Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-27, 10:13   #61
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

ja jestem za wazektomią, ale mój osobisty mężczyzna nie chce skoro nie chce to bryka w gumce. NPR doprowadziłby mnie pewnie do zawału lub ciężkiej nerwicy...
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-27, 11:39   #62
Rafik 84
Raczkowanie
 
Avatar Rafik 84
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 92
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
ja jestem za wazektomią, ale mój osobisty mężczyzna nie chce skoro nie chce to bryka w gumce. NPR doprowadziłby mnie pewnie do zawału lub ciężkiej nerwicy...
He he to zmień na lepszy model który chce Bedzie jeden problem mniej
Rafik 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-27, 11:49   #63
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

nie ma opcji zmiany z takiego powodu.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-27, 13:01   #64
201604280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 854
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Witam i ja w nowym wątku

Jeśli chodzi o kwestie anty to przez 1 miesiac bralam tabletki, myslalam,że przekręce sie na tamten świat:bardzo zle krązenie-choc raz dziennie brak czucia w nodze i rece, agresja, depresja, psychozy, suche oko,większa widoczność żył.

Zostały mi inne metody, w tym wypadku npr plus gumki w strategiczne dni, u mnie działa od lat,mam @ jak w zegarku.


Gdy będę miała więcej funduszy pomyśle nad komputerkiem cyklu, miała któraś z Was?? Słyszałam,że bardzo rzetelna metoda-wiadomo że nie na 100% chroniąca, bo jedyną taką metodą jest abstynencja
201604280909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-27, 13:18   #65
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Ja bardzo długo brałam tabletki i plastry jak byłam młodsza. Czułam się po nich dobrze i bardzo sobie ceniłam pewnością, która dawały. Niestety, od kilku lat mój organizm się zepsuł i nie mogę już brać hormonów.
Prezerwatywa się u nas sprawdza, czasami brykamy bez, ale bardzo rzadko. Na dodatek ostatnio się całkiem popsułam i cykl mi oszalał. Więc teraz bez gumki nie ma wcale
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-27, 13:28   #66
201604280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 854
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ja bardzo długo brałam tabletki i plastry jak byłam młodsza. Czułam się po nich dobrze i bardzo sobie ceniłam pewnością, która dawały. Niestety, od kilku lat mój organizm się zepsuł i nie mogę już brać hormonów.
Prezerwatywa się u nas sprawdza, czasami brykamy bez, ale bardzo rzadko. Na dodatek ostatnio się całkiem popsułam i cykl mi oszalał. Więc teraz bez gumki nie ma wcale

Wygodę i pewność tabletek nawet nie kwestionuje, jeśli ktoś dobrze toleruje to ma duży problem z głowy. Od siebie polecam unimil skyn -czarne opakowanie ze złotym napisem Jak druga skóra
201604280909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-27, 15:57   #67
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Baby_Spice Pokaż wiadomość
Witam i ja w nowym wątku
Gdy będę miała więcej funduszy pomyśle nad komputerkiem cyklu, miała któraś z Was?? Słyszałam,że bardzo rzetelna metoda-wiadomo że nie na 100% chroniąca, bo jedyną taką metodą jest abstynencja
Ja sporo o tym czytałam i się nad tym zastanawiałam. Mam mieszane uczucia. Wierzę w skuteczność, tylko moja psychika musi mieć chyba widoczną barierę, nie uwierzę maszynie, że jest zielone światełko i można wszystko.
W sumie i bez tego komputerka umiem stwierdzić, kiedy jestem płodna (nawet bez większych obserwacji, taki mam organizm, ze wszystko 'czuć'), a kiedy nie, wiec raczej potrzebowałabym czegoś pewniejszego (dla mojej psychiki oczywiście )
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-27, 17:43   #68
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
No to faktycznie tam to co innego.
A są tam jakieś ograniczenia dla kobiet? Że po urodzeniu dziecka czy coś?
z tego co wiem to nie ma zadnych, chodz lekarze nie lubia robic tego mlodym ludziom

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
My się na poważnie z mężem nad tym zastanawiamy,ale to raczej on poddałby się zabiegowi-jeszcze zobaczymy co zdecydujemy,ale rozważamy to,kiedy syn się urodziPigułek nie chcę, brałam daaawno temu i więcej nie chcę, gumek też za studenciaka się używało,ale to było dno w porównaniu z ,,bez"
Także to chyba jedyna opcja, bo więcej niż dwójki nie chcemy i nigdy nie chcieliśmy.

u nas wlasnie to samo chodz corka miala byc jedynaczka ale wkoncu zdecydowalismy sie na drugie, teraz to juz jestesmy na million procent pewni ze to koniec

Cytat:
Napisane przez Reign of light Pokaż wiadomość

Ja tez sie boje, myslalam o powiazaniu jajowodow, ale balam sie, niech to juz moj maz zalatwi ze swoi 'wackiem'
nie taki diabel straszny teraz jest tez opcja tubal implants, takze bez ciecia


[quote25lat, nie wiem, czy Ci mowilam, ale super mowisz po polsku i potrafisz dobrze sie wyslowic. U mnie w sierpniu stuknie 21 lat jak nie mieszkam w Polsce, i zauwazylam, ze mam problem czasem z wyslowieniem sie(czesto wychodze na gbura ), w kazdym razie gratuluje [/quote]

dziekuje u mnie jest dosc tragicznie, bo wsumie z polskiej szkoly to mialam tylko dwie klasy, ale teraz sie duzo podstaw z corka ucze
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 11:20   #69
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

OYE to jedna z rzeczy, której Ci zazdroszczę: świadomych facetów w pobliżu. U nas to jest taki ciemnogród, że gdy poruszam tematy operacji plastycznych, antykoncepcji, mastektomii przy facetach to wszyscy oburzeni. Druga to tego, że żyjesz w świeckim kraju, nie w katolandii jak my
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 11:34   #70
faeria
she-wolf
 
Avatar faeria
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: większe miasto
Wiadomości: 2 222
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
OYE to jedna z rzeczy, której Ci zazdroszczę: świadomych facetów w pobliżu. U nas to jest taki ciemnogród, że gdy poruszam tematy operacji plastycznych, antykoncepcji, mastektomii przy facetach to wszyscy oburzeni. Druga to tego, że żyjesz w świeckim kraju, nie w katolandii jak my
i u nas naprawdę ciężko jest znaleźć faceta, który nie stosuje się do zasady "trzy najważniejsze rzeczy do zrobienia w życiu mężczyzny: zbudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna"
a jeszcze parę lat temu sądziłam, że to kobiety mają większe "parcie" na dziecko.. owszem, czasy się zmieniają, obecnie pewnie sporo osób nie mówi głośno o niechęci do posiadania dzieci, żeby po prostu nie zostać wyśmianym i osądzonym.. plus w Polsce jest tak bardzo utarty stereotyp dużej rodziny.. ciężko tym bezdzietnym - przykre to jest..
dobrze, że to się powolusieńku zmienia
__________________
"Stop thinking and just let things happen..."



tłumaczę
faeria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 11:51   #71
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez faeria Pokaż wiadomość
i u nas naprawdę ciężko jest znaleźć faceta, który nie stosuje się do zasady "trzy najważniejsze rzeczy do zrobienia w życiu mężczyzny: zbudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna"
a jeszcze parę lat temu sądziłam, że to kobiety mają większe "parcie" na dziecko.. owszem, czasy się zmieniają, obecnie pewnie sporo osób nie mówi głośno o niechęci do posiadania dzieci, żeby po prostu nie zostać wyśmianym i osądzonym.. plus w Polsce jest tak bardzo utarty stereotyp dużej rodziny.. ciężko tym bezdzietnym - przykre to jest..
dobrze, że to się powolusieńku zmienia
Ja powtarzam: facetowi łatwo mówić. Spuści z krzyża i tyle. A kobieta ma to donosić, urodzić, wykarmić i wychować. Facet co najwyżej kasę rzuci. I jeszcze będzie miał pretensje, że coś chcemy albo, że sie nim nie zajmujemy i zaniedbany jest biedny.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-28, 14:47   #72
JohnLena
Zadomowienie
 
Avatar JohnLena
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 474
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Witam, podczytywałam poprzedni wątek, a teraz chętnie dołączę Mam 24 lata, dzieci niet i nie chcę mieć.
__________________

Я свободен, словно птица в небесах,
Я свободен, я забыл, что значит страх.




Sowa, córka piekarza
JohnLena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 15:12   #73
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez JohnLena Pokaż wiadomość
Witam, podczytywałam poprzedni wątek, a teraz chętnie dołączę Mam 24 lata, dzieci niet i nie chcę mieć.
tak trzymaj!


witaj
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 15:28   #74
hiss
Raczkowanie
 
Avatar hiss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Daleki Wschód
Wiadomości: 166
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

a ja was totalnie nie rozumiem.... dlaczego nie chcecie mieć dzieci? Chętnie się dowiem, bo chciałabym was zrozumieć

bo ja chcę bardzo!
hiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 15:41   #75
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

ja nie chcę bo nie. Po pierwsze sama koncepcja bycia w ciąży i porodu jest dla mnie obrzydliwa i odpychająca. po drugie, uwielbiam swoje życie na luzie, bez zobowiązań i z moimi zwierzakami. Nie zamieniłabym tego na nic innego.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 15:58   #76
faeria
she-wolf
 
Avatar faeria
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: większe miasto
Wiadomości: 2 222
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Ja swoje powody pisałam w poprzedniej części wątku.. więc nie będę się powtarzać Nawet kiedyś bardzo się wysiliłam i pomyślałam o zaletach tej i tej opcji - za posiadaniem dzieci znalazłam może dwie, trzy.. za nieposiadaniem - po piętnastej zalecie nawet już mi się nie chciało dalej myśleć Jak byłam mała posiadanie dzieci uważałam za coś naturalnego, potem mi się zmieniło, twardo powiedziałam, że nie będę mieć dzieci (wyśmiali mnie, w końcu miałam tylko 10 lat ) i z wiekiem coraz bardziej jestem na nie, nawet jeśli mam przez minutę jakieś myśli "a co by było, gdyby kiedyś.." szybko mi to przechodzi
__________________
"Stop thinking and just let things happen..."



tłumaczę
faeria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 17:02   #77
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez hiss Pokaż wiadomość
a ja was totalnie nie rozumiem.... dlaczego nie chcecie mieć dzieci? Chętnie się dowiem, bo chciałabym was zrozumieć

bo ja chcę bardzo!
1. Ciąża to dramat dla figury i zdrowia, a ja o swoje ciało bardzo dbam i szkoda mi go poświęcać dla małego człowieczka z którego nie wiadomo co będzie

2. Generalnie nie lubię dzieci, irytują mnie. Dla mnie dzieci to są bardzo niedobre, złe i niewdzięczne istoty i mam ochotę takiemu małemu człowiekowi przyłożyć gdy się wymądrza, wymaga od wszystkich uwagi, drze bo się nudzi itd

3. Dziecku trzeba poświęcić całe swoje życie, ja nie mam takiego zamiaru bo jak napisałam dzieci nie lubię. Dziecko to jest milion wyrzeczeń, ja nie będę się dla niego poświęcać.

Kiedyś to już napisałam - sto razy bardziej wolę psy od dzieci bo pies jest dobry, wdzięczny, potrafi kochać i odzwajemniać uczucia bez względu na wszystko. A dziecko nie. Dziecko to jest mała wersja człowieka, a dla mnie ludzie to po prostu jest gatunek zły i niedobry który lubi dla zabawy krzywdzić innych. Po prostu dla mnie zwierzęta stoją wyżej od ludzi i wolę poświęcać swoje całe życie zwierzętom niż dzieciom
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 17:09   #78
faeria
she-wolf
 
Avatar faeria
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: większe miasto
Wiadomości: 2 222
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
1. Ciąża to dramat dla figury i zdrowia, a ja o swoje ciało bardzo dbam i szkoda mi go poświęcać dla małego człowieczka z którego nie wiadomo co będzie

2. Generalnie nie lubię dzieci, irytują mnie. Dla mnie dzieci to są bardzo niedobre, złe i niewdzięczne istoty i mam ochotę takiemu małemu człowiekowi przyłożyć gdy się wymądrza, wymaga od wszystkich uwagi, drze bo się nudzi itd

3. Dziecku trzeba poświęcić całe swoje życie, ja nie mam takiego zamiaru bo jak napisałam dzieci nie lubię. Dziecko to jest milion wyrzeczeń, ja nie będę się dla niego poświęcać.

Kiedyś to już napisałam - sto razy bardziej wolę psy od dzieci bo pies jest dobry, wdzięczny, potrafi kochać i odzwajemniać uczucia bez względu na wszystko. A dziecko nie. Dziecko to jest mała wersja człowieka, a dla mnie ludzie to po prostu jest gatunek zły i niedobry który lubi dla zabawy krzywdzić innych. Po prostu dla mnie zwierzęta stoją wyżej od ludzi i wolę poświęcać swoje całe życie zwierzętom niż dzieciom
a ja niektóre dzieci lubię, np. siostrzeńca mojego TŻ-a (jak jest grzeczny i do max 3h ), a życie chcę poświęcić realizacji swoich marzeń, pomocy ludziom jako lekarz, a co do potrzeby miłości i opieki nad kimś - chcę 100% swojej uwagi poświęcić swojemu TŻ-owi, rodzinie, a co do zwierzaków marzę o psach (wilczury ) i własnym wierzchowcu moje życie na pewno nie będzie nudne
__________________
"Stop thinking and just let things happen..."



tłumaczę
faeria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 17:58   #79
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Baby_Spice Pokaż wiadomość
Gdy będę miała więcej funduszy pomyśle nad komputerkiem cyklu, miała któraś z Was?? Słyszałam,że bardzo rzetelna metoda-wiadomo że nie na 100% chroniąca, bo jedyną taką metodą jest abstynencja
w maju beda dwa lata jak posiadam to urzadzenie

1,2, 3, 4, 5 dc. + wiec krwawienie + zielone
6 dc. + zolte
7 dc. + czerwone i tak bedzie przez dwa tygodnie

przy takiej ilosci czerwonych nie da sie zajsc w ciaze
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-28, 17:59   #80
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez hiss Pokaż wiadomość
a ja was totalnie nie rozumiem.... dlaczego nie chcecie mieć dzieci? Chętnie się dowiem, bo chciałabym was zrozumieć

bo ja chcę bardzo!
Bo nie nadaję się na matkę. Mam silny instynkt opiekuńczy, ale realizuję go na zwierzakach, bo dziecko to za duża odpowiedzialność. Mnie denerwują piski, wrzaski, płacz i bezsensowna paplanina, brzydzi mnie jak dziecko ząbkuje i się ślini, albo jak trzeba je przebrać czy wycierać gile z nosa. Jak musiałam przebywać z dziećmi siostry miałam często mdłości właśnie. Nawet zwymiotowałam po przewinięciu dzieciaka.
Poza tymi aspektami cielesnymi, wykończyłabym je nadopiekuńczością zmieszaną z wybuchowością. Obawiam się, że ukształtowałabym człowieka, który nie poradziłby sobie w życiu i miałby problemy psychiczne.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 19:40   #81
_Jinx_
Rozeznanie
 
Avatar _Jinx_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 593
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

1. Nie lubię dzieci. Drażnią mnie i unikam ich towarzystwa.
2. Nie nadaję się na matkę. Nie jestem opiekuńcza. Nawet kwiatki przy mnie usychają.
3. Trudno mi utworzyć więzi z ludźmi. Nie mam żadnych więzi z rodziną, nigdy nie kochałam nawet własnych rodziców. Mogłoby być tak, że nie pokochałabym własnego dziecka. Szkoda mi szykować człowiekowi już na starcie taki dramat.
_Jinx_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 20:03   #82
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez hiss Pokaż wiadomość
a ja was totalnie nie rozumiem.... dlaczego nie chcecie mieć dzieci? Chętnie się dowiem, bo chciałabym was zrozumieć

bo ja chcę bardzo!

a ja Ciebie nie rozumiem dlaczego chcesz dziecko ????
chętnie się dowiem bo chciałabym cię zrozumieć

ja nie chcę nie mam instynktu macierzyńskiego
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 20:08   #83
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

dzieci sa glosne, denerwuja mnie, trzeba im poswiecac mnostwo uwagi nawet gdy nie ma sie na to ochoty. potrafie z dziecmi wytrzymac jakies 2-3 godziny, a pozniej jestem zarowno psychicznie jak i fizycznie wykonczona. Wg. mnie dzieci tylko biora nie dajac absolutnie nic w zamian. Czasami slysze teksty, ze nieprzespane noce, nerwy czy wykonczenie sa warte usmiechu dziecka.
Dodatkowo chce sie realizowac, spotykac z ludzmi, wyjezdzac - nikt mi nie wmowi, ze lot np 14-16 godzin samolotem jest super z niemowlakiem i ze z dziecmi wyjezdzac spokojnie mozna.
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 21:07   #84
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
1. Ciąża to dramat dla figury i zdrowia, a ja o swoje ciało bardzo dbam i szkoda mi go poświęcać dla małego człowieczka z którego nie wiadomo co będzie
akurat to nie jest prawda, moze dla figury ale nie dla zdrowia

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------


---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;4622024 2]
Dodatkowo chce sie realizowac, spotykac z ludzmi, wyjezdzac - nikt mi nie wmowi, ze lot np 14-16 godzin samolotem jest super z niemowlakiem i ze z dziecmi wyjezdzac spokojnie mozna.[/QUOTE]

lot 14-16 to nawet dla doroslego nie jest super a co dopiero z dzieckiem, chodz z doswiadczenia wiem ze da sie przezyc calkiem dobrze dlugie loty z dziecmi, kwestia organizacji
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 21:43   #85
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
OYE to jedna z rzeczy, której Ci zazdroszczę: świadomych facetów w pobliżu. U nas to jest taki ciemnogród, że gdy poruszam tematy operacji plastycznych, antykoncepcji, mastektomii przy facetach to wszyscy oburzeni. Druga to tego, że żyjesz w świeckim kraju, nie w katolandii jak my
Ano właśnie.

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
z tego co wiem to nie ma zadnych, chodz lekarze nie lubia robic tego mlodym ludziom
To chyba też spotkać odpowiedniego lekarza.


Cytat:
Napisane przez JohnLena Pokaż wiadomość
Witam, podczytywałam poprzedni wątek, a teraz chętnie dołączę Mam 24 lata, dzieci niet i nie chcę mieć.
Siemka

Cytat:
Napisane przez hiss Pokaż wiadomość
a ja was totalnie nie rozumiem.... dlaczego nie chcecie mieć dzieci? Chętnie się dowiem, bo chciałabym was zrozumieć

bo ja chcę bardzo!
A najogólniej to jestem za wygodna i nie mam odpowiednich cech i charakteru do tego. A ogólnie to długo by pisać
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 22:03   #86
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość



To chyba też spotkać odpowiedniego lekarza.
to nie znaczy ze nie zrobia, poprostu to powazna decyzja i raczej ostateczna, i lekarze tak jak wiele nas na tym watku twierdza ze mlodej osobie moze sie jeszcze odmienc. Oczywiscie podwarunkiem ze nie jest to katolicki spzital, w katolickim szpitalu nie robia tych zabiegow
__________________

Haters Gonna Hate

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2014-04-28 o 22:11
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 22:32   #87
queenie777
Raczkowanie
 
Avatar queenie777
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Plewiska
Wiadomości: 191
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez hiss Pokaż wiadomość
a ja was totalnie nie rozumiem.... dlaczego nie chcecie mieć dzieci? Chętnie się dowiem, bo chciałabym was zrozumieć

bo ja chcę bardzo!
Bo tego nie czuję. Dla mnie to synonim pytania: A dlaczego nie chcesz mieć w domu żyrafy....? Totalnie tego nie rozumiem. Kocham żyrafy i marzę o takiej, ale muszę sobie dom wyższy wybudować. Jestem ciekawa dlaczego Ty nie chcesz. Chciałabym zrozumieć.

I to wcale nie jest ironia. Po prostu nadeszły czasy w których kobiety zrozumiały, że dziecko to nie jest ich obowiązek, że mają prawo wyboru.
Posiadanie dziecka to nie jest jedyna droga do szczęścia, każdy ma swój model szczęśliwości. Dla jednego będzie to dziecko, dla innego pies a dla jeszcze innego porsche....

A założę się, że myśląc dziecko masz na myśli małe, słodko śpiące dzieciątko które gaworzy, śmieje się. Niestety:

a) dziecko mniej czasu jest słodkie, znacznie więcej płacze, robi kup, ząbkuje i wiele innych nieprzyjemnych rzeczy robi. Dla jednego uśmiechu....?

b) To małe słodkie dzieciątko z prędkością światła stanie się nastolatkiem. A Ty nie spostrzeżesz się , że jesteś już zmęczona, starsza o naście lat i że nie zrealizowałaś swoich marzeń.
__________________
Nie wolno mieć linka do bloga buuuu
queenie777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 22:44   #88
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez queenie777 Pokaż wiadomość
A założę się, że myśląc dziecko masz na myśli małe, słodko śpiące dzieciątko które gaworzy, śmieje się. Niestety:
tak to chyba mysli tylko ktos kto nie ma pojecia o zyciu, nie tylko o dzieciach

Cytat:
a) dziecko mniej czasu jest słodkie, znacznie więcej płacze, robi kup, ząbkuje i wiele innych nieprzyjemnych rzeczy robi. Dla jednego uśmiechu....?
jednego? tylko tyle dalas swoim rodzicom

Cytat:
b) To małe słodkie dzieciątko z prędkością światła stanie się nastolatkiem. A Ty nie spostrzeżesz się , że jesteś już zmęczona, starsza o naście lat i że nie zrealizowałaś swoich marzeń.
jedno nie wyklucza drugiego

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Ja powtarzam: facetowi łatwo mówić. Spuści z krzyża i tyle. A kobieta ma to donosić, urodzić, wykarmić i wychować. Facet co najwyżej kasę rzuci. I jeszcze będzie miał pretensje, że coś chcemy albo, że sie nim nie zajmujemy i zaniedbany jest biedny.
Jak tak twierdzisz o swoim mezu, to kiepsko wybralas
__________________

Haters Gonna Hate

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2014-04-28 o 22:45
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 22:51   #89
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez hiss Pokaż wiadomość
a ja was totalnie nie rozumiem.... dlaczego nie chcecie mieć dzieci? Chętnie się dowiem, bo chciałabym was zrozumieć

bo ja chcę bardzo!
a dlaczego Ty chcesz mieć dzieci?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 08:24   #90
JohnLena
Zadomowienie
 
Avatar JohnLena
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 474
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Pracuję od trzech lat z dziećmi i niektóre naprawdę lubię. Mogę się zajmować dzieciakami po kilka, nawet kilkanaście godzin, ale w domu chcę mieć spokój. Zero instynktu macierzyńskiego
__________________

Я свободен, словно птица в небесах,
Я свободен, я забыл, что значит страх.




Sowa, córka piekarza
JohnLena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-30 08:12:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.