Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-07, 20:50   #1
Ayertienna
Raczkowanie
 
Avatar Ayertienna
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz | Wrocław | Zurich
Wiadomości: 256

Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem


Mam problem związany w zasadzie z brakiem umowy moja gin - NFZ. Byłam dziś w przychodni celem zarejestrowania i powiedziano mi, że nie ma umów i przynajmniej do połowy stycznia nie będzie, więc lekarz nie przyjmuje.
Problem w tym, że w połowie stycznia JEŚLI zacznie przyjmować, to ja już w zasadzie zaraz-za moment potrzebuję paczkę Yasminu (muszę do niej iść i tak, bo cytologia miała przyjść i dopiero zaczęłam brać anty, więc pewnie mnie wypyta jak się czuję itp, ale wszystko jest ok -- zero plamień, zero dołów, nic).
Na pytanie czy w takim razie może mi te tabletki przepisać lekarz rodzinny usłyszałam że "oczywiście że nie" :|

W związku z tym mam nast. pytania:
1) czy faktycznie lekarz rodzinny nie może mi wypisać recepty i muszę iść do innego gin? Albo czy może mi w takiej syt. NIE wypisać recepty i już?
2) jeśli nie, to czy jest szansa, że jakaś apteka we Wroc sprzeda mi Yasmin bez recepty/na takiej zasadzie, że receptę doniosę 'zaś'? A może znacie apteki które sprzedają tak leki?
3) jeśli nie, to czy któraś z wizażanek z wroc. zna może jakiegoś gina do którego wystarczy przyjść, powiedzieć 'dzien dobry, poprosze yasmin, dziekuje, dowidzenia' i wyjsc z recepta? najlepiej nie prywatnego i najlepiej gdzies w okolicach biskupina/sepolna?
4) a moze ktoś właśnie przestał brać Yasmin a zostały mu nierozpoczęte opakowania? Chętnie bym w takiej sytuacji odkupiła 1 blister..
__________________
Learning that we're only immortal for a limited time...
Ayertienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 21:18   #2
patson
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 85
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

Ostatnio z przerażeniem zorientowałam się że kończą mi się anty, więc pobiegłam do przychodni, a że moja gin miała akurat urlop(okres przedświąteczny) to musiałam poprosić Lekarkę Rodzinną. Wypisała mi receptę z uśmiechem na twarzy, problemów nie było, poza tym mam lek wpisany w karcie. Co więcej, powiedziała, że następnym razem przy wizycie u gin mogę poprosić o zaświadczenie że jestem po badaniu i można mi przepisywać anty np. przez rok, żebym nie musiała do niej latać, wystarczy że pójdę do rejestracji i powiem co mi trzeba, bądź zajdę do któregoś z lekarzy.

Co do apteki, ja mam swoją w której zawsze kupuję i Panie są bardzo sympatyczne, nieraz donosiłam recepty za dzień, dwa.

Niestety nie jestem z Twoich okolic powodzenia życzę.
__________________
...kto nie umie słuchać każdego rodzaju muzyki, nie umie słuchać jej wcale...

<zasłuchana w muzykę graną przez życie>

mój TŻ i tak myśli, że jestem NAJPIĘKNIEJSZA!
...po co go uświadamiać, że jest inaczej!
patson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 21:23   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

idź do lekarza rodzinnego i powinien Ci wypisac
mi mój nigdy nie robił z tym problemu...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 21:42   #4
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

wpadnij wieczorem na pogotowie powiedz, że zgubiłaś receptę (leczysz cysty na jajniku) albo wyjasnij sytuację - powinni 1 wypisać
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 22:09   #5
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

Szpital Kliniczny AM, tam przyjma Cie od razu, rejestrujesz sie rano, od 9 lekarz przyjmuje, z wypisaniem recepty od reki nie bedzie problemu.

wezmiesz tylko dowod osobisty i jakies zaswiadczenie o ubezpieczeniu, rejestracja jest od 8 rano od poniedzialku do piatku z tego co pamietam, warto byc przed 8.

adres to Chałubińskiego 3

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-01-07 o 22:11
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 22:49   #6
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

Jeżeli masz ogólnie bezproblemowego lekarza rodzinnego to przepisze bez problemu. Tym bardziej jak wyjaśnisz, że ginekolog nie ma umowy z nfz i to jest jednorazowa sytuacja.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 00:05   #7
Bdebdusia
Raczkowanie
 
Avatar Bdebdusia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: sprzed kompa :))
Wiadomości: 465
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

Ayertienna a jeśli rodzinny nie będzie chciał ci wypisać recepty, to nie możesz iść do innego ginekologa?
__________________

Jak jest Ci źle, to pomyśl że kiedyś byłaś najszybszym plemnikiem


Bdebdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-08, 14:04   #8
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

Ja kiedyś byłam u mojej lekarki rodzinnej jak mojej gin nie było, żeby mi wypisała recepte na 1 opakowanie to usłyszałam, że tabletki może wypisać tylko ginekolog, bo lekarze rodzinni nie mają takich uprawnień...
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 15:30   #9
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

To skłamała. Każdy lekarz może przepisać każdy lek. Działa to do tego stopnia, ze okulista może przepisać viagrę a laryngolog leki na schizofrenię. Jak poprosiłam moja lekarkę rodzinną, która jest pediatrą (sama nie wiem dlaczego nie miałam jakiegoś nakazu jej zmiany, mam już 20 na karku) to bez większych problemów przepisała mi antydepresanty i wcale nie chciała jakiegoś zaświadczenia, że leczę się u specjalisty.

Edytowane przez Dronf
Czas edycji: 2009-01-08 o 15:32
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 16:30   #10
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

Tzn to nie była moja lekarka do której jestem przypisana, bo mojej nie było, ale u tej też byłam kilka razy, wiec mnie znała (a tak na marginesie ja też chodze nadal do pediatry, mam 19 lat, moja lekarkja powiedziała, że jak nie chce zmieniać to nie musze, bo ona ma pacjentów nawet po 30stce )

Też się zdziwiłam, bo nawet Pani w recepcji u gina (ta sama przychodnia) powiedziała mi, że mam iść do rodzinnego i mi bez problemu wypisze.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 19:22   #11
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

lekarz, który z jakiegoś powodu nie może udzielić pomocy pacjentowi ma obowiązek udzielić informację pacjentowi gdzie taka pomoc zostanie mu udzielona (dotyczy to również recept)
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-08, 19:34   #12
Blondyna20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: **KaToWiCe**
Wiadomości: 5 313
GG do Blondyna20
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

Są apteki w których mogłabyś wziąć lek a później donieść receptę.Jednak nie ma możliwości wydania leku na receptę,bez recepty,gdyż ona musi być zapisana w komputerze.W razie gdyby tak została sprzedana farmaceuta musi się pofatygować do lekarza i załatwiać takową...a wątpię żeby któryś z nich miał na to ochotę;P
A co do lekarza rodzinnego to tak jak mówiły dziewczyny nie powienien robić problemów Tym bardziej że to wyjątkowa sytuacja
Blondyna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 19:41   #13
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

Cytat:
Napisane przez Blondyna20 Pokaż wiadomość
Są apteki w których mogłabyś wziąć lek a później donieść receptę.Jednak nie ma możliwości wydania leku na receptę,bez recepty,gdyż ona musi być zapisana w komputerze.W razie gdyby tak została sprzedana farmaceuta musi się pofatygować do lekarza i załatwiać takową...a wątpię żeby któryś z nich miał na to ochotę;P
A co do lekarza rodzinnego to tak jak mówiły dziewczyny nie powienien robić problemów Tym bardziej że to wyjątkowa sytuacja
nieprawda, farmaceuta moze w pewnych sytuacjach wystawic "wlasna" recepte, pomocy lekarza nie potrzebuje.

sa apteki, w ktorych nigdy nie pytaja o recepte na tabletki anty(glownie w malych miastach), nawet nie trzeba prosic(moja kolezanka byla zdziwiona, ze kupujac tabletki chca ode mnie recepte, w aptekach w jej miejscowosci nigdy o nią nawet nie pytali)

a autorka watku niby miala pilna sprawe, a nawet nie pofatygowala sie odezwac w tym watku...
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 19:47   #14
Blondyna20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: **KaToWiCe**
Wiadomości: 5 313
GG do Blondyna20
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
nieprawda, farmaceuta moze w pewnych sytuacjach wystawic "wlasna" recepte, pomocy lekarza nie potrzebuje.

sa apteki, w ktorych nigdy nie pytaja o recepte na tabletki anty(glownie w malych miastach), nawet nie trzeba prosic(moja kolezanka byla zdziwiona, ze kupujac tabletki chca ode mnie recepte, w aptekach w jej miejscowosci nigdy o nią nawet nie pytali)

a autorka watku niby miala pilna sprawe, a nawet nie pofatygowala sie odezwac w tym watku...
Trudno mi to komentować może tylko czyta
Co do aptek hmmm no nie wiem sama teraz mam praktyki w aptece i studiuję farmację w tym roku mam egzamin więc się trochę o tym uczę.I z tego co mi wiadomo to właśnie tak jest bo mnie tak na praktykach uczono.Ale jak wiadomo od każdej reguły są wyjątki.Można wydać bez ale później ta recepta i tak musi być.Ale nie będę się sprzeczać jak wejdę całkiem w te klimaty to się wypowiem
Blondyna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 19:49   #15
MacyRose
Rozeznanie
 
Avatar MacyRose
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 544
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

A mi mój ginekolog powiedział w zeszłym roku, że przepisy się zmieniły, że od teraz to lekarz rodzinny przepisuje tabletki antykoncepcyjne jeśli jest to kontynuacja a on (ginekolog) może je wypisać tylko na początku zażywania (chyba, że przychodzę do niego z inna 'sprawą' to przy okazji wypisze) wypisał mi zaświadczenie o kontynuacji tabletek i wyniki ostatnich badań. No więc poszłam z tym do lekarki rodzinnej, zrobiła wielkie oczy, wypisała tylko jedno opakowanie i kazała chodzić po tabletki do gina. Za 2 tyg. znowu do niego poszłam a on znowu nie wypisał. To ja znowu do lekarki. I tym razem przyznała mu rację i od kilku miesięcy przepisuje bez słowa. Słyszałyście o czymś takim?
MacyRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 19:58   #16
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

Cytat:
Napisane przez Blondyna20 Pokaż wiadomość
Trudno mi to komentować może tylko czyta
Co do aptek hmmm no nie wiem sama teraz mam praktyki w aptece i studiuję farmację w tym roku mam egzamin więc się trochę o tym uczę.I z tego co mi wiadomo to właśnie tak jest bo mnie tak na praktykach uczono.Ale jak wiadomo od każdej reguły są wyjątki.Można wydać bez ale później ta recepta i tak musi być.Ale nie będę się sprzeczać jak wejdę całkiem w te klimaty to się wypowiem
mysle, ze gdyby nie mogli dawac wlasnej "podkladki" to nie oplacalo by im sie biegac za kazdym razem do lekarza, aby wystawic recepte.

ale jakby nie patrzec, porzadny farmaceuta powinien jednak odeslac klienta do lekarza, zamiast wydawac na slowo. ludzie potrafia tak klamac, zeby wyłudzic lek, sama bylam swiadkiem.

uczą was na pewno jak byc powinno, szczegolnie przed praktykantkami trzeba pokazac, ze wszystko funkcjonuje zgodnie z przepisami.

w srodowisku lekarskim tez taki system funkcjonuje, przyklad:

szpital, o ktorym pisalam wyzej. praktykanci w gabinecie, lekarz przed nimi zgrywa super-przepisowego, przed wypisaniem recepty konieczne badanie, mimo, ze odbylo sie 3 miesiace wczesniej.

gdy bylam nastepnym razem, praktykantow nie bylo, o wykonanie badania musialabym chyba blagac, lekarz wypisal recepte bez zadnych pytan, a przy praktykantach wymądrzal sie, ze to niedopuszczalne i absolutnie nie ma takiej mozliwosci.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 20:16   #17
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

Cytat:
Napisane przez MacyRose Pokaż wiadomość
A mi mój ginekolog powiedział w zeszłym roku, że przepisy się zmieniły, że od teraz to lekarz rodzinny przepisuje tabletki antykoncepcyjne jeśli jest to kontynuacja a on (ginekolog) może je wypisać tylko na początku zażywania (chyba, że przychodzę do niego z inna 'sprawą' to przy okazji wypisze) wypisał mi zaświadczenie o kontynuacji tabletek i wyniki ostatnich badań. No więc poszłam z tym do lekarki rodzinnej, zrobiła wielkie oczy, wypisała tylko jedno opakowanie i kazała chodzić po tabletki do gina. Za 2 tyg. znowu do niego poszłam a on znowu nie wypisał. To ja znowu do lekarki. I tym razem przyznała mu rację i od kilku miesięcy przepisuje bez słowa. Słyszałyście o czymś takim?
pierwsze słyszę - tylko ja chodze prywatnie
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 20:48   #18
Blondyna20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: **KaToWiCe**
Wiadomości: 5 313
GG do Blondyna20
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
mysle, ze gdyby nie mogli dawac wlasnej "podkladki" to nie oplacalo by im sie biegac za kazdym razem do lekarza, aby wystawic recepte.

ale jakby nie patrzec, porzadny farmaceuta powinien jednak odeslac klienta do lekarza, zamiast wydawac na slowo. ludzie potrafia tak klamac, zeby wyłudzic lek, sama bylam swiadkiem.

uczą was na pewno jak byc powinno, szczegolnie przed praktykantkami trzeba pokazac, ze wszystko funkcjonuje zgodnie z przepisami.

w srodowisku lekarskim tez taki system funkcjonuje, przyklad:

szpital, o ktorym pisalam wyzej. praktykanci w gabinecie, lekarz przed nimi zgrywa super-przepisowego, przed wypisaniem recepty konieczne badanie, mimo, ze odbylo sie 3 miesiace wczesniej.

gdy bylam nastepnym razem, praktykantow nie bylo, o wykonanie badania musialabym chyba blagac, lekarz wypisal recepte bez zadnych pytan, a przy praktykantach wymądrzal sie, ze to niedopuszczalne i absolutnie nie ma takiej mozliwosci.
Owszem zgodzę się ale tu nie chodzi o to...wiem że akurat wszystkie muszą być wpisane,nie wiem jak u ciebie ja bynajmniej mam taką aptekę że mam młode praktykantki też,wydać ci wydadzą ale tego już nie wiesz że później ona musi iść do byle jakiego lekarza i sobie recepte załatwić.O podkładkach nic mi jednak nie wiadomo,ale jak już mówiłam albo to zależy od apteki albo też dopiero mnie czegoś takiego douczą
Blondyna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 20:55   #19
Ayertienna
Raczkowanie
 
Avatar Ayertienna
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz | Wrocław | Zurich
Wiadomości: 256
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
nieprawda, farmaceuta moze w pewnych sytuacjach wystawic "wlasna" recepte, pomocy lekarza nie potrzebuje.

sa apteki, w ktorych nigdy nie pytaja o recepte na tabletki anty(glownie w malych miastach), nawet nie trzeba prosic(moja kolezanka byla zdziwiona, ze kupujac tabletki chca ode mnie recepte, w aptekach w jej miejscowosci nigdy o nią nawet nie pytali)

a autorka watku niby miala pilna sprawe, a nawet nie pofatygowala sie odezwac w tym watku...
Nie pofatygowała się bo miała zajęcia do 20 dziś i nie miała kiedy, w każdym razie po kolei:
1) w mojej przychodni lekarze 1. kontaktu maja zakaz wystawiania recept na pigułki anty; byłam, sprawdziłam.
2) miałam trochę czasu (okienko w zajęciach) to obleciałam apteki dookoła uczelni, w 7. czy 8. dostałam tabletki bez recepty (mimo ze w jednej z poprzednich uslyszalam, ze w ogóle hormonów nie mają prawa wydawać bez recepty. Nawet proponowałam, że doniosę receptę żeby kobiecie kłopotów nie robić -- ale powiedziała że nie trzeba :O
i bardzo dziękuję za wszelkie porady
__________________
Learning that we're only immortal for a limited time...

Edytowane przez Ayertienna
Czas edycji: 2009-01-08 o 20:57 Powód: dopisek
Ayertienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-08, 21:00   #20
Blondyna20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: **KaToWiCe**
Wiadomości: 5 313
GG do Blondyna20
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

Co to leków na receptę ....dodam jeszcze że można je wydać np w nagłych wypadkach...typu np jak ktoś zemdleje czy coś takiego sytuacja nagła,ale nie taki przypadek jak tabletki antykoncepcyjne.Jeżeli ktoś wydaje taki lek na receptę bez recepty to zwyczajnie łamie prawo,zdaję sobie z tego sprawę że wiele aptek tak robi,jednakże to i tak na końcu wyjdzie ile leków zostało sprzedanych na receptę a ile jest recept pod koniec dniówki.Jeżeli ktoś donosi to zwyczajnie wbija się ten lek później.Co do tego co mówiłaś wcześniej że technik by nie latał...no są różne sposoby znam takie triki że farmaceuci mają znajomych które idą do lekarza i wypisują np 3 recepty z rzędu ,taka osoba zanosi zaległe recepty i po prosblemie.Teraz wszystko jest możliwe...Nie sprzeczam się o fakt że tak nie jest bo jak sama widzisz przytaknęłam ci...tylko nie zgadzam się z tym że nie musi być recepty Bo niestety musi,a jak zostanie i przez kogo wypisana to już jest dużo możliwości
Blondyna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 13:42   #21
aguśw
Raczkowanie
 
Avatar aguśw
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 30
Dot.: Wrocławski problem z ginekologiem, tabletkami i NFZtem

Ayertienna, a czy mogłabyś mi powiedzieć w której wrocławskiej aptece dostałaś tabsy anty? Bo ja właśnie też mam taki problem, że we wrocku studiuje, a do gina chodzę w moim rodzinnym mieście, zawsze dostawałam hurtowo 6 opakowań i przyzwyczaiłam się do wygody do tego stopnia, że nie dostrzegłam, że właśnie kończy mi się ostatnie opakowanie...Plisss, powiedz na jakiej ul. ta apteka.
aguśw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.