Kocham Jeść - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-19, 12:16   #31
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Kocham Jeść

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
a ty zle interpretujesz moje.
ja zwracam uwage na ludzkie zauwazenie czegos (tu- utraty pracy), a ty rozpatrujesz przyklad, ktory podalam na zobrazowanie sytuacji , ktorego nie widoczna na pierwszy rzut oka zawartosc (szkola, rozmowa z mama) jest wazna, a wydzwiek (poczucie -brzydko mówiąc- olania)
Są problemy ważne i ważniejsze.
Ciągle krytykujesz - zaproponuj coś w zamian !

To jest miejsce na problemy dotyczące niewłaściwego odchudzania - intymne jest na wyżalenie się.
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 12:19   #32
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Kocham Jeść

zaproponowalam w swoim komentarzu.
nie jeż się, bo nie ma o co.


odnośnie ważniejszych, autorka napisała, że po utracie pracy rzyganie ma gdzieś, więc odnoszę wrażenie, że to (praca) była dla niej ważniejsza sprawa
__________________
smocza mama

Edytowane przez kiciakasia
Czas edycji: 2010-10-19 o 12:21
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 12:47   #33
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Kocham Jeść

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
zaproponowalam w swoim komentarzu.
nie jeż się, bo nie ma o co.


odnośnie ważniejszych, autorka napisała, że po utracie pracy rzyganie ma gdzieś, więc odnoszę wrażenie, że to (praca) była dla niej ważniejsza sprawa

Prace zawsze może znaleźć. Ja rozumiem, że to straszny cios. Ale zwróciła się z prośbą o poradę w sprawie problemów z ed, a nikt nie obiecywał że będziemy ją głaskać po główce i mówić że będzie dobrze - bo takiej gwarancji nikt jej dać nie może.

Nie jeże się - po prostu nie lubię nieuzasadnionej krytyki. Bardzo przemawiają do mnie argumenty
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 13:03   #34
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Kocham Jeść

alez to nie jest nieuzasadniona krytyka
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 10:12   #35
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Kocham Jeść

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
alez to nie jest nieuzasadniona krytyka
Tak jak próbowałam Ci wyjaśnić; Jeżeli chce się ustalić przyczyny własnego zachowania, najpierw należy przestać się tak zachowywać. Zobaczyć, co z tego wyniknie.


W każdym bądź razie, mam nadzieje że autorka da sobie radę
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 14:38   #36
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Kocham Jeść

Cytat:
Napisane przez nicka01 Pokaż wiadomość
Tak jak próbowałam Ci wyjaśnić; Jeżeli chce się ustalić przyczyny własnego zachowania, najpierw należy przestać się tak zachowywać. Zobaczyć, co z tego wyniknie.


W każdym bądź razie, mam nadzieje że autorka da sobie radę

o mamo
jeszcze raz
skup sie
autorka stracila prace
(mam nazieje, ze bezposrednia tego przyczyna nie bylo ed)
wszyscy (niemal) zignorowali jej post i pisali dalej o rzyganiu, zamiast np. zaproponowac wykorzystanie tej sytuacji jako szansy na rewolucje w zyciu i totalne zreorganizowanie hierarchii waznosci.
pomijanie bardzo istotnego faktu z zycia autorki zapewne dalo jej poczucie bycia totalnie lekcewazona, a juz na pewno mniej interesujaca od swoich nawykow, przez osoby na forum.
to tyle, o to mi chodzilo
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 11:27   #37
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Kocham Jeść

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
o mamo
jeszcze raz
skup sie
autorka stracila prace
(mam nazieje, ze bezposrednia tego przyczyna nie bylo ed)
wszyscy (niemal) zignorowali jej post i pisali dalej o rzyganiu, zamiast np. zaproponowac wykorzystanie tej sytuacji jako szansy na rewolucje w zyciu i totalne zreorganizowanie hierarchii waznosci.
pomijanie bardzo istotnego faktu z zycia autorki zapewne dalo jej poczucie bycia totalnie lekcewazona, a juz na pewno mniej interesujaca od swoich nawykow, przez osoby na forum.
to tyle, o to mi chodzilo
Jejku, przecież ja rozumiem o co Ci chodziło.
Skoro my jak twierdzisz olałyśmy autorkę, sama przecież mogłaś pocieszyć ją po stracie pracy, skoro uważasz że ona tego potrzebuje.


(nie wiem czy jest sens się o to spierać)
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-23, 12:46   #38
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Kocham Jeść

Cytat:
Napisane przez nicka01 Pokaż wiadomość
Jejku, przecież ja rozumiem o co Ci chodziło.
Skoro my jak twierdzisz olałyśmy autorkę, sama przecież mogłaś pocieszyć ją po stracie pracy, skoro uważasz że ona tego potrzebuje.


(nie wiem czy jest sens się o to spierać)

czyli zakladam, ze przeczytalas tylko polowe mojego pierwszego posta, bo zachowujesz sie, jakbys nie rozumiala
i nie chodzi o pocieszanie, tylko chocby zauwazenie tak nieistotnej>sic!< rzeczy jak utrata pracy
__________________
smocza mama

Edytowane przez kiciakasia
Czas edycji: 2010-10-23 o 12:48
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 19:50   #39
Magdalena4822
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 24
Dot.: Kocham Jeść

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
pomijanie bardzo istotnego faktu z zycia autorki zapewne dalo jej poczucie bycia totalnie lekcewazona, a juz na pewno mniej interesujaca od swoich nawykow, przez osoby na forum.
to tyle, o to mi chodzilo

tak sie własnie poczułam
dlatego juz tu raczej nie bede pisac
wole gdzies indziej zwrocic sie o pomoc
pa

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

wielkie dzieki dla tych ktore mnie nie zignorowały
Magdalena4822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 15:24   #40
nemshar
Raczkowanie
 
Avatar nemshar
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 60
Dot.: Kocham Jeść

Cytat:
Napisane przez Magdalena4822 Pokaż wiadomość
Gdy nie wymiotuje to odżywiam sie naprawdę bardzo zdrowo, 5 posiłków na dzień, 1000 - 1200 kcal , wytrzymuje tak jeden dzień kiedyś dlużej ale i tak wracam do objadania sie i tak w kółko. Wczoraj tez......2 razy nawet.
Nie mam aż takiego problemu, bo nie wymiotuję, ale wiem to co napady takiego głodu. Czy nie lepiej stopniowo się oddalać od słodyczy? Nie można zaprzestać czegoś, powiedzieć sobie : NIE i oczekiwać, że wszystko będzie po staremu. Sama wiem po sobie, że odstawienie zupełnie w jednej chwili słodyczy, makaronu, pieczywa, parówek z serem, zapiekanek czy co kto jeszcze lubi nie prowadzi do niczego dobrego, bo skoro lubisz jeść, odnajdujesz w tym jakąś przyjemność to nie będziesz SZCZĘŚLIWA. Po prostu.

Może spróbujesz najpierw zmniejszyć posiłki, jeść wszystko ale połowę porcji? Albo zrezygnować z tego jednego batonika, zamiast tego pobawić się z dzieckiem . A zjeść sobie jedno ciastko, posmakować.

Chcę też zauważyć że wymioty same w sobie nie odchudzają, a wyniszczają orgazizm!!! Kiedyś czytałam bardzo dobry artykuł o tym i wynikało z niego, że wraz z wymiocinami wydalasz z organizmu jakieś związki / płyny (nie jestem dobra z biologii które POMAGAJĄ CI trawić.

Pozdrawiam i życzę odzyskania spokoju i dobrego samopoczucia bez rezygnacji z przyjemności .
__________________
Zapraszam na nemshar.blogspot.com - lifestyle x music x travel
nemshar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.