Do jakiego wieku, kobieta powinna starać się o dziecko? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-05, 13:49   #61
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Do jakiego wieku, kobieta powinna starać się o dziecko?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No dokładnie. Do 30tki za wcześnie, rok po 30tce za późno
Mam kuzynkę w Anglii i tam rzeczywiście jest i drogo i dziadowsko. U nas tylko dziadowsko Drogo też bywa w tzw. prywatnych gabinetach.
Moja mama pierwsze dziecko urodziła tydzień przed 31 urodzinami. Idealnie wpasowała się w dzisiejsze normy.

Moja ginekolog jest super. Od razu mnie na badania wysłała i leczyła. Tyle, że do urologa są takie kolejki, że dziecka nie ma
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 16:44   #62
nataszka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 5 866
Dot.: Do jakiego wieku, kobieta powinna starać się o dziecko?

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Chyba chodziło o to, że masz tak ładnie wszystko wyliczone, zaplanowane, już "zaklepane". A co, jeśli coś pójdzie nie tak?
Tak to zrozumiałam.
Dokładnie o tym mówiłam, bo co właśnie w momencie gdy coś wypadnie podrodze, mogło by to troszke załamać twoje plany... dziecko gdzies pomiedzy bylo by jakis zlem, przepraszam ale tak to odebralam.
nataszka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 16:55   #63
Aliseja
Rozeznanie
 
Avatar Aliseja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 522
Dot.: Do jakiego wieku, kobieta powinna starać się o dziecko?

Ja też myślę ,że tak do 35. Natomiast moja mama mnie urodziła jak miała 20 lat tata także 20 , rok po ślubie.
__________________
Nie ma wyjścia, muszę żyć..
Aliseja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 18:01   #64
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Do jakiego wieku, kobieta powinna starać się o dziecko?

hmm...mysle, ze to sprawa indywidualna. Moja kuzynka poronila 3 razy, lekarz mowil, ze moze to byc kwestia wieku, ma teraz 39 lat. Ostatnim razy poronila 2 lata temu.
Moja sąsiadka urodzila zdrową dziewczynke w wieku 43 lat.

To jest wiec sprawa indywidualna. Sa kobiety, które maja komplikacje w wieku 22 lat, 29 czy 35. A są kobiety, które urodziły zdrowe dzieci w wieku 33, 38, 44.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 18:12   #65
_Peggy
Zakorzenienie
 
Avatar _Peggy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 495
Dot.: Do jakiego wieku, kobieta powinna starać się o dziecko?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
hmm...mysle, ze to sprawa indywidualna. Moja kuzynka poronila 3 razy, lekarz mowil, ze moze to byc kwestia wieku, ma teraz 39 lat. Ostatnim razy poronila 2 lata temu.
Moja sąsiadka urodzila zdrową dziewczynke w wieku 43 lat.

To jest wiec sprawa indywidualna. Sa kobiety, które maja komplikacje w wieku 22 lat, 29 czy 35. A są kobiety, które urodziły zdrowe dzieci w wieku 33, 38, 44.
Genów i szczęścia
Moja siostra (podobna kombinacja genowa ) urodzila dwoje dzieci po trzydziestcze. Pierwsze mając 34 drugie 36 lat. Zero komplikacji, ciąże "z pierwszego strzału". A ja ... no cóż. Nadal nic.
__________________
na zawsze  
_Peggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 18:13   #66
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Do jakiego wieku, kobieta powinna starać się o dziecko?

Cytat:
Napisane przez _Peggy Pokaż wiadomość
Wiesz ja usłyszałam od lekarza że kobiety w tym wieku nie rodzą, teraz czas na zabawę i "życie". Miałam wtedy skończone 23 lata
Znowu jak ja poszłam do ginekologa (nowego) mając 20 lat i poprosiłam o przepisanie tabletek, to odmówił, bo stwierdził, że W TYM WIEKU to już najwyższa pora się o dziecko zacząć starać i czy wiem, że do 24-go roku życia jest najlepiej urodzić Nie rozumiem tego zbawiania świata przez ginekologów.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 00:13   #67
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Do jakiego wieku, kobieta powinna starać się o dziecko?

Myślę, że tak do 43-44 lat jest ok. Życie ludzkie się wydłuża, jego komfort też się zwiększa (w Japonii siedemdziesiątka to jest praktycznie jeszcze wiek średni), więc nie wariujmy, to już nie te czasy co trzydzieści lat temu - matura, mąż, do pracy i dzieciak

I bez przesady z tym trąbieniem, że najlepszy czas na dzidzię to dwadzieścia parę lat!!! Normalnie mi się włącza reakcja jak na szczekaczkę Biologicznie może i tak, ale ile jest kobiet świetnie znoszących ciąże grubo po 30.?
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-06, 00:19   #68
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Do jakiego wieku, kobieta powinna starać się o dziecko?

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Myślę, że tak do 43-44 lat jest ok. Życie ludzkie się wydłuża, jego komfort też się zwiększa (w Japonii siedemdziesiątka to jest praktycznie jeszcze wiek średni), więc nie wariujmy, to już nie te czasy co trzydzieści lat temu - matura, mąż, do pracy i dzieciak

I bez przesady z tym trąbieniem, że najlepszy czas na dzidzię to dwadzieścia parę lat!!! Normalnie mi się włącza reakcja jak na szczekaczkę Biologicznie może i tak, ale ile jest kobiet świetnie znoszących ciąże grubo po 30.?
No przesadą na pewno jest jak ginekolog wmawia pacjentce, że to najlepszy wiek na ciąże- BO TAK.
Jasne, że to nie te czasy co 30 lat temu, ale pamiętajmy, że kwestia indywidualna, jedna kobieta będzie chciała w wieku 40kilku lat jak napisałaś, jedna w wieku 20kilku i żadna opcja, jeżeli opcje są dojrzałe nie jest zła. I każda jednostka jest indywidualna, nie każdy też może czekać tak długo. Nie ma co uogólniać dlatego.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 08:11   #69
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Do jakiego wieku, kobieta powinna starać się o dziecko?

Ja w swoim życiu planuję urodzić pierwsze dziecko w wieku ok. 28 lat( czyli już niedługo hehe ), drugie do 35 lat.
Oczywiście życie może zweryfikować te plany
Obawiam się poronień, ponieważ moja mama miała bardzo
duże problemy z zajściem w ciążę i obawiam się , że ja mogę mieć podobną tendencję.
Straszne mam parcie na dziecko, uważam, że to będzie po mężu oczywiście największy skarb na tej ziemi
Rok temu rzuciłam palenie ,żeby właśnie podczas ciąży nie mieć jakiś pokus w tym temacie
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 08:31   #70
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Do jakiego wieku, kobieta powinna starać się o dziecko?

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
Ja w swoim życiu planuję urodzić pierwsze dziecko w wieku ok. 28 lat( czyli już niedługo hehe ), drugie do 35 lat.
Oczywiście życie może zweryfikować te plany
Obawiam się poronień, ponieważ moja mama miała bardzo
duże problemy z zajściem w ciążę i obawiam się , że ja mogę mieć podobną tendencję.
Straszne mam parcie na dziecko, uważam, że to będzie po mężu oczywiście największy skarb na tej ziemi
Rok temu rzuciłam palenie ,żeby właśnie podczas ciąży nie mieć jakiś pokus w tym temacie
zycze Ci szczescia w planach

Ja tez planowalam miec dziecko w wieku 28 lat. Po studiach, majac juz prace. Od kilku dni mam 30stke i nawet nie jestem zaobraczkowana, Zycie niestety pisze własne scenariusze. Prawda. trzeba pomagac szczesciu, mnie sie nie udało niestety.
W kazdym razie powodzenia
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 08:34   #71
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Do jakiego wieku, kobieta powinna starać się o dziecko?

ellish tobie również życzę powodzenia, a przede wszystkim dużo szczęścia
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-06, 09:11   #72
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: Do jakiego wieku, kobieta powinna starać się o dziecko?

Wg mnie do 40.
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 21:07   #73
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Do jakiego wieku, kobieta powinna starać się o dziecko?

Bez partnera, który mógłby być ojcem dziecka, to sobie kobieta może pogdybać o tym jaki wiek jest najbardziej odpowiedni na dziecko.
Można być biologicznie w formie, mieć pracę, karierę, ale bez faceta "plan dziecko" nie wypali, chyba, że ktoś preferuje samotne macierzyństwo wspomagane przez banki spermy - osobiście takich osób nie znam, więc zakładam, że decyduje się na to niewiele kobiet.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 06:14   #74
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Do jakiego wieku, kobieta powinna starać się o dziecko?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Znowu jak ja poszłam do ginekologa (nowego) mając 20 lat i poprosiłam o przepisanie tabletek, to odmówił, bo stwierdził, że W TYM WIEKU to już najwyższa pora się o dziecko zacząć starać i czy wiem, że do 24-go roku życia jest najlepiej urodzić Nie rozumiem tego zbawiania świata przez ginekologów.
Miał prawo odmówić podając taka przyczyne?
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 07:42   #75
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Do jakiego wieku, kobieta powinna starać się o dziecko?

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Miał prawo odmówić podając taka przyczyne?
Nie wiem, czy miał prawo, ale mimo mojego sprzeciwu recepty mi nie wypisał. Poszłam do innego i tyle.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 12:09   #76
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Do jakiego wieku, kobieta powinna starać się o dziecko?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Trochę nie rozumiem tego pytania. Mam jakieś plany na życie, skomentowałam jedynie tezę o modzie na późne macierzyństwo i podałam powody, dla których ktoś odkłada decyzję o dziecku. Czy ja gdziekolwiek napisałam, że "przed 30-stką na pewno nie urodzę" albo że wpadka jest niemożliwa? Wiem, że żadna antykoncepcja nie daje 100% pewności, wiem że wpadka może mi się zdarzyć. Ale czy to znaczy, że mam nie robić planów na życie, bo a nóż widelec zajdę w ciążę? Naprawdę nie rozumiem tego pytania w odniesieniu do tego, co napisałam.
Fajnie że masz plany na życie - ja również nie wyczytałam z Twoich postów, że kompletnie nie bierzesz pod uwagę ich zmian (przypadkowych lub nie ) a z pierwszych postów wynika, że już powinnaś pokój dziecięcy chyba szykować

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Do jakiego wieku? Do takiego kiedy wie że chce, może i jest w stanie zapewnić dziecku odpowiedni byt. Bez ograniczeń czasowych. Natura tak to wymyśliła że w pewnych czasowych granicach trzeba się zmieścić.
Trudno przewidzieć dla kogo za późno, za wcześnie.
Wg. mnie jednak ograniczenia czasowe są/powinny być i 50 i w górę lat dla mnie to gruba przesada. Już nie chodzi tylko o to, że dziecko całe dzieciństwo i życie ma "dziadków" za rodziców i całą tą otoczkę z tym związaną, ale o to, że po prostu przykro tak zostawić dzieci i być zostawionym w młodym wieku przez rodziców, gdy ci już umrą. Ale może to tylko ja tak na to patrzę, bo ja jestem przeczulona na tym punkcie; moja mama ma 48 lat a tata 50 rocznikowo, a jak sobie pomyślę że mogłoby ich zabraknąć teraz, gdy mam te ponad 20 lat (gdyby mnie rodzili w tym wieku, w którym teraz są) to szczerze, byłabym nieszczęśliwa. Ja już od dawna sprawdzam, czy mi mama oddycha podczas snu

Edytowane przez Dzikun
Czas edycji: 2012-04-07 o 12:11
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:38.