nie mogę sobie poradzić... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Eucerin - podejmij wyzwanie!

Notka

Eucerin - podejmij wyzwanie! Jeśli borykasz się z trądzikiem, bądź masz sukcesy w walce z tą przypadłością, dołącz do nas i koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Co dwa - trzy dni będzie pojawiać się na forum nowy temat związany z niedoskonałościami skóry.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-10-29, 08:41   #1
dzo_anka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Unhappy

nie mogę sobie poradzić...


Hej dziewczyny! Wiem, że jest milion takich wątków, ale chciałam się z wami podzielić moją historią. Jestem w liceum, dokładnie to w pierwszej klasie. Do tej pory myślałam że mam okropną twarz (gimnazjum) jednak teraz widzę, że była naprawdę piękna, nawet mi to koleżanki powiedziały jakieś 3 tygodnie temu: "Ty i pryszcze? Masz piękną cerę!". Nie wiem co się nagle stało... Wyszły mi na okres, standard... Minął tydzień od końca okresu i dalej są, nowe. Od razu zaznaczę: nie jem słodyczy, słonych rzeczy, ostrych... Moja dieta: zielona herbata, woda, owoce, warzywa (surowe, gotowane) ryby, jeśli pieczywo to ciemne, kasza, ryże itd... Dbam o twarz kosmetykami do cery wrażliwej, zrezygnowałam z tych do cery tłustej i skłonnościami do trądziku, gdyż nic nie dawały... Może to przez stres? Co myślicie? Ostatnio cały czas się denerwuję, szkoła, oceny, no i własnie tymi pryszczami... Pojawiają mi się najbardziej w okolicach brody. POMOCY! Nie daję sobie już z tym rady, wstydzę się wychodzić z domu, bo nikt mnie "takiej" nie widział nigdy, źle się czuję z toną pudru... Zawsze używałam tylko kremu siarkowego, kremu bb, korektora w sztyfcie, nie używam pudru od początku gimnazjum, po prostu miałam wrażenie że mi zatyka pory. Od 4/5 dni siedzę w domu, wstydzę się wyjść
dzo_anka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-29, 21:55   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: nie mogę sobie poradzić...

Cytat:
Napisane przez dzo_anka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Wiem, że jest milion takich wątków, ale chciałam się z wami podzielić moją historią. Jestem w liceum, dokładnie to w pierwszej klasie. Do tej pory myślałam że mam okropną twarz (gimnazjum) jednak teraz widzę, że była naprawdę piękna, nawet mi to koleżanki powiedziały jakieś 3 tygodnie temu: "Ty i pryszcze? Masz piękną cerę!". Nie wiem co się nagle stało... Wyszły mi na okres, standard... Minął tydzień od końca okresu i dalej są, nowe. Od razu zaznaczę: nie jem słodyczy, słonych rzeczy, ostrych... Moja dieta: zielona herbata, woda, owoce, warzywa (surowe, gotowane) ryby, jeśli pieczywo to ciemne, kasza, ryże itd... Dbam o twarz kosmetykami do cery wrażliwej, zrezygnowałam z tych do cery tłustej i skłonnościami do trądziku, gdyż nic nie dawały... Może to przez stres? Co myślicie? Ostatnio cały czas się denerwuję, szkoła, oceny, no i własnie tymi pryszczami... Pojawiają mi się najbardziej w okolicach brody. POMOCY! Nie daję sobie już z tym rady, wstydzę się wychodzić z domu, bo nikt mnie "takiej" nie widział nigdy, źle się czuję z toną pudru... Zawsze używałam tylko kremu siarkowego, kremu bb, korektora w sztyfcie, nie używam pudru od początku gimnazjum, po prostu miałam wrażenie że mi zatyka pory. Od 4/5 dni siedzę w domu, wstydzę się wyjść
Mozliwe, że to przez stres, ale w okolicach brody często wskazują na hormony. Idz do dermatologa bo samo nie minie Zrób badania hormonalne.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-14, 11:32   #3
joanna789
Przyczajenie
 
Avatar joanna789
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: cieszyńskie
Wiadomości: 2
GG do joanna789
Dot.: nie mogę sobie poradzić...

Umów się na wizytę u dermatologa. Katujesz się, a może niekoniecznie. Być może oczyszczasz organizm i "wychodzi" wszystko na buzię. Może obrałaś złą drogę pielęgnacji....
joanna789 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 21:21   #4
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: nie mogę sobie poradzić...

wierze Ci autorko
ja mam to samo
walcze z tym nascie lat ale od powiedzmy 2tyg cos sie wydarzylo czego nie wiem jeszcze i jest pogorszenie 200%

bylam dzis u lekarza - 1 raz u tego konkretnie i rzucil mi swiatlo nadzieje
idz tez
tylko poszukaj konkretnego
na nfz mozesz czekac i 3 miesiace
a jak pojdziesz od reki i zapewne zaplacisz ze 100-150zl
ale czas to pienadz
jesli chodzi o hormony to pewnie bedzie kazal Ci zrobic
prolaktyne na czczo i po podaniu tabletki 2gi raz po godzinie
testosteron
LH
FSH
Estradiol
idź rob i sie nie ociągaj- im szybciej i wiecej na raz tym lepiej
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 21:12   #5
BeautyLove
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 18
Dot.: nie mogę sobie poradzić...

Idź do dermatologa. Moja koleżanka też miała taki problem. Dermatolog poradził co ma zrobić( kupić jakąś ,,magiczną'' maść, korektor itp.) i jak ręką odjął . Też mam problem z trądzikiem, ale używam peelingu i żelu UnderTwenty i jakoś sobie radzę. Powodzenia
BeautyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 16:38   #6
Panna_Isa
Raczkowanie
 
Avatar Panna_Isa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 44
Dot.: nie mogę sobie poradzić...

Cytat:
Napisane przez dzo_anka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Wiem, że jest milion takich wątków, ale chciałam się z wami podzielić moją historią. Jestem w liceum, dokładnie to w pierwszej klasie. Do tej pory myślałam że mam okropną twarz (gimnazjum) jednak teraz widzę, że była naprawdę piękna, nawet mi to koleżanki powiedziały jakieś 3 tygodnie temu: "Ty i pryszcze? Masz piękną cerę!". Nie wiem co się nagle stało... Wyszły mi na okres, standard... Minął tydzień od końca okresu i dalej są, nowe. Od razu zaznaczę: nie jem słodyczy, słonych rzeczy, ostrych... Moja dieta: zielona herbata, woda, owoce, warzywa (surowe, gotowane) ryby, jeśli pieczywo to ciemne, kasza, ryże itd... Dbam o twarz kosmetykami do cery wrażliwej, zrezygnowałam z tych do cery tłustej i skłonnościami do trądziku, gdyż nic nie dawały... Może to przez stres? Co myślicie? Ostatnio cały czas się denerwuję, szkoła, oceny, no i własnie tymi pryszczami... Pojawiają mi się najbardziej w okolicach brody. POMOCY! Nie daję sobie już z tym rady, wstydzę się wychodzić z domu, bo nikt mnie "takiej" nie widział nigdy, źle się czuję z toną pudru... Zawsze używałam tylko kremu siarkowego, kremu bb, korektora w sztyfcie, nie używam pudru od początku gimnazjum, po prostu miałam wrażenie że mi zatyka pory. Od 4/5 dni siedzę w domu, wstydzę się wyjść
Potrafisz powiedzieć, czy pryszcze zaczęły się pojawiać równocześnie ze stresem? A może zaczęły się nasilać, kiedy zmieniłaś dietę?
Panna_Isa jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Eucerin - podejmij wyzwanie!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-09 17:38:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:20.