Problemy w pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-12, 18:59   #1
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491

Problemy w pracy


Cześć dziewczyny, w sumie nie wiem od czego zacząć... Półtora roku temu udało mi się (a przynajmniej tak mi się wtedy wydawało) dostać wymarzona pracę. Skończyłam ekonomie, po której ciężko coś znaleźć, a tu od razu fajna praca w finansach na dobrych warunkach. Dosyc dobrze napisałam test wiedzy oraz ponoć dobrze wypadłam na rozmowie kwalifikacyjnej, chociaż kierownictwo wiedziało, ze nie mam doświadczenia postanowiono mnie zatrudnić. Problem jest taki, ze chyba sobie zwyczajnie nie radzę w pracy nie mam wytchnienia, pracy jest tyle, ze często nie zdążę nawet zjeść śniadania. Dodatkowo często słyszę od kierowniczki uwagi w stylu: „ty myślisz w ogole kiedyś?”, „chyba nie masz mózgu”. Siedze w domu i uczę się po godzinach, ale wielu rzeczy nie potrafię sama wydedukować (nauczę się jak coś powinno w prawie finansowym i księgowości zostać zaewidencjonowane, ale nie wiem jak to zaksięgować w programie, który jest bardzo zawiły - tego już się z książki nie nauczę). Jak proszę kierowniczkę o pomoc to słyszę, ze nie jest moja niańką. Przez to wszystko jestem cholernie nieszczęśliwa, boje się iść do pracy, a każda niedziela kończy się płaczem, bólami brzucha. Myśle żeby się zwolnić, może to głupie, ale zwyczajnie się boję.. dziewczyna pracująca przede mną, gdy zakomunikowała, ze chce odejść usłyszała mnóstwo okropnych rzeczy, a na okresie wypowiedzenia była dosłownie nękana...
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 19:17   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Problemy w pracy

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, w sumie nie wiem od czego zacząć... Półtora roku temu udało mi się (a przynajmniej tak mi się wtedy wydawało) dostać wymarzona pracę. Skończyłam ekonomie, po której ciężko coś znaleźć, a tu od razu fajna praca w finansach na dobrych warunkach. Dosyc dobrze napisałam test wiedzy oraz ponoć dobrze wypadłam na rozmowie kwalifikacyjnej, chociaż kierownictwo wiedziało, ze nie mam doświadczenia postanowiono mnie zatrudnić. Problem jest taki, ze chyba sobie zwyczajnie nie radzę w pracy nie mam wytchnienia, pracy jest tyle, ze często nie zdążę nawet zjeść śniadania. Dodatkowo często słyszę od kierowniczki uwagi w stylu: „ty myślisz w ogole kiedyś?”, „chyba nie masz mózgu”. Siedze w domu i uczę się po godzinach, ale wielu rzeczy nie potrafię sama wydedukować (nauczę się jak coś powinno w prawie finansowym i księgowości zostać zaewidencjonowane, ale nie wiem jak to zaksięgować w programie, który jest bardzo zawiły - tego już się z książki nie nauczę). Jak proszę kierowniczkę o pomoc to słyszę, ze nie jest moja niańką. Przez to wszystko jestem cholernie nieszczęśliwa, boje się iść do pracy, a każda niedziela kończy się płaczem, bólami brzucha. Myśle żeby się zwolnić, może to głupie, ale zwyczajnie się boję.. dziewczyna pracująca przede mną, gdy zakomunikowała, ze chce odejść usłyszała mnóstwo okropnych rzeczy, a na okresie wypowiedzenia była dosłownie nękana...
To mobbing. Nic dziwnego, że źle się czujesz przed pójściem do pracy.

Myślę, że Twoje zdrowie nie jest tego warte i powinnaś po prostu zastanowić się nad tą pracą. Jeśli boisz się okresu wypowiedzenia, to możesz wziąć na ten czas L4.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 19:20   #3
Jestembeznadziejna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 212
Problemy w pracy

Zdrowie jest najważniejsze kochana, pamiętaj
Jestembeznadziejna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 19:33   #4
weronika900125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 13
Dot.: Problemy w pracy

W poprzedniej pracy wytrzymałam 5 lat padały bardzo podobne teksty. Warto się zastanowić czy nie próbują Ci wmówić że jesteś do niczego. Uciekaj z tego miejsca bo za chwilę emocje zaczniesz przenosić na bliskich i wykończysz się psychicznie.
weronika900125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 19:43   #5
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Problemy w pracy

Z ciekawości zapytam, na jakim programie pracujesz? Nie miałaś szkolenia wewnętrznego z tego systemu, nie doszkalacie się jak są jakieś zmiany?

Ogólnie to jest zdecydowanie mobbing i na Twoim miejscu szukałabym innej pracy. Rozważyłabym także zgłoszenie mobbingu gdzie trzeba.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 19:43   #6
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Problemy w pracy

Odejdź stamtąd. Po pierwsze, to jest mobbing, po drugie, skończysz z nerwicą albo zupełnie w rozsypce psychicznej, po trzecie, już pomijając wszystko inne, to nawet samo szykanowanie pracowników na wypowiedzeniu jest BARDZO alarmujące.

Gdzieś trzeba postawić granicę, a praca, żadna, nie jest tego warta, żeby tolerować sytuację taką, jaką opisałaś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 19:46   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problemy w pracy

to jest mobbing i ja bym to zgłosiła.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-12, 19:59   #8
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Problemy w pracy

VisionAM pracuję na SAPie. Nie miałam żadnego szkolenia. Bazuje na tym co mi ktoś tutaj wyrywkowo powie i to niechętnie
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 20:00   #9
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Problemy w pracy

Półtora roku bez szkolenia na tak zaawansowanym systemie? Niepoważni są w tej firmie. Nie zastanawiaj się nawet i szukaj czegoś innego.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 20:03   #10
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Problemy w pracy

Ta praca to jakaś porażka. Szukaj czegoś innego.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 20:11   #11
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Problemy w pracy

Miałam podobnie jak ty...
Jakbym o sobie i mojej pracy byłej czytałam.. Powiem ci tak: tez się bałam zwolnić i nadal tkwiłam w tym bagnie.. Nabawiłam się nerwicy,miałam problemy ze snem, fobie przed ludzmi i nowa praca ( w sumie do dzisiaj mi to zostało)... Pierwsza noc po tym,jak przestałam tam pracować była najlepiej przespaną nocą w moim życiu.

To była praca zgodna z wykształceniem.

Teraz pracuje w pracy NIE zgodnej z moim wykształceniem i jestem szczęśliwszą osobą...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-12, 20:13   #12
fajna_babka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 43
Dot.: Problemy w pracy

Zmień pracę nim stracisz swoje poczucie wartości i zapał.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fajna_babka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 20:47   #13
201802050918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 16
Dot.: Problemy w pracy

Kilka miesięcy temu miałam podobne problemy co Ty. Mój szef był empatycznym impotentem z przeogromnym ego. Niedzielne poranki zaczynały się bólem brzucha, w pracy huśtawka nastrojów, strach, niskie poczucie własnej wartości... Bałam się odejść, bo byłam przekonana, że nie uda mi się nic znaleźć. Obecnie od ponad pół roku mam inną pracę i jestem dużo bardziej szczęśliwą osobą Nie zastanawiaj się.
201802050918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 22:10   #14
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Problemy w pracy

Szukaj czegoś, koniecznie. Jeśli jesteś tak wykonczona psychicznie to możesz iść do psychiatry - najpewniej wystawi Ci zwolnienie lekarskie z powodu nerwicy. Tak nie można żyć, zawalcz o siebie!

W poprzedniej pracy (call center) też się tak czułam, jak miałam iść do pracy to coś we mnie drzalo, ciągle byłam chora (serio, nie miałam miesiąca bez zwolnienia lekarskiego chociaż na kilka dni) - od kiedy to rzuciłam czuje się dużo lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 22:29   #15
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Problemy w pracy

Zdecydowanie nie warto się męczyć... natychmiast szukaj innej pracy.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 06:12   #16
dreker
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 90
Dot.: Problemy w pracy

Znam dwie sytuacje gdzie mobing zgłoszono, i w obu szef działu wyleciał z hukiem. Praca na tym programie bez opiekunki czy szkolenia to tez nieporozumienie, powinnas miec chociaż wyznaczoną osobę która tobie pomoże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 07:07   #17
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Problemy w pracy

Ja bym to zglosila i sie zwolnila.
A na wypowiedzeniu poszla na l4. Nie ciagnij tego dluzej bo sie wykonczysz.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 07:08   #18
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Problemy w pracy

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
VisionAM pracuję na SAPie. Nie miałam żadnego szkolenia. Bazuje na tym co mi ktoś tutaj wyrywkowo powie i to niechętnie
Pracuję na tym programie od lat, nawet go sobie chwalę.... ale znam jedną tysięczną możliwości i zastosowań. Czy oni powariowali w tej firmie? Boshe...u nas zanim kogokolwiek posadzą do kompa na najniższe z najnizszych stanowisk ma MIESIĄC wewnętrznego szkolenia, a zanim się wdroży na samodzielne staniwisko trwa to z pół roku jak nie dłużej! Z marszu nikt by nie ogarnął! i naprawdę piszę o prostych rzeczach. Zawiłości znają najlepsi spece i też czasem mają zagwozdkę "jak to? i czy aby dobrze?" robią.
Zachowanie przełożonej to obleśny mobbing w najczystszej postaci. Ja bym nagrywała i chyba bym zglosiła do PIPu. A jesli nie- to zwiałabym z tej roboty. W wypowiedzeniu (pisemnym) podajac powod jak wyżej- niestosowne zachowanie przełożonej i wyjaśnienie co przez to rozumiesz. Posłałabym maila z wypowiedzeniem do niej plus CC jej kierownictwa.
Oczywiście najpierw nagraj sobie nową robotę. Podpisz list intencyjny, żebyś miala zaklepany etat. I ziuuu...spadaj niech się tępa dzida sama męczy we wlasnym towarzystwie

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 07:09   #19
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Problemy w pracy

Sprobuj pogadac z kims wyzej niz Twoja kierowniczka. SAP jest glownie w duzych firmach, wiec pewnie macie inne dzialy. Moze uda Ci sie przeniesc do innej kierowniczki. Popros tez dyrektora o szkolenia.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-13, 10:14   #20
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Problemy w pracy

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Oczywiście najpierw nagraj sobie nową robotę. Podpisz list intencyjny, żebyś miala zaklepany etat. I ziuuu...spadaj niech się tępa dzida sama męczy we wlasnym towarzystwie
Jeśli nie ma noża na gardle to ja bym nawet na to nie czekała. Okres wypowiedzenia dla niej to też 3 miesiące? Może szukać pracy w tym czasie, zwłaszcza jak dostanie zwolnienie.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 10:16   #21
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Problemy w pracy

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7876607 6]Jeśli nie ma noża na gardle to ja bym nawet na to nie czekała. Okres wypowiedzenia dla niej to też 3 miesiące? Może szukać pracy w tym czasie, zwłaszcza jak dostanie zwolnienie.[/QUOTE]
Skąd wzięłaś te 3 miesiące? Po półtora roku pracy jest miesiąc wypowiedzenia.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 10:25   #22
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Problemy w pracy

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Skąd wzięłaś te 3 miesiące? Po półtora roku pracy jest miesiąc wypowiedzenia.
Nie pracuję na etacie, nie byłam pewna, stąd znak zapytania w moim poście. Tak czy inaczej miesiąc to też coś. W ostateczności z nożem na gardle wolałabym pójść na przeczekanie do pracy niezwiązanej z zawodem. Zdrowie jest najważniejsze.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 10:27   #23
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Problemy w pracy

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Skąd wzięłaś te 3 miesiące? Po półtora roku pracy jest miesiąc wypowiedzenia.
Dokładnie tak, nawet jakby była zatrudniona u danego pracodawcy na czas nieokreślony, to ma miesiąc wypowiedzenia.

Autorko, uciekaj gdzie pieprz rośnie. To jest mobbing i brak szacunku do pracownika. Jeśli inni mówią, że to taki skomplikowany program, że bez szkolenia ani rusz, to ta firma jest po prostu nieprofesjonalna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 10:27   #24
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Problemy w pracy

Tak jak mowia dziewczyny, absolutnie musisz zmienic prace. Nikt nie ma prawa cie obrazac i ponizac.

Do tego czasu trzymaj sie i jak trzeba to idz na chorobowy, chociaz na kilka dni, jesli czujesz, ze nie dasz rady.

Ja bym ta sytuacje, zglosila, wiem ze to trudne, ale dobrze by bylo ukarac takie zero moralne!
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 10:38   #25
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Problemy w pracy

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, w sumie nie wiem od czego zacząć... Półtora roku temu udało mi się (a przynajmniej tak mi się wtedy wydawało) dostać wymarzona pracę. Skończyłam ekonomie, po której ciężko coś znaleźć, a tu od razu fajna praca w finansach na dobrych warunkach. Dosyc dobrze napisałam test wiedzy oraz ponoć dobrze wypadłam na rozmowie kwalifikacyjnej, chociaż kierownictwo wiedziało, ze nie mam doświadczenia postanowiono mnie zatrudnić. Problem jest taki, ze chyba sobie zwyczajnie nie radzę w pracy nie mam wytchnienia, pracy jest tyle, ze często nie zdążę nawet zjeść śniadania. Dodatkowo często słyszę od kierowniczki uwagi w stylu: „ty myślisz w ogole kiedyś?”, „chyba nie masz mózgu”. Siedze w domu i uczę się po godzinach, ale wielu rzeczy nie potrafię sama wydedukować (nauczę się jak coś powinno w prawie finansowym i księgowości zostać zaewidencjonowane, ale nie wiem jak to zaksięgować w programie, który jest bardzo zawiły - tego już się z książki nie nauczę). Jak proszę kierowniczkę o pomoc to słyszę, ze nie jest moja niańką. Przez to wszystko jestem cholernie nieszczęśliwa, boje się iść do pracy, a każda niedziela kończy się płaczem, bólami brzucha. Myśle żeby się zwolnić, może to głupie, ale zwyczajnie się boję.. dziewczyna pracująca przede mną, gdy zakomunikowała, ze chce odejść usłyszała mnóstwo okropnych rzeczy, a na okresie wypowiedzenia była dosłownie nękana...
Miałam to samo (jestem księgową). Poniżanie i wrzaski na porządku dziennym. Do tego wielokrotnie mi coś obiecywano i niedotrzymywano słowa. Bałam się przychodzić do pracy. Jednak przyszedł dzień, kiedy nie wytrzymałam i się postawiłam. Pow. mojemu szefowi, co o nim myślę (oczywiście nie w chamski sposób) i że nie życzę sobie takiego traktowania. Było to kilka miesiecy temu. Nie cierpi mnie i jest na mnie obrażony od tego czasu, ale już się na mnie nie wydziera i nie wyzywa (przynajmniej nie bezpośrednio). A ja zyskałam pewność siebie i nie boję się szefa hamować, gdy zaczyna swoje zagrania. Ale to nie zmienia faktu, że zamierzam szukać nowej pracy. W między czasie zrobiłam kurs zawodowy, żeby nabyć wiedzę i umiejętności. No i by łatwiej znaleźć lepszą pracę.

Jeżeli boisz się postawić to zmień pracę. Idź na L4 w okresie wypowiedzenia, jeżeli Ci przysługuje (nie wiem jaką masz umowę). Ew. zaciśnij zęby, dokształć się i dopiero wtedy zmień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.


Edytowane przez Dolczi
Czas edycji: 2017-11-13 o 10:43
Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 20:52   #26
Camomille91
Rozeznanie
 
Avatar Camomille91
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 508
Dot.: Problemy w pracy

Też skończyłam ekonomię i szukam teraz pracy i aż strach pomyśleć jakie rzeczy się dzieją w firmach. Myślałam właśnie, że powinno być szkolenie wewnętrzne bo jak ktoś nie ma doświadczenia, to skąd ma wiedzieć? Mnie osobiście nie było stać nigdy na dodatkowe jeszcze kursy z czegokolwiek, jedynie angielski cały czas wałkowałam.
Szczerze nie liczyłam od razu na jakąś ciekawą pracę, ale znajomi mi podpowiedzieli, że przecież po tym kierunku i z angielskim mogę się starać o pracę w korpo, ale jakoś ja nie dowierzałam bo przecież nie umiem nic poza tym. Później jednak rozważyłam taką możliwość, ale skoro tak to ma wyglądać, a ja jestem z tych przejmujących się to faktycznie nie wiem czy to dobry pomysł.

Edytowane przez Camomille91
Czas edycji: 2017-11-13 o 20:54
Camomille91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 10:38   #27
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Problemy w pracy

Zmień pracę. Mobbing tylko Cie wyniszczy, wprawi w kompleksy i zaowocuje nerwicą albo nawet depresją. Nie warto niszczyć zdrowia.

Nie wiem jak mogą od Ciebie wymagać czegoś z czego nie miałaś szkolenia. Przecież to, że skończyłaś ekonomię nie znaczy, że potrafisz posługiwać się wszystkimi programami. Osoba z doświadczeniem także może nie znać konkretnego programu. W końcu od tego są szkolenia.

Póki jeszcze coś pracujesz to noś ze sobą notatnik i zapisuj po kolei, w punktach, jak dana rzecz w programie robić, może będzie trochę łatwiej.

Na Twoim miejscu poszłabym na l4 żeby psychicznie odpocząć od pracy, pomyśleć co dalej i poukładać od początku priorytety

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 19:53   #28
elskling
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 53
Dot.: Problemy w pracy

Oj dziewczyny, jak wy mówicie, że praca w SAP-ie jest trudna, to chyba nie pracowałyście na tych czarnych programach, w których porusza się klawiszami F1, F2 itp.

Ja też pracuję w dużej firmie, międzynarodowej. Dostałam kompa, dostałam SAP-a - siadaj i rób. Nie miałam żadnego szkolenia, nikt mi nawet nie pokazał kodów, jakie wpisać, żeby coś znaleźć. Wszystko gdzieś znalezione, ktoś mi powiedział mimochodem. Po dwóch miesiącach robienia pewnej rzeczy, dowiedziałam się przypadkiem o dwóch bardzo istotnych szczegółach i okazało się, że dwa miesiące robiłam to źle... Podobno to częsta praktyka w takich firmach, że się sama wszystkiego musisz nauczyć, a menedżment tylko wymaga.

Spróbuj wyemigrować gdzieś wewnątrz firmy, zakładam, że się da.

Edytowane przez elskling
Czas edycji: 2017-11-14 o 19:55
elskling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 10:57   #29
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Problemy w pracy

Cytat:
Napisane przez elskling Pokaż wiadomość
Oj dziewczyny, jak wy mówicie, że praca w SAP-ie jest trudna, to chyba nie pracowałyście na tych czarnych programach, w których porusza się klawiszami F1, F2 itp.

Ja też pracuję w dużej firmie, międzynarodowej. Dostałam kompa, dostałam SAP-a - siadaj i rób. Nie miałam żadnego szkolenia, nikt mi nawet nie pokazał kodów, jakie wpisać, żeby coś znaleźć. Wszystko gdzieś znalezione, ktoś mi powiedział mimochodem. Po dwóch miesiącach robienia pewnej rzeczy, dowiedziałam się przypadkiem o dwóch bardzo istotnych szczegółach i okazało się, że dwa miesiące robiłam to źle... Podobno to częsta praktyka w takich firmach, że się sama wszystkiego musisz nauczyć, a menedżment tylko wymaga.

Spróbuj wyemigrować gdzieś wewnątrz firmy, zakładam, że się da.
Dokładnie.

Fakt - teksty z jakimi się do Ciebie zwracają są chamskie i nie powinny mieć miejsca. Tu się absolutnie zgadzam.

Ale trochę jednak jesteś leniwa. Nie nauczysz się z ksiązek - że co proszę?? Weszłam na Amazon, wpisałam ,,SAP" i dostałam całą listę książek. I to taki szybki check. Tobie się po prostu nie chce.

Ok, jasne - rzeczy specyficznych dla danej firmy z książek się nie dowiesz, to oczywiste. Ale już sama znajomość programu dużo Ci da. Jak nie wiesz - to pytaj innych. Tym, że nie są chętni do odpowiedzi - ich problem, masz się tym nie przejmować.

Ja w żadnej pracy nie miałam żadnych szkoleń, dostawałam robotę i miałam robić. Nawet na stażu. Pamiętam początki w jednej ze swojej firm, gdzie przez pierwsze 2 miesiące to zdarzało mi się - i to stosunkowo często - wychodzić z firmy zapłakanej o 20, bo już nie ogarniałam co się dzieje. A po roku zmieniłam tę robotę, bo stała się zbyt nudna i nie miałam co robić Do wszystkiego da się przyzwyczaić.

Nie jesteś na uczelni, nikt nie będzie się z Tobą cackał, żebyś Ty miała wiedzieć wszystko zanim cokolwiek zrobisz.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 11:19   #30
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Problemy w pracy

No właśnie.. Da się? Da się! Wszystko można! Trzeba tylko chcieć! Blablabla. Kwintesencja wizażu.


Współczuję Ci autorko, szukaj nowej pracy. Nie wiedziałam, że po ekonomii jest tak ciężko z pracą.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-23 08:41:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.