jakie wina na wesele? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-23, 15:52   #31
sweetapple
Przyczajenie
 
Avatar sweetapple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Prabuty
Wiadomości: 4
Dot.: jakie wina na wesele?

Szczerze mówiąc to zależy od gości, jeśli są to osoby, które piją wino to słodkie odpadają, ale jeśli ma to być skierowane do zwykłego kowalskiego to z doświadczenia wiem, że lepiej sprawdzi się półsłodkie albo nawet. Ja osobiście skorzystałam z usług firmy skarbnica win ( albo smak wina, nigdy nie wiedziałam która nazwa jest aktualna :P ), głównie za namową kolegi, który tam pracował. Muszę przyznać, że na moim weselu wino bardzo smakowało, zdecydowaliśmy się na zeestaw złożony z trzech win: czerwone, białe i musujące. Niestety nie pamiętam nazw, ponieważ po weselu nie zostało żadne wino. Wiem, że musujące to było włoskie prosecco Jeśli chodzi o ilość wina, przynajmniej w moim przypadku została ona dopasowana do liczby gości indywidualnie
sweetapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 15:10   #32
maruda7
Raczkowanie
 
Avatar maruda7
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: jakie wina na wesele?

Mój brat miał wesele w lipcu zeszłego roku. Testowaliśmy różne wina - wybraliśmy z ....Biedronki! Super i tanie wina. Białe - półsłodkie, ale jak dla mnie półwytrawne. No i czerwone półwytrawne.
Polecam
__________________
"Taniec jest jak remedium na chaos cywilizacyjny."
EKOkulary.pl
maruda7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 19:01   #33
ktrn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 33
Dot.: jakie wina na wesele?

spam

Edytowane przez Mirianka
Czas edycji: 2013-05-13 o 10:38
ktrn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 16:25   #34
clara099
Raczkowanie
 
Avatar clara099
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 331
Dot.: jakie wina na wesele?

półwytrawne (białe i czerwone) powinny zadowolić zdecydowaną większość biesiadników. słodkich bym nie kupowała.
__________________
Moje ślubne inspiracje
clara099 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 22:31   #35
ktrn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 33
Dot.: jakie wina na wesele?

Trudno trafić z winami, znajdź hurtownie w której możesz zastrzec sobie zwrot części win, kup więcej różnych to co nie pójdzie to oddasz:P
ktrn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 13:45   #36
joaska1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: jakie wina na wesele?

Najlepiej jak macie w rodzinie winiarza hobbystę. Popytajcie po rodzinie na pewno któryś z wujków robi swojskie wina. Ja mam szczęście że mój ukochany robi wyśmienite domowe trunki. Jak zejdzie do piwnicy to potrafi tam przesiadywać godzinami przewracając takie duże szklane bańki na naszym weselu będzie tylko i wyłącznie wino domowe.
joaska1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 14:44   #37
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: jakie wina na wesele?

Wszystko super, ale nie w każdym miejscu właściciel lokalu zgodzi się na alkohol bez akcyzy (w sensie dowolnego rodzaju robiony, czy to wina, czy bimber). Bo w razie problemów typu zatrucia pierwsze podejrzenia padają na lokal i jedzenie. Warto o to zapytać wcześniej, żeby potem nie było problemu
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-13, 08:16   #38
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: jakie wina na wesele?

Mamy msc do wesele i ani wodki ani wina nie mamy...
Wlasnie mam problem bo ciotki starsze beda pic slodkie ale ja chce wytrawne pod warunkiem ze uda mi sie kupci dobre,pojade do biedronki bo czytalam ze tak maja dobre i w dobrej cenie.
Albo połsłodkie i półwytrawne?
Jasna ciasna ile wyborwo,decyzji a czasu mniej.
Jak bedziecie miec coś sprawdzonego to piszcie!

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Cytat:
Napisane przez maruda7 Pokaż wiadomość
Mój brat miał wesele w lipcu zeszłego roku. Testowaliśmy różne wina - wybraliśmy z ....Biedronki! Super i tanie wina. Białe - półsłodkie, ale jak dla mnie półwytrawne. No i czerwone półwytrawne.
Polecam
Maruda a podasz nazwy tych win?z góry dzieki!!
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 20:43   #39
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: jakie wina na wesele?

Cytat:
Napisane przez shirmus Pokaż wiadomość
też jestem za Carlo Rossi różowe jest najlepsze
A różowe Carlo jest jakie? półwytrawne?

Zakupiliśmy je właśnie, ale podobno osoby, która pośredniczyła nam w zakupie w hurtowni 3x pytali czy na pewno półwytrawne... :/

w każdym razie decyzja padła na wyłącznie różowe. Z mojego doświadczenia wynika, że jak bywałam na weselach, na których było i czerwone i białe rzekomo do obiadu (a ja piłam je jako trunek główny), później było chodzenie po stolikach i szukanie interesującego koloru :p U mojej siostry było tylko różowe i bez problemu
__________________


etorebkowy kod się zmył

Edytowane przez gaga87
Czas edycji: 2013-05-17 o 20:45
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 06:56   #40
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: jakie wina na wesele?

U nas wódki poszło bardzooooo mało - 1/3 tego co kupilismy.

Wino natomiast poszlo całe - kupilismy ok. 40 do 50 butelek 0,7 standardowo.

Wsrod win mielismy 10 butelek wina drozszego tzw. od znawcy win. I dokładnie to wino nam zostało. Bardzo chciałam sama spróbować tego wina podczas wesela i sama stwierdziłam, że nie - przy takim bogactwie jedzenia wymyślne wino kompletnie nie działa. Na weselu jednak chodzi o to, żeby wino było bardziej jak woda, a nie jak główna atrakcja. Dlatego jestem absolutnie za winami ze średniej półki.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 11:12   #41
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: jakie wina na wesele?

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
U nas wódki poszło bardzooooo mało - 1/3 tego co kupilismy.

Wino natomiast poszlo całe - kupilismy ok. 40 do 50 butelek 0,7 standardowo.

Wsrod win mielismy 10 butelek wina drozszego tzw. od znawcy win. I dokładnie to wino nam zostało. Bardzo chciałam sama spróbować tego wina podczas wesela i sama stwierdziłam, że nie - przy takim bogactwie jedzenia wymyślne wino kompletnie nie działa. Na weselu jednak chodzi o to, żeby wino było bardziej jak woda, a nie jak główna atrakcja. Dlatego jestem absolutnie za winami ze średniej półki.
U nas tak samo!
Tata sie dziwił że wódki tak mało zeszło a wina mimo że miałam w nadmiarze zeszło i nawet te które dostaliśmy też poszły
Także czasem można sie zaskoczyć .
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-15, 09:52   #42
helcia86
Raczkowanie
 
Avatar helcia86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 320
Dot.: jakie wina na wesele?

sol11, zdradzisz jakie wina kupiłaś? i wódkę?
helcia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 10:07   #43
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: jakie wina na wesele?

Cytat:
Napisane przez helcia86 Pokaż wiadomość
sol11, zdradzisz jakie wina kupiłaś? i wódkę?
Jasne-wszystko zależy ile chcesz wydać na wódke i ile myślisz ze zejdzie-na pewno najlepsze są te znajdroższe ale myśmy kupili Wyborową i wszyscy sobie chwalili-oczywiscie są gusta i guściki-na wódce sie nie znam wiec tatuś wbierał
Jeśli chodzi o wina to moge polecić Portugalskie Portada!!
Kupiłam wytrawnie9dla tych co się znają i półsłodkie dla ciotek-bardzo długo sie zastanawiałam jakie kupić i był to w strzał w dziesiątke-spróbuj koniecznie-wino nie za 10 zł tylko ok 30 ale warto.
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 13:21   #44
helcia86
Raczkowanie
 
Avatar helcia86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 320
Dot.: jakie wina na wesele?

Ja planuję kupić połowę win czerwonych półsłodkich a połowę białych półwytrawnych. Wydaje mi się że są najbardziej neutralne, a wiadomo że nie każy lubi wytrawne czy słodkie. Zastanawiałam się na zakupem w Biedronce, bo wybór jest, cenowo też ok i dużo osób sobie chwali. Jeszcze tylko nie wiem które
a gdzie kupowałaś te wina Portada?

a co do wódki to też zdecydowalismy się na Wyborową
helcia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 21:31   #45
Animonda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 41
Dot.: jakie wina na wesele?

jeśli chodzi o wina, to bardzo polecam, nie tylko na wesele, wino półsłodkie białe lub czerwone o nazwie Castillo de la Vereda (hiszpańskie). Jest bardzo dobre, ma delikatny smak, i jest dostępne w większości supermarketów (Tesco, Carrefour). Dla mnie dobre wino jest tym bardziej istotne, że cierpię na migrenę, która aktywuje się po ciężkich, mocnych winach. Dlatego lubię to, głowa mnie po nim nie boli . Kiedyś lubiłąm też wino z biedry o nazwie chyba Quintana, ale Castillo de la Vereda bije to biedronkowe na głowę. No i cena, jakieś 10-12 zł w supermarkecie jest po prostu boska!
Animonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 18:13   #46
Lamorra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: jakie wina na wesele?

Mam niedługo wesele i dowiedziałam się, że będzie kilku gości niepijących. Nie dlatego że nie lubią, ale z różnych powodów nie mogą pić na weselu. Słyszałam że modne staję się wina bezalkoholowe, sądzicie że warto kupić kilka butelek specjalnie dla takich gości? Podobno smakiem nie odbiegają specjalnie od tych alkoholowych wersji, to wygląda mniej więcej tak jak tu http://winabezalkoholowe.pl/wina/wino_na_wesele,38.html

Edytowane przez Lamorra
Czas edycji: 2013-12-14 o 14:40
Lamorra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 11:41   #47
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: jakie wina na wesele?

ja bym się w to nie bawiła. Skoro nie piją, to raczej na takie wynalazki też nie przystaną. Sorry, ale dla mnie np. piwo bezalkoholowe to nieudana i niesmaczna wersja, więc wolę wypić sok, niż próbować na siłę piwa. Nie wiem, jak jest z winem, ale wydaje mi się, że szkoda zachodu.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 23:40   #48
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: jakie wina na wesele?

ja się zastanawiam czy kupować wino bo właściwie pije je tylko ja. jeśli będę kupować to najprawdopodobniej carlo rossi różowe lub/i białe czerwone, albo el sol. Jeśli chodzi o dobre słodkie wina w małej ilości od siebie polecam mogen david - coś pieknego. Zależnie od sklepu cena waha się 20-40 zł. Jednak przed podaniem polecam wypróbować - ja się zachwycam, nie wiem jak inni
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 12:17   #49
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: jakie wina na wesele?

też musze się na jakieś zdecydować. Ja najbardziej lubię półsłodką i półwytrawną Kadarkę ale nie wiem czy byłaby stosowna na wesele. Ogólnie to na winach się nie znam więc ciężko samej mi będzie wybrać
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-26, 17:15   #50
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: jakie wina na wesele?

ja stawiam na sztampę i carlo rossi albo el sol.
lubię też fresco ale siara stawiać wino za 8 zł za 18 brzmi jakoś lepiej
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 20:12   #51
marta2j
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: jakie wina na wesele?

Ja też stawiam nad carlo rossi
myślałam o 3 typach różowe, białe i czerwone. Albo tylko białe i czerwone. Na jakie wy rodzaje stawialiście.
marta2j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 16:03   #52
Ciasiunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 38
Dot.: jakie wina na wesele?

My mieliśmy Fresco, Bulgarius, Imiglykos. Kupiliśmy je w Tesco za około 10zł. Wszystkim smakowało , a zarazem każdy miał coś dla siebie.
Ciasiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 11:29   #53
Arleta34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 19
Dot.: jakie wina na wesele?

Zdecydowanie nie słodkie wina, tylko takie, które poprawiają trawienie. Z doświadczenia wiem, że kolejność jest właśnie taka: wina białe, różowe i czerwone. W zasadzie powinno wystarczyć białe i czerwone. Ja zdecydowałam się na to wino, które przetestowalismy już wcześniej przy innych okazjach: http://www.dekanter.pl/produkt-wino/1457/ Tak jak większość rzeczy na ślub i wesele wino też zamówiliśmy w internecie.
Arleta34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 10:00   #54
qawa224
Raczkowanie
 
Avatar qawa224
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 89
Dot.: jakie wina na wesele?

Polecam mój sposób na wybranie dobrych win. Kiedy juz mieliśmy skomponowane menu na wesele, poprosiliśmy szefa kuchni z sali , którą wynajmowaliśmy o doradzenie, jakie wina będą najlepsze. Były zarówno białe jak i czerwone, dla osób starszych i tych niepijących wino na co dzień.
qawa224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 22:43   #55
Daria_Amelia
Raczkowanie
 
Avatar Daria_Amelia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 140
Dot.: jakie wina na wesele?

widzę, że bardziej radzicie kupić półsłodkie i półwytrawne, a ja osobiście lubię słodkie i niektórzy moi znajomi też
i zastanawiałam się nad słodkimi czerwonymi i ewentualnie półsłodkimi białymi....
kompletnie nie wiem ile ich kupić, na ok +55 osób ... ma to być dodatek a nie główny trunek, no ale wiadomo, że nie przewidzi się co bardziej pójdzie
myślałam o mogen david czerwonym ale nie wiem czy ma on białe wydanie ? i czy wszystkie są słodkie?
Daria_Amelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-09 23:43:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.