kredyt studencki - zaległa transza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-10, 20:25   #1
shimmmy
Zadomowienie
 
Avatar shimmmy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 452

kredyt studencki - zaległa transza


witajcie Drogie Wizażanki
mam pytanie dotyczące kredytu studenckiego. Co pół roku dostarcza się zaświadczenia o kontynuacji nauki. Jednak w tym półroczu dostarczyłam to za późno, w listopadzie nie przyszła transza. Miałam nadzieje, że dostanę wyrównanie w grudniu, ale dzisiaj przyszła tylko jedna transza przepadło mi czy dostanę jeszcze wyrównanie? Może któraś z Was miała taką sytuację?
Dodam, że kredyt mam z banku PKO

pozdrawiam
shimmmy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 20:51   #2
miss_alchemist
Raczkowanie
 
Avatar miss_alchemist
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 259
Dot.: kredyt studencki - zaległa transza

Ponieważ byłam w tym roku w identycznej sytuacji (z tym, że spóźniłam się nie do końca z mojej winy - specjalnie dzwoniłam do banku i pytałam, czy mogę przekazać z niewielkim opóźnieniem, otrzymałam odpowiedź potwierdzającą i potem zdziwko :P), dowiadywałam się w moim banku (BGŻ) na ten temat. Otóż bank w takiej sytuacji może odmówić wypłaty transzy (nie musi, ale może). Jeśli nie przyszło Ci wyrównanie do tej pory, to raczej już go nie dostaniesz, ale możesz zadzwonić do placówki, z którą podpisywałaś umowę, żeby się upewnić.

Swoją drogą, w tym roku bardzo utrudnili potwierdzanie statusu studenta :/ Dla mnie załatwienie zaświadczenia w dziekanacie i wysłanie go pocztą to była kwestia trzech dni. Podbicie legitki nie jest już u mnie na wydziale takie łatwe , już nie mówiąc o okazaniu jej w banku 300 km dalej. Faks z kserem mojej legitymacji (przefaksowała mi to ksero miła pani w banku na miejscu) leżał sobie w rodzimej placówce bez żadnego zainteresowania, aż tam przyjechałam, po czym okazało się, że trzeba legitymację jeszcze raz skserować i pani w rodzimej placówce musi to jeszcze raz podpisać, ergo - faks, który dokonałam w mieście studiowania był tak czy siak nieważny. W związku z tym - jak potwierdzic status studenta, jak się nie mieszka w miejscu, gdzie znajduje się rodzima placówka? Teleportować się
miss_alchemist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 21:32   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: kredyt studencki - zaległa transza

nie dostaniesz wyrownania
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 09:13   #4
shimmmy
Zadomowienie
 
Avatar shimmmy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 452
Dot.: kredyt studencki - zaległa transza

no to będą święta n biedno
shimmmy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 10:48   #5
isiaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar isiaczekk
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdzieś tam........
Wiadomości: 3 604
Dot.: kredyt studencki - zaległa transza

Przeczytaj umowe. W umowie jest wyraznie napisane, ze jesli do danego terminu nie przedstawisz zaswiadczenia to kredyt zostaje wstrzymany az dostana zaswiadczenie. Wyrownania nie bedzie takze...
__________________
isiaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 11:59   #6
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: kredyt studencki - zaległa transza

ja też dostałam informację, że jeśli się nie zaniesie tego zaświadczenia w terminie to transza przepada

Cytat:
Napisane przez miss_alchemist Pokaż wiadomość
W związku z tym - jak potwierdzic status studenta, jak się nie mieszka w miejscu, gdzie znajduje się rodzima placówka? Teleportować się
jak dobrze, że ja podpisałam umowę w miejscu gdzie studiuję, zwłaszcza, że moja rodzinna miejscowość jest 400 km dalej

ten pomysł z legitymacją był dziwny strasznie, ale na szczęście u mnie w dziekanacie ludziom, którzy mają kredyt podbijają legitymację wcześniej i nie było żadnego, najmniejszego problemu
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.