płatność za wynajem samochodu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-21, 18:41   #1
mazdrajka
Rozeznanie
 
Avatar mazdrajka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 721

płatność za wynajem samochodu


We wtorek lecimy na wakacje na Sycylię (Trapani). Właśnie chciałam zarezerwować samochód, ale w umowie doczytałam że należy płacić wyłącznie kartami kredytowymi - a takiej karty nie posiadam. Mam natomiast debetową wypukłą. Za bilety samolotowe bez problemu nią zapłaciłam.
Co polecacie zrobić w takiej sytuacji ?

Może był ktoś w takiej sytuacji? Troche mnie to przygnębiło.
Po 22 samolot ląduje w Trapani. Mieliśmy wypożyczyć samochód i jechać do wynajętego domku (ok 40 km)
mazdrajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 19:23   #2
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: płatność za wynajem samochodu

co znaczy debetowa wypukła?
czy twoja karta debetowa to maestro?


---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

myślę, że w razie czego nie powinno być problemu z wypożyczeniem na miejscu... zawsze jest kilka wypożyczalni do wyboru
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 19:26   #3
mazdrajka
Rozeznanie
 
Avatar mazdrajka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 721
Dot.: płatność za wynajem samochodu

Jest to karta MasterCard z wypukłymi cyferkami.
mazdrajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 19:42   #4
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: płatność za wynajem samochodu

wyczytałam, że może się tak zdarzyć w przypadku jeśli rezerwacja jest robiona z niewielkim wyprzedzeniem... ale niestety nie mam więcej informacji. Może to jest jakiś rodzaj ich zabezpieczenia... hmmm chyba niewiele pomogę...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 23:01   #5
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: płatność za wynajem samochodu

Karty prepaid np. BZ WBK (koszt 15-20 zł) są najprawdopodobniej traktowane jako kredytowe (ludzie bukują nimi noclegi, w przypadku których również wymagana jest kredytowa). Taką kartę można kupić i doładować dowolną kwotą od ręki. Polecam poczytać na stronie BZ WBK.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 12:56   #6
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: płatność za wynajem samochodu

wszystkie karty kredytowe prepaid są traktowane jako kredytowe, mogą jednak nie być uznane na niektórych stacjach paliw (czemu? nie mam pojęcia)... ja polecam moneybookers.ie - jest tylko jednorazowa opłata za kartę 10 euro (czyli pewnie około 40zł) na rok, jak doładujesz kartę kartą debetową to jest za darmo, płatności internetowe - darmowe.
Z tą kartą z banku lepiej sprawdź czy nie biorą prowizji itd
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 16:01   #7
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: płatność za wynajem samochodu

BZ WBK nie pobiera żadnej prowizji, wystarczy tylko raz na 6 miesięcy wykonać jakąś płatność, w innym wypadku co miesiąc będzie nam naliczał opłatę miesięczną 0,99 zł.
Zakup karty (ona jest niespersonalizowana, więc po użyciu można dać ją dziecku czy innej osobie) zajął mi 2 minuty, doładowanie także. Na razie jestem zadowolona (mam 2 miesiące).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-23, 16:33   #8
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: płatność za wynajem samochodu

Asia_asia - z ciekawości zerknęłam na ich taryfy i opłaty (bo jakoś nigdy nie wierzę, że wszystkie jest takie darmowe i wygląda na to, że normalnie pobierają opłaty za wydanie karty poza tym jest prowizja w przypadku wyciągania kasy z bankomatu itd,
a jak długo masz kartę? może to się zmieniło bo dokument o opłatach jest w miarę świeży... bo z połowy sierpnia tego roku
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 20:35   #9
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: płatność za wynajem samochodu

Malgos_12, a myślałaś, że z tej karty będzie wszystko za free jak w przypadku wysoko płatnych kont (kilkanaście złotych miesięcznie) ? Istotą tej karty jest właśnie jej funkcjonalność, większość użytkowników ma ją z trzech powodów:
1. zwalnia z opłat wystawiania biletu w przypadku Ryanair
2. można za jej pomocą rezerwować noclegi - działa jak kredytówka
3. można z niej korzystać na okaziciela.
No wydanie, wiadomo że kosztuje, przecież za free to żaden bank nie wyda prepaid - pisałam, że kosztuje 15 czy 20 zł. W zakresie takiego użytkowania nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów. Wątpię, by ktokolwiek korzystał z tej karty w innych celach (piszę o dorosłych, zarabiających ludziach - ta karta ma limit 10 tys. rocznie obrotu), np. wypłacając kasę z bankomatu.
Ja mam na tej karcie 'zamrożone' kilkaset złotych, już kupiłam raz bilety zwalniające z haraczu i dwa razy rezerwowałam nocleg. Kartę mam od lipca.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 21:10   #10
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: płatność za wynajem samochodu

spoko, spoko - co do funkcjonalności to wiem... ale wypłacając kasę z bankomatu już są opłaty (a myślałam, że i to darmowe) - jednak to nic nadzwyczajnego, tak jak mówisz nie ma takiej zupełnie bezpłatnej... ja akurat w momencie kiedy dostałam moją kartę pre-paid to okazało się, że już nie mogę rezerwować biletu bez opłat, przynajmniej w jedną stronę - bo to nie działa jeśli lecisz z Irlandii, UK, Hiszpanii czy Niemiec...

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

oczywiście taka karta to coś fajnego, bo nieraz nie trzeba mieć konta a można dokonywać płatności jak kredytówką, poza tym nie bierze się na minus, tylko wpłaca się tyle ile się chce, ile się ma
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 09:02   #11
ewelinap5
Raczkowanie
 
Avatar ewelinap5
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 205
Dot.: płatność za wynajem samochodu

Sprawdź też w jakiej wysokości blokowany jest depozyt w momencie wypożyczenia auta. Zwykle są to dość pokaźne kwoty i musisz mieć dostępne te środki na karcie.
Pozdrawiam
__________________
W poszukiwaniu ciekawych miejsc: www.podroze-ep.blogspot.com
ewelinap5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-25, 08:43   #12
mazdrajka
Rozeznanie
 
Avatar mazdrajka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 721
Dot.: płatność za wynajem samochodu

Na szczęście udało się znaleźć małą, lokalną firmę, która nie wymaga kart kredytowych i nie blokuje na koncie depozytu
mazdrajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 21:30   #13
ciri25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: płatność za wynajem samochodu

W Polsce o ile wiem to wygląda podobnie. Jedna firma bierze kaucji 500 inna 2000, chociaż to też od klasy auta chyba zależy. Zerknijcie na wypozyczalnik.pl, tam widać jakie są rozbieżności w cenach.
ciri25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 15:44   #14
MarekPromyk
Przyczajenie
 
Avatar MarekPromyk
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 7
Dot.: płatność za wynajem samochodu

Dlatego zawsze warto policzyć czy opłaca się ubezpieczenie od zwolnienia z odpowiedzialności. To co prawda koszt kilkunastu złotych ekstra za dobę, ale przynajmniej nikt przy Tobie niczego nie ogląda i nie sapie.
Przy dłuższych terminach wynajmu można koszt takiego ubezpieczenia negocjować. Przy krótkich - faktycznie potrafi zrobić różnicę w ogólnej cenie
Ale i tak wypożyczanie wychodzi taniej, niż trzymanie własnych kółek w garażu. No i można pojeździć różnymi markami i modelami
MarekPromyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-25 16:44:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.