Kosmetyki z witaminą C - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-18, 21:34   #91
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Kosmetyki z wit. C

mentha ale nie stosowac dlatego ze zapcha ta gliceryna czy z innych powodow?
bo ja, tak jak mowi Anna42, nie mam z ta gliceryną problemow jesli chodzi o zapychanie, to moge uzywac?
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 23:04   #92
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Trudniejsze przenikanie, lepkość i - tutaj opinie są podzielone - ewentualne wysuszanie. O Juvicie pisała B. Kwiatkowska, jeszcze w czasach przedkomercyjnych. Podaję link http://www.biochemiaurody.fora.pl/do...juvit,419.html
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 00:11   #93
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Kosmetyki z wit. C

o super, dzieki juz to nawet kiedys czytalam ale zupelnie zapomnialam.
wyszuszania nie zauwazylam w sumie wiec chyba bede uzywac, ale zorientuje sie w aptece czy mozna dostac jakas forme tej witaminki bez gliceryny.
a mam jeszcze jedno pytanie: czy na witaminke C moge nolozyc sobie maslo shea?
bardzo je lubie na noc zamiast kremu ale nei wiem czy mozna je zmieszac z witaminką...
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 12:47   #94
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Chcę dzisiaj kupić moje pierwsze kropelki z wit C, wybór padł na Cevikap. Czy mogę też używać ich do ciała, mieszjąc na biust z serum Sexy look Bielendy, a na uda masłem Rebuild Ziaji? Czy lepiej ze zwyklym balsamem?
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 15:04   #95
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Ja stosuje od dwóch tyg Juvit na noc jako serum, i również na pupę na rozstępy. Działa super w obu przypadkach. Buzia ślicznie rozjaśniona, wszelkie blizny po trądziku znikają i goją się szybciej. Gliceryna sama w sobie jest super nawilżaczem raczej nie komodennym, dopiero w połączeniu z innymi specyfikami jak minaral oil itp. powoduje zapychanie. Cerę mam bardzo podatną na zapychanie, wyskakują mi zaskórniki nawet jak niczego nie używam. A od czasu stosowania Juvitu zaobserwowałam nawet poprawę. Jedyny minus to "lepkość" ale na szczęście się nie świeci cera. Na noc rewelacja, na dzień jeśli już to koniecznie puder bambusowy.

Cevikap będzie mniej "lepki " na pewno bo zawiera wodę w składzie. U mnie w aptece nie mieli wiec wzięłam juvit.
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 16:36   #96
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Chcę dzisiaj kupić moje pierwsze kropelki z wit C, wybór padł na Cevikap. Czy mogę też używać ich do ciała, mieszjąc na biust z serum Sexy look Bielendy, a na uda masłem Rebuild Ziaji? Czy lepiej ze zwyklym balsamem?
Kupiłam jednak Juvit, bo tylko jego mieli w aptece
Ponawiam moje pytanie o mieszanie kropelek z balsamami, może mi ktoś doradzić?
Karolamaria89, nie przeszkadza Ci ta lepkość na pośladkach? Mam brzydkie rozstępy na biuście i chętnie bym je zminimalizowała
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 17:24   #97
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Kupiłam jednak Juvit, bo tylko jego mieli w aptece
Ponawiam moje pytanie o mieszanie kropelek z balsamami, może mi ktoś doradzić?
Karolamaria89, nie przeszkadza Ci ta lepkość na pośladkach? Mam brzydkie rozstępy na biuście i chętnie bym je zminimalizowała
akisia

Trochę ta lepkość przeszkadza, ale używam na noc, najpierw czekam aż się trochę wchłonie i wkładam spodnie od pidżamy.Ale warto- pupa gładziusia, na pewno nie zlikwiduje rozstępów ale jakby zwęziły się. Ja mam rozstępy od czasu jak mnie wyciągnęło do góry jak miałam 15 lat. Więc są stare myślę że na "świeże " efekt będzie lepszy.

Do balsamu na pewno możesz dodać, będzie lepiej się wchłaniać. Tylko dodawaj tylko do dawki ktorą akurat chcesz wmasować. Bo jakbyś dodała do całego opakowania balsamu to się wit C utleni. Ja do juvitu wkropliłam też 4 kapsułki wit E - chroni przed utlenianiem i wiadomo też dobrze działa na skórę.
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-05, 17:28   #98
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Dziękuję Ci za rady
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 14:26   #99
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Używam Juvitu od piątku, codziennie na noc na oczyszczoną buzię. Choć mam bardzo suchą, nie potrzebuję nakładać dodatkowo kremu
Zauważyłam, że skóra jest taka uspokojona i wygładzona
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 18:27   #100
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Hej A ja używam Juvitu na noc tylko pod oczy, bo mam sińce straszne, ale wydaje mi się, że po 3 dniach widać jej jakby bardziej niż mniej, czy wszystko w porządku? No i czy Wy stosując kropelki na noc, na dzień filtrujecie się? Czy nie jest to konieczne?
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 13:43   #101
Juzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 50
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Witam. Chciałabym poprosic o pomoc dot Flavo C. Dzis otrzymałam przesyłkję z apteki, natomiast buteleczka nie była niczym zabezpieczona-po prostu zakrecona, wiec nie mam pewności czy nie była otwierana wczesniej a na buteleczce widnieje okres trwałości 3 mies od daty otwarcia. Nie wiem co mam o tym myślec. Czy osoby które używają badz używały tego serum moga napisac czy tak powinno być? Bede wdzieczna za info zwrotne. Pozdrawiam.
__________________
zapraszam do wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=248008
Juzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-05, 14:45   #102
Selva
Raczkowanie
 
Avatar Selva
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 146
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Cześć,
Zamawiałam Flavo C z apteki internetowej na allegro i również miałam te same wątpliwości co ty. Buteleczka przyszła w katroniku bez folii, niczym nie zabezpieczona. Serum zużywam ale nie widzę jakichś spektakularnych efektów. Raczej zakupu nie powtórzę ze względu właśnie na ten brak zabezpieczenia zawartości.
Selva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 19:33   #103
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Ja polecam każdemu NuFountain, serum z 20% wit. C. Prosty skład dla osób obawiających się o zapchanie cery. Jest jak woda, bardzo go cenię w prewencji przeciwstarzeniowej. Działanie jest widoczne gołym okiem i nie robi kuku w postaci jakichś skutków ubocznych. Niestety dostępny tylko przez amazon.com
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 15:11   #104
kangurrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 88
Thumbs down Dot.: Kosmetyki z wit. C

jestem jeszcze przed zakupem LRP Active C i cały czas się zastanawiam. Używam oleju arganowego pod oczy i działa cuda (łącznie ze zmniejszeniem cieni, ale może to kwestia odbiajania światła od wartwy oleju), ale właśnie. Zmarszczkom chyba nie zapobiegnie?
kangurrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 05:45   #105
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Kosmetyki z wit. C

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ja lubię "klasykę gatunku" chociaż wiem, że nie wszystkim odpowiada. Mówię tu o Active C albo Redermic, oba od LRP. NA zimę miałam wersje do cer suchych, obydwa kremy. Teraz kończe active C do suchej, a czeka juz tubka Redermika do mieszanej.

Kremy mają 5% wit C w postaci aktywnej, mają tez silikony, które niektórych uczulają bądź zapychają. Akurat ja takich przypadłości nie odnotowałąm. Wydaje mi sie, że ten silikon pomaga wchłaniać się avenkom.

Uzywam Active C/ Redermic od stycznia. Nie mam na twarzy ani jednego przebarwienia w tej chwili. NIC (puk, puk), a podatna jestem srrrrraszie - kazda krostka zostawia mi siny ślad na twarzy. Kocham te kremy.

Ach, skórę mam wrażliwą, powiedziałąbym, że wymagającą, mieszaną - latem w kierunku tłustej, zimą w kierunku suchej - czyli miks kompletny.
Actice C do cery suchej również polecam. U mnie się sprawdziła doskonale. Mam suchą skórę, a ten produkt okazał się strzalem w dziesiątkę. Polecam jego stosowanie wszystkim borykającym się z wysuszoną skórą. NA PEWNO WAM POMOŻE.
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 20:20   #106
kangurrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 88
Dot.: Kosmetyki z wit. C

czytam składy active c i redermic LRP i... prawie same silikony. Jak to ma działać, skoro tworzy na skórze nieprzepuszczalną powłokę?
kangurrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 12:42   #107
miss natasha
Zadomowienie
 
Avatar miss natasha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 712
Dot.: Kosmetyki z witaminą C

hej dziewczyny, mam pytanie odnośnie produktu który chciałabym kupić.

myślę o tym:
http://www.ebay.co.uk/itm/3702542921...84.m1423.l26 49

10% Vitamin C Serum z Active Solutions (nigdy nie słyszałam o tej firmie wcześniej, ale wyglądają w miarę profesjonalnie )

skład: L-ascorbic Acid, Vitamin E Acetate, Ferulic Acid, Hyaluronic Acid, MSM, Water, Glycerine, Rosewater, Almond Oil, Apricot Kernel Oil, Cherry Kernel Oil, Isodecyl Neopentanoate, C12-15 Alkyl Benzoate, Evening Primrose Oil, Emulsifying Wax, Cetyl Esters

czy to wygląda ok? nie jest to jakaś ściema? połączenie składników ok?
__________________


Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)


Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-04-28 o 16:52 Powód: Przesunięcie
miss natasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 19:33   #108
miss natasha
Zadomowienie
 
Avatar miss natasha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 712
Dot.: Kosmetyki z witaminą C

jeszcze jedno pytanie

czy ktoś miał do czynienia z Innisfree Eco Science White C Double Serum?

Citrus Unshiu Peel Extract, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Silica, Phenyl Trimethicone, Arbutin, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Cyclohexasiloxane, Octyldodecyl Myristate, Ascorbyl Glucoside, Mentha Arvensis Leaf Extract, Camellia Japonica Leaf Extract, Orchid Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Eriobotrya Japonica Leaf Extract, Water, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Inulin Lauryl Carbamate, C14-22 Alcohols, Kaolin, Cetearyl Alcohol, Polysilicone-11, Xanthan Gum, Carbomer, Tromethamine, C12-20 Alkyl Glucoside, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Hydrogenated Lecithin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Subtilisin, Glycoproteins, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Fragrance, CI 42090, CI 19140

czy to ma szansę na dobre rezultaty?
__________________


Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

miss natasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:11.