Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-15, 12:42   #361
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Meell Pokaż wiadomość
Ja brałam Unidox, nie pamiętam, ile czasu, ale chyba jakieś 2 tygodnie - w każdym razie jedno opakowanie. I powiem tak: buzia oczyściła się idealnie (a miałam naprawdę całą twarz równo wysypaną), po odstawieniu wróciła jakaś połowa pryszczy. I tę kurację miałam chyba 2 lata temu i do teraz twarz nie wróciła do stanu sprzed kuracji - w sensie, do istnej masakry. Ale myślę, że to jest indywidualna sprawa. Mój przypadek - pozytywny.

Co do wyciskania, to ja już wolę wycisnąć, niż żeby mi się przez przypadek krostka uszkodziła, jak jestem gdzieś poza domem... jeszcze krew poleci, a ja nie będę wiedziała... Nie wyobrażam sobie tego.

A ja mam hormony w porządku i krostki na brodzie.
to nie jest tak ze u wszystkich krosty na brodzie to efekt zlych hormonow. nie kazdy przeciez jest taki sam.
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-15, 12:49   #362
varsovie
Przyczajenie
 
Avatar varsovie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 17
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iv3 Pokaż wiadomość
ja używam z Jadwigi ziołowego toniku na zmianę z hydrolatem z kocanki , bardzo fajnie się sprawdzają.
a coś bardziej dostępnego w sieciówkach albo na dozie?
varsovie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-15, 18:51   #363
Magnus123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 187
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez varsovie Pokaż wiadomość
a coś bardziej dostępnego w sieciówkach albo na dozie?
Fajny tonik jest z Evy Natury, bodajże koniczynowy, tonik melisowy firmy Uroda też daje radę. Całkiem nieźle nawilżają skórę jak na toniki
Magnus123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-15, 20:35   #364
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
niestety, czasem trzeba wycisnąć. Ja zawsze wyciskam kiedy mam juz rope, praktycznie na wierzchu, czekam ile się da, wyciskam w ostatniej chwile. Niestety przy retinoidach czy kwasach, czasem jest tak ze zmiany zapalne w ciagu 1 dnia potrafia sie rozwinac i niestety kiedys mi samo peklo w pracy (mialam pryszcza przy ustach)
mi też się zdarzało, że coś i pękło:/ zwłaszcza przy linii włosów (nie zawsze nawet widzę, ze mam tam pryszcza, zwłaszcza już na karku czy koło uczu) i na plecach. Zdarzało mi się wrócić do domu i mieć plamy po pęknietych krostach na bluzce. To niezbyt fajne.

Muszę się zastanowić nad tymi badaniami w sumie... Trądzik leczę od dawna i przerabiałam już absolutnie wszystkie możliwe rodzaje trądzikowych zmian skórnych. Choć w sumie leki na trądzik potrafią mi pomóc, np. Epiduo znacznie zminimalizowało problem pryszczy (skóra była tylko lekko zanieczyszczona, były tylko takie podskórne małe grudki widoczne pod światło i jak się naciągnęło skórę, tylko lekkie wysypy przy okresie), teraz widzę już dużą poprawę przy Duacu. No i ten doustny Tetralysal, może jakbym dłużej pobrała to by mi się lepiej oczyściła twarz...

To, co mi się podoba w Duacu to to, że nie dość, że mam mniej pryszczy to jeszcze dużo mniej mi się świeci skóra duuużo mniej sebum się produkuje. Jeszcze jak brałam ten Tetralysal to w ogóle Twarz miałam matową z 3-4h dłużej niż przed rozpoczęciem kuracji.
Przy Epiduo sebum było tylko rzadsze, ale było go też dużo.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-15, 21:57   #365
varsovie
Przyczajenie
 
Avatar varsovie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 17
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Magnus123 Pokaż wiadomość
Fajny tonik jest z Evy Natury, bodajże koniczynowy, tonik melisowy firmy Uroda też daje radę. Całkiem nieźle nawilżają skórę jak na toniki
Tonik z Urody używałam, skóra była po nim bardzo miła w dotyku, ale strasznie się przetłuszczała. Jutro poszukam tego toniku Eva Natura, dzięki za polecenie
varsovie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 13:42   #366
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Czy alergia moze miec wplyw na tradzik?
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 15:56   #367
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
mi też się zdarzało, że coś i pękło:/ zwłaszcza przy linii włosów (nie zawsze nawet widzę, ze mam tam pryszcza, zwłaszcza już na karku czy koło uczu) i na plecach. Zdarzało mi się wrócić do domu i mieć plamy po pęknietych krostach na bluzce. To niezbyt fajne.

Muszę się zastanowić nad tymi badaniami w sumie... Trądzik leczę od dawna i przerabiałam już absolutnie wszystkie możliwe rodzaje trądzikowych zmian skórnych. Choć w sumie leki na trądzik potrafią mi pomóc, np. Epiduo znacznie zminimalizowało problem pryszczy (skóra była tylko lekko zanieczyszczona, były tylko takie podskórne małe grudki widoczne pod światło i jak się naciągnęło skórę, tylko lekkie wysypy przy okresie), teraz widzę już dużą poprawę przy Duacu. No i ten doustny Tetralysal, może jakbym dłużej pobrała to by mi się lepiej oczyściła twarz...

To, co mi się podoba w Duacu to to, że nie dość, że mam mniej pryszczy to jeszcze dużo mniej mi się świeci skóra duuużo mniej sebum się produkuje. Jeszcze jak brałam ten Tetralysal to w ogóle Twarz miałam matową z 3-4h dłużej niż przed rozpoczęciem kuracji.
Przy Epiduo sebum było tylko rzadsze, ale było go też dużo.
Dlatego ja wyciskam, z zachowaniem rozsądku. Nie widzę żadnych korzyści z niewyciskania zmian, które ewidentnie wydostaną się same. Przecież to jest jak wrzód, a wrzód się przebija i oczyszcza. Ja pryszcze też przekłuwam i usuwam treść, odkażam.

Z moich osobistych doświadczeń wynika, że najlepiej się goją dobrze wyciśnięte wypryski (nie na siłę, nie przedwcześnie, z zachowaniem zasad higieny). Kiedy się zostawia, żeby same pękły będą się babrać tragicznie i zostawiać ślady. Poza tym przy bolesnych zmianach usuwanie ropy bardzo pomaga. Nie wyciskam takich głębokich gul, bo się nie dają wycisnąć, ale też nie pękają. Czekam aż się wchłoną, przy czym potrafią zostawić ciemny ślad - imho obalając teorię, że to wyciskanie wywołuje przebarwienia.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-16, 18:19   #368
daab123
Zakorzenienie
 
Avatar daab123
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3 630
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Od kilku dni stosuje RetiA, zauważyłam poprawę w kwestii niknących w oka mgnieniu pryszczach, ale skóra strasznie jest wysuszona, łuszczy się. Więc na chwilę odstawiłam RetinA. Czytałam że bardzo dobrym kremem nawilżającym jest krem nawilżający tradycyjny Fitomed. Ktoś go stosował i może potwierdzić jego skuteczność a zarazem to, że nie zapycha? Skład z tego co patrzyłam ma bardzo ciekawy
__________________
 
Razem od 07.01.2011

daab123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 18:21   #369
Magnus123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 187
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Dlatego ja wyciskam, z zachowaniem rozsądku. Nie widzę żadnych korzyści z niewyciskania zmian, które ewidentnie wydostaną się same. Przecież to jest jak wrzód, a wrzód się przebija i oczyszcza. Ja pryszcze też przekłuwam i usuwam treść, odkażam.

Z moich osobistych doświadczeń wynika, że najlepiej się goją dobrze wyciśnięte wypryski (nie na siłę, nie przedwcześnie, z zachowaniem zasad higieny). Kiedy się zostawia, żeby same pękły będą się babrać tragicznie i zostawiać ślady. Poza tym przy bolesnych zmianach usuwanie ropy bardzo pomaga. Nie wyciskam takich głębokich gul, bo się nie dają wycisnąć, ale też nie pękają. Czekam aż się wchłoną, przy czym potrafią zostawić ciemny ślad - imho obalając teorię, że to wyciskanie wywołuje przebarwienia.
U mnie wystarczy posmarować maścią ichtiolową i po paru godzinach zetrzeć ją chusteczką - ropa wychodzi ze skóry i schodzi z maścią, nie muszę naruszać skóry, co u mnie na pewno poskutkowałoby blizną i nie ryzyuję, że coś pójdzie nie tak.
Magnus123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 21:37   #370
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Magnus123 Pokaż wiadomość
U mnie wystarczy posmarować maścią ichtiolową i po paru godzinach zetrzeć ją chusteczką - ropa wychodzi ze skóry i schodzi z maścią, nie muszę naruszać skóry, co u mnie na pewno poskutkowałoby blizną i nie ryzyuję, że coś pójdzie nie tak.
Skoro wychodzi, to jest naruszony, a mi nie zostają blizny raczej - tylko sporadycznie albo po głębszych świństwach.

Może powinnam spróbować ichtiolowej, ale nie wiem, czy dam radę pamiętać żeby nałożyć na kilka godzin.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 06:35   #371
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Skoro wychodzi, to jest naruszony, a mi nie zostają blizny raczej - tylko sporadycznie albo po głębszych świństwach.

Może powinnam spróbować ichtiolowej, ale nie wiem, czy dam radę pamiętać żeby nałożyć na kilka godzin.
Jeżeli już nałożysz to uważaj żeby niczego nie pobrudzić, bardzo rzadko spiera się
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-17, 11:37   #372
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Jeżeli już nałożysz to uważaj żeby niczego nie pobrudzić, bardzo rzadko spiera się
(( Czyli odpada stosowanie na ciało, przynajmniej w zimie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 14:57   #373
Magnus123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 187
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Tak a propos to miałam kiedyś od dermy maść zwaną czule "błotkiem", robioną na zamówienie. Zawierała na pewno ichtamol i coś jeszcze, była szara, śmierdząca, odbarwiała ciuchy na pomarańczowo! I przepięknie wyciągała podskórne gule z pleców, z twarzą też sobie radziła. Smarowałam na noc i na to zakładałam starą koszulkę brata
Idę do dermy pod koniec stycznia, to poproszę ją o tą maść i spróbuję rozszyfrować skład. Jest naprawdę świetna, a teraz trafiają mi się właściwie tylko gule i ropniaki, więc się przyda.

BTW od około miesiąca biorę po raz drugi liść oliwny i mam właśnie tylko zmiany opisane powyżej, a wcześniej cały czas miałam czyraki "chodzące" po policzkach
Magnus123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 15:03   #374
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Magnus123 Pokaż wiadomość
BTW od około miesiąca biorę po raz drugi liść oliwny i mam właśnie tylko zmiany opisane powyżej, a wcześniej cały czas miałam czyraki "chodzące" po policzkach
mi swego czasu również liść oliwy bardzo pomógł aczkolwiek na razie to dla mnie za droga impreza, 50-60zł na dwa miesiące stosowania... Aż tak działanie mnie nie powaliło żeby tyle wydawać na suplement.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 18:04   #375
Magnus123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 187
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
mi swego czasu również liść oliwy bardzo pomógł aczkolwiek na razie to dla mnie za droga impreza, 50-60zł na dwa miesiące stosowania... Aż tak działanie mnie nie powaliło żeby tyle wydawać na suplement.
Może trochę wstyd się przyznawać, ale ja zamawiam z allegro z firmy Swanson - opakowanie kosztuje ok. 23zł.
Magnus123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 21:47   #376
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Jeżeli już nałożysz to uważaj żeby niczego nie pobrudzić, bardzo rzadko spiera się
Może zależy od materiały. Kiedyś używałam namiętnie na noc i z poszewki od poduszki czy piżamy spierał się bez problemu. Nawet z jasnych, w 50st. pranych.

Dostałam od dermy retin-a, niby ma dobić to co zostało i ujednolicić skórę. Mam stosować co 3 dzień. Narazie wygląda to tak, że jeden dzień mam ładną skórę, a poźniej 2 łuszczę się mocno, pomimo nawilżania. Już nawet zaczęłam się zastanawiać czy to ma sens. Nie da się zamaskować tego łuszczenia, każdy podkład wygląda na tym fatalnie. Oby rezultaty były olśniewające.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2013-01-17 o 21:51
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 07:25   #377
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Też nakładałam maść ichtiolową, ale czytałam gdzieś ,że powoduje martwicę (?).Pozatym mi po niej blizny pozostawały takie ciemnobrązowe, które są bardziej widoczne niż zwykłe i do tego długo sie bąrdzo utrzymują.Więc nie wiem czy ta maść ichtiolowa to takie panaceum.



Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Czy alergia moze miec wplyw na tradzik?
Wątpliwej sławy dermatolog, Iwona Kaczanowska stwierdziła ,że nie.Ale kto wie...

Mi trochę pomaga olejek z drzewa herbacianego, w przeciwieństwie do olejku tamanu który nie robi nic.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-01-18 o 07:26
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 07:40   #378
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Może zależy od materiały. Kiedyś używałam namiętnie na noc i z poszewki od poduszki czy piżamy spierał się bez problemu. Nawet z jasnych, w 50st. pranych.
Pewnie tak ale w dzisiejszych czasach coraz rzadziej pojawiają się ubrania, które można wyprać w 40 st. Ostrożności nigdy za wiele, ale maść działa rewelacyjnie.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 18:50   #379
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Magnus123 Pokaż wiadomość
Może trochę wstyd się przyznawać, ale ja zamawiam z allegro z firmy Swanson - opakowanie kosztuje ok. 23zł.
czemu wstyd? kurcze, dobrze że dałaś cynk że jest tańsza opcja! ja natrafiałam tylko w aptekach na ten, ale po promocji kosztował koło 43zł, bez promocji to 50-58. Dzięki za info o tańszej opcji, pewnie niebawem zamówię
Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Mi trochę pomaga olejek z drzewa herbacianego, w przeciwieństwie do olejku tamanu który nie robi nic.
mi olej tamanu nie leczył pryszczy. A stosowany w za dużym stężeniu (proporcja większa niż ok. 1:1o z innym olejem) na większe powierzchnie - bardzo mnie zapychał. Za to elegancko wyleczył mi paskudne rozległe poparzenie 2 stopnia
Oleju herbacianego - wstyd się przyznać - nie próbowałam jeszcze. Za to używam czasem oleju laurowego i fajnie wysusza co większe syfy

A największym zawodem wśród punktowych smarowideł dla mnie była pasta cynkowa - zamiast wysuszać syfy, tylko je pogarszała bo jest na bardzo komedogennej wazelinie
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-18, 19:31   #380
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
A największym zawodem wśród punktowych smarowideł dla mnie była pasta cynkowa - zamiast wysuszać syfy, tylko je pogarszała bo jest na bardzo komedogennej wazelinie
Sama wazelina nie działa komedogennie. Komedogennie może działać gotowy preparat. Nie zdziwiłabym się, gdyby pasta cynkowa miała taki potencjał.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 18:38   #381
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Sama wazelina nie działa komedogennie. Komedogennie może działać gotowy preparat. Nie zdziwiłabym się, gdyby pasta cynkowa miała taki potencjał.
jak zdarzyło mi się stosować wazelinę na usta, to na granicy ust ze skórą pojawiały mi się krostki Więc dziwi mnie to, że niby nie jest komedogenna
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 19:21   #382
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość

Oleju herbacianego - wstyd się przyznać - nie próbowałam jeszcze. Za to używam czasem oleju laurowego i fajnie wysusza co większe syfy

A największym zawodem wśród punktowych smarowideł dla mnie była pasta cynkowa - zamiast wysuszać syfy, tylko je pogarszała bo jest na bardzo komedogennej wazelinie
właśnie też nie rozumiem zachwytu nad olejem tamanu- wg mnie ejst do niczego;p

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
jak zdarzyło mi się stosować wazelinę na usta, to na granicy ust ze skórą pojawiały mi się krostki Więc dziwi mnie to, że niby nie jest komedogenna
miałam identycznie!
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 19:30   #383
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
jak zdarzyło mi się stosować wazelinę na usta, to na granicy ust ze skórą pojawiały mi się krostki Więc dziwi mnie to, że niby nie jest komedogenna
Komedogenność to powodowanie zmian niezapalnych - zaskórników, jest to proces długotrwały. Odróżnia się ją od aknegenności w wąskim znaczeniu, czyli powodowania zmian zapalnych - krostek, grudek. Zmiany zapalne mogą się pojawiać bardzo szybko po zastosowaniu kosmetyku, nawet następnego dnia (zaskórniki nie rozwijają się w takim tempie). Przyczyną jest drażniące działanie substancji chemicznych na mieszki włosowe. Aby ustalić, czy dany preparat działa czy nie działa aknegennie, trzeba przetestować gotowy preparat. Nie da się tego stwierdzić na podstawie listy składników. Znaczenie mają nie poszczególne składniki, ale ich określona konfiguracja. Tworzenie teorii, że "zapycha" wazelina, parafina, gliceryna, silikony itd. jest bez sensu (dodajmy, że są to składniki niekomedogenne). Nie smarujemy się nimi w postaci czystej, a w emulsjach często występują w niskich stężeniach. Nie ma podstaw, aby twierdzić, że każdy kosmetyk zawierający "podejrzany" składnik będzie "zapychał".

Preparaty mocno okluzyjne, takie jak pasty, mogą blokować ujścia gruczołów łojowych, a przy okazji także potowych i powodować powstawanie potówek (miliaria). Warto o tym pamiętać.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-06-12 o 18:28
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 21:13   #384
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny jak tam u Was? Jak progres?
U mnie jakos byle jak... Wyprobowalam dwa zele ze slimaka i po kazdym mialam dziwne uczucie na twarzy, wysyp malych krostek na policzkach - jednym slowem ( a wlasciwie trzema) - nie dla mnie... sprobowalam tez z rybim kolagenem, i powiem tak: do szyi -rewalacja, i na dekolt tez, niesamowicie wygladza i nawilza jak nic! (Dziewczyny jesli macie problem z przesuszem po retinoidach to sie tym zainteresujcie). Natomiast na twarzy cos nie gra, chyba dla mnie za ciazkie na co dzien. Moze bede uzywac raz w tygodniu jako taki bonus na noc

Izotziaja cos slabo sobie ostatnio radzi ale w sumie to dopiero 2,5 miesiaca wiec nie poddaje sie. Dzisiaj udalo mi sie wydebic na nia recepte od ginekolozki

Co do 'walki' wewnetrznej to musze sie przyznac, ze bardzo zaniedbalam picie miksturki oczyszczajacej. A byla swietna! Przez caly czas picia ani razu nie bylam chora, ani jednej infekcji grzybicznej - czasem powtarzaja sie co miesiac Jutro lece po soczek z aloesu!
Do tego wlaczam suplementacje wierzbownica - ktora ma za zadanie regulacje lojotoku, licze, ze pomoze tez na przetluszczajace sie wlosy plizzzz... +plus kudzu root ktory jest zrodlem flawonoidow.

Zewnetrznie wlaczam do pielegnacji kozieradke o ktorej wszedzie glosno i zapomniany ekstrakt z zielonej herbaty jako dodatek do maseczki oczyszczajcej uguisu - wszystkie inne pokonczylam i zostaje tylko przy niej (oprocz kozieradki), uwazam, ze najlepsza w tej dziedzinie a po dodaniu ekstraktu z zielonej herbaty dziala jeszcze lepiej.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 23:11   #385
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak tam u Was? Jak progres?
U mnie jakos byle jak... Wyprobowalam dwa zele ze slimaka i po kazdym mialam dziwne uczucie na twarzy, wysyp malych krostek na policzkach - jednym slowem ( a wlasciwie trzema) - nie dla mnie... sprobowalam tez z rybim kolagenem, i powiem tak: do szyi -rewalacja, i na dekolt tez, niesamowicie wygladza i nawilza jak nic! (Dziewczyny jesli macie problem z przesuszem po retinoidach to sie tym zainteresujcie). Natomiast na twarzy cos nie gra, chyba dla mnie za ciazkie na co dzien. Moze bede uzywac raz w tygodniu jako taki bonus na noc

Izotziaja cos slabo sobie ostatnio radzi ale w sumie to dopiero 2,5 miesiaca wiec nie poddaje sie. Dzisiaj udalo mi sie wydebic na nia recepte od ginekolozki

Co do 'walki' wewnetrznej to musze sie przyznac, ze bardzo zaniedbalam picie miksturki oczyszczajacej. A byla swietna! Przez caly czas picia ani razu nie bylam chora, ani jednej infekcji grzybicznej - czasem powtarzaja sie co miesiac Jutro lece po soczek z aloesu!
Do tego wlaczam suplementacje wierzbownica - ktora ma za zadanie regulacje lojotoku, licze, ze pomoze tez na przetluszczajace sie wlosy plizzzz... +plus kudzu root ktory jest zrodlem flawonoidow.

Zewnetrznie wlaczam do pielegnacji kozieradke o ktorej wszedzie glosno i zapomniany ekstrakt z zielonej herbaty jako dodatek do maseczki oczyszczajcej uguisu - wszystkie inne pokonczylam i zostaje tylko przy niej (oprocz kozieradki), uwazam, ze najlepsza w tej dziedzinie a po dodaniu ekstraktu z zielonej herbaty dziala jeszcze lepiej.

Co to za miksturka?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 08:32   #386
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

http://cudownediety.blogspot.com/201...-p-jozefa.html

W linku jest wszystko wyjasnione. Ja alocit robilam tylko z soku z aloesu bo citrosept ostatnio ciezko jest dostac.

Mi podoba sie caly ten blog, dowiedzialam sie dzieki niemu (dzieki autorce tekstow) duzo przydatnych rzeczy.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 11:57   #387
varsovie
Przyczajenie
 
Avatar varsovie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 17
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Czy któraś z was stosowała wodę pietruszkową? Zauważyłyście jakiś wpłw na trądzik?
varsovie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 14:30   #388
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

U mnie z plecami jest lepiej (mam nadzieje że nie zapesze). Główna zasługa tkwi chyba w antybiotykach które brałam na zapalenie oskrzeli. Atre derm ładnie je złuszcza więc i ślady troszeczkę się już rozjaśniły.
Na twarz stosuje na zmianę Acnederm i differin. Raz na około 2 tygodnie złuszczam całą twarz nakładając Atrederm. Na twarzy może faktyczne mam mniej plamek pozapalnych ale pojawiają się też od czasu nowe pryszcze które zostawiają nowe ślady. i w sumie to nie wiem co jest tego powodem. Moze faktycznie czas organizm oczyścić. A i jeszcze humavit biorę od około tygodnia.

A czy ta mikstura pomoże w oczyszczeniu cery?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 17:13   #389
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, a co polecicie do naszych buź na mróz i wiatr?
Ja od paru dni chodzę z podrażnioną buzią
a kremów "zimowych" się boję troszkę
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 17:22   #390
Le_Souvenir
Kawoholiczka
 
Avatar Le_Souvenir
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 453
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cześć

Od około trzech lat walczę z trądzikiem - teraz jestem na półmetku, zostały mi same blizny i przebarwienia. Stosuję jedynie Acne-Derm, myję buzię specjalnym żelem przepisanym przez dermatologa i nie maluję się niczym. Nie peelinguję, nie podrażniam zbędnymi kosmetykami. Jak skóra staje się sucha to smaruję kremem nawilżającym z Nivea i od razu wraca do normy

Tylko te blizny... Mam następną wizytę 26 lutego.
__________________

Le_Souvenir jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.