o migrenie, jak również o tym, jak odróżnić migrenę od tzw. klastrowego bólu głowy i innych rodzajów bólu - co jest o tyle istotne, że przy "klastrach" zwykłe środki przeciwbólowe typu aspiryna czy paracetamol nie mają sznas zadziałać, w ogóle nie ma sensu się nimi faszerować (ja na podstawie informacji z tej strony doszłam do tego, że mój ból to klaster i sprawdziłam, że atak trwa dokladnie tyle samo wtedy, gdy biorę tabletkę, jak i wtedy, gdy jej nie biorę - czyli ta tabletka nie pomaga, tylko atak przechodzi).
Dziękuję Erato za podrzucenie tej strony.Nie znalazłam w niej jednak nic na temat bólu klastrowego.Czy czytalam nieuważnie?
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 13:50   #23
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

przez całe życie niemal cierpiałam na migreny i okazało się że to przez tężyczkę [niedobór magnezu i wapnia objawiający się drętwieniem kińczyn lub mrowieniem ,w ostateczności napadami tężyczkowym -drgawkami całego ciała] od kiedy to leczę [4 lata]przyjmując magnez+ vit .B6[3 rzy dziennie] i wapno+ vit.D3+vit.C[raz dziennie] migreny ustały.


a co do ataków miewałam 72 godzinne to był koszmar oto moje patenty ale wiem że niektórych lekarze nie polecają:
1 bardzo gorąca kąpiel tak gorąca że ledwo można wytrzymać brzmi strasznie ale mi pomagało naprawdę
2 masaż karku i potylicy
3 przyjmowanie uderzeniowych dawek leków np.3 polopiryny działa na głowę szkodzi na rzołądek dlatego warto ją rozpuścić w wodzie i wypić
4 aromaerapia -wdychanie parów olejku lawendowego
niektóre ćwiczenia jog np "świeca" lub "płóg"
5 wizualizacja-ćwiczenia oddechowe
jak mi się jeszcze coś przypomni to dam znać
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 14:10   #24
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Cytat:
Napisane przez starsza pani Pokaż wiadomość
Dziękuję Erato za podrzucenie tej strony.Nie znalazłam w niej jednak nic na temat bólu klastrowego.Czy czytalam nieuważnie?
Faktycznie trudno to od razu znaleźć - na górze jest spis zakładek, kliknij na zakładkę "Diagnoza" - tam jest taka tabela z porównaniem objawów różnych rodzajów bólu oraz dalsze zakładki, m.in. do klastrowego (klasterowego) bólu głowy
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 17:15   #25
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Bardzo wszystkim wspolczuje mimo ze sama na ta dolegliwosc nie cierpie. Cierpi na nia jednak moj maz.
Na jakies 3 lata udalo mu sie opanowac ataki do 1-2 rocznie dzieki akupunkturze ktora wszystkim polecam. Nie zaszkodzi a moze pomoc.
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 10:10   #26
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

To masz wyjatkowego meza Znaczaca wiekszosc cierpiacych na migreny to kobiety.
__________________
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 13:47   #27
makareska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 15
Dot.: Migrenowe bóle głowy... ankieta!

witam! moja kolezanka pisze prace mgr na temat występowabua migrenowych bolów głowy w okresie dojrzałości kobiet. jakby któraś z Pań miała czas i ochote wypełnić to bardzo dziękuje! o to link!
http://www.ankietka.pl/survey/show/i...-u-kobiet.html
makareska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 14:25   #28
Tigana7
Przyczajenie
 
Avatar Tigana7
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: POZNAŃ
Wiadomości: 21
Dot.: Migrenowe bóle głowy... ankieta!

Mam pytanie do "migrenek" czy któraś z was ma migrenę z aurą, podczas której ma poważne zaburzenia widzenia? Ja czasem jestem unieruchomiona na kilkanaście-kilkadziesiąt minut przed atakiem migreny, bo np.nie widzę na jedno oko albo widzę świecące zygzaki W sumie cieszę się, jak zaczyna boleć, bo wtedy znikają też zaburzenia widzenia. Nie zawsze tabletki mi pomagają na ból ale bardziej chciałabym zniwelować te zwiastuny migreny, bo to one uniemożliwiają mi czasem normalnie funkcjonować. Całe szczęście, że teraz nie mam zbyt częstych ataków (max jeden w miesiącu).
__________________
Nie ma złych zakrętów. Tylko ścieżki, o których nie wiedzieliśmy, że są nam przeznaczone. G.G.KAY
Tigana7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 15:02   #29
beata mama amelki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: cala Polska
Wiadomości: 124
Dot.: Migrenowe bóle głowy... ankieta!

Cytat:
Napisane przez Tigana7 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do "migrenek" czy któraś z was ma migrenę z aurą, podczas której ma poważne zaburzenia widzenia? Ja czasem jestem unieruchomiona na kilkanaście-kilkadziesiąt minut przed atakiem migreny, bo np.nie widzę na jedno oko albo widzę świecące zygzaki W sumie cieszę się, jak zaczyna boleć, bo wtedy znikają też zaburzenia widzenia. Nie zawsze tabletki mi pomagają na ból ale bardziej chciałabym zniwelować te zwiastuny migreny, bo to one uniemożliwiają mi czasem normalnie funkcjonować. Całe szczęście, że teraz nie mam zbyt częstych ataków (max jeden w miesiącu).
ja mam dekocentrację i lzawienie oczu ( wyglądam jakbym była przeziębiona) -przed i nudności z wymiotami w trakcie na szczęście zygzaki mnie omijają. Za to mam średnio 2 razy w miesiącu. Bierzesz tabletkę w czasie "zwiastowania"?
__________________
Bóg obdarza niezwykłych rodziców wyjątkowymi dziećmi
beata mama amelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 16:00   #30
Tigana7
Przyczajenie
 
Avatar Tigana7
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: POZNAŃ
Wiadomości: 21
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Tak, zawsze (jak mam pod ręką tabletki) staram się zaraz łyknąć coś przeciwbólowego w momencie zaburzeń wzroku. No ale to tylko przeciwbólowo działa i łagodzi przebieg samego późniejszego ataku migreny. Ale co zrobić żeby skrócić te wcześniejsze objawy? Macie pomysł?

Właśnie doszłam do wniosku, że też występuje u mnie dekoncentracja. Z tym, że to może być wynikiem zaburzeń widzenia...
__________________
Nie ma złych zakrętów. Tylko ścieżki, o których nie wiedzieliśmy, że są nam przeznaczone. G.G.KAY

Edytowane przez Tigana7
Czas edycji: 2008-12-09 o 16:03
Tigana7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-05 16:44:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.