Second hand online - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-08, 22:03   #1
lethality
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 14

Second hand online


Cześć dziewczyny
Z zamiłowania do wyszukiwania perełek w second handach pomyślałam, żeby spróbować sił we własnym biznesie i planuję otworzyć second hand online, dlatego chciałabym zrobić małe rozeznanie o tym, co wy na to
Sklep online przekreśla opcję ubrań na wagę, dlatego rzeczy będą wycenione, w związku z tym chciałabym zapytać jakie promocje uważacie za najfajniejsze? Pomyślałam, że na początek można będzie dostać zniżkę na pierwsze zakupy za zapisanie się do newslettera na stronie, happy hours ogłaszane na instagramie/facebooku.
Jakie jeszcze promocje uważacie za ciekawe w tego typu sklepie online?
Chciałabym też zapytać o nazwę, myślę już od długiego czasu i wiele pomysłów pojawiało się w mojej głowie, obecnie jest to xxx - czy jest to według was chwytliwa nazwa?
Dziękuję za pomoc, dziewczyny

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-22 o 17:35 Powód: Reklama.
lethality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 13:28   #2
lehappy
Katelehappy
 
Avatar lehappy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Dot.: Second hand online

ładna stronka taka minimalna. Fajną promocją byłoby np wysyłka darmowa powyżej np 50 zł zakupów, albo możliwość zbierania punktów np 10 punktow za kazde wydane X zł.
osobiscie kupiłam tylko kilka razy cos w takich sklepach online bo zawsze mnie ktoś ubiegnie
ale zapiszę się do tego Twojego newslettera, zobaczymy powodzenia!
lehappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 21:17   #3
lethality
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 14
Dot.: Second hand online

Cytat:
Napisane przez lehappy Pokaż wiadomość
ładna stronka taka minimalna. Fajną promocją byłoby np wysyłka darmowa powyżej np 50 zł zakupów, albo możliwość zbierania punktów np 10 punktow za kazde wydane X zł.
osobiscie kupiłam tylko kilka razy cos w takich sklepach online bo zawsze mnie ktoś ubiegnie
ale zapiszę się do tego Twojego newslettera, zobaczymy powodzenia!
dziękuję, lehappy! To miłe i motywujące.
pomyślę na pewno, chciałabym żeby to nie tyle był sam sklep, co ładne i estetyczne miejsce z dobrymi zdjęciami.
dziękuję, będę pamiętać o wskazówkach
lethality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 20:29   #4
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Second hand online

Cytat:
Napisane przez lethality Pokaż wiadomość
Chciałabym też zapytać o nazwę, myślę już od długiego czasu i wiele pomysłów pojawiało się w mojej głowie, obecnie jest to xxx - czy jest to według was chwytliwa nazwa?
bardzo chwytliwa. Domena jest zajęta, życzę powodzenia w jej przejęciu. Jeśli na taką nazwę założysz konto na insta lub fb- obecny właściciel może Cię oskarżyć o podszywanie się.
Ja powiem tak - dla mnie na razie Twój biznes nie składa się w jedną całość. Już choćby sam fakt, że nie ogarniasz tak prostej rzeczy, jak wpisanie wymyślonej nazwy w google i sprawdzenie, czy coś się z nią nie dzieje, pokazuje, że nie masz doświadczenia i rozeznania, jak zaplanować swoje działania.
Masz mniej więcej orientację, ile jesteś w stanie sprzedać w ciągu miesiąca? Ile zarobisz na czysto? Jaki masz budżet? Ile wydasz na reklamę, promocję itp? Masz kogoś, kto stworzy Ci stronę? Planujesz wydatki na seo? Policzyłaś koszty zus, księgowej? Zakładając oczywiście, że planujesz to robić całkowicie legalnie.
Może na początek wynajduj sobie te perełki i sprzedaj pojedynczo na allegro? I jak będziesz miała rozeznanie, czy coś w ogóle się sprzedaje, to myśl o własnym biznesie?
__________________
May the Force be with You!


Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-22 o 17:35 Powód: Reklama w cytacie.
zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 21:56   #5
lethality
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 14
Dot.: Second hand online

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
bardzo chwytliwa. Domena jest zajęta, życzę powodzenia w jej przejęciu. Jeśli na taką nazwę założysz konto na insta lub fb- obecny właściciel może Cię oskarżyć o podszywanie się.
Ja powiem tak - dla mnie na razie Twój biznes nie składa się w jedną całość. Już choćby sam fakt, że nie ogarniasz tak prostej rzeczy, jak wpisanie wymyślonej nazwy w google i sprawdzenie, czy coś się z nią nie dzieje, pokazuje, że nie masz doświadczenia i rozeznania, jak zaplanować swoje działania.
Przecież to ja zajęłam tę nazwę Strona należy do mnie, szablon również wykonałam sama, dlatego też zapytałam o nazwę i o odbiór całości
Jeśli chodzi o podliczenie kosztów to rzeczywiście sprzedawałam jakiś czas na allegro jednak miałam tych ubrań coraz więcej i chciałam z tego zrobić estetyczne i ładne miejsce z dobrymi zdjęciami pod własną nazwą.
Oczywiście chcę prowadzić legalną zarejestrowaną działalność gospodarczą, dlatego pomysł na sklep internetowy, a nie jedynie allegro czy vinted
Dziękuję Ci bardzo za wskazówki, podliczenie kosztów takich jak ZUS to faktycznie bardzo ważne elementy całości, z moich obserwacji wydaje mi się, że dam radę
Bardziej zależy mi na zebraniu informacji na temat tego, co wy odbieracie jako fajne promocje, tak jak zapytałam w poście.
lethality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 17:13   #6
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Second hand online

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
bardzo chwytliwa. Domena jest zajęta, życzę powodzenia w jej przejęciu. Jeśli na taką nazwę założysz konto na insta lub fb- obecny właściciel może Cię oskarżyć o podszywanie się.
Ja powiem tak - dla mnie na razie Twój biznes nie składa się w jedną całość. Już choćby sam fakt, że nie ogarniasz tak prostej rzeczy, jak wpisanie wymyślonej nazwy w google i sprawdzenie, czy coś się z nią nie dzieje, pokazuje, że nie masz doświadczenia i rozeznania, jak zaplanować swoje działania.
Masz mniej więcej orientację, ile jesteś w stanie sprzedać w ciągu miesiąca? Ile zarobisz na czysto? Jaki masz budżet? Ile wydasz na reklamę, promocję itp? Masz kogoś, kto stworzy Ci stronę? Planujesz wydatki na seo? Policzyłaś koszty zus, księgowej? Zakładając oczywiście, że planujesz to robić całkowicie legalnie.
Może na początek wynajduj sobie te perełki i sprzedaj pojedynczo na allegro? I jak będziesz miała rozeznanie, czy coś w ogóle się sprzedaje, to myśl o własnym biznesie?
To była taka sprytna reklama strony, a nie prośba o ocenę nazwy . Trochę się poczułam naciągana po przeczytaniu posta .
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 21:20   #7
lethality
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 14
Dot.: Second hand online

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
To była taka sprytna reklama strony, a nie prośba o ocenę nazwy . Trochę się poczułam naciągana po przeczytaniu posta .
Dziewczyny, chciałabym po prostu wiedzieć jakich promocji oczekujecie po secondhandach online, na stronie nie ma jeszcze towaru, nie prowadzę tutaj kampanii, chciałabym po prostu otrzymać jakąś pomoc w kwestii tego, co uważacie za zachęcające, kiedy kupujecie w SH, to wszystko.
Ten dział forum został stworzony by służyć radą w kwestii pracy czy biznesu. Dlatego byłoby super, gdybyście zechciały pomóc i mi, będę bardzo wdzięczna za każdą radę i na pewno ją w jakiś sposób wykorzystam

Edytowane przez lethality
Czas edycji: 2016-01-13 o 21:22
lethality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-13, 21:26   #8
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Second hand online

Super ale w sklepie nie ms ciuchów :-/
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 21:38   #9
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Second hand online

Dla mnie istotne by były warunki wymiany i zwrotu- co jeśli coś kupię i nie będzie pasowało? Takie rzeczy są z reguły w jednym rozmiarze/ modelu więc może być ciężko coś dobrać. Przewidujesz np. przeróbki krawieckie (takie drobne- skrócenie, zakładki)?

Szczerze to muszę przyznać, że rzadko kupuję ubrania online, ale życzę powodzenia, mam nadzieję, że biznes wypali!
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 14:09   #10
n_bb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 191
Dot.: Second hand online

W second handach fajne jest to, że można pójść, wygrzebać coś fajnego za niewielkie pieniądze. Przez internet, to nie jest to samo.
n_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 23:01   #11
lethality
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 14
Dot.: Second hand online

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Super ale w sklepie nie ms ciuchów :-/
jeszcze nie ma natomiast pojawią się w niedzielę o 20
Cytat:
Napisane przez mairi Pokaż wiadomość
Dla mnie istotne by były warunki wymiany i zwrotu- co jeśli coś kupię i nie będzie pasowało?
zgodnie z prawem konsumenckim będzie możliwość zwrotu/wymiany normalnie jak w każdym sklepie online

Cytat:
Napisane przez n_bb Pokaż wiadomość
W second handach fajne jest to, że można pójść, wygrzebać coś fajnego za niewielkie pieniądze. Przez internet, to nie jest to samo.
wiem, że nie wszystkie z nas mają możliwość buszowania po SH w takich godzinach, kiedy nie ma tam tłumu przepychających się ludzi, myślę że możliwość wyboru ubrań przez internet też jest swego rodzaju wygodą

Dziękuję jeszcze raz za każdą podpowiedź

Edytowane przez lethality
Czas edycji: 2016-01-14 o 23:03
lethality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-18, 11:29   #12
basiazo
Przyczajenie
 
Avatar basiazo
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 15
Dot.: Second hand online

Cytat:
Napisane przez lethality Pokaż wiadomość
jeszcze nie ma natomiast pojawią się w niedzielę o 20
no no, byłam widziałam, jestem całkiem pod wrażeniem, bardzo ładnie
basiazo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 18:52   #13
lethality
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 14
Dot.: Second hand online

Cytat:
Napisane przez basiazo Pokaż wiadomość
no no, byłam widziałam, jestem całkiem pod wrażeniem, bardzo ładnie
dziękuję!!
lethality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 11:56   #14
SylwiaSP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 18
Dot.: Second hand online

Ja uważam, że bardzo ważne są w tym przypadku koszty wysyłki. Fajnie, gdybyś wybrała najtańszą opcję, ja lubię zamawiać przez paczkomaty. Tanio, wygodnie i nie muszę umawiać się z kurierem.

Subskrypcji nie cierpię.

I bardzo fajną opcją byłaby możliwość przeróbek krawieckich gratis.

Znajoma miała kiedyś sklep i skorzystała z Grupona. Można było kupić ubrania ze zniżką tak, że wychodziła na zero. Nie opłaciło się, bo klienci, którzy z tego skorzystali byli jednorazowi i już nie wracali. Chyba lepszy byłby program punktowy albo okazjonalne kupony ale nie dla nowych klientów, tylko stałych.
SylwiaSP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 14:19   #15
lethality
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 14
Dot.: Second hand online

Cytat:
Napisane przez SylwiaSP Pokaż wiadomość
Ja uważam, że bardzo ważne są w tym przypadku koszty wysyłki. Fajnie, gdybyś wybrała najtańszą opcję, ja lubię zamawiać przez paczkomaty. Tanio, wygodnie i nie muszę umawiać się z kurierem.
...
Narazie wprowadziłam przesyłki polecone na poczcie, ale wkrótce też będzie można skorzystać z paczki w ruchu (odbiór w dowolnym kiosku ruch) i paczkomatów, bo sama z tego też najczęściej lubię korzystać.
Myślę, że system punktowy to świetny pomysł! I masz rację, dobrym pomysłem jest wręczanie zniżek stałym klientom.
Dziękuję za nową wiedzę
lethality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-19 15:19:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.