Skurcze czy to już pora??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-19, 11:16   #1
MBPN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 51

Skurcze czy to już pora???


Witam was wszystkich. Do planowanego terminu porodu zostały mi jeszcze dwa tygodnie jednak wczoraj wieczorem około 21:30 zaczęło mnie boleć w dole brzucha (tak jak przed miesiączką-jakby mi ktoś jajniki wywijał na drugą stronę). Dodatkowo brzuch momentalnie zrobił się twardy. Ból z przerwami trwał do 1:30 w nocy i nie pomagały ani zmiany pozycji, ani siedzenie na piłce (co wcześniej przynosiło zdecydowaną ulgę). Dopiero około 2 w nocy, gdy udało mi się zasnąć bóle mineły. Czy to może być pierwszy z objawów zbliżającego się porodu. Dodam jeszcze, że mały zrobił się bardzo ruchliwy. Pomóżcie
MBPN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 12:16   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Skurcze czy to już pora???

Byc moze to skurcze przepowiadające tzw. skurcze braxtona-hicksa,poczytaj o nich.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 12:31   #3
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: Skurcze czy to już pora???

Cytat:
Napisane przez MBPN Pokaż wiadomość
Witam was wszystkich. Do planowanego terminu porodu zostały mi jeszcze dwa tygodnie jednak wczoraj wieczorem około 21:30 zaczęło mnie boleć w dole brzucha (tak jak przed miesiączką-jakby mi ktoś jajniki wywijał na drugą stronę). Dodatkowo brzuch momentalnie zrobił się twardy. Ból z przerwami trwał do 1:30 w nocy i nie pomagały ani zmiany pozycji, ani siedzenie na piłce (co wcześniej przynosiło zdecydowaną ulgę). Dopiero około 2 w nocy, gdy udało mi się zasnąć bóle mineły. Czy to może być pierwszy z objawów zbliżającego się porodu. Dodam jeszcze, że mały zrobił się bardzo ruchliwy. Pomóżcie
U mnie właśnie w ten sposób rozpoczął się poród (dodam, że urodziłam 10 dni przed planowanym terminem porodu - co jest w granicach normy). Na dwa dni przed porodem zaczął mnie boleć brzuch tak jak na miesiączkę i stopniowo się nasilał. Radziła bym skonsultować z lekarzem, lub wybrać się do szpitala jeśli bóle powrócą.
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 17:55   #4
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Skurcze czy to już pora???

to są bóle przepowiadające ja je juz miesiąc przed terminem miałam, też sie bałam tyle ze u mnie pojawiały sie jak spałam lub leżałam a gdy wstałam one mijały..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 11:06   #5
MBPN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 51
Dot.: Skurcze czy to już pora???

Witam dziewczyny.
Byłam na wizycie u swojego ginekologa, i dowiedziałam się, że po pierwsze KTG nie wykazało żadnych skurczy, a po drugie szyjka macicy jest jeszcze "zamknięta" jednak wogóle mnie to nie uspokoiło, ponieważ brzuch coraz częściej mnie pobolewa, a na dodatek dostałam biegunkę (co zjem, to zaraz jestem w toalecie). Zaskakujące jest tylko to, że mały nadal bardzo intensywanie się rusza, a czytałam że przed porodem, ruchy małego powinny ustąpić.
MBPN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 09:54   #6
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Skurcze czy to już pora???

na biegunke idz do apteki niech coś ziołowego ci dadzą. a co do ruchow to glupota! moj mały do samego porodu sie bardzo ruszał.. i nie bylo nic w tym złego
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.