APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-29, 20:23   #31
Girl_007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 23
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Witam, ja noszę aparat retencyjny zdejmowany, a na dole mam przyklejony drucik. Powiem, że 3 miesiące z noszeniem non stop aparatem retencyjnym były okropną katorgą. Ani w kinie, ani na imprezie, ani w restauracji nie można poczuć się do końca swobodnie. Dlaczego? Człowiek cały czas kombinuje co by tu zrobić, żeby wyciągnąć aparat tak, by nikt nie zauważył i dodatkowo tak, żeby rano nie obudzić się z jakimś syfem na twarzy lub w ustach (aby wyciągnąć aparat trzeba włożyć do ust ręce). Oczywiście pomijam to, że dla glupiego łyka coli trzeba aparat ściągać, a potem myć zęby co jest kłopotliwe, bo przecież ktoś nie nosi cały czas przy sobie nitki, pasty, szczoteczki i płynu do płukania oraz jakiegoś parawaniku, żeby u nikogo nie wywołać konwulsji ( ślina się ciągnie przy ściąganiu aparatu i nie jest to za piękny widok).
Dla mnie motywacją była katorga jaką wczęśniej przez 2 lata przeżywałam z aparatem stałym, który praktycznie nic nie wymagał od człowieka.
Co do drucika przyklejanego na dolne zęby od tyłu- nie mam z nim żadnych problemów, człowiek nawet czasami zapomina, że ma coś do zębów przyklejone, a czyszczenie nie wymaga jakichkolwiek wygibasów. Pozdrawiam

P.S. Co do ceny za 2 aparaty zdejmowane przezroczyste i przyklejony drucik na dole zapłaciłam 400 zł.
Girl_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 21:19   #32
Dejiko
Raczkowanie
 
Avatar Dejiko
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 41
GG do Dejiko
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

sorki

Edytowane przez Dejiko
Czas edycji: 2008-10-01 o 20:07
Dejiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 19:45   #33
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

na pewno ... to raczej nie ten wątek ...http://www.wizaz.pl/forum/showthread...45594&page=158 tutaj napisz
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 14:46   #34
maarit
Przyczajenie
 
Avatar maarit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17
GG do maarit
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Witam
W czwartek zdjęto mi aparat stały który nosiłam 2 lata. Miałam poważną wadę a teraz prościutkie, równiutkie - takie "amerykańskie" Oczywiście bardzo z tego powodu się cieszę, ale niestety przyszedł teraz moment gorszy niż te 2 katorżnicze lata z oblachowaniem na zębach, którego do końca świadoma nie byłam - aparat retencyjny.
Ortodontka wcześniej przebąkiwała coś że będę nosić retencyjny przez ok. rok po zdjęciu stałego, ale nic nie mówiła że w ciągu dnia! I stąd nie wiem za bardzo co robić. Mam aparat zdejmowany na górę i dół i przez najbliższe 3 miesiące muszę nosić 24/7. Gdybym wiedziała o tym wcześniej to poczekałabym ze ściąganiem do wakacji, a tak...heh. Jakoś nie wyobrażam sobie iść na uczelnię z całym tym osprzętem, seplenić i męczyć się czyszczeniem zębów i aparatu kiedy chcę cokolwiek zjeść...
Chciałabym zapytać jak wy sobie z tym radzicie/radziłyście. Czy seplenienie przechodzi po jakimś czasie? I czy wada może się cofnąć jeśli nie nosi się te 24/7 tylko powiedzmy 18/7 (bo przerwa na zajęcia na uczelni)? Największy problem to górna część aparatu, bo dolny tak bardzo nie przeszkadza i mówi się w nim w miarę normalnie...
Będę wdzięczna za odpowiedź i pozdrawiam wszystkie "blachary"
__________________
"With a warmth of your arms you saved me I'm killing loneliness with you..."
maarit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 15:36   #35
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Jeśli mam być szczera kompletnie nie wiedziałam o co chodzi
http://www.aparaty-ortodontyczne.pl/...jny-staly.html
nie rozumiem to sie przekleja nosi wkłada gdzie kiedy na ile. czasem to wyglada jak przyklejony drucik. stały? ruchomy... ale magia
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 15:16   #36
Karooolina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Nosiłam aparat ortodontyczny 1,5 roku, efek cudowny.
Ale teraz muszę nosić aparat retencyjny: mam stały na dole i przezroczystą nakładkę na górze. Moja orto powiedziała mi że mam ściągać ją do jedzenia i chciałabym się dowiedzieć czy w tej nakładce mogę pić napoje typu coca cola, pesi itp bo nie wiem czy ratajner mi się może odbarwić???
Karooolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 20:08   #37
takasobieja95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: zagranica
Wiadomości: 15
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Czy aparat retencyjny trzeba nosic 24/7 czy mozna tylko wieczorami/nocami ; >
Pozdrawiam

Edytowane przez takasobieja95
Czas edycji: 2009-05-09 o 21:25
takasobieja95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-10, 19:37   #38
kasia56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

takasobieja95: Mówiąc 'aparat retencyjny' masz na myśli tę przezroczystą 'nakładkę'? Jeśli tak, to jest z tym mniej więcej tak, że na początku trzeba nosić to praktycznie 24/7 zdejmując tylko do jedzenia, a z czasem czas się skraca- nosisz np. tylko na noc etc. Choć tak naprawdę zależy to od ortodonty i on wszytsko powinien Ci powiedzieć (taa... zależy który)

Karooolina: Wydaję mi się, że możesz w nim pić i nic nie powinno się stać- przynajmniej ja nic takiego nie zauważyłam.

rapifen: Ten drucik jest na stałe przyklejony po wewnętrznej części zębów. Na le- to już zależy. Ja noszę już ok. 2,5(?) roku i na razie nie usłyszałam jeszcze kiedy będę mogła się tego pozbyć. Następną wizytę u orto mam po wakacjach, ale nie zanosi się na dobre nowiny (czyt. zdjęcie drucika)

maarit: To zależy o jakim rodzaju aparatu mówisz. Ja miałam te 'druciki' na górę i na dól oraz dodatkowo taką przezroczystą 'wanienkę' na górę. Miałam nosić ją 24/7, ale troszkę to zaniedbałam. Nie chciałam nosić tego w szkolę etc. Efekt taki, że może przez tydzień nosiłam po szkole i chwilami w szkole, a z pewnością nie były to 24 na dobę. Dodatkowo miałam wiele zajęć po szkole więc znów odpadło trochę dnia. Zaczęłam go nosić tylko na noc etc. Mam wrażenie, że jedna jedynka nieco mi się wysunęła (choć orto nic nie powiedział i nikt tego nie widzi), ale to raczej efekt długotrwałego zaniedbywania(np, dłuższy okres czasu bez aparatu, gdy zapomniałam wziąć na jakiś wyjazd). Oczywiścię 'druciki' mam na stałe, ale z tym drugim aparatem bywało kiepsko. W tej chwili mam go nosić wyłącznie na noc i jakoś się tego trzymam (czasami coś wypadnie, ale raczej jestem sumienna). W każym razie trochę żałuję, że nie nosiłam go wcześniej tak jak powinnam, ale nie jest źle. Moim jedynym teraz zmartwieniem a propos ząbków jest ich wybielenie, czego na razie zrobić nie mogę ( górne dwójki oraz jedynki nie wybieliłyby się tradycyjnym sposobem).

Edytowane przez kasia56
Czas edycji: 2009-05-10 o 19:50
kasia56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 18:40   #39
takasobieja95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: zagranica
Wiadomości: 15
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

kasia56 - Dziękuję za odpowiedź, tak chyba o to mi chodziło.. tzn - ten aparat po zdjęciu stałego. Najbardziej niepokoi mnie fakt, że trzeba będzie go 'wypluwać' np będąc szkole na przerwie.. Będzie to troszkę krepujace dla mnie. No i jeszcze myc zeby w szkole ?? Koszmar.
Pozdrawiam)
takasobieja95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 22:33   #40
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Wciskają kity, że dzień i noc. Noc wystarczy. Problem tylko w tym, bardzo dużo osób tak ma, że przez sen wyciąga aparacik i kładzie przy poduszce. ;p
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 15:16   #41
takasobieja95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: zagranica
Wiadomości: 15
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

candycotton - hehe, dzięki za odpowiedź
u koleżanki widziałam jak nosiła w szkole i się lekko zraziłam
pozdro
takasobieja95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-15, 19:17   #42
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez takasobieja95 Pokaż wiadomość
candycotton - hehe, dzięki za odpowiedź
u koleżanki widziałam jak nosiła w szkole i się lekko zraziłam
pozdro
No po to właśnie on jest wyjmowany, żeby go nie nosić do szkoły czy pracy. No taki jest tego sens przecież. Jak ktoś chce nosić cały czas to niech nosi sobie stały, bo wygodniejszy, nie ma tego plastiku na podniebieniu i można jeść.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 10:32   #43
takasobieja95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: zagranica
Wiadomości: 15
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
No po to właśnie on jest wyjmowany, żeby go nie nosić do szkoły czy pracy. No taki jest tego sens przecież. Jak ktoś chce nosić cały czas to niech nosi sobie stały, bo wygodniejszy, nie ma tego plastiku na podniebieniu i można jeść.
Ok, ok teraz już rozumiem Pozdrawiam
takasobieja95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 14:19   #44
marcia_71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 83
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cześc dziewczyny.
Od 2 tygdoni mam przykeljone retainery na górze i na dole, dzis ten na dole mi sie odkleił i jestem po prostu wsciekła, bede musiała znowu zapłacic... 28 maja ściagaja mi oba aparaty, myslicie ,ze przez odklejony dolny retainer scigągniecie dołu moze sie opóźnić?
marcia_71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 23:07   #45
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

jestem już chyba 1,5 roku po zdjęciu stałego. przez pierwsze pół roku nosiłam reteiner co noc. po roku co dwie, później co 3. dziś byłam na wizycie i okazało się, że zęby trochę się przesunęły. znowu mam nosić co 2 noce. teraz moje pytanie : co trzeba zrobić, żeby doprowadzić zęby do takiego stanu, aby znowu wróciła wada? daleką mam drogę?
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 10:32   #46
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

heh, ja to w ogóle jestem jakiś freak. Noszę aparat już sporo czasu. I tak: do góry miałam ponaklejane zamki, ale bez drucika: i na to nosiłam wyjmowaną szczękę. Zęby się poprzesuwały na miejsca, w których były 1,5 roku temu, więc teraz nie noszę retainera, a znów mam drucik.

Na dole mam zamki, ale niektóre, jeden pierścień bez połączenia z resztą i przyklejone "włókienko" od strony języka na jedynkach i dwójce. U mnie to nie jest drucik, a coś białego, wygląda mniej więcej jak guma do żucia.

Aparat miałam nosić rok na górze, 2 na dole. Po zdjęciu drucisk do góry ząbki wróciły na swoje miejsce. Teraz orto zaczyna swoje dziwne kombinacje z dolną szczęką. Więc: albo mój orto to kompletny naciągacz, który na mnie testuje jakieś dziwne rzeczy, albo chłopak wie co robi i mimo chaosu dąży do celu. Chciałabym wierzyć, że to ta druga opcja ;((((
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 01:28   #47
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

kurcze, ten drucik przyklejany do zębów to chyba nie jest taki zły nie? i jak się tak przyklei to ile on sie trzyma?
a na góre czemu się nie przykleja? bo odpada tak? acha a w ciągu dnia też trzeba nosić ten http://www.aparaty-ortodontyczne.pl/...-ruchomy-5.jpg ?
a co to jest to http://www.orthosmile.pl/img/content...y_gorny_m2.jpg ? nie mam zielonego pojęcia, wygląda jak przezroczysta folia :P ktoś to nosił?
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 22:16   #48
teczki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

hej pomożcie mi
tydzień temu sciągnięto mi aparat stały przyklejono rentier czy jak mu tak i dostałam do domu taki aparat ruchomy ktory wygląda jak plastikowa nakładka na zęby...
nosiłam w nocy zgodnie z zaleceniem ale w weekend bylam poza miastem i zapomnialam aparatu. nie mialam go ubrany dwie noce i teraz nie pasuje!!
Nie zeby ciezko wchodzil czy cos... w ogole nie pasi!!! o pol zeba!!
Jestem przerazona bo moja orto jest na urlopie do konca tyg. czyli jeszcze 5 dni!! do tego czasu to juz nie bedzie co zbierac :/
Co mam robic!! Pisałam do niej i dzwonilam ale nic... cisza....
aaaaaaa
moze isc do innego ortodonty?
help?!!
teczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 00:34   #49
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Dziś (wczoraj ) miałam okazję zobaczyć jak ten aparat wygląda - moja koleżanka już go nosi Nie wygląda tak źle no i kolezanka w ogole nie sepleni tylko normalnie mówi
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-22, 22:11   #50
kasia56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
kurcze, ten drucik przyklejany do zębów to chyba nie jest taki zły nie? i jak się tak przyklei to ile on sie trzyma?
a na góre czemu się nie przykleja? bo odpada tak? acha a w ciągu dnia też trzeba nosić ten http://www.aparaty-ortodontyczne.pl/...-ruchomy-5.jpg ?
a co to jest to http://www.orthosmile.pl/img/content...y_gorny_m2.jpg ? nie mam zielonego pojęcia, wygląda jak przezroczysta folia :P ktoś to nosił?

Jak dla mnie ten drucik to pełen luksus. Jak się przyzwyczaisz (a trwa to dość krótko) to zupełnie o nim zapominasz
Ja nic nie wiem o tym, że się go nie przykleja. Mam go i na górze i na dole.

Ja osobiście tego pierwszego (na zdjęciu) nie noszę, ale ten drugi owszem.
kasia56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 13:48   #51
LadyDeLioncourt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Hej.
Ja nosiłam stały aparat na górę i na dół przez 2,5 roku.
Teraz mam przyklejone druciki ( w styczniu będzie 2 lata). Ten górny częściej się odkleja niż dolny. Lekarka mówi, że muszę przychodzić co pół roku na wizyty. Wtedy jest się w stanie wyłapać, gdy coś się dzieje. Chyba, że coś sama zauważę, to mam wpadać.
Wczoraj dowiedziałam się, że te druciki będę nosić całe życie!
Czy u Was też jest podobnie, czy moja lekarka przesadza, twierdząc, że zgryz może mi się popsuć na nowo?
LadyDeLioncourt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 18:18   #52
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

widzę, ze nie tylko ja miałam przygody z leczeniem retencyjnym

u mnie aparat zdjęto po roku (miałam maleńką wadę, ale ortodontka i tak kazała mi usunąć dwa zdrowe zęby.. gdybym wiedziała wtedy gdy zaczynałam leczenie tyle co teraz, to.. ale wiadomo, co się stało to się nie odstanie ) - nosiłam tylko na górę (nie miałam nawet krzywego zgryzu, tylko krzywą górną jedynkę) - potem zrobili mi płytkę retencyjną. w dni zdjęcia aparatu zrobili wyciski, płytka do odbioru następnego dnia - oczywiście źle mi ją zrobili, spadała z zębów.. jakbym się nie uparła, że nie dam rady w tym chodzić, to by mi tu drucik podgięła, tam przyszlifowała i by było ok zrobili mi drugą (wzięła nowe wyciski).. nosiłam naprawdę sumiennie, tak jak mi kazała (akurat na samym początku wakacji mi zdjęła aparat) - non stop - tylko na jedzonko zdejmowałam.. a zęby i tak po paru dosłownie tygodniach, moze 2-3, zaczęły się rozsuwać (na moje oko powracać do dawnej wady - czyli krzywo jedynka i trochę dwójka, plus brak piątek które kazano mi wyrwać też zrobił swoje) powiedziała mi, że możemy założyć na 3-5 miesięcy stały aparat i to wyprostować, albo rok-półtora spróbować prostować tą płytką.. rzecz jasna, koszty oczywiscie, pełne..
pisałam już w innym wątku, nie cierpię mojej ortodontki
zdecydowałam się na to rok-półtora z powodów finansowych, nie po to zdjęłam aparat za 2 tys zeby znowu zakładać kolejny..
przez rok co miesiąc chodziłam do nich, dłubali mi przy tych drucikach, nosiłam całe noce i ile czasu w ciągu dnia mogłam nosic..
ROK trwało poprawianie tego, co schrzaniło się za przeproszeniem w kilkanaście dni.. kretyńska płytką retencyjną.. widziała baba jedna, że moje zęby bardzo szybko poddają się migracjom więc i w drugą stronę było do przewidzenia, ze tak będzie. i od razu trzeba było założyć ten stały reteiner
w każdym razie skończyło się tak, że moja cierpliwość się wyczerpała po tym, jak przez kilkanaście tygodni nie było zmian, kazałam zakładać ten stały reteiner (jedynka nie wróciła tak do końca do tego położenia z zaraz po zdjeciu stałego aparatu, ale nie miałam już siły ani funduszy walczyć z tym dalej) - teraz zęby się nie przesuwają, są proste, ale nie aż tak ślicznie, symetrycznie itd, jak było przed tą płytką retencyjną.
mam ten reteiner mieć do końca życia.. odkleił mi się na przez te 2 lata 2 razy, podkleili mi w końcu jakimś kompozytem i już z rok się trzyma..
ale nie jem twardych rzeczy, to fakt. nie chcę mojej orto oglądać, a nikt inny nie chce ewentualnie się mną "zająć" i odsyłają do "swojego lekarza"

podsumowując - ja nie rozumiem po co w ogóle są te ruchome aparaciki retencyjne, jeśli są niewygodne i małoefektywne przeważnie.. zamiast zakładać te druciki na stałe, jak się odklei to sie odklei, płytka też się zużyje po jakimś czasie i trzeba będzie zrobić nową.. a ile wygodniej..
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 16:36   #53
LadyDeLioncourt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Arrow Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Czyli z tego co czytam to dobrze, że nie zdecydowałam się na tą wkładkę. Trudno by było chodzić na wykłady w takim szmelcu. Choć z drugiej strony tych drucików też już mam serdecznie dość.
Ale jeżeli bym je ściągła i ząbki mi się pokrzywią to by była tragedia. Tyle tysięcy poszłoby w śmieci.
LadyDeLioncourt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 17:57   #54
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Ja nosze sciągany aparat takiego typu. Już w styczniu bedzie 2 lata. Moja orto zapewniala mnie, ze mam go nosic 3 miesiace non- stop, bo do pol roku moze wszystko sie "rozjechac". Na poczatku nosilam go praktycznie dzien w dzien, noc w noc, ale z czasem wszystko sie znudzilo. zaczelam sie zaniedbywac, poszly mi do przodu kły. Teraz nosze jeszcze ta płytke raz na tydzien/ raz na 2 tyg. na noc...
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 19:41   #55
Sol92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
GG do Sol92
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Lavanda Pokaż wiadomość
mam ten reteiner mieć do końca życia..
Cooo?!
Pogieło ich? 2 tyg temu ściągnęli mi aparat. Przez pierwsze 3 miesiące mam go nosić popołudniami i w nocy, a po 3 miesiącach tylko w nocy.
Orto nie mowiła dokładnie ile to potrwa, ale całe życie?!
Nie u miem w nim mówić, seplenie w tym.
Slina sie zbiera pod płytką, ale da sie do tego przyzwyczaić (tylko do śliny).

Mam aparat retencyjny tego typu:
Sol92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 11:17   #56
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Sol92 - mam identyko tylko różowy bo mam w domu tę starę płytkę jeszcze i raz na jakiś czas mam ją zakładać, bo reteiner stały przyklejony jest tylko od trójki do trójki, a że mi usunięto jeszcze piątki to te tylne ząbki muszą się układać też prosto, a jak długo nie zakładam płytki to czuję ze sie jakoś "rozjeżdżają"

ja mam "szybko migrujące zęby" i żeby nie skrzywiły mi się z powrotem zapowiedziała mi już, że do końca życia mam mieć drucik.. drucik to jeszcze przeżyję, przyzwyczaiłam się tak do niego, że zupełnie nie czuję, nauczyłam się też jeść jabłka, brzoskwinie itp krojone na kawałeczki ale jakbym miała tę płytkę nosić to dziękuję postoję


LadyDeLioncourt
- do drucików się przyzwyczaisz dobrze Ci Twój lekarz doradził

Lily92 - może idź do swojej orto niech popodkręca te druciki w płytce (jeśli masz ten z drucikami, nie silikonowy) - może te kiełki się przesuną z powrotem na właściwe miejsce


słyszałam ogólnie od róznych ortodontów (bo próbowałam kilka razy zmienić moją orto na kogoś innego) że leczenie retencyjne powinno trwać ok 5lat u dzieci a u dorosłych dłużej (ja nosiłam aparat mając niespełna 20lat) - a u niektórych niestety i całe życie trzeba, chyba że w międzyczasie wymieni się zawieszenie na implanty

Edytowane przez Lavanda
Czas edycji: 2009-09-12 o 11:19
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 21:44   #57
Sol92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
GG do Sol92
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Levando, a ile masz lat? Tak wiem, kobiety sie o wiek nie pyta, no ale cóż. :P
No wlasnie ja nie mam tego drucika przyklejonego...
Sol92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 17:57   #58
kasia56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Jak już wspominałam mam retainer w postaci 'drucików' na zębach górnych oraz dolnych oraz 'przezroczyste coś' zakładane na górne zęby na noc. Tę drugą rzecz nieco zaniedbałam i boję się, że niestety wada częściowo się cofa. Niby ludzie mówią, że mam idealnie proste zęby, ale ja to czuję, że jedna jedynka jest bardziej wysunięta- co jak co, ale po noszeniu aparatu stałęgo to można mieć już lekką obsesje. Boję się jednak powiedzieć to swojemu ortodoncie i robię wsyzstko, aby tego nie zauważył- pytanie czy to dobrze? Może lepiej, żeby mu się przyznać? Nie wiem.
Ach i jeszcze jedna sprawa. Więc mówicie, że te pierwsze wspomniane przeze mnie 'druciki' można nosić całe życie? Niby się do nich przyzwyczaiłam i szczerze mówiąc zupełnie w niczym mi nie przeszkadzają, to jednak trochę podłamuje mnie ten fakt. Zapytać orto co o n o tym myśli u mnie?

Ostatnio ja odp na pytania, teraz czekam na pomoc innych
P.S. Taki offtop- cholera, czy tu nie da zmienić się nicku? Bo ten mnie strasznie drażni, nigdzie go już nie używam, a nie znalazłam takiej opcji
kasia56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 10:48   #59
LadyDeLioncourt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Arrow Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Droga Kasiu

1. Aby zmienić nick musisz się zwrócić do admina. Tak jest na każdym forum.

2. Uważam, że powinnaś powiedzieć swojemu orto, że masz takie odczucie i wydaje Ci się, iż z tą jedynką jest coś nie tak. On Ci przecież nic nie zrobi. A może masz tylko takie błędne odczucie.

3. Moja orto mówi, że obecnie jest jedno wskazanie do ściągnięcia tych drucików. Mianowicie jest to rezonans magnetyczny (z wiadomych powodów). Tam w końcu nawet długopis może zrobić krzywdę.
A po badaniu zakłada się je znów.
Jeszcze do niedawna ściągało się je po leczeniu u nastolatków, w nadziei, że się zęby nie poprzestawiają na nowo. Teraz ponoć i od tego się odchodzi.

Edytowane przez LadyDeLioncourt
Czas edycji: 2009-09-15 o 10:51
LadyDeLioncourt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 14:40   #60
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Sol92 Pokaż wiadomość
Levando, a ile masz lat? Tak wiem, kobiety sie o wiek nie pyta, no ale cóż. :P
No wlasnie ja nie mam tego drucika przyklejonego...
mam 23 lata

Cytat:
Napisane przez LadyDeLioncourt Pokaż wiadomość
3. Moja orto mówi, że obecnie jest jedno wskazanie do ściągnięcia tych drucików. Mianowicie jest to rezonans magnetyczny (z wiadomych powodów). Tam w końcu nawet długopis może zrobić krzywdę.
A po badaniu zakłada się je znów.
a do tomografu też trzeba? sorki za off top, ale lepiej wiedzieć niż nie jakby mi mieli robić rezonans i by zapytali, czy nie mam czegoś metalowego w ciele, to nawet by mi do głowy nie przyszedł ten mój reteiner.. już tak przywyklam do niego...
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-15 19:07:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.