Wymyślenie jadłospisu doskonałego :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-29, 13:05   #1
MyFlava
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 29
Cool

Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)


Hej wszystkim Chciałabym się poradzić w kwestii mojego jadłospisu. Otóż staram się jeśc regularnie, nie opychać, dużo ćwiczę. Ostatnio schudłam z ok 57 do ok 55 kg po długim zastoju i podnoszeniu się wagi, schudłam zaledwie w kilka dni, po ciele oczywiście nie widać, cm nie ubyły a teraz waga waha się do 54 kg i powyżej 55. Mój dzisiejszy jadłospis:
I śniadanie - grahamka z pomidorem + 2 ciasteczka Lu Go
II śniadanie - połówka grejpfruta +2 ciasteczka Lu Go
Obiad - niestety mieszkam z babcią i musiałam zjeść - nie cały talerz (z tych małych) kopytek z odrobiną masła ;/
podwieczorek - grejpfrut
kolacja - grahamka z białym serem
Praktycznie codziennie staram się tak odzywiać, chociaż na obiad zwykle zjadam ziemniaki z ryba i jakąś surówką lub kurczaka. A te ciasteczka dla zastąpienia słodyczy chociaż czasami i loda.Zamierzam dzisiaj pobiegać około 30 min. Jeśli ktoś by mógł zmodyfikować ten jadłospis żeby udało mi się w końcu wyszczupleć byłabym bardzo wdzięczna
MyFlava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 13:16   #2
VikiCristina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 15
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

ciasteczka czy inne łakocie jedzone codziennie nie pomogą tobie schudnąć za mało warzyw, za mało białka, przynajmniej w tym przykładowym jadłospisie i generalnie za mało jesz tutaj znajdziesz kilka wskazówek jak swój jadłospis ułożyć:
http://www.vitalia.pl/index.php/mid/...article_id=716

proponują tam też całkiem fajne diety np. SD czy vitalekka. masz tam też przykładowy jadłospis to może to pomoże tobie jakoś przyjrzeć się swojemu i znaleźć błędy

http://filesrr.vitalia.pl/gfx/tstmp2...dopasowana.jpg

Edytowane przez VikiCristina
Czas edycji: 2011-06-29 o 13:21
VikiCristina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 13:26   #3
AnnBlus
Rozeznanie
 
Avatar AnnBlus
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 551
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

Ciasteczka to też słodycze Zastąp je niskokalorycznymi owocami (np. truskawkami). Nie jedz ziemniaków, białego pieczywa i... kolacji Powodzenia!
AnnBlus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 14:03   #4
MyFlava
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 29
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

Zmodyfikowałam trochę jadłospis:
I śniadanie - grahamka z dodatkami np. ogórkiem, pomidorem, tuńczykiem
II śniadanie - jogurt naturalny z owocami np. porzeczkami lub bananem
obiad - sałatka z makaronem pełnoziarnistym z warzywami i tuńczykiem
podwieczorek - grejfrut
kolacja - grahamka z białym serem i warzywami
Teraz w wakacje będę kombinowała bo jest dużo owoców i warzyw.
Białego pieczywa czasami spróbuje ale jem grahamki a ziemniaki, myśle że dwie łyżki do obiadu nie zaszkodzą, tyle jest na ich temat sprzecznych opinii

A czy ktoś przypadkiem nie wie, czym zastąpić grahamki w UK bo jadę na wakacje a z tego co wcześniej widziałam jest tam same białe pieczywo...?

Edytowane przez MyFlava
Czas edycji: 2011-06-29 o 14:04 Powód: .
MyFlava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 16:31   #5
ifellinlovewithadeadboy
Zadomowienie
 
Avatar ifellinlovewithadeadboy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 621
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

Cytat:
Napisane przez MyFlava Pokaż wiadomość
Zmodyfikowałam trochę jadłospis:
I śniadanie - grahamka z dodatkami np. ogórkiem, pomidorem, tuńczykiem ok
II śniadanie - jogurt naturalny z owocami np. porzeczkami lub bananem banan nie jest za bardzo wskazany na redukcji, ale na dobrą sprawę niektórzy chudną nawet jedząc słodycze, także jest to bardziej indywidualna sprawa, jednak radziłabym zaobserwować jak jest akurat w twoim przypadku, czy utrudnia chudnięcie czy też nie
obiad - sałatka z makaronem pełnoziarnistym z warzywami i tuńczykiem
podwieczorek - grejfrut owoce na redukcji jemy najlepiej do południa, później samo białko + warzywa, ale jak pisałam wyżej, zależy to od konkretnej osoby, czy będzie na takim jedzeniu chudła, czy też nie, radzę po prostu obserwować
kolacja - grahamka z białym serem i warzywami jw, ta bułka na kolacje niekoniecznie, zamiast tego może jakiś omlet/jajecznica z warzywami?
Teraz w wakacje będę kombinowała bo jest dużo owoców i warzyw.
Białego pieczywa czasami spróbuje ale jem grahamki a ziemniaki, myśle że dwie łyżki do obiadu nie zaszkodzą, tyle jest na ich temat sprzecznych opinii

A czy ktoś przypadkiem nie wie, czym zastąpić grahamki w UK bo jadę na wakacje a z tego co wcześniej widziałam jest tam same białe pieczywo...?

od razu radzę nie sugerować tym co koleżanka wyżej napisała odnośnie niejedzenia kolacji, jest to kolejny bezsensowny mit na temat odchudzania.. kolację, tak jak i wszystkie inne posiłki należy jadać, bo ich regularność jest bardzo ważna i również przyczynia się do tego, że chudniemy ważne jest tak na prawdę to co jemy, a nie kiedy..
a co do jadłospisu zapraszam do przeczytania tego wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=517462:-), udziela się tam wiele osób w trakcie a także po redukcji, także śmiało można wklejać swój jadłospis i pytać o jakieś wskazówki, a nie zakładać niepotrzebnie nowe wątki
__________________
nie marnuj swego czasu,
inaczej czas zmarnuje ciebie...


Edytowane przez ifellinlovewithadeadboy
Czas edycji: 2011-06-29 o 16:32
ifellinlovewithadeadboy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 16:39   #6
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

Cytat:
Napisane przez AnnBlus Pokaż wiadomość
Ciasteczka to też słodycze Zastąp je niskokalorycznymi owocami (np. truskawkami). Nie jedz ziemniaków, białego pieczywa i... kolacji Powodzenia!
Jak nie będzie jadła kolacji, to będzie głodna i spowolni swój metabolizm. Zły pomysł.
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 18:29   #7
MyFlava
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 29
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, jednak tej w której było napisane żebym zrezygnowała z kolacji, nie wzięłam do serca
Z tym grejpfrutem to słyszałam że przyspiesza spalanie tłuszczu i ze względu na małą zawartość cukru jest dopuszczony do zjedzenia nawet później
I jeszcze pytanie: a jaki zamiennik do jajecznicy, bo nie za bardzo lubię jajka
MyFlava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-29, 19:20   #8
ifellinlovewithadeadboy
Zadomowienie
 
Avatar ifellinlovewithadeadboy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 621
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

hm no skoro nie jajka, to np jakieś sałatki z tuńczykiem lub jakąś inną chudą rybką/kurczakiem/ wędliną , serki homo/wiejskie/twarogowe z warzywami (najlepsza taka kombinacja jaką jadłam to warzywa zapiekane pod serkiem wiejskim, wiejski się wtedy tak fajnie rozpuszcza i ciągnie jak żółty ser )
__________________
nie marnuj swego czasu,
inaczej czas zmarnuje ciebie...


Edytowane przez ifellinlovewithadeadboy
Czas edycji: 2011-06-29 o 19:22
ifellinlovewithadeadboy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 19:58   #9
MyFlava
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 29
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

Cytat:
najlepsza taka kombinacja jaką jadłam to warzywa zapiekane pod serkiem wiejskim, wiejski się wtedy tak fajnie rozpuszcza i ciągnie jak żółty ser
Brzmi ciekawie
Jutro będę próbować
Dziękuję
MyFlava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 10:05   #10
sylllvia89
Wtajemniczenie
 
Avatar sylllvia89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: odległa kraina
Wiadomości: 2 900
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

Cytat:
Napisane przez MyFlava Pokaż wiadomość
Brzmi ciekawie
Jutro będę próbować
Dziękuję

az sama sprobuje bo brzmi smakowicie


a jaki to serek ma byc dokladnie?
i normalnie zalac warzywka nim na patelni?


__________________
chudnę


POMÓŻ http://☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/?ref=7683eef
sylllvia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 10:43   #11
ifellinlovewithadeadboy
Zadomowienie
 
Avatar ifellinlovewithadeadboy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 621
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

no normalny serek wiejski, ja najbardziej lubię z Piątnicy, jednak uważam, że to obojętne, jaki komu najbardziej smakuje po prostu zalewa się warzywa serkiem i zapieka, no a zapiekać obojętnie w czym, czy to na patelni, czy w piekarniku czy też w mikrofali wszędzie powinno wyjść tak samo
__________________
nie marnuj swego czasu,
inaczej czas zmarnuje ciebie...

ifellinlovewithadeadboy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-30, 12:03   #12
sylllvia89
Wtajemniczenie
 
Avatar sylllvia89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: odległa kraina
Wiadomości: 2 900
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

Cytat:
Napisane przez ifellinlovewithadeadboy Pokaż wiadomość
no normalny serek wiejski, ja najbardziej lubię z Piątnicy, jednak uważam, że to obojętne, jaki komu najbardziej smakuje po prostu zalewa się warzywa serkiem i zapieka, no a zapiekać obojętnie w czym, czy to na patelni, czy w piekarniku czy też w mikrofali wszędzie powinno wyjść tak samo

dzieki jak wroce do domu od razu zrobie

brzmi smakowicie
__________________
chudnę


POMÓŻ http://☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/?ref=7683eef
sylllvia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 15:48   #13
MyFlava
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 29
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

Dzisiaj moje jedzenie wyglądało następująco:
I śniadanie - grahamka z pomidorem bo innych warzyw nie miałam
II śniadanie - pół jogurtu naturalnego z musli i porzeczkami
obiad - gotowany kalafior
podwieczorek - grejfrut
kolacja - puszka tuńczyka z sałatą i pomidorem
Nie wiem dlaczego, ale już od wczoraj nie starcza mi tyle co jem. Zrobiłam się głodna i tylko szukam jakiś przekąsek. Dzisiaj między posiłkami zjadłam marchewkę i trochę tuńczyka i tylko czekam na następny posiłek... A waga ani drgnie - 54.1 kg. Mam nadzieje że moja waga waży prawidłowo ... Nie wiem dlaczego ale w ogóle nie zmniejszyły mi się cm, nigdzie i dodatkowo spodnie wydawały się trochę ciaśniejsze. Źle się czuje ze swoim ciałem, niby wagę mam prawidłową ale tłuszczu dosłownie wszędzie, nie ma miejsca bez problemowego i wygląda to bardzo nieproporcjonalnie. Moim celem jest schudnąć przez te wakacje, ale coś czuje że nic z tego nie wyjdzie. Cwiczę, jeżdżę rowerem, więc o co tu chodzi?
MyFlava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 17:58   #14
ifellinlovewithadeadboy
Zadomowienie
 
Avatar ifellinlovewithadeadboy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 621
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

Cytat:
Napisane przez MyFlava Pokaż wiadomość
Dzisiaj moje jedzenie wyglądało następująco:
I śniadanie - grahamka z pomidorem bo innych warzyw nie miałam powiedzmy, że ok, chociaż przydałoby się jakieś białko, jajek już wiem, że nie lubisz, ale na bułkę mogła wpaść jakaś chuda wędlina/twarożek, albo mogłaś zjeść do tego np serek wiejski/homo z orzechami lub warzywami
II śniadanie - pół jogurtu naturalnego z musli i porzeczkami jw potrzebne białko, zamiast jogurtu (który białka ma niewiele) proponowałabym lepiej coś z powyższych czyli wiejski/homo/twaróg
obiad - gotowany kalafior no obiad to to na pewno nie jest.. koniecznie jakieś białko(np pierś z kurczaka/indyka albo tuńczyk) i węgle też by nie zaszkodziły w małej ilości (brązowy ryż/makaron pełnoziarnisty/kasza)
podwieczorek - grejfrut no powiedzmy, że ok
kolacja - puszka tuńczyka z sałatą i pomidorem no jedyny dobry posiłek w tym jadłospisie
Nie wiem dlaczego, ale już od wczoraj nie starcza mi tyle co jem. Zrobiłam się głodna i tylko szukam jakiś przekąsek. Dzisiaj między posiłkami zjadłam marchewkę i trochę tuńczyka i tylko czekam na następny posiłek... A waga ani drgnie - 54.1 kg. Mam nadzieje że moja waga waży prawidłowo ... Nie wiem dlaczego ale w ogóle nie zmniejszyły mi się cm, nigdzie i dodatkowo spodnie wydawały się trochę ciaśniejsze. Źle się czuje ze swoim ciałem, niby wagę mam prawidłową ale tłuszczu dosłownie wszędzie, nie ma miejsca bez problemowego i wygląda to bardzo nieproporcjonalnie. Moim celem jest schudnąć przez te wakacje, ale coś czuje że nic z tego nie wyjdzie. Cwiczę, jeżdżę rowerem, więc o co tu chodzi?
A ja wiem dlaczego, po pierwsze jesz zdecydowanie za mało! Wiem, że może ci się to wydawać dziwne, ale tak, jedząc za mało można nie chudnąć, a jedząc więcej, ale za to regularne, dobrze zbilansowane i zdrowe posiłki owszem Takim jedzeniem tylko spowolnisz sobie metabolizm, o ile już tego nie zrobiłaś (skoro nie chudniesz na takim jedzeniu).. Jeśli na prawdę chcesz coś w tym kierunku zrobić, to jeszcze raz polecam przeczytanie wątku ''Nasze Codzienne Jadłospisy'', lub czegokolwiek o prawidłowej redukcji, bo jak widzę nie masz o tym niestety za dużego pojęcia, oczywiście nie będę cię do tego zmuszać, ale jeśli chcesz nadal tak jeść i nie chudnąć to proszę bardzo.. i nie mówię tego bo chcę się jakoś wymądrzyć, bo też popełniałam podobne błędy i też myślałam, że im mniej zjem tym więcej schudnę, ale byłam w błędzie.. jednak nauczyłam się już co jest dla mnie dobre a co złe i o wiele szybciej osiągnęłam swój cel, życzę powodzenia
__________________
nie marnuj swego czasu,
inaczej czas zmarnuje ciebie...

ifellinlovewithadeadboy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 19:28   #15
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

po pierwsze to ona katuje swoją trzustkę, cały dzień węgle, węgle, węgle i insulina czyli głód szaleje
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 09:23   #16
MyFlava
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 29
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

Cytat:
Napisane przez ifellinlovewithadeadboy Pokaż wiadomość
A ja wiem dlaczego, po pierwsze jesz zdecydowanie za mało! Wiem, że może ci się to wydawać dziwne, ale tak, jedząc za mało można nie chudnąć, a jedząc więcej, ale za to regularne, dobrze zbilansowane i zdrowe posiłki owszem Takim jedzeniem tylko spowolnisz sobie metabolizm, o ile już tego nie zrobiłaś (skoro nie chudniesz na takim jedzeniu).. Jeśli na prawdę chcesz coś w tym kierunku zrobić, to jeszcze raz polecam przeczytanie wątku ''Nasze Codzienne Jadłospisy'', lub czegokolwiek o prawidłowej redukcji, bo jak widzę nie masz o tym niestety za dużego pojęcia, oczywiście nie będę cię do tego zmuszać, ale jeśli chcesz nadal tak jeść i nie chudnąć to proszę bardzo.. i nie mówię tego bo chcę się jakoś wymądrzyć, bo też popełniałam podobne błędy i też myślałam, że im mniej zjem tym więcej schudnę, ale byłam w błędzie.. jednak nauczyłam się już co jest dla mnie dobre a co złe i o wiele szybciej osiągnęłam swój cel, życzę powodzenia
Dziękuje Ci za uświadomienie mi co robie źle, napisalam już na ten wątek i wiem jak ułozyć dobry jadłospis
MyFlava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 17:43   #17
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

MyFlava, za dużo węglowodanów. Dlatego jesteś głodna i dlatego nie chudniesz. Jedz białko i dużo tłuszczu, a gwarantuję Ci, że spalisz tkankę tłuszczową.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 09:43   #18
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
po pierwsze to ona katuje swoją trzustkę, cały dzień węgle, węgle, węgle i insulina czyli głód szaleje
szaleje tym bardziej, ze wcina grapefruity.
ja nie jadam, bo strasznie obniżaja poziom glukozy, a ja mam sklonnosci do hipoglikemii
odnosnie jadlospisu: tragicznie malo bialka
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 09:44   #19
AnnBlus
Rozeznanie
 
Avatar AnnBlus
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 551
Dot.: Wymyślenie jadłospisu doskonałego :)

Co do tej kolacji, to miałam na myśli posiłki o 22.00. Jedzenie o 18-19 to jak najbardziej, jeśli ktoś nazywa to kolacją. Ja na to mówię "obiad"
AnnBlus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.