Instytut Psychologii Stosowanej - Katowice - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-19, 18:06   #1
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261

Instytut Psychologii Stosowanej - Katowice


Witam,

Chciałabym podjąć naukę w szkole IPS w Katowicach od przyszłego roku. IPS jest szkołą policealna, studium dla dorosłych prywatnym tylko nie wiem czy ta szkoła jest dobra, czy faktycznie po tej szkole można pracować potem w zawodzie etc.

Interesuje mnie psychologia jednak nie mogę iść na studia zważywszy, że nie posiadam matury. Gdybym ją miała na pewno bym startowała albo maturę poprawiała aby się dostać. Jednak wtedy nie wiem czy byłoby mnie stać gdyż w grę wchodziły by tylko studia zaoczne, które są drogie. Mniejsza...

Nie wiedziałam, że taka szkoła jak IPS uczy kierunku podobnego do psychologii - psychoterapia (wg mnie kierunek podobny, pokrewny) i gdy dowiedziałam się o tej szkole - jestem w stanie podjąć w niej naukę tzn chciałabym w przyszłości się w niej uczyć.

Czy któraś z Was uczyła się w tej szkole?
Ktoś z Waszej rodziny, przyjaciół, znajomych?
Warto w ogóle?
Polecacie?/Wasi znajomi, rodzina itd. polecają czy to zwykła lipa jest?

Z drugiej strony nie chciałabym aby szkołą okazała się tylko okazją do ''dojenia słuchaczy'', że ona daje mega uprawnienia do pracy psychoterapeuty i zbija na nich hajs, a kończąc naukę nic po niej nie możesz...

No tak bym nie chciała po jednak tak kierunek (sa w tej szkole trzy kierunki) wynosi 2,5 roku plus potem można kontynuować dalszą naukę na tym kierunku w Szkole Terapeutów w Warszawie.
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 14:13   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Instytut Psychologii Stosowanej - Katowice

Warunki uzyskania certyfikatu psychoterapeuty

O uzyskanie certyfikatu psychoterapeuty mogą ubiegać się kandydaci, którzy poświadczonymi dokumentami potwierdzą spełnienie łącznie następujących warunków:
posiadanie wykształcenia wyższego w stopniu magistra przy czym osoby o wykształceniu innym niż psychologiczne powinny przed przystąpieniem do procedury zdać egzamin z psychologii klinicznej przed podkomisją powołaną przez Komisję Certyfikatów Psychoterapeutycznych. -PTP
Wystarczy poszukać...
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 20:52   #3
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Instytut Psychologii Stosowanej - Katowice

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Warunki uzyskania certyfikatu psychoterapeuty

O uzyskanie certyfikatu psychoterapeuty mogą ubiegać się kandydaci, którzy poświadczonymi dokumentami potwierdzą spełnienie łącznie następujących warunków:
posiadanie wykształcenia wyższego w stopniu magistra przy czym osoby o wykształceniu innym niż psychologiczne powinny przed przystąpieniem do procedury zdać egzamin z psychologii klinicznej przed podkomisją powołaną przez Komisję Certyfikatów Psychoterapeutycznych. -PTP
Wystarczy poszukać...
Wystarczy poszukać...Wiem, tylko zadałam to pytanie bo znałam dziewczynę, która uczy się w tej szkole i dlatego zapytałam. Mogłam zapytać ją ale nie mamy kontaktu nigdzie. To chyba nie jest problem aby odpowiedzieć
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-20 20:52:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.