Wakacje bez samochodu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-16, 07:32   #1
jellyfruity
Raczkowanie
 
Avatar jellyfruity
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 301
Question

Wakacje bez samochodu


Chcemy wybrać się z TŻtem na kilka dni gdzieś wypocząć.

Mamy ograniczone fundusze, więc szukamy jakiegoś ciekawego miejsca w Polsce, a dokładniej w południowej części Nie mamy samochodu, co też jest utrudnieniem w pewnym sensie.

Byliśmy już 2 razy w Zakopanem i następne 2 w Krynicy. Teraz nie mamy pomysłu na inne miejsce, gdzie można by spędzić 3, 4 dni. Niekoniecznie góry, bo nie przepadamy za górskimi wycieczkami i zdobywaniem szczytów, nasz max to Gubałówka i Jaworzyna (w Krynicy) Interesują nas bardziej muzea, spokojne tereny, gdzie mozna by było przejść się na spacer, zwiedzanie miasteczek, małe górki, gdzie nie trzeba się napocić przy wychodzeniu też są ok Lubimy też aktywny wypoczynek - baseny, łyżwy, tenis, wypożyczenie rowerów, itp.
Myśleliśmy nad Bieszczadami, ale znajomi twierdzą, że tam, jeśli nie jedzie się zdobywać szczytów, to raczej samochodem, bo to dość rozległy teren, a busy albo wszędzie nie dojeżdżają, albo jeżdżą rzadko Był pomysł na Kazimierz Dolny albo Zamość, ale nie wiem czy to nie są takie miejsca na 'jeden dzień'.. Chciałam też w Góry Świętokrzyskie, byłam tam jako dziecko, niewiele pamiętam, ale nie mam pomysłu na nic innego.

Może ktoś doradzi, bo ze mnie raczej marna turystka?

Aha, dodam jeszcze, że Kraków odpada, bo tu mieszkamy
jellyfruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 07:38   #2
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Wakacje bez samochodu

Może Pieniny? Macie w miarę blisko, busy dojeżdżają w wiele miejsc tam (sprawdzałam w tym roku ). Poza tym możecie skoczyć na Słowację, góry niewysokie więc się nie spocicie, ale widoki super. Dodatkowo spływ Dunajcem, uzdrowiska, muzea i skansen w Nowym Sączu.
A dodam, że w Szczawnicy można wypożyczyć rowery.

Edytowane przez bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Czas edycji: 2014-07-16 o 07:40
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 07:43   #3
jellyfruity
Raczkowanie
 
Avatar jellyfruity
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 301
Dot.: Wakacje bez samochodu

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;47322380]Może Pieniny? Macie w miarę blisko, busy dojeżdżają w wiele miejsc tam (sprawdzałam w tym roku ). Poza tym możecie skoczyć na Słowację, góry niewysokie więc się nie spocicie, ale widoki super. Dodatkowo spływ Dunajcem, uzdrowiska, muzea i skansen w Nowym Sączu.
A dodam, że w Szczawnicy można wypożyczyć rowery.[/QUOTE]
Dziękuję Ci za odpowiedź
A na Słowacji masz na myśli jakieś konkretne miasteczko?
jellyfruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 07:47   #4
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Wakacje bez samochodu

Cytat:
Napisane przez jellyfruity Pokaż wiadomość
Chcemy wybrać się z TŻtem na kilka dni gdzieś wypocząć.

Mamy ograniczone fundusze, więc szukamy jakiegoś ciekawego miejsca w Polsce, a dokładniej w południowej części Nie mamy samochodu, co też jest utrudnieniem w pewnym sensie.

Byliśmy już 2 razy w Zakopanem i następne 2 w Krynicy. Teraz nie mamy pomysłu na inne miejsce, gdzie można by spędzić 3, 4 dni. Niekoniecznie góry, bo nie przepadamy za górskimi wycieczkami i zdobywaniem szczytów, nasz max to Gubałówka i Jaworzyna (w Krynicy) Interesują nas bardziej muzea, spokojne tereny, gdzie mozna by było przejść się na spacer, zwiedzanie miasteczek, małe górki, gdzie nie trzeba się napocić przy wychodzeniu też są ok Lubimy też aktywny wypoczynek - baseny, łyżwy, tenis, wypożyczenie rowerów, itp.
Myśleliśmy nad Bieszczadami, ale znajomi twierdzą, że tam, jeśli nie jedzie się zdobywać szczytów, to raczej samochodem, bo to dość rozległy teren, a busy albo wszędzie nie dojeżdżają, albo jeżdżą rzadko Był pomysł na Kazimierz Dolny albo Zamość, ale nie wiem czy to nie są takie miejsca na 'jeden dzień'.. Chciałam też w Góry Świętokrzyskie, byłam tam jako dziecko, niewiele pamiętam, ale nie mam pomysłu na nic innego.

Może ktoś doradzi, bo ze mnie raczej marna turystka?

Aha, dodam jeszcze, że Kraków odpada, bo tu mieszkamy
Polecam Lubelszczyznę, Roztocze.
Kwaterując się w Lublinie można robić codziennie wypady do okolicznych miasteczek, busy jeżdżą. Do Kazimierza, Nałęczowa, Puław, Lubartowa,Kozłówki, Chełma, Zamościa.

Kwaterując w Zamościu tak samo. Do Zwierzyńca, Krasnobrodu, Suśca, Majdanu Sopockiego, Tomaszowa Lubelskiego.

Jest co pozwiedzać, są kąpieliska, baseny, wypożyczalnie rowerów, muzea, ciekwe miejsca gdzie powiewa historią.
Tylko trzeba się wcześniej zapoznać z trasą, w przewodnikach znaleźć te ciekawe miejsca.

Wejdź na wątek Drabineczki Wakacje w Polsce.
Naprodukowałam się tam i ja i kopnienta o walorach Lubelszczyzny.

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2014-07-16 o 07:49
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 07:48   #5
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Wakacje bez samochodu

Nie mam na myśli konkretnego miasteczka, ale jest dogodna droga piesza i rowerowa na Czerwony Klasztor na Słowacji.
No i oczywiście w tamtych rejonach zamek Czorsztyn i Niedzica Tam można tez wypożyczyć rowerki, łódki itp.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 22:56   #6
upau
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 9
Dot.: Wakacje bez samochodu

Dlaczego niby brak samochodu to utrudnienie ? Ja zawsze podróżuję pociągiem, bo wychodzi taniej i człowiek nie męczy się prowadzeniem auta
__________________
<ciach_reklama>
upau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 22:01   #7
jellyfruity
Raczkowanie
 
Avatar jellyfruity
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 301
Dot.: Wakacje bez samochodu

Cytat:
Napisane przez upau Pokaż wiadomość
Dlaczego niby brak samochodu to utrudnienie ? Ja zawsze podróżuję pociągiem, bo wychodzi taniej i człowiek nie męczy się prowadzeniem auta
Każdy jest inny - mnie np. bardziej męczy hałas w pociągu niż prowadzenie samochodu

Zresztą nie o to chodzi, pociąg wszędzie nie dojeżdża, nie raz ze stacji kolejowej trzeba dojechać kilka czy kilkanaście km do kwatery, a jak jest się pierwszy raz w jakimś miejscu nie jest tak łatwo/szybko/wygodnie nawet z gps w komórce.
jellyfruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-28 23:01:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.