siano szopa i puch na glowie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-08, 22:24   #1
abcxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Question

siano szopa i puch na glowie


Hej.jestem kolejna osoba ktora zmaga sie z tym problemem. Wiem ze na internecie jest wiele rad i wiele watkow bylo tez tego samego typu... ale wole uzyskac rady skierowane wprost do mojego typu problemu zacznę od tego ze wlosy ze zdjecia byly myte wczoraj a dzis caly dzien chodze z szopa na glowie...SUsze je z raz na miesiac to samo jest z prostownica.uzywam odzywki z avonu.jedwabiu a moje wlosy sa strasznie zniszone nie wiem co jest przyczyna tego. Bo z tylu mam kompletne siano wlosy sa strssznie poniszczone i powyginane na rozne strony... obcinam je co rok, pol roku po 5cm. Mowi sie ze wlosy dodaja uroku a ja z moimi wygladam jak wiedzma. Chcialabym miec zdrowe loki. Zapomnialam wspomniec ze wlosy lokuja mi sie choc na zdjeciu tego nie widac poniewaz rozczesalam je po wyschnieciu...niestety moje wlosy musialabym rozczesywac co 5minut bo zaraz sie placza.... nie wiem Co robic chce miec zdrowe włosy i przy okazji lekko rozjasnione ) nie wiem czy z tego co napisalam Da rade cos wywnioskowac poniewaz pisze to na telefonie... prosze o propozycje kupna kosmetyków lub sposobow domowych.. co prawda nie chce mi sie bawic w te plukanki itp. Ale jezeli jest to jedyne wyjscie to nic innegoenie poradze )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140108_223809-1.jpg (108,2 KB, 277 załadowań)
abcxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 22:28   #2
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: siano szopa i puch na glowie

A olejować próbowałaś? U mnie z takim samym problemem zdziałało cuda. Z tym że u Ciebie to dość pracochłonne będzie, bo masz bardzo długie włosy.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 12:13   #3
Pelococta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 19
Dot.: siano szopa i puch na glowie

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
A olejować próbowałaś? U mnie z takim samym problemem zdziałało cuda. Z tym że u Ciebie to dość pracochłonne będzie, bo masz bardzo długie włosy.
Popieram! olejowanie to super sprawa (chociaż ja akurat mam nieco inny typ włosów niż Ty, abcxd). Kwestia dobrania sobie odpowiedniego oleju. Przykładowo, większość dziewczyn ceni sobie olej kokosowy, natomiast u mnie skutki jego działania okazały się być dosłownie tragiczne... Dla mnie idealny jest olejek łopianowy z Green Pharmacy (kosz to... około 5 zł chyba?), są różne jego warianty - nawet z chilli, które to rzekomo ma przyspieszać porost włosów :P Dodaję do niego kilka kropel witaminy A + E i trochę olejku rycynowego. Dla mnie bomba.

Druga opcja, która również działa u mnie cuda to "glut" z siemienia lnianego, nakładany na głowę jakieś 2 godziny przed jej umyciem. Włosy są po takiej kuracji miękkie i lśniące

Ale podkreślam, każdy musi dobrać kurację do siebie
__________________
Układam siebie na nowo z uśmiechem.

Ostatnie farbowanie włosów - czerwiec 2013 r.
Zmiana profesji - w toku
65,4 kg - 64,0 kg - upragnione 57 kg
Pelococta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 15:39   #4
abcxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: siano szopa i puch na glowie

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
A olejować próbowałaś? U mnie z takim samym problemem zdziałało cuda. Z tym że u Ciebie to dość pracochłonne będzie, bo masz bardzo długie włosy.
nie olejowałam nigdy nic z nimi nie robilam ;/
Teraz muszę zacząć je regenerowac
Koleżanka poleciła mi abym żółtko z jajek wtarła we włosy,dobry pomysł ? ; )))
abcxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 15:41   #5
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: siano szopa i puch na glowie

Cytat:
Napisane przez abcxd Pokaż wiadomość
nie olejowałam nigdy nic z nimi nie robilam ;/
Teraz muszę zacząć je regenerowac
Koleżanka poleciła mi abym żółtko z jajek wtarła we włosy,dobry pomysł ? ; )))
Nie bardzo, przy tak podniszczonych włosach pewnie je przeproteinujesz.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 17:35   #6
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: siano szopa i puch na glowie

Ja bym z żółtkiem teraz nie kombinowała. Spróbuj z olejami, naprawde super sprawa. Ja używałam kokosowego, rycynowego, manoi i róży rdzawej i robiłam różne mieszanki i kombinacje.
Jednak ostrzegam, rycynowego nigdy nie używaj samego, należy do olejów trudno zmywalnych i ciężko po nim włosy rozczesać. Ja jako podstawę daję kokos albo balsam z masłem shea (naturalny), do tego kropelkę (dosłownie) rycynowego, trochę manoi i kilka kropel róży rdzawej. Włosy jak nowe i końcówki się zregenerowały.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 19:29   #7
abcxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: siano szopa i puch na glowie

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Ja bym z żółtkiem teraz nie kombinowała. Spróbuj z olejami, naprawde super sprawa. Ja używałam kokosowego, rycynowego, manoi i róży rdzawej i robiłam różne mieszanki i kombinacje.
Jednak ostrzegam, rycynowego nigdy nie używaj samego, należy do olejów trudno zmywalnych i ciężko po nim włosy rozczesać. Ja jako podstawę daję kokos albo balsam z masłem shea (naturalny), do tego kropelkę (dosłownie) rycynowego, trochę manoi i kilka kropel róży rdzawej. Włosy jak nowe i końcówki się zregenerowały.


Dzieki pobrobuje dzis uzylam olejku dla dzieci slyszalam ze tez dobry jedynie to mialam w domu a strasznie ciekawily mnie efekty.. no i wyszło tak jak na zdjeciu mysle ze lepiej jest! Tylko na gorze mam jakies takie tluste pewnie dlatego ze sie nie zmylo dokladnie,umyje jeszcze raz moze bd lepiej )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140109_200501-1-1.jpg (106,4 KB, 179 załadowań)
abcxd jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 19:34   #8
Ania3569
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: siano szopa i puch na glowie

Masz włosy podatne na falowanie, więc powinnaś je przestać czesać na sucho, jedynie na mokro i pozwolić im naturalnie wyschnąć, to na pewno zniweluje puch chociaż w minimalnym stopniu. I zacznij oczywiście olejować !
Ania3569 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 20:54   #9
abcxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Wink Dot.: siano szopa i puch na glowie

Cytat:
Napisane przez Ania3569 Pokaż wiadomość
Masz włosy podatne na falowanie, więc powinnaś je przestać czesać na sucho, jedynie na mokro i pozwolić im naturalnie wyschnąć, to na pewno zniweluje puch chociaż w minimalnym stopniu. I zacznij oczywiście olejować !
Bez rozczesywania wygladam jeszcze gorzej... :/ od razu sie placza i wygladaja jakbym dopiero wstala z lozka (rozczochrana) heh, zazdroszcze tym co maja cienkie i proste wlosy ! Moze bym je jakos pocieniowala lub fryzjerki maja jakis sposob na rozrzadzenie ich?wiesz cos moze na tem temat? obetne je nawet i zrobie wszystko aby byly rzadsze i jakoś przyzwoicie wygladaly.... tylko najforsze ze nie wiem co zrobić :/

Edytowane przez abcxd
Czas edycji: 2014-01-09 o 21:01
abcxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:05   #10
Floria
Zadomowienie
 
Avatar Floria
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 036
Dot.: siano szopa i puch na glowie

Cytat:
Napisane przez abcxd Pokaż wiadomość
Bez rozczesywania wygladam jeszcze gorzej... :/ od razu sie placza i wygladaja jakbym dopiero wstala z lozka (rozczochrana) heh, zazdroszcze tym co maja cienkie i proste wlosy ! Moze bym je jakos pocieniowala lub fryzjerki maja jakis sposob na rozrzadzenie ich?wiesz cos moze na tem temat? obetne je nawet i zrobie wszystko aby byly rzadsze i jakoś przyzwoicie wygladaly.... tylko najforsze ze nie wiem co zrobić ://
A to czytałaś?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=404704
Czesanie Twoich włosów powinno się odbywać na mokro, ale z nałożoną na włosy odżywką, grzebieniem z szerokim rozstawem zębów. Włosy powinnaś zabezpieczyć po ostatnim spłukaniu jeszcze odzywką bez spłukiwania - to ograniczy plątanie. W razie potrzeby możesz delikatnie czesać na sucho, ale też tym grzebieniem, wtedy nie wyszarpiesz sobie włosów.
Floria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 13:37   #11
nysiak1910
Zadomowienie
 
Avatar nysiak1910
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 174
Dot.: siano szopa i puch na glowie

Polecam Ci olejek Sesa a z drogeryjnych Loreal Elseve Elixir TO IDEAL !
__________________
Powrót do naturalnego koloru od 24.09.2013 - 16.03.2015
2.04.2016

https://www.facebook.com/stylizacjaBlueDreams
Blogowanie: http://szafeczkazielonookiej.blo gspot.com/
nysiak1910 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 22:49   #12
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: siano szopa i puch na glowie

Ja po drogeryjne bym nie sięgała. Pełno w nich niepotrzebnej chemii. Dużo taniej i wydajniejsze są naturalne oleje.

Jeśli po olejowaniu miałaś tłuste włosy pewnie niedokładnie olej się zmył. Trudno zmywalne oleje możesz zaemulgować na 15-30 min przed myciem nakładając odżywkę.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-11, 15:03   #13
abcxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: siano szopa i puch na glowie

Cytat:
Napisane przez Floria Pokaż wiadomość
A to czytałaś?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=404704
Czesanie Twoich włosów powinno się odbywać na mokro, ale z nałożoną na włosy odżywką, grzebieniem z szerokim rozstawem zębów. Włosy powinnaś zabezpieczyć po ostatnim spłukaniu jeszcze odzywką bez spłukiwania - to ograniczy plątanie. W razie potrzeby możesz delikatnie czesać na sucho, ale też tym grzebieniem, wtedy nie wyszarpiesz sobie włosów.
dzięki bardzo przydatna stronka

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Ja po drogeryjne bym nie sięgała. Pełno w nich niepotrzebnej chemii. Dużo taniej i wydajniejsze są naturalne oleje.

Jeśli po olejowaniu miałaś tłuste włosy pewnie niedokładnie olej się zmył. Trudno zmywalne oleje możesz zaemulgować na 15-30 min przed myciem nakładając odżywkę.
dzięki , dziś wypróbuję może lepiej się zmyje
abcxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 19:19   #14
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: siano szopa i puch na glowie

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=711596

przeczytaj pierwszy post, masz tam odnośniki, wszystko o twoim typie włosów zostało już opisane na wizażu

zmień szampon i dobierz odżywki, jeśli ma się fale albo loki wgniatasz w mokre po umyciu odżywkę bez spłukiwania

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez nysiak1910 Pokaż wiadomość
Polecam Ci olejek Sesa a z drogeryjnych Loreal Elseve Elixir TO IDEAL !
sesa to olej z ziołami a olejek elseve to coś ala "jedwab" do zabezpieczania końcówek i z odżywianiem ma niewiele wspólnego

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Cytat:
Napisane przez abcxd Pokaż wiadomość
uzywam odzywki z avonu.jedwabiu a moje wlosy sa strasznie zniszone
nic w tym dziwnego ani odżywka z avonu ani serum jedwabne nic nie pomogą

czytaj, dowiedz się trochę o składach kosmetyków itd
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 14:50   #15
raduczoid
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: siano szopa i puch na glowie

Z puszącymi się włosami jest mega problem, wiem coś o tym W moim przypadku pomaga im intensywne suszenie i nakręcanie na szczotkę. Poza tym - Mythic Oil z L'Oreala.
raduczoid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 20:12   #16
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: siano szopa i puch na glowie

Powtórzę za Paulinką - skieruj się ku pielęgnacyjnemu -> KLIK. Do tego FAQ i pigułka.

Wątek zamykam.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-16 21:12:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.