Pierwsza miesiaczka, tampony, dojrzewanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-29, 20:42   #1
kropeczka33
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 19
Question

Pierwsza miesiaczka, tampony, dojrzewanie


Witam mam 15 lat i 22 lipca miałam swój 1 okres... krwawienie było bardzo słabe bo nie musiałam nawet uzywac podpasek wystarczyły wkładki higieniczne... jesli bede miałą okresy regularnie to nastepny wypada dokładnie podczas bozu pływackiegi i mam w zwiazku z tym pare pytan dotyczacych tamonów(wiem ze moze są głupie ale mnie naprawde nurtuja)

1. Czy tamponów mozna uzywać juz podczas 2 okresu?
2. CZy mozna go uzywac podczas takich mało obfitych okresów jak mój??
3. Czy to prawda ze jesli tampon nie jest całkowicie nasiakniety to ciezko
jest go wyjąć a jesli zbyt nasiąkniety to mozę sie rozsypać tzn z3 podczas
wyciagania jego czesc zostanie w pochwie??
4. Które tampony są lepsze ob czy tampaxy??
5. Jakie mam kupić na wyjazd:??
6. CZy to prawda ze nie wszystkie dziewczyny mogą ich uzywac?
7. Co z błoną dziewiczą?? czy jej nie uszkodzę?

Liczę na szybką/ie odpowiedz(i)
kropeczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 09:26   #2
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Pierwsza miesiaczka, tampony, dojrzewanie

1. Można
2. Tak, wtedy wybiera się np. OB LITE (czy jakoś tak, może któraś dziewczyn wie lepiej jak one się nazywają ) Ale nie możesz mieć też pewności, że następne krwawienie również będzie mało obfite...
3. Tak, ciężko jest wyjąć kiedy nie jest całkowicie nasiąknięty, nie wiem nic na temat rozrywania się tamponu
4. Ja wolę OB, choć przyznam, że w ogóle nie za często używam tamponów
5. Najlepiej cały zestaw OB Miałam kiedyś taki, były tam tampony na bardziej obfite i mniej obfite krwawienia (zdaje się, że 3 rodzaje)
6. Nie wszystkie, jest kilka przeciwwskazań, ale wolałabym żeby ktoś inny je opisał, bo mogę się mylić - nie jestem znawcą tematu
7. Nie uszkodzą, mam wiele koleżanek, które stosowały je będąc jeszcze dziewicami...
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 18:16   #3
20-sto latka
Rozeznanie
 
Avatar 20-sto latka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 784
Dot.: Pierwsza miesiaczka, tampony, dojrzewanie

Sluchaj skoro to Twoja pierwsza miesiaczka to nie liczylabym na jej regularnosc, ja np gdy dostalam pierwszej miesiaczki tez mialam slabiutka ale za to ciagnela mi sie caly miesiac, na poczatku myslalam ze mi sie nigdy nie skonczy no a pozniej nie mialam ponad 3 miesiace. A co do tamponow to nic Ci nie doradze, ja tego nie uzywam, wole zwykle podpaski.. Pozdrawiam
20-sto latka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 19:31   #4
mycha555
Raczkowanie
 
Avatar mycha555
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 350
Dot.: Pierwsza miesiaczka, tampony, dojrzewanie

Mi po pierwszej miesiączce następna wystąpiła 2 miesiące później. Na Twoim miejscu zabezpieczyła bym się na obóz tamponami najlepiej ob i najmniejszy rozmiar. I tak z początku mogą być problemy z założeniem (ja tak miałam) ale za którymś razem na pewno się uda. I nie martw się o swoją błonę dziewiczą - nic jej sie nie stanie.
__________________

Zakochana


mycha555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 17:57   #5
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Pierwsza miesiaczka, tampony, dojrzewanie

no a ja z koleji mialam pierwsze 10 miesiaczek jak w zegarku, co do godziny regularne, wiec nie radze mowic hop.

tampony sa gites - tyle powiem. Nie rozstaje sie z nimi od 4 lat juz chyba i w zyciu mnie nie zwiodly. kup ob jak najmniejszy rozmiar i nie denerwuj sie, bo nerwy powoduja tylko problemy przy aplikacji. a co do blony to sie nie zgodze - dostalam pierwszej miesiaczki majac 11 lat, w wieku 15 stracilam cnote, uzywalam wtedy juz od paru lat tamponow i blony dawno nie mialam. dlugotrwale uzywanie tamponow nie sadze zeby nie mialo wplywu na blone, bo to przeciez DELIKATNY fald skory.
__________________
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 21:27   #6
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Pierwsza miesiaczka, tampony, dojrzewanie

Yaza, mów za siebie, każda dziewczyna jest inna i są też różne rodzaje błon, zazwyczaj błona posiada otworek przez który tampon śmiało przejdzie, bez uszkadzania jej
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:37.