depilacja bikini - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-06, 20:44   #1
Trissi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 12

depilacja bikini


Witam
Jak radzic sobie z depilacja czesci intymnych? Maszynka powoduje ogromne zaczerwienienia, czasem powstaja po jej uzywaniu krostki. WLOSKI bardzo szybka odrastaja i golenia sa bolesne i nie przyejmne, szczegolnie im czesciej je robie. Problemu tego nie mam jesli gole wlosy gdy sa juz dosc dlugie. Zawsze po zabiegu dezynfekuje miejsca wydepilowane. Drugim problemem depilacji jest ogromny swiad skory podczas odrastania wlosow, zarowno czesci intymnych, bikini jak i pach, czy jest jakis preparat ktory zmniejszy swiad ??? Swiad wystepuje zawsze i trwa w okresach rosniecia wloskow.

Czy zalecane jest uzywanie depilatora lub wosku w czesiach intymnych? Z checia sporobowalabym takiej metody gdyz bardzo szybkie odrastanie wloskow jest meczace, bolace, swedzace a kolejne golenie podrazniajace.

Pozdrawiam!
__________________
3xM
Trissi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-07, 18:49   #2
karusia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 24
Re: depilacja bikini

Mam ten sam problem . Po goleniu maszynką polecam zasypanie miejsc golonych jakąś zasypką ,ja używam Alantanu. Niestety mi też włoski szybko odrastaja poza tym są bardzo grube i krem do depilacji nie daje rady ich usumąc. Depilator elektryczny odpada chyba że jesteś masochistką . Osobiści wstydziła bym się usuwać włoski woskiem u kosmetyczki. Samemu to chyba nie da rady tego zrobić.Jak ktoś wymyślił jakiś sposób na ten problem to piszcie
Trissi napisał(a):
> Witam
> Jak radzic sobie z depilacja czesci intymnych? Maszynka powoduje ogromne zaczerwienienia, czasem powstaja po jej uzywaniu krostki. WLOSKI bardzo szybka odrastaja i golenia sa bolesne i nie przyejmne, szczegolnie im czesciej je robie. Problemu tego nie mam jesli gole wlosy gdy sa juz dosc dlugie. Zawsze po zabiegu dezynfekuje miejsca wydepilowane. Drugim problemem depilacji jest ogromny swiad skory podczas odrastania wlosow, zarowno czesci intymnych, bikini jak i pach, czy jest jakis preparat ktory zmniejszy swiad ??? Swiad wystepuje zawsze i trwa w okresach rosniecia wloskow.
>
> Czy zalecane jest uzywanie depilatora lub wosku w czesiach intymnych? Z checia sporobowalabym takiej metody gdyz bardzo szybkie odrastanie wloskow jest meczace, bolace, swedzace a kolejne golenie podrazniajace.
>
> Pozdrawiam!
karusia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 12:09   #3
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: depilacja bikini

up up
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 22:31   #4
aisulo
Raczkowanie
 
Avatar aisulo
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 439
Dot.: depilacja bikini

dla mnie najodpowiedniejszym sposobem depilacji bikini jest wosk- najlepiej u dobrej kosmetyczki- zrobi profesjonalnie szybko i na pewno bedzie mniej bolalo niz samodzielna depilacja. Ceny nie sa ogromne ja place 15zl. wloski odrastaja wolniej i sa slabsze. podraznienia znikaja po gora 2 dniach i ma sie spokoj na ok 2-3 tygodnie, z czasem zabieg przeprowadza sie rzadziej.
nie ma mowy o swedzeniu czy pieczeniu. Jednak po depilacji trzeba robic peelingi, gdyz wloski moga wrastac.
ps. nie mozna sie wstydzic kosmetyczki one to robia nawet po kilka razy dziennie a depilacja to rzecz normalna.
pozdrawiam
aisulo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 10:01   #5
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: depilacja bikini

Cytat:
Napisane przez aisulo
dla mnie najodpowiedniejszym sposobem depilacji bikini jest wosk- najlepiej u dobrej kosmetyczki- zrobi profesjonalnie szybko i na pewno bedzie mniej bolalo niz samodzielna depilacja. Ceny nie sa ogromne ja place 15zl. wloski odrastaja wolniej i sa slabsze. podraznienia znikaja po gora 2 dniach i ma sie spokoj na ok 2-3 tygodnie, z czasem zabieg przeprowadza sie rzadziej.
nie ma mowy o swedzeniu czy pieczeniu. Jednak po depilacji trzeba robic peelingi, gdyz wloski moga wrastac.
ps. nie mozna sie wstydzic kosmetyczki one to robia nawet po kilka razy dziennie a depilacja to rzecz normalna.
pozdrawiam
prawda...
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 11:56   #6
aisulo
Raczkowanie
 
Avatar aisulo
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 439
Dot.: depilacja bikini

Cytat:
Napisane przez effulla
prawda...
aisulo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 11:00   #7
MagdalenaK2
Raczkowanie
 
Avatar MagdalenaK2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 196
Dot.: depilacja bikini

Na forum kosmetycznym jest watek o depilacji cukrowej. Dal mnie to dobry sposob na bikini...
MagdalenaK2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-27, 14:39   #8
...Okraglina
Przyczajenie
 
Avatar ...Okraglina
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 25
Dot.: depilacja bikini

Mam ten sam problem co przedmowczynie....hehe kosmetyczka....ja tez sie wstydze to chyba normalne heh Tylko widok czeronych miejsc i w ogole.....nie tylko mnie wkurza ale i wprawia w zaklopotanie..... przkoenac sie..? 15 zl to niby nie drogo...to jest normalna cena czy jakas znizke mialas??:/ Pozdro pa
...Okraglina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 18:01   #9
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: depilacja bikini

Cytat:
Napisane przez aisulo
dla mnie najodpowiedniejszym sposobem depilacji bikini jest wosk- najlepiej u dobrej kosmetyczki- zrobi profesjonalnie szybko i na pewno bedzie mniej bolalo niz samodzielna depilacja. Ceny nie sa ogromne ja place 15zl. wloski odrastaja wolniej i sa slabsze. podraznienia znikaja po gora 2 dniach i ma sie spokoj na ok 2-3 tygodnie, z czasem zabieg przeprowadza sie rzadziej.
nie ma mowy o swedzeniu czy pieczeniu. Jednak po depilacji trzeba robic peelingi, gdyz wloski moga wrastac.
ps. nie mozna sie wstydzic kosmetyczki one to robia nawet po kilka razy dziennie a depilacja to rzecz normalna.
pozdrawiam
a niech mi ktoś powie, jak to u kosmetyczki wygląda??? całkiem się sciąga bieliznę???? czy jakoś w się zostaje?
niech mi ktoś doradzi, bo bym u kosmetyczki chciała spróbować, a nie wiem czego się spodziewać...
sohf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 18:15   #10
martul
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: psl/krk
Wiadomości: 896
GG do martul
Dot.: depilacja bikini

na forum kosmetycznym w wątku "jak wydepilować całą linie bikini?"macie dziewczynki całą masę porad,sposobów i sposobików i na pewno znajdziecie odpowiedzi na swoje pytanka

pozdrawiam
__________________
"A potem nastrój nieco mi sie polepsza, bo zdaję sobie sprawę, że jeśliby zapytać tych ludzi, czego tu szukają, połowa z nich natychmiast zalałaby sie łzami."
martul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 21:12   #11
aisulo
Raczkowanie
 
Avatar aisulo
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 439
Dot.: depilacja bikini

Cytat:
Napisane przez ...Okraglina
Mam ten sam problem co przedmowczynie....hehe kosmetyczka....ja tez sie wstydze to chyba normalne heh Tylko widok czeronych miejsc i w ogole.....nie tylko mnie wkurza ale i wprawia w zaklopotanie..... przkoenac sie..? 15 zl to niby nie drogo...to jest normalna cena czy jakas znizke mialas??:/ Pozdro pa
15zl to cena normalna nawet po podwyzce bo kiedys bylo 10zl
aisulo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-06, 16:10   #12
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: depilacja bikini

Dziewczyny... kiedys tu jedna dziewczyna doradzila mi krem do dep[ilacji Nair... jest cudowny! Pachnie ogorkiem, do tych okolic jest idealny... nie dosc, ze usuwa wszystkie wloski, to jeszcze mi nie zostawil wogole zaczerwien, a mam bardzo wrazliwa skore Ja kupuje saszetki, za 4zl masz 2 saszetki Jest wydajny i tani a dotego jak dla mnie naprawde rewelacja Polecam
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 14:46   #13
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: depilacja bikini

Cytat:
Napisane przez Impersona
Dziewczyny... kiedys tu jedna dziewczyna doradzila mi krem do dep[ilacji Nair... jest cudowny! Pachnie ogorkiem, do tych okolic jest idealny... nie dosc, ze usuwa wszystkie wloski, to jeszcze mi nie zostawil wogole zaczerwien, a mam bardzo wrazliwa skore Ja kupuje saszetki, za 4zl masz 2 saszetki Jest wydajny i tani a dotego jak dla mnie naprawde rewelacja Polecam
gdzie można dostać ten krem??
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 09:28   #14
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: depilacja bikini

Paris Paris- ten krem jest glownie w supermarketach: real, leclerc, widzialam ostatnio w roosmanie Naprawde polecam
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 19:59   #15
agataorlo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 73
Dot.: depilacja bikini

Impresona-po ilu dniach włoski ponownie odrastają???
agataorlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 07:57   #16
MigdalEder
Raczkowanie
 
Avatar MigdalEder
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 143
Dot.: depilacja bikini

A ja używam depilatora Mimo, ze mam tendencję do wrastających włosów, ale jakoś z tym walczę i jest ok. Niestety teraz mi się depilator zepsuł ;(
MigdalEder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 01:15   #17
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: depilacja bikini

ja również używam depilatora. metoda ta od początku mi się spodobała bo o dziwo nie bolało mnie... teraz mam spokój na jakiś czas
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 17:36   #18
miriam#7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Dot.: depilacja bikini

witam,

czy ktoras z Was moze mi polecic dobra kosmetyczke lub fryzjera intymnego w Katowicach, ktory podejmie sie calkowitej depilacji bikini metoda woskowania?
miriam#7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 20:37   #19
Vampire_M
Raczkowanie
 
Avatar Vampire_M
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 85
GG do Vampire_M
Dot.: depilacja bikini

Ja też używam a co najdziwniejsze bikini mnie nie boli chociaż skórę ciągle coś podrażnia a nóg nie mogę nim depilować bo od razu mam w oczach łzy....
Vampire_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-02, 21:21   #20
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: depilacja bikini

Cytat:
Napisane przez agataorlo Pokaż wiadomość
Impresona-po ilu dniach włoski ponownie odrastają???
ja również uzywam tego kremu i polecam go jesli jest jakiś szybki nieoczekiwany wypad np. na basen czy nad jeziorko latem ,bo włoski odrastają bardzo szybciutko juz na drugi dzień są widoczne malutkie włoski (przynajmniej u mnie) i trzeba dość często go uzywać .... jednak wole depilacje u kosmetyczki niż męczenie się z kremem
natalli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 17:48   #21
Tablica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 15
Dot.: depilacja bikini

Cytat:
Napisane przez aisulo Pokaż wiadomość
dla mnie najodpowiedniejszym sposobem depilacji bikini jest wosk- najlepiej u dobrej kosmetyczki- zrobi profesjonalnie szybko i na pewno bedzie mniej bolalo niz samodzielna depilacja. Ceny nie sa ogromne ja place 15zl.

Można wiedzieć w jakim gabinecie robisz tę depilację? Z góry dziękuję za wiadomość
Tablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 10:51   #22
nailpolish
Rozeznanie
 
Avatar nailpolish
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 665
Dot.: depilacja bikini

ja polecam kremy do depilacji, jeśli oczywiście posiadacie miękkie włoski. dla mnie jest idealny, nie podrażnia mojej skóry tak jak wosk (po którym mam zaczerwienienia i lekkie swędzenie) krem do depilacji pozwala mi też dłużej cieszyć się gładką okolicą bikini.
no ale to tylko tak do okolic bikini resztę radzę depilować u kosmetyczki
__________________


nailpolish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 11:46   #23
ansy
Raczkowanie
 
Avatar ansy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 339
Dot.: depilacja bikini

ja depiluje depilatorem do bólu sie przezwyczaiłam-z czasem zanika. włski odrastają cieńsze i nie tak szybko jak po goleniu xP
ansy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 16:02   #24
Tablica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 15
Dot.: depilacja bikini

ansy, całkowicie depilujesz się depilatorem? Bo ja nie zniosłam bólu w całej okolicy intymnej... Ehh...
Tablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 16:12   #25
Yin113
Raczkowanie
 
Avatar Yin113
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 44
Dot.: depilacja bikini

hej wizazanki a jak długo utrzymuje sie wam efekt po kremach do depilacji? możecie jakieś polecić??
__________________
!!!Zapuszczam włosy!!!

3cm------->12, 13, 14, 15, 16 ... cm
Yin113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 10:02   #26
siennaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3
Dot.: depilacja bikini

Ja próbowałam do bikini kremów, depilatora i gotowych pasków z woskiem. Najlepszy efekt jest jednak po depilacji woskiem u kosmetyczki. Włoski nie wrastają tak jak po depilatorze, nie trzeba się napocić żeby się wydepilować. Kilka szybkich ruchów wprawną ręką i spokój na ok 3 tyg
siennaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 10:19   #27
gramora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 20
Dot.: depilacja bikini

Witajcie!!!
Ja od 2 lat depiluję się tylko woskiem. Zakupiłam nawet w tym celu podgrzewacz. Poczatki depilacji bikini były koszmarne!!!!!. Ale juz za drugim, trzecim razem ból był o wiele mniejszy. W tej chwili doprowadziłam nogi i okolice bikini do takiego stanu, że depiluje je raz na miesiąc, bo nie nie ma potrzeby żeby robić to częściej, a i tak orastajace włoski sa prawie niewidoczne. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć że naprawde było warto pocierpieć. Przed depilacją robię piling zwykłym cukrem, po depilacji zasypuję miejsca wydepilowane alantanem( zasypką), a jak nie mam to zwykłą mączką ziemniaczaną, a później między depilacjami co jakiś czas ( mniej wiecej co 3-4 dni) również robię piling.W ten sposób pozbyłam się problemu wrastających włosków i uczucia swędzenia kiedy włoski odrastają.
Podsumowując:
Watro się trochę poswięcić dla takiego efektu!!!
Wyrzućcie maszynki do golenia!
Życzę wytrwałości i powodzenia.
G
gramora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 11:03   #28
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: depilacja bikini

głupio się przyznać, ale w tej chwili depilacja bikini to mój największy kompleks i problem :/ nie chodzi mi o depilację tam 'głębiej', bo jej po prostu na razie nie potrzebuję, tylko o samą linię bikini, tak aby można było wyjść chociażby na plażę w troszkę bardziej wyciętych majtkach...

próbowałam używać maszynki na różne sposoby, podrażnienia - szczególnie w pachwinach - są zawsze paskudne, więc zrezygnowałam; depilatora nie mam i w najbliższym czasie go raczej nie kupię; krem do depilacji mniej mnie podrażnia, pojedyncze włoski wyrywam pęsętą i wygląda to nie najgorzej, ale mam straszny problem z wrastaniem włosków - nawet jeśli jest gładko, potem pojawiają się krostki... peeling średnio na nie pomaga :/ poza tym, jaki jest Waszym zdaniem najlepszy sposób, by zmniejszyć widoczność zaczerwień i blizn?
kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 20:46   #29
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: depilacja bikini

przed depilacją woskiem nie powinno się wykonywać peelingu! Sama depilacja sprawia że pozbywamy się zrogowaciałej skóry łącznie z włoskami (czyli działa jak peeling). Jeśli zrobimy taki peeling podwójnie mozemy uszkodzić naskórek!

kasiencja! Polecam Ci wizytę u kosmetyczki. Fachowiec zrobi to sprawnie i będziesz zadowolona z efektów.
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 23:38   #30
portafortuna
Przyczajenie
 
Avatar portafortuna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
GG do portafortuna
Dot.: depilacja bikini

Przez dluugi czas depilowalam sie maszynka, ale efekt byl zawsze ten sam - mila w dotyku skora przez kilka godz, a pozniej zaczyna sie swedzenie, czerwone krostki - ogolnie nie ciekawie. Zainteresowalam sie wtedy depilacja woskiem, szukalam informacji na roznych forach, az po prostu pogadalam z kolezanka, ktora polecila mi pewien salonik i teraz juz chodze co miesiac!

Wrazenia - boli, nie mozna powiedziec, ze nie, bo naprawde to boli, ale da sie przezyc z czasem jest lepiej Dobrze isc do dobrej kosmetyczki, ktora bedzie wszystko robila higienicznie i SZYBKO!
portafortuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-09 13:05:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.