Futrzaki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2011-01-05, 13:26   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Futrzaki


Sztuczne czy prawdziwe ? wybór pozostawiamy waszemu sumieniu. Futra, bo o nich mowa, są hitem kolejnego sezonu zimowego. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 16:01   #2
juzka2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Futrzaki

Miley Cyrus bierze ślub! link : ***********/polecam,dominikaaaaaa

Edytowane przez juzka2222
Czas edycji: 2011-01-05 o 16:13
juzka2222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 21:23   #3
Justin94
Przyczajenie
 
Avatar Justin94
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gdańsk Oliwa
Wiadomości: 3
GG do Justin94 Send a message via Skype™ to Justin94
Dot.: Futrzaki

mam kurtkę z numerem 2 jest wspaniała!
__________________
Justyna Rochna
Justin94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 12:28   #4
Kass XD
Przyczajenie
 
Avatar Kass XD
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14
Thumbs down Dot.: Futrzaki

nie lubię futer . ani sztucznych, ani prawdziwych .
__________________
mimo świata , który kocha i rani nas dzień w dzień , gdzieś na szczycie góry wszyscy razem spotkamy się ...
Kass XD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 20:34   #5
jenny2805
Raczkowanie
 
Avatar jenny2805
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomości: 206
Dot.: Futrzaki

Wejdźcie sobie w link i zobaczcie filmik umieszczony nad petycją ,to może wtedy odechce się wam futerek ;| http://www.ptroa.co.il/petition/
__________________
"Dobrze zrobione jest lepsze
od dobrze powiedzianego"

Razem od 30.06.2009
jenny2805 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 18:09   #6
LondonElektricity
Raczkowanie
 
Avatar LondonElektricity
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 84
GG do LondonElektricity
Dot.: Futrzaki

Dokładnie, @jenny2805 ;] Nóż mi się w kieszeni otwiera na myśl o tym,w jakim świecie przyszło nam żyć.
LondonElektricity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 20:09   #7
Neutrina
Raczkowanie
 
Avatar Neutrina
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 165
Dot.: Futrzaki

Taak trend! Sztucznie generowany szit żeby nakręcić przemysł futrzarski i zmasakrować miliony zwierząt w imię tego szitu. Jest takie powiedzenie "Ludzie jedzcie gówno miliardy much nie mogą się mylić" To zdanie oddaje poziom umysłu osób które wspierają takie nienormalne zjawisko jak maltretowanie zwierząt żeby być trendi, bo jakaś grupa sadystów projektantów tak chce.

Edytowane przez Neutrina
Czas edycji: 2011-01-09 o 20:13
Neutrina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-11, 12:28   #8
Natashia93
Raczkowanie
 
Avatar Natashia93
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 52
Thumbs down Dot.: Futrzaki

Nienawidzę futer, dodatków z futer itp. Jest to dla mnie "obciachowe" jeżeli można to tak nazwać. Wiem, że stereotyp jest taki,że futra są dla eleganckich, bogatych Pań, więc tym bardziej nie dla mnie. Nie mój gust zupełnie.
__________________
Jestem taka gruba, brzydka, zła, maruda, a jednak mnie chciałeś i męczysz się ze mną prawie 3 lata, współczuję kochanie.
02.05.2008
Natashia93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 08:43   #9
martynaklajmon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Futrzaki

jestes tez wegetarianka, czy po prostu niekonsekwentna?
martynaklajmon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 18:40   #10
ment0s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Futrzaki

Futra są okropne, moim zdaniem
ment0s.*************
ment0s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 19:01   #11
china_girl
Raczkowanie
 
Avatar china_girl
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 46
GG do china_girl
Dot.: Futrzaki

Nienawidzę futer ze względu na ilość zabijanych, niewinnych zwierząt. Dzisiaj nawet zbluzgałam jedną babę na ulicy za to, że miała pokaźnych rozmiarów futro Przez jakie męki musiały przechodzić te zwierzaki
Uprzedzając pytanie czy jem mięso, nie nie jem.
__________________
Hito wa mikake ni yoranu mono


Jeśli chodzi o ludzi, pozory mylą
china_girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-19, 00:09   #12
Neutrina
Raczkowanie
 
Avatar Neutrina
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 165
Dot.: Futrzaki

Cytat:
Napisane przez china_girl Pokaż wiadomość
Nienawidzę futer ze względu na ilość zabijanych, niewinnych zwierząt. Dzisiaj nawet zbluzgałam jedną babę na ulicy za to, że miała pokaźnych rozmiarów futro Przez jakie męki musiały przechodzić te zwierzaki
Uprzedzając pytanie czy jem mięso, nie nie jem.
Nienawiść, to dokładnie to uczucie które generują ludzie nienawidzacy zwierzaki za samo ich istnienie, za to porządający ich futer żeby być TRENDI.Nie używaj słów nienormalnych.Futro, to część żywego zamaltretowanego stworzenia.
Neutrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 13:35   #13
pysia2210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6
Dot.: Futrzaki

jak dla mnie to przeciez nie trzeba kupować futer prawdziwych, tylko ze sztucznym wlosiem. sa świetne zarowno jako dodatki do ubran jak i same ciuszki
pysia2210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 12:14   #14
morfina_
Przyczajenie
 
Avatar morfina_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Angry Dot.: Futrzaki

Nigdy w życiu
jak można zabijać zwierzęta dla ich futer??
Ludzie pomyślcie!!!
__________________
Rana na ciele zawsze się zagoi.
Rana na dusz zawsze będzie krwawić...
morfina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 06:54   #15
M_Ol
Raczkowanie
 
Avatar M_Ol
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk Opolski
Wiadomości: 33
Dot.: Futrzaki

Tylko naturalne futra! Zarówno ich produkcja, jak i utylizacja nie zanieczyszcza środowiska. Czy wiecie jak długo rozkładają się sztuczne futra? Milion lat? Tzw. "Eko" w nazwie sztucznych futer, czy sztucznej skóry to poprostu "ściema"
A szyneczki to Wy koleżanki nie jecie? Nawet jeśli jesteście wegetariankami, to macie chyba kotki albo pieski, które karmicie mięsnym pokarmem. Oczywiście należy walczyć o tzw. "humanitarne" traktowanie zwierząt w hodowli i przy uboju. Nie ma znaczenia czy dla futra, czy dla mięsa, czy świetnie zrobionej skórzanej torebki. Nie dajmy się zwieść największym trucicielom środowiska.
M_Ol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 16:39   #16
nihi2x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: Futrzaki

Cytat:
Napisane przez M_Ol Pokaż wiadomość
Tylko naturalne futra! Zarówno ich produkcja, jak i utylizacja nie zanieczyszcza środowiska. Czy wiecie jak długo rozkładają się sztuczne futra? Milion lat? Tzw. "Eko" w nazwie sztucznych futer, czy sztucznej skóry to poprostu "ściema"
A szyneczki to Wy koleżanki nie jecie? Nawet jeśli jesteście wegetariankami, to macie chyba kotki albo pieski, które karmicie mięsnym pokarmem. Oczywiście należy walczyć o tzw. "humanitarne" traktowanie zwierząt w hodowli i przy uboju. Nie ma znaczenia czy dla futra, czy dla mięsa, czy świetnie zrobionej skórzanej torebki. Nie dajmy się zwieść największym trucicielom środowiska.
Otóż to. Szyneczka, karma w puszce dla pupila, torebka/pasek/butki z plastikowym połyskiem, sztuczna choinka, bo przecież wycinać lasów szkoda, można mnożyć absurdy, które dają sobie wtłaczać niektórzy w czaszki przez pseudo-ekologów. Ktoś piętnuje noszenie NATURALNYCH materiałów? Obdartym ze skóry lisom, czy cielakom z wyciętym zadem już wszystko jedno. Może by tak zapobiegać a nie leczyć? Jeśli każdy oprócz jęczenia o mordercach zrobi choć jeden eko-uczynek.. ale po co być aktywistą, skoro łatwiej być malkontentem
nihi2x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 23:56   #17
kundelek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5
Unhappy Dot.: Futrzaki


Tylko złoczyńczy, ludzie niemoralni i pozbawieni uczuć pozwalają sobie na fanaberie ze zwierzącuch futerek. Nosimy paski, buty, portfele, torebki - zachwycamy się ich aksamitną miękkością nie zadając sobie pytania: czyje (co najwyżej... z czego!?) to jest?!
Ile zwierząt musiało zginąć żebyś mogła błysnąć tym bucikem czy torebką na imprezce? I to już dramat! No bo: nie widać, nie czuć, nie myślimy.... nie widzimy...
Prawdziwą tragedią jest eksponowanie furta bezpośrednio odwołującego się do naszego czworonożnego przyjaciela z dumą noszonego - choć przecież martwego - na grzbiecie. Królik? Lisek? Norka? Szynszyle? A może kotek? - ach.... byle mięciutkie. Pomyśl: czy miło byłoby ci nosic futerko z twojego ukochnego, domowego futrzaka?
Bez sensu .
Tylko "sztuczne"!!!. Choć wcale mnie sztuczne. Zdecydowanie bardziej prawdziwe od tego, które w imię twojej fanaberii i pychy straciło życie.

Edytowane przez kundelek
Czas edycji: 2011-01-22 o 23:58
kundelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 14:41   #18
_elegia
Przyczajenie
 
Avatar _elegia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 13
Dot.: Futrzaki

o zgrozo... proszę was, nie bądźcie tacy krótkowzroczni.
tak jak ktoś pisał wyżej- konsumujecie na co dzień mięsko, ba, nawet galaretka zawiera żelatynę, która jest przecież wytworzona z kości zwierząt. kolejna sprawa- wg badań nawet rośliny reagują 'lękiem' na obecność człowieka- czyli posiadają uczucia. czy to znaczy, że powinniśmy przestać je zabijać dla własnych potrzeb?
dodam jeszcze, że to nie jest wasza sprawa kto w jakiej odzieży chodzi i z czego te ubrania produkuje (oczywiście w pewnych granicach, wiadomym jest, że w skórze ludzkiej nie możemy chodzić, ale nie stawiajmy zwierząt na równi z człowiekiem).
dodatkowo apeluję o rozsądek i bardziej krytyczne spojrzenie... na ekologów. (podpowiem, że eko-biznes jest baardzo opłacalny, dlatego niektórym może zależeć na wbijaniu wam pustych haseł do głowy, dzięki którym będziecie ten biznes napędzać)

pozdrawiam
__________________
une femme extremement laide
_elegia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 17:40   #19
M_Ol
Raczkowanie
 
Avatar M_Ol
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk Opolski
Wiadomości: 33
Dot.: Futrzaki

Oh! Biedne zwierzątka! Żeby one mogły teraz żyć, to my mamy zanieczyszczać środowisko, żeby nasze dzieci, wnuki i prawnuki umierały na raka, albo z powodu zwykłej alergii? Nowotwory już zbierają spore żniwo. Ciekawa alternatywa. No cóż. Litujcie się nad zwierzątkami . Myślicie o tu i teraz. A co będzie za kilka, lub kilkadziesiąt lat?
M_Ol jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 14:23   #20
flyfee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 78
Dot.: Futrzaki

Jak masz coś, tu futerko prawdziwe w spadku po dziadku, jak to mówią, albo wyczeszesz jakieś futro z ciucholandu, nie mam nic przeciwko, żeby to założyć i sobie nosić. Ale jak bym miała to kupić w sklepie to bym się dwa razy zastanowiła.
__________________
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia...
flyfee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 17:48   #21
china_girl
Raczkowanie
 
Avatar china_girl
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 46
GG do china_girl
Dot.: Futrzaki

Jak osiągnę pełnoletność zamierzam przystąpić do jakiejś organizacji, która aktywnie walczy z zabijaniem zwierząt. Na razie mogę tylko zbierać petycję, które i tak raczej skutków nie przynoszą i przygarniać bezdomne zwierzęta. W domu mam aktualnie 3 koty i jednego psa. Wszystkie są z ulicy. Jeden z kotów został znaleziony przeze mnie na łąkach, miał jeszcze na szyjce czerwoną kokardkę (zapewne był czyimś niechcianym prezentem urodzinowym). Jak tak dalej pójdzie to za parę lat nawet koty domowe będą wymierającym gatunkiem. Rozumiem, że człowiek musi coś jeść ale my jako ludzie zabijamy już zbyt wiele i do tego coraz częściej w niehumanitarny sposób. Jeżeli nie możecie pomagać na skalę globalną to postarajcie się przynajmniej działać w strefie lokalnej. Nawet pomoc w schronisku ale przygarnięcie psa daje szanse jakiemuś bezbronnemu istnieniu. Nie bądźmy obojętni, nie machnijmy ręką i nie powiedzmy :"A tam za późno już to zwierze i tak jest skazane na śmierć." albo "A co ja mogę zrobić?". Wiadomo, że nie uratujemy całego zwierzęcego świata ale przynajmniej się starajmy.
__________________
Hito wa mikake ni yoranu mono


Jeśli chodzi o ludzi, pozory mylą
china_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 16:45   #22
flyfee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 78
Dot.: Futrzaki

Co do humanitarnego zabijania to podpisuję się pod tym bez dwóch zdań. Już sam transport powinien być humanitarny. Nie wierzę, że nie ma takich sposobów. Wystarczą chęci i odrobina litości.
__________________
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia...
flyfee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 18:26   #23
Karolo2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Futrzaki

ciekawe co pokażą na MIFUR w Mediolanie, to chyba na początku marca
__________________
podstawy angielskiego
Karolo2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 18:05   #24
sergiusz343
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11
Dot.: Futrzaki

Futra? Czy w współczesnym swiecie naprawde do ogrzania są potrzebne futra? Wszystko kwestia gustu . Ja jestem na nie. Zawsze mam skojarzenie z zwierzetami, które nie muszą być noszone przez próżne kobiety celebrytki.
sergiusz343 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.