tabletka 72h po, owulacja? ból :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-16, 21:37   #1
zrozpaczonaPOZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 39

tabletka 72h po, owulacja? ból :/


Witam,


Otóż w piątek wzięłam tabletkę 72h po.= 13.06.2014

9.06 byłam u ginekologa na kontroli - wszystko było okej. Ginekolog mówił,że zbliża się owulacja, pęcherzyk miał 2,3 cm.

15.06 zaczęło boleć mnie podbrzusze. Chodzę, ale bez tabletek przeciwbólowych jest ciężko. Czy może to być owulacja? Po ilu dniach bólu taki stan zaczyna być niepokojący? Czy jest możliwość,że od tabletki ? Jak długo może to trwać?

Nie mam biegunki. Nie czuję też zatwardzeń itd.

Nie chcę narazie iść do gin,bylam nie dawno i było wporządku,więc nie chcę panikować.. Ile dni może trwać owulacja ? lub ile dni po tabletce 72h po mogę czuć ból ?
zrozpaczonaPOZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 07:43   #2
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: tabletka 72h po, owulacja? ból :/

Tabletka PO to bomba hormonalna dla organizmu, także nic dziwnego, że źle się czujesz. Rozumiem, że tabletkę brałaś 13 czerwca? Partner skończył w Tobie?

Pozostaje Ci czekać do okresu. Zrób test ciążowy po 14 dniach od stosunku albo test z krwi- bardziej wiarygodny.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 09:27   #3
zrozpaczonaPOZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 39
Dot.: tabletka 72h po, owulacja? ból :/

złośliwość. u gin byłam na kontroli i po tabletki antykoncepcyjne,które zacznę brać od 1 dnia miesiączki. kochaliśmy się i gumka pękła,a byla pełna :/
wzięłam tabletkę bardzo szybko, więc w ciąży nie będę
martwi mnie tylko ten ból jajnika prawego. nie wiem czy to owulacja,czy od tabletki czy od torbieli (mam małą torbiel na jajniku,ale nie czułam jej nigdy). zastanawiam się do kiedy może boleć :/
zrozpaczonaPOZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 10:48   #4
malgosn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4
Dot.: tabletka 72h po, owulacja? ból :/

miałam dokładnie to samo po tej tabletce, przyspieszyła mi okres o dwa tygodnie,
malgosn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 11:34   #5
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: tabletka 72h po, owulacja? ból :/

To może być zarówno owulacja, od tabletki PO, jak i torbiel i wszystko inne. Skoro byłaś na wizycie u ginekologa to nie ma się czym martwić. Trudno powiedzieć jak długo może boleć. Ale ja bym się raczej nie martwiła, chyba, że ból by się nasilał.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 21:55   #6
zrozpaczonaPOZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 39
Dot.: tabletka 72h po, owulacja? ból :/

jak u gina byłam to przed jeszcze mnie nic nie bolało

wiem,że skutkiem ubocznym tabletki jest ból podbrzusza, nie wiem tylko po jakim czasie staje się on powodem do niepokoju. ;/

co do krwawienia- ja miałam tylko 1 dzień.
zrozpaczonaPOZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 22:30   #7
joanna386
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 41
Dot.: tabletka 72h po, owulacja? ból :/

Po tabletce po miesiączka może wystąpić wcześniej, bądź później oraz z różnym nasileniem. Jeżeli ból będzie dalej Ci dokuczał to pójdź do swojego lekarza. W razie wątpliwości możesz jeszcze zadać pytanie na stronie dot. antykoncepcji po - wpadka.
joanna386 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-19, 22:33   #8
zrozpaczonaPOZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 39
Dot.: tabletka 72h po, owulacja? ból :/

chyba jutro zadzwonię do mojego gina :/ tak mnie kłuje jajnik.. (chyba jajnik),że nie mogę usiedzieć ani uleżeć. jestem na przeciwbólowych (muszę chodzić do pracy ). najgorsze,że niewiem co to. czy jajnik, czy pęcherz (ale nie piecze przy sikaniu, ani nie mam problemów z oddawaniem moczu. dużo siusiam,ale dużo wody i jogurtów piję). może jelita... ale w sumie nie mam zaparć ani nic.
no nic,zadzwonię,zobaczę co powie.
zrozpaczonaPOZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 06:42   #9
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: tabletka 72h po, owulacja? ból :/

Tak silny ból podbrzusza nie jest normalne. I dokładnie, to może być jajnik, jelito, pęcherz raczej nie. Idź do lekarza.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 00:21   #10
zrozpaczonaPOZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 39
Dot.: tabletka 72h po, owulacja? ból :/

dzwoniłam dzisiaj do mojego :/ powiedział,że ból pewnie od tabletki, że to dawka hormonów dla konia i diabli wiedzą kiedy minie. jeśli do poniedziałku mi nie minie mam zadzwonić to wypisze mi coś przeciwbólowego :/ nie wiem. we wtorek planowałam z chłopakiem i znajomymi jechać na wakacje- ok 2 tygodni na rowerach, gdzie dusza poniesie. namiot itd. ale jak nie minie to mogę zapomnieć o wyjeździe
jak nie przejdzie to zadzwonię i jakoś przyduszę lekarza mojego,może jeszcze coś by wskórał. dzisiaj chyba miał długi weekend, bo jak spytałam o przeciwbólowe to powiedział,że nie ma go w mieście, może w pon.coś więcej pomoże
zawsze się wszystko pieprzy jak nie powinno :/
zrozpaczonaPOZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 07:54   #11
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: tabletka 72h po, owulacja? ból :/

Idź na dyżur albo na pogotowie, dostaniesz ketonal. Powinien pomóc. Bez sensu byś się męczyła cały weekend.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-21, 11:51   #12
zrozpaczonaPOZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 39
Dot.: tabletka 72h po, owulacja? ból :/

mam ketonal w domu,ale źle na niego reaguje- żołądek boli
w pon.poproszę mojego gin o nimesil. chyba,że przejdzie,mam nadzieję....

a we wtorek może uda się wyjazd,zobaczymy
zrozpaczonaPOZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 19:20   #13
laura212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 65
Dot.: tabletka 72h po, owulacja? ból :/

hej dziewczyny proszę poradźcie mi
mam taki problem : W sobotę (2/08) kochałam się z chłopakiem, niestety to było na imprezie i nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy wyszedł czy nie ( twierdzi ,ze nie skończył ale pewności nie ma, miał gumkę która okazało się ze w pewnym momencie się zsunęła) ... Miałam wtedy okres ( dzień 5, więc mało krwawiłam ) dla pewności około 36h pozniej wziełam escapelle ... ( w nd) od wtorku aż do dziś nie czuję się dobrze.. Jakby miało mnie zemdlić, boli mnie głowa... Czy to normalne ? Pierwszy raz wzięłam tabletkę 72h po... że kilka dni to trzyma.. Ciąże raczej wykluczam, bo w okresie ciężko zajść no i nie było by po 3-4 dniach już objawów.. Poradzicie mi ? Od tabletki tak mnie mdli ? A i chciałam zaznaczyć ,że nie mam 16 lat .. mam 22, ale nigdy nie brałam tabletki 72h po więc was pytam.. Dziękuje za odpowiedz!
laura212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 19:48   #14
joanna386
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 41
Dot.: tabletka 72h po, owulacja? ból :/

Cytat:
Napisane przez laura212 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny proszę poradźcie mi
mam taki problem : W sobotę (2/08) kochałam się z chłopakiem, niestety to było na imprezie i nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy wyszedł czy nie ( twierdzi ,ze nie skończył ale pewności nie ma, miał gumkę która okazało się ze w pewnym momencie się zsunęła) ... Miałam wtedy okres ( dzień 5, więc mało krwawiłam ) dla pewności około 36h pozniej wziełam escapelle ... ( w nd) od wtorku aż do dziś nie czuję się dobrze.. Jakby miało mnie zemdlić, boli mnie głowa... Czy to normalne ? Pierwszy raz wzięłam tabletkę 72h po... że kilka dni to trzyma.. Ciąże raczej wykluczam, bo w okresie ciężko zajść no i nie było by po 3-4 dniach już objawów.. Poradzicie mi ? Od tabletki tak mnie mdli ? A i chciałam zaznaczyć ,że nie mam 16 lat .. mam 22, ale nigdy nie brałam tabletki 72h po więc was pytam.. Dziękuje za odpowiedz!
Wydaje mi się, że moga to być objawy tabletki lub może coś Ci np. zaszkodziło. Mnie np. czasami mdli podczas miesiączki, a także po niej, generalnie mam mniejszy apetyt. Żeby się niepotrzebnie martwić, możesz zapytać lekarza na stronie wpadka.
joanna386 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 12:12   #15
sokole_oko
Raczkowanie
 
Avatar sokole_oko
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Tuchola
Wiadomości: 139
Dot.: tabletka 72h po, owulacja? ból :/

Tez wydaje mi się, ze to mogą byc objawy tabletki. Po takiej tabletce hormony sa w takim stanie rozbujanym, że wszystko boli, drażni i co nie tylko.. Tak w sumie wiadomo czasem coś może się zdarzyć, ale były kiedyś dyskusje by była ona normalnie dostępna dla każdego. Właśnie z takich powodów dzieciakom nie powinny one być sprzedawane, bo to nie jest środek antykoncepcyjny, ale to trzeba edukować..... a tutaj u nas w Polsce z tym jak w lesie. Zwłaszcza teraz ;/
__________________
Higher, Further, Faster,
sokole_oko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-26 13:12:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.