Ten drugi pierwszy raz - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artyku³y i newsy

Notka

Artyku³y i newsy Dyskusje o artyku³ach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzêdzia
Stary 2011-07-25, 15:48   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wiza¿ankowo
Wiadomo¶ci: 25 437

Ten drugi pierwszy raz


Urodzenie dziecka niesie ze sob± wiele zmian ? zarówno dla kobiety, mê¿czyzny, a tak¿e ich zwi±zku. Pesymi¶ci mówi±: teraz nic nie bêdzie ju¿ takie samo. Ale optymi¶ci dodaj±: w³a¶nie, mo¿e byæ przecie¿ lepiej, ni¿ by³o. Tak¿e w waszych intymnych relacjach. czytaj wiêcej
redakcja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-27, 12:35   #2
Carino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 5
Exclamation Dot.: Ten drugi pierwszy raz

A propos minitabletek (ang.mini-pills)- to radzi³abym uwa¿aæ , bo docieraj± do dziecka substancje w nich zawate a i tak mo¿na zaj¶æ w ci±¿ê. "¶rodki te wykazuj± stosunkowo wysok± zawodno¶æ, a przenikaj±c do mleka matki, obci±¿aj± organizm dziecka"(Z.Szymañski P³odno¶æ i planowanie rodziny s. 238). A co do zwyk³ych tabletek antykoncepcyjnych, to s± wygodne ale to istna trucizna a ludzie pracuj±cy nad ich sk³adem d±¿±c do tego, ¿eby by³y jak najmniej szkodliwe id± w dzia³anie wczesnoporonne tych tabletek. O tym siê nie mówi biznes is biznes.
__________________
kalipso
Carino jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-28, 06:48   #3
Moll87
Raczkowanie
 
Avatar Moll87
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Ten drugi pierwszy raz

Wczesnoporonne? Bzdura. Dwusk³adnikowe tabletki antykoncepcyjne hamuj± owulacjê i na tym polega ich dzia³anie. Nawet kontrowersyjne w niektórych krêgach pigu³ki "po" nie maj± dzia³ania poronnego.
Moll87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-29, 20:40   #4
Carino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Ten drugi pierwszy raz

Zgodnie z wynikami badañ wspó³czesnej genetyki i embriologii pocz±tek ¿ycia ludzkiego zaczyna siê od momentu jego poczêcia. Zap³odnienie nastêpuje w jajowodzie i tam ju¿ rodzi siê ¿ycie-maleñkie dziecko. Zarodek przesuwa siê wolno przez jajowód w kierunku macicy, do której dociera po 5-6 dniach. Pod wp³ywem dzia³ania tabletek, je¿eli dojdzie do zap³odnienia, ruchy perystaltyczne jajowodu zostaj± spowolnione i zapas pokarmu jaki ma to nowe ¿ycie nie wystarcza i embrion umiera. Lansowana jest teza, ¿e to nie jest dzia³anie wczesnoporonne poniewa¿ nie zabija zarodka w macicy! Co z tego, ¿e nie w macicy, jak robi to w jajowodzie. Poducenci stosuj± sformu³owanie ¿e jest to zapobieganie ci±¿y, a nie jej przerywanie, poniewa¿ jest to "obiegowo poprawne". A je¿eli chodzi o tabletkê "po", to nie ma pewno¶ci czy przypadkiem nie dosz³o do zap³odnienia - a my nie przerwali¶my ¿ycia które powsta³o
__________________
kalipso
Carino jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-07-30, 14:55   #5
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzêbie Zdrój
Wiadomo¶ci: 228
Dot.: Ten drugi pierwszy raz

Brawo Carino za s³owa prawdy. Tabletki antykoncepcyjne to ¶rodki bardzo czêsto wczesnoporonne, bo nie ma 100% pewno¶ci, ¿e hormony zadzia³aj± jak trzeba i wówczas drugi sk³adnik ma na celu "zabiæ" powsta³e ¿ycie. Coraz wiêcej ginekologów mówi prawdê o antykoncepcji i ju¿ praktycznie nawet w necie mo¿na poczytaæ do¶æ ciekawe artyku³y na ten temat - jak na prawdê dzia³a antykoncepcja.
sylwia78 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-01, 07:59   #6
taka_sobie_ja_1987
Przyczajenie
 
Avatar taka_sobie_ja_1987
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Ten drugi pierwszy raz

dokladnie! antykoncepcja hormonalna moze dzialac na kilka sposobow, np. poprzez:

1. blokowanie owulacji,
2. spowalnianie ruchu rzesek jajowodow, co opisala wyzej carino,
3. niedopuszczanie do normalnego narastania blony sluzowej macicy (myslicie dziewczyny, ze niby skad te - zazwyczaj - mniej obfite, krotsze krwawienia w przerwach ;]?), przez co ewentualny zarodek najczesciej nie moze sie w niej zagniezdzic i jest wydalany z organizmu,
4. zageszczanie sluzu, co utrudnia poruszanie sie plemnikom, a plemnik nieruchomy to plemnik niezdolny do zaplodnienia przeciez.

naiwne dziewczyny mysla, ze tabletki zawsze dzialaja w jeden sposob tzn. blokuja owulacje i ze wlasnie dlatego nie zachodza w ciaze, co jest bzdura, bo do zaplodnienia moze dojsc, ale poprzez inne mechanizmy dzialania tabsow dalsze etapy rozwoju zarodka zostaja uniemozliwone! ich ignorancja jest tu glowna przyczyna, bo tak naprawde wiekszosc z nich - czy to podlotki, czy tez dorosle kobiety - chce po prostu skutecznej antykoncepcji, ktora wazne, ze dziala, ale niewazne jak ;/... ja nie jestem jakas nawiedzona katolka (tak to w polsce jest, ze jak ktos ma inne zdanie w tej kwestii, to sie go wyzywa od katoli itp. - spotkalam sie juz z tym pare razy niestety...) - lubie seks etc., ale lubie tez byc swiadoma tego, co stosuje i co robie ze swoim cialem. przez dlugi czas udzielalam sie na forum o antykoncepcji, gdzie odpowiadalam na pytania osob szukajacych porady i widze jak malo w tej kwestii wiedza ludzie, choc to przeciez wazna czesc ich zycia.

no coz. biznes anty to wielka, wielka kasa, wiec producentom metod hormonalnych (najbardziej popularnych i roznorodnych) jak najbardziej zalezy, aby wsrod ich klientek panowalo takie przekonanie, jakie reprezentuje moll87. (samo)uswiadamiania nie ulatwia fakt, ze wiele artykulow i publikacji w dziedzinach zwiazanych z medycyna, biologia etc. jest dostepnych jedynie w j. angielskim, a kto normalny przed seksem bedzie szukac informacji zwiazanych z tym tematem w sieci? dla mnie ginekologia to hobby, wiec lubie przedzierac sie przez rozne strony, ksiazki itp., wiem jednak, ze jestem jedna z nielicznych... szkoda , no ale przynajmniej moge podejmowac maksymalnie swiadome decyzje.

co do kolezanki moll87, to nie miala ona chyba nigdy w rece ulotki od escapelle chociazby, ktora to zalicza sie do antykoncepcji postkoitalnej, czyli tzw. awaryjnej. cytat z tejze ulotki (ktora mozna sobie sciagnac z netu):

"Uwa¿a siê, ¿e lewonorgestrel stosowany zgodnie z zaleceniami dzia³a poprzez zapobieganie
owulacji (jajeczkowanie) i zap³odnieniu, o ile stosunek p³ciowy mia³ miejsce w okresie
przedowulacyjnym, kiedy prawdopodobieñstwo zap³odnienia jest najwiêksze. Lek Escapelle®
tabletka 1500 mikrogramów mo¿e równie¿ powodowaæ zmiany w b³onie ¶luzówowej macicy,
które zmniejszaj± mo¿liwo¶æ implantacji (zagnie¿d¿enie zap³odnionej komórki jajowej w
macicy).
Lek nie jest skuteczny, je¶li proces implantacji ju¿ siê rozpocz±³."

co to niby jest, jesli nie dzialanie wczesnoporonne ? malo osob wie, ze definicja ciazy zostala zmieniona wlasnie na potrzeby rozpowszechnienia antykoncepcji hormonalnej. kiedys za poczatek ciazy uznawano moment zaplodnienia i mam tu na mysli wzgledy medyczne, a nie religijne!!! to, ze who twierdzi teraz, iz ciaze liczymy od momentu zagniezdzenia zarodka w macicy, ma uspakajac kobiety, bo w przeciwnym razie jeszcze by za wiele zaczely myslec i moglyby dojsc do wniosku, ze nie chca stosowac czegos, co doprowadzaloby do usmiercania "zlepka komorek", ktory juz ma swoim kodzie dna zapisany kolor ich oczu, kolor wlosow po ojcu dziecka etc.

ale luzik, kto lubi wierzyc w to, co mu sie reklamuje i sprzedaje - droga wolna .
taka_sobie_ja_1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-01, 08:49   #7
Moll87
Raczkowanie
 
Avatar Moll87
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Ten drugi pierwszy raz

Wypowiedzi mocno nacechowane fanatyzmem. Panie jak widaæ dobrze wiedz± jak definiowaæ ¿ycie. Zabezpieczam siê = zabijam. Wygl±da na to, ¿e muszê siê powa¿nie nad sob± zastanowiæ.
Pozdrawiam

Edytowane przez Moll87
Czas edycji: 2011-08-01 o 09:01
Moll87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-08-01, 19:14   #8
taka_sobie_ja_1987
Przyczajenie
 
Avatar taka_sobie_ja_1987
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Ten drugi pierwszy raz

ha ha, wiedzialam, ze tak bedzie ! kolezanko, jestesmy w tym samym wieku, jesli liczba 87 to twoj rocznik. uwielbiam seks, nie jestem przeciwniczka aborcji itp. nie jestem fanatyczka religijna, "moherem" itp. jak pisalam - medycyna, a konkretnie ginekologia, to moje hobby, wiec po prostu wiem, co i jak dziala oraz jak sie to formuluje w taki sposob, by dobrze sie sprzedawalo. poza tym czy ja napisalam, ze zabijasz ;>?! napisalam tylko, ze czasem nie zachodzisz w ciaze nie dlatego, ze tabsy zablokowaly owulke, ale dlatego, ze zadzialal inny mechanizm tabletek. zinterpretowalas moje slowa tak, jak ci wygodnie tzn. tak, zeby mnie osmieszyc, zeby zrobic ze mnie osobe fanatycznie wierzaca, co jest g***o prawda ! "(...) ma uspakajac kobiety, bo w przeciwnym razie jeszcze by za wiele zaczely myslec i moglyby dojsc do wniosku, ze nie chca stosowac czegos, co doprowadzaloby do usmiercania "zlepka komorek", ktory juz ma swoim kodzie dna zapisany kolor ich oczu, kolor wlosow po ojcu dziecka etc." => dzialania tabsow opisane w poprzednim poscie pod nr-em 2 i 3 moga byc usmiercaniem dla kobiet, ktore uwazaja, ze zycie zaczyna sie w momencie poczecia, wiec moglyby chciec zrezygnowac z antykoncepcji hormonalnej, gdyby wiedzialy, jak jeszcze - oprocz blokowania owu - dzialaja tabsy ;]. kazdy jest wolnym czlowiekiem i sam kieruje swoim zyciem, ale ma prawo robic to swiadomie, a swiadomie tzn. majac pelne pojecie o tym, co wybiera. przeciez wsrod uzytkowniczek tabsow sa tez osoby wierzace. moze chcialyby wiedziec, ze tabsy moga prowadzic do wydalania zarodka z organizmu zamiast myslec, ze tabsy ZAWSZE blokuja owulacje. nie uwazasz, ze maja do tego prawo ?!

no ale wiesz, tak to jest, ze jak sie nie ma pojecia o tym, o czym sie dyskutuje, to najlatwiej komus zarzucic fanatyzm, bo w polsce to rownie obelzywe i dyskredytujace jak popularne "kur*a", "ch*j" etc.

Edytowane przez taka_sobie_ja_1987
Czas edycji: 2011-08-01 o 20:24 Powód: dopiski.
taka_sobie_ja_1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-01, 19:28   #9
Moll87
Raczkowanie
 
Avatar Moll87
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Ten drugi pierwszy raz

@taka_sobie_ja_1987 -> priv, bo na forum nie zamierzam ¶mieciæ.

A tu niech siê mo¿e wypowiedz± mamy i przysz³e mamy na temat drugiego pierwszego razu
__________________
No trolling. Nie mam czasu na pierdo³y
Moll87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-02, 00:55   #10
taka_sobie_ja_1987
Przyczajenie
 
Avatar taka_sobie_ja_1987
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Ten drugi pierwszy raz

ja jednak pozwole sobie odpowiedziec w tym temacie, skoro dyskusja zostala juz rozpoczeta. byc moze sa osoby, ktore to zainteresuje i zainspiruje do poszerzenia wiedzy? chocby dlatego nasza wymiana zdan nie jest wg mnie zasmiecaniem forum, wiec nie widze powodu, bysmy musialy prowadzic ja poprzez pw. najwyzej nasze posty zostana skasowane z racji nieadekwatnosci .

wiadomosc od ciebie brzmi nastepujaco:

"Witam.
Nie zamierzam, Kole¿anko, dyskutowaæ na forum z osob±, która sugeruje, ¿e kto¶ posiadaj±cy zdanie inne od jej w³asnego jest "naiwn± dziewczynk±". A je¶li ju¿ kto¶ tu wybiera sobie do rozumienia wygodne rzeczy to Ty, bo ja ani s³owa nie napisa³am o KATOLICKIM FANATYZMIE Poza tym nie potrzebujê lekcji na temat mechanizmów dzia³ania jakichkolwiek leków, bo akurat moje wykszta³cenie pozwala mi szczê¶liwie sporo na ten temat wiedzieæ. Je¶li tak chêtnie chcemy ubolewaæ nad "niedokarmieniem" po³±czonych gamet itd. to zastanówmy siê czy nie op³akiwaæ wszystkich tych zarodków, które w zdrowym organizmie kobiety s± wydalane z organizmu nie zagnie¿d¿aj±c siê BEZ "pomocy" pigu³ek. Skoro interesujesz siê tematem to pewnie zagadnienie nie jest Ci obce Mo¿e warto opisywaæ w takich przypadkach te¿ takie sytuacje, skoro ju¿ mamy na celu u¶wiadamianie spo³eczeñstwa?

¯yczê Ci wiêcej spokoju i ¿eby s³owo "fanatyzm" przesta³o Ci siê kojarzyæ z tym co napisa³a¶


Pozdrawiam!
"

piszac "naiwne dziewczyny" (a nie "dziewczynki", co moze brzmiec troche ironicznie, przesmiewczo, dlatego wole to doprecyzowac!) mialam na mysli dziewczyny, ktore nie wiedza, ze tabsy maja jeszcze 3 inne sposoby dzialania oprocz blokowania owulacji, co jasno wynika z tamtej czesci mojej wypowiedzi. nie wiem wiec, dlaczego twierdzisz, ze chodzi tu o roznice zdan (Nie zamierzam, Kole¿anko, dyskutowaæ na forum z osob±, która sugeruje, ¿e kto¶ posiadaj±cy zdanie inne od jej w³asnego jest "naiwn± dziewczynk±")? jesli ty jestes tego (tzn. czterotorowego dzialania tabsow) swiadoma, to nie rozumiem dwoch rzeczy:

1. dlaczego ulegasz przekonaniu (blednemu zreszta, co juz wyzej wyjasnilam), ze chcialam cie obrazic, skoro nie nalezysz do grupy osob nie w pelni swiadomych?
2. dlaczego napisalas, ze dzialanie tabletek to blokowanie owulacji, co jest stwierdzeniem nieprecyzyjnym, bo to jedno z ich 4 dzialan i nie zawsze akurat ten mechanizm powoduje, ze nie zachodzimy w ciaze dzieki antykoncepcji hormonalnej! to nie jest kwestia wlasnego zdania, ze ta grupa srodkow zapobiegajacych ciazy dziala tak, a nie inaczej. to jest medycznie potwierdzony fakt, dlatego warto dbac o precyzje, a skoro masz odpowiednie wyksztalcenie w tym lub pokrewnym temacie, to mysle, ze tym bardziej powinnas byc precyzyjna.

nie wiem tez, o jakim innym rodzaju fanatyzmu mozna by tu mowic, jesli nie o fanatyzmie religijnym? ja nie uzalam sie nad tymi wydalonymi "zlepkami komorek", a raczej nad tym, ze kobiety nie wiedza wszystkiego o srodkach anty, ktore stosuja i ze moze gdyby wiedzialy, to chcialyby wybrac inaczej (takze ze wzgledow zdrowotnych!). nie mowie, ze wg mnie zycie zaczyna sie w momencie zaplodnienia, ale sa kobiety, ktore wlasnie tak uwazaja i one powinny znac wszystkie 4 mechanizmy dzialania antykoncepcji hormonalnej, a dop. potem decydowac, czy jest to w zgodzie z ich sumieniem. prosty przyklad z forum o antykoncepcji, na ktorym urzedowalam: o ile dobrze pamietam, dziewczyna, ktora stosowala tabletki powiedziala, ze nie zastosowalaby escapelle. powiedziala to po tym, gdy wkleilam jej wczesniej juz wspomniany cytat z ulotki tego leku z malym wyjasnieniem. wg niej zycie ludzkie zaczyna sie od zaplodnienia, dlatego byla przeciwna antykoncepcji awaryjnej, co w sumie jest dziwne biorac pod uwage, ze w podobny sposob moga dzialac tabletki anty, z drugiej jednak strony jest zrozumiale, bo dziewczyna byla przekonana - jak 99% uzytkowniczek hormonalnych metod antykoncepcji - ze one TYLKO blokuja owulacje !

oczywiscie jako osoba zainteresowana tematem jestem w pelni swiadoma zjawiska, jakim jest (czeste) samoistne, naturalne mikroporonienie, tylko ze tu doskonale pasuje powiedzenie "co ma piernik do wiatraka?". wiadomo przeciez, ze jest to sytuacja od kobiety zupelnie niezalezna, baaardzo czesto nawet (jesli nie zawsze) dana osoba nie jest w ogole swiadoma, ze do czegos takiego doszlo!!! natomiast gdy do podobnej sytuacji (tzn. do wydalenia zarodka) dochodzi na skutek stosowania preparatow hormonalnych - to juz jest cos, na co kobieta ma wplyw i moze chcialaby o tym wiedziec?...

tylko o to mi sie rozchodzi: o rzetelnosc informacji, a nie o to, od kiedy zaczyna sie zycie ludzkie, bo to juz kazdy musi rozsadzic wg siebie! ze cos jest wczesnoporonne, nie znaczy jeszcze, ze twierdze, iz dochodzi do zabicia dziecka!!! wczesnoporonne = powodujace poronienie w najwczesniejszych etapach ciazy. co zostalo poronione - dziecko czy tylko komorki? - to juz kwestia indywidualnych pogladow przeciez !

mam nadzieje, ze wyrazilam sie dosc jasno i ze tym razem nie bedzie zadnych nieporozumien, bo ja nie jestem osoba, ktora zamiast na normalnej dyskusji, skupia sie na obrazaniu innych. spokoju mi zyczyc nie trzeba, poniewaz na zarzuty o fanatyzmie odpowiadalam raczej ze smiechem, co powinno byc widac chociazby dzieki uzyciu emotek - one tam sa nie od parady !
taka_sobie_ja_1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-02, 09:14   #11
Moll87
Raczkowanie
 
Avatar Moll87
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Ten drugi pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_ja_1987 Poka¿ wiadomo¶æ
wczesnoporonne = powodujace poronienie w najwczesniejszych etapach ciazy.
Po 1: Ci±¿a zaczyna siê wg wszelkich wiadomych mi ¼róde³ od zagnie¿d¿enia po³±czonych gamet w ¶cianie macicy, gdzie nastêpnie rozpoczyna siê rozwój zardoka itd. itd. Wiêc gdzie tu poronienie przed zagnie¿d¿eniem? Wiêc gdzie tu "wczesnoporonne"? Skoro ludziom ideologia podpowiada, ¿e ¿ycie zaczyna siê wcze¶niej - ok, to jest kwestia sumienia i pogl±dów. S± one zrozumia³e i nie mam nic przeciwko nim, ale mówienie w tym momencie o poronieniu to lekkie przejaskrawienie.

Po 2:
Cytat:
Napisane przez taka_sobie_ja_1987 Poka¿ wiadomo¶æ
dlaczego ulegasz przekonaniu (blednemu zreszta, co juz wyzej wyjasnilam), ze chcialam cie obrazic, skoro nie nalezysz do grupy osob nie w pelni swiadomych?
Dlatego, ¿e obra¿asz mnie na wiele sposobów w swoich postach sugeruj±c kompletny brak wiedzy, nieumiejêtno¶æ dyskusji, przy czym wmawiasz mi ¿e nazywam Ciê "moherem" etc. (my¶lê, ¿e nie muszê cytowaæ, chyba ¿e nagle przeedytujesz poprzednie posty;D) Dodam, ¿e oceniasz to wszystko po moich 2 zdaniach nie zadaj±c sobie trudu pytania lub choæby odrobiny taktu, a od razu wciskaj±c w schematy, dlatego te¿ nie chcê prowadziæ dalej tej "dyskusji" z Tob± i to publicznie, bo i trudno to nazwaæ dyskusj± w momencie gdy wypowied¼ zaczyna mieæ personalne przes³anki. Tote¿ wola³am "za³atwiæ" sprawê owych przes³anek na privie, sk±d bezczelnie moj± wypowied¼ wyci±gasz. Pytam: po co?
Poza tym - osoby nie¶wiadome mo¿na ju¿ obra¿aæ, tak?;P

Po 3:
Cytat:
Napisane przez taka_sobie_ja_1987 Poka¿ wiadomo¶æ
nie wiem tez, o jakim innym rodzaju fanatyzmu mozna by tu mowic, jesli nie o fanatyzmie religijnym?
O ka¿dym innym. Nie tylko religia jest ¼ród³em fanatycznego my¶lenia, zamkniêtego na inne opinie, pogl±dy i niewygodne fakty.

Po 4:
Cytat:
Napisane przez taka_sobie_ja_1987 Poka¿ wiadomo¶æ
dlaczego napisalas, ze dzialanie tabletek to blokowanie owulacji, co jest stwierdzeniem nieprecyzyjnym, bo to jedno z ich 4 dzialan i nie zawsze akurat ten mechanizm powoduje, ze nie zachodzimy w ciaze dzieki antykoncepcji hormonalnej! to nie jest kwestia wlasnego zdania, ze ta grupa srodkow zapobiegajacych ciazy dziala tak, a nie inaczej. to jest medycznie potwierdzony fakt, dlatego warto dbac o precyzje, a skoro masz odpowiednie wyksztalcenie w tym lub pokrewnym temacie, to mysle, ze tym bardziej powinnas byc precyzyjna.
Nie zawsze ten mechanizm, ale przede wszystkim ten mechanizm. Przede wszystkim blokowana jest owulacja, bo hormony "oszukuj±" cykl. Dopiero gdy ten mechanizm zawiedzie "zastosowanie" znajduj± pozosta³e mechanizmy. Dlatego piszê ogólnie i zwiê¼le o blokowaniu owulacji, bo to jest podstawowe dzia³anie dwusk³adnikowych pigu³ek, zamiast pisaæ od razu esej stawiaj±cy poboczne mechanizmy na pierwszym miejscu. Zreszt± mo¿na to potraktowaæ jako przys³ugê - dziêki temu, ¿e znalaz³a¶ we mnie koz³a ofiarnego mo¿esz siê pochwaliæ wiedz± i zamanifestowaæ to i owo Precyzyjna jestem, kiedy wymaga tego sytuacja - ten w±tek jest o seksie po porodzie, wiêc nie zamierza³am spamowaæ tutaj o domniemanych poronieniach po tabletkach antykoncepcyjnych.

Mam nadziejê, ¿e wyja¶ni³am wystarczaj±co (jak na zaistnia³e warunki) swoje stanowisko i NIE ZAMIERZAM siê wiêcej wypowiadaæ w tym temacie, choæ zgadujê, ¿e dorzucisz na koniec swoje trzy grosze I mam nadziejê, ¿e administrator jednak usunie te posty, bo w mojej skromnej opinii za¶miecaj± forum.

Pozdrawiam mimo wszystko i ¿yczê wszystkiego dobrego.
__________________
No trolling. Nie mam czasu na pierdo³y
Moll87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 12:59   #12
taka_sobie_ja_1987
Przyczajenie
 
Avatar taka_sobie_ja_1987
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Ten drugi pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez Moll87 Poka¿ wiadomo¶æ
Po 1: Ci±¿a zaczyna siê wg wszelkich wiadomych mi ¼róde³ od zagnie¿d¿enia po³±czonych gamet w ¶cianie macicy, gdzie nastêpnie rozpoczyna siê rozwój zardoka itd. itd. Wiêc gdzie tu poronienie przed zagnie¿d¿eniem? Wiêc gdzie tu "wczesnoporonne"? Skoro ludziom ideologia podpowiada, ¿e ¿ycie zaczyna siê wcze¶niej - ok, to jest kwestia sumienia i pogl±dów. S± one zrozumia³e i nie mam nic przeciwko nim, ale mówienie w tym momencie o poronieniu to lekkie przejaskrawienie.
tu nie chodzi o ideologie - w takich sprawach sie nia nie kieruje. jak juz pisalam w jednym z poprzednich postow, wczesniejsza definicja ciazy mowila, iz zaczyna sie ona w momencie zaplodnienia. tego zdania jest wielu naukowcow, nawet ateistow. to, ze who z pewnych oczywistych wzgledow ja zmienilo nie znaczy, ze zrobiono to w oparciu o naprawde solidne, medyczne argumenty. poszukam odpowiednich tresci na ten temat, ale o ile dobrze pamietam, wszystko bylo glownie w j. angielskim. jesli ktos bedzie zainteresowany, to chetnie udostepnie linki do tych materialow.

Cytat:
Napisane przez Moll87 Poka¿ wiadomo¶æ
Po 2:

Dlatego, ¿e obra¿asz mnie na wiele sposobów w swoich postach sugeruj±c kompletny brak wiedzy, nieumiejêtno¶æ dyskusji, przy czym wmawiasz mi ¿e nazywam Ciê "moherem" etc. (my¶lê, ¿e nie muszê cytowaæ, chyba ¿e nagle przeedytujesz poprzednie posty;D) Dodam, ¿e oceniasz to wszystko po moich 2 zdaniach nie zadaj±c sobie trudu pytania lub choæby odrobiny taktu, a od razu wciskaj±c w schematy, dlatego te¿ nie chcê prowadziæ dalej tej "dyskusji" z Tob± i to publicznie, bo i trudno to nazwaæ dyskusj± w momencie gdy wypowied¼ zaczyna mieæ personalne przes³anki. Tote¿ wola³am "za³atwiæ" sprawê owych przes³anek na privie, sk±d bezczelnie moj± wypowied¼ wyci±gasz. Pytam: po co?
Poza tym - osoby nie¶wiadome mo¿na ju¿ obra¿aæ, tak?;P
badzmy powazne... niby po co mialabym edytowac swoje posty? nie jestem dziecinna i skoro juz cos napisalam, to nie zamierzam tego odwolywac. wyjasnilam ci, ze nie mialam zamiaru cie obrazic, nie wiem wiec, dlaczego dalej ciagniesz ten temat? jedyny moj blad to taki, ze zalozylam, iz nie masz odpowiedniej wiedzy, ale to nie jest zbrodnia i nie jest to rownoznaczne z braniem cie za glupia/niewyksztalcona czy nie wiem, jaka jeszcze... tu oczywiscie zostala wylapana luka w mojej wypowiedzi i wykorzystana przeciw mnie, co widac w ostatnim zdaniu cytowanego fragmentu. NIE CHCIALAM NIKOGO OBRAZIC I OD TEGO BY MOZE TRZEBA ZACZAC, A TO, ZE NAPISALAM "NAIWNE DZIEWCZYNY" MIALO RACZEJ TAKI WYDZWIEK, ZE JESTEM ZMARTWIONA, IZ UTRUDNIA SIE KOBIETOM DOSTEP DO INFORMACJI, KTORE SA NAPRAWDE WAZNE I ZE PRZEZ TO NIE MOGA ONE PODEJMOWAC W PELNI SWIADOMYCH DECYZJI, CO PRZEBIJA SIE PRZEZ WSZYSTKIE MOJE POSTY!!! jesli nasza dyskusja mialaby polegac na tym, iz musialabym co chwile odbijac pileczke tzn. odpowiadac na zarzuty, jaka to ja jestem zla, ze wszystkich obrazam itp., to faktycznie bylaby ona bezsensowna.

Cytat:
Napisane przez Moll87 Poka¿ wiadomo¶æ
Po 4:


Nie zawsze ten mechanizm, ale przede wszystkim ten mechanizm. Przede wszystkim blokowana jest owulacja, bo hormony "oszukuj±" cykl. Dopiero gdy ten mechanizm zawiedzie "zastosowanie" znajduj± pozosta³e mechanizmy. Dlatego piszê ogólnie i zwiê¼le o blokowaniu owulacji, bo to jest podstawowe dzia³anie dwusk³adnikowych pigu³ek, zamiast pisaæ od razu esej stawiaj±cy poboczne mechanizmy na pierwszym miejscu. Zreszt± mo¿na to potraktowaæ jako przys³ugê - dziêki temu, ¿e znalaz³a¶ we mnie koz³a ofiarnego mo¿esz siê pochwaliæ wiedz± i zamanifestowaæ to i owo Precyzyjna jestem, kiedy wymaga tego sytuacja - ten w±tek jest o seksie po porodzie, wiêc nie zamierza³am spamowaæ tutaj o domniemanych poronieniach po tabletkach antykoncepcyjnych.
hm, nie wiem, czy mam sie smiac, czy plakac? naprawde uwazasz, ze moim celem bylo pochwalenie sie wiedza (do manifestowania sie nie odniose, bo nie raczylas sprecyzowac, co niby chcialam/chce zamanifestowac?!)? w jakim celu mialabym to robic? zeby poczuc sie lepsza czy zeby bili mi brawo ludzie z netu, ktorych w ogole nie znam? prosze cie... swoja wiedze wykorzystuje tylko i wylacznie do tego, by sie nia dzielic z innymi, a nie po to, by sie nia chwalic czy dzieki niej czuc sie lepsza/madrzejsza itp. tekst o kozle ofiarnym przemilcze, bo naprawde prostowanie kazdego twojego nieslusznego zarzutu wobec mnie jest meczace ;/... w zadnej mojej wypowiedzi nie postawilam pobocznych mechanizmow dzialania antykoncepcji hormonalnej na 1-wszym miejscu, a jedynie skupilam sie na ich rozleglejszym opisaniu, bo o ile o blokowaniu owu mowi sie duzo i tu raczej wszystko jest jasne, o tyle o pozostalych trzech mechanizmach widocznie za malo, skoro tak malo dziewczyn o nich wie.

Cytat:
Napisane przez Moll87 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam nadziejê, ¿e wyja¶ni³am wystarczaj±co (jak na zaistnia³e warunki) swoje stanowisko i NIE ZAMIERZAM siê wiêcej wypowiadaæ w tym temacie, choæ zgadujê, ¿e dorzucisz na koniec swoje trzy grosze I mam nadziejê, ¿e administrator jednak usunie te posty, bo w mojej skromnej opinii za¶miecaj± forum.

Pozdrawiam mimo wszystko i ¿yczê wszystkiego dobrego.
baaa, zawsze dorzucam swoje trzy grosze, gdy ktos zarzuca mi cos, co nie jest prawda. z tego samego powodu ty odpowiedzialas na moje posty, w ktorych rzekomo zobaczylas proby obrazenia cie itp. jest to cos calkiem naturalnego i absolutnie nie ma zwiazku z tym, ze ktos lubi miec ostatnie slowo.

ja rowniez pozdrawiam i rowniez zycze wszystkiego dobrego - bez "mimo wszystko" ;>...
taka_sobie_ja_1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-03, 08:42   #13
Carino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Ten drugi pierwszy raz

taka_sobie_ja_1987 napisa³a prawdê o tym, co wie na poruszany temat z racji bycia ginekologiem (jak zrozumia³am) oraz opisuje to, co wyszuka³a o dzia³aniu pigu³ek w literaturze polskiej i anglojêzycznej. Nie odebra³am ¿eby chcia³a kogokolwiek obra¿aæ. Poprostu niektórych prawda boli, a ci co o niej mówi± s± niewygodni i najlepiej ich zakrzyczeæ. Ja bardzo chêtnie poczytam anglojêzyczne arytku³y na temat dzia³nia pigu³ek je¶li zechcesz siê podzieliæ na forum jakimi¶ linkami lub tytu³ami czasopism
__________________
kalipso
Carino jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-08-10, 20:30   #14
Diamante
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 92
GG do Diamante
Dot.: Ten drugi pierwszy raz

Cytat:
Napisane przez Moll87 Poka¿ wiadomo¶æ
Po 1: Ci±¿a zaczyna siê wg wszelkich wiadomych mi ¼róde³ od zagnie¿d¿enia po³±czonych gamet w ¶cianie macicy, gdzie nastêpnie rozpoczyna siê rozwój zardoka itd. itd. Wiêc gdzie tu poronienie przed zagnie¿d¿eniem? Wiêc gdzie tu "wczesnoporonne"? Skoro ludziom ideologia podpowiada, ¿e ¿ycie zaczyna siê wcze¶niej - ok, to jest kwestia sumienia i pogl±dów. S± one zrozumia³e i nie mam nic przeciwko nim, ale mówienie w tym momencie o poronieniu to lekkie przejaskrawienie.
Bardzo ciekawe jest to co piszesz... To w takim razie czym jest ci±¿a pozamaciczna???

Edytowane przez Diamante
Czas edycji: 2011-08-10 o 20:35
Diamante jest offline Zg³o¶ do moderatora  
 

Nowe w±tki na forum Artyku³y i newsy


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.