Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-12, 18:55   #1471
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
W każdym typie jest to możliwe!

Weźcie pod uwagę np. że większość ludzi na świecie ma brązowe oczy, a trudno raczej znaleźć brązowe oczy, które miałyby bardzo chłodny kolor. A są typy czysto chłodne o brązowych oczach. Za typ kolorystyczny odpowiada głównie kolor skóry.

Gdybyś była typem zupełnie chłodnym (chłodnym latem lub chłodną zimą) o wyjątkowo ciepłych oczach, to i tak w makijażu pasowałyby ci bardzo zimne kolory.


Krążki przykładane do twarzy imho nie są w stanie dobrze wykazać harmonii kolorystycznej.
Tak myślałam że te krążki to lipa. Ale to było wygodne, bo nie mogłam się zdecydować i pomyslałam, że jeżeli któryś się potwierdzi - to bedzie ten.
Muszę sprawdzić tą pomadkę, kurczaczki szkoda że od środy nici z tego

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja też tak mam, ciepła cera, rude piegi, chłodne stalowe oczy jestem Bright Spring
Też się kręcę wokół tego typu Kupiłam nowy podkład, bo mój był źle dobrany, okazało się że dobrano mi cieplejszy odcień niż miałam. Będę więc szukać w typach mieszanych na początek.

Cytat:
Napisane przez neeta_ Pokaż wiadomość
AnnGe, wklejam link do pliku ze zdjęciem i opisem ze strony 12blueprints.com [sama strona nie chce mi działać, kombinowałam z kopiami google i wyszukiwaniem obrazu]. To co prawda oko Dark Winter, więc domieszka jesieni, ale jednak jest to typ w dużej mierze chłodny. Przeczytaj, zwłaszcza ostatnie zdanie.

http://neeta.szm.com//pca-dw-eye.jpg
Faktycznie Swoją drogą, jakie jasne to oczko jak na ciemną zimę
Zaczynam od typów mieszanych, więc kto wie W sumie muszę zacząć od początku.



Na jednym z blogów wyczytałam o tym, że z oczka można dużo wyczytać, post był o różnicach w jesieni i wiosnie. Nie wiem, czy moge podać autorkę, więc pytam tylko czy ktoś czytał, oraz co myślicie?
Osoby podane jako przykłady były dla mnie sporym zaskoczeniem, co potwierdza moje przekonanie, że ta sama osoba może być dwoma różnymi typami dla dwóch analizujących
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 13:07   #1472
BasiaSmoter
Raczkowanie
 
Avatar BasiaSmoter
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
ta sama osoba może być dwoma różnymi typami dla dwóch analizujących
Dokładnie , każdy ma inne poczucie estetyki
__________________
Wpadnij na mojego bloga , Fanpage oraz Instagram . Tam jest naprawdę ciekawie
BasiaSmoter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 17:33   #1473
DiablicaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz
W moim przypadku ciężko się opalić, a jeśli już to od razu na brązowo, kolor ten jest jednak lekko przykurzony.

2. Kolor oczu
jasne, piwne tęczówki z ciemną obwódką. Zdarzają się jasne, szarozielone plamki. Oprawa jest zdecydowana, ciemna.

3. Piegi
nie występują.

4. Cera
lekko oliwkowy, ale jasny i ciepły. Rumienię się na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny brąz, złotawo brązowe przebłyski

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
ciemny koralowy odcień.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
dobrze czuję się w niemal wszystkich kolorach oprócz: pomarańczowego, żółtego, spranej czerni i jasnego brązu oraz beżu.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
odpowiadają mi raczej czyste barwy.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Pasują mi jaskrawe zielenie, róże i błękity absolutnie nie toleruję żółtego i pomarańczowego. Wolę jednak kiedy są to kolory nie za bardzo intensywne, do pewnego stopnia,

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
kolory te wyglądają dobrze i ja dobrze się w nich czuję.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc
DiablicaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 21:42   #1474
Osina
Przyczajenie
 
Avatar Osina
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 26
Angry Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nie żeby coś, ale mogłaby któraś zerknąć do mojego posta ;( Wydaje mi się że jestem ciepłą wiosną (z racji na pasujące pastele i intensywne zielenie) ale nie jestem pewna.
Osina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 23:06   #1475
trammer
Zakorzenienie
 
Avatar trammer
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 403
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzień dobry, witajcie

Kilka razy już tu zaglądałam, ale nie miałam śmiałosci się odezwać... aż w końcu pomyślałam, że się przełamię i napiszę, a co mi

Mam kłopot z określeniem swojego typu urody, celuję w jesień, ale czy to celny strzał - może mi pomożecie i podpowiecie?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Szybko, raczej od razu na złocisto-brązowy kolor

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Kolor oczu: piwno-złociste bliżej źrenicy, przechodzące w takie z odcieniem zieleni, szarości na obwodzie tęczówki
Brwi i rzęsy ciemne


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów raczej brak, jeśli coś się pojawia to przebarwienie od słońca i raczej są one w kolorze brązowym

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Cerę raczej mam zółtawo-oliwkową, złotawą, na pewno nie z odcieniami różu czy porcelany
Rumieńce raczej czerwone .

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Hmm, dawno swojego koloru naturalnego nie widziałam, od lat farbuję włosy. Obecnie farbuję na złoty blond, z takim lekko rudawym połyskiem i jest to najlepszy kolor, jaki miałam - najlepiej w nim wygladam. Z tego co pamiętam, moje włosy są raczej w chłodnym, szaro-mysim odcieniu.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
raczej jasny, ciepły, delikatny, różowawy?

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Bardzo dobrze wyglądam w pomarańczach, brązach, beżach, granatach, kolorze starego złota.
Źle wygladam w czerni, bieli, pastelach - mięcie, różu...

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Zdecydowanie lepiej wyglądam w kolorze śmietankowym niż w bieli. Kolor czarny nadaje smutek twarzy i podkreśla np. sińce pod oczami.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

średnio pasują mi takie jaskrawe kolory. Zdecydowanie lepiej wyglądam w lekko przygaszonych, rozmytych.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Akurat kolory z domieszką szarego mi nie pasują. Szary nadaje zmęczenia mojej skórze i nie wygląda ona korzystnie.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Pasują mi kolory raczej ciepłe. Odcienie pomarańczu, zieleni, brązu, granatu - najkorzystniej mnie ubierają.
Zdecydowanie w złocie mi lepiej, srebro nadaje mi zmęczenia i pozbawia blasku.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Lepiej wyglądam w drobniejszych wzorach i delikatnych zestawieniach kolorystycznych.


I co myślicie, jakim typem urody jestem?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
__________________
----------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez trammer
Czas edycji: 2014-05-17 o 12:18
trammer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 12:23   #1476
Pani Krecik
Raczkowanie
 
Avatar Pani Krecik
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 52
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - opalam się szybko, kolor opalenizny złoto-brzoskwiniowy.


2. Kolor oczu - oczy brązowe, bardzo ciemny brąz prawie czarny, czysty kolor. Oprawa oczu ciemna-włoski brwi i rzęs czarne ale cienkie.

3. Piegi - nie


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Moja skóra jest żółto-oliwkowa , zazwyczaj pasują mi ciepłe odcienie podkładów.

5. Naturalny kolor włosów- bardzo ciemny brąz z srebrnym połyskiem.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) to nasycona czerwień.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czuję się dobrze w zdecydowanych kolorach jak brzoskwinia, turkus, fuksja, róż.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Pasuje mi bardziej czysta biel i czerń.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Myślę ,że pasują mi kolory w miarę jaskrawe.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Myślę, że nie pasują mi takie kolory, wyglądam w nich bladziej niż np. w turkusie.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Myślę, że pasują mi kolory zarówno zimne jak i ciepłe. Myślę, że bardziej pasuje mi złoty.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Uważam, że ekstremalne zestawienia kolorów mi pasują, pasy blisko twarzy także, duże wzory również. Uważam że gorzej mi w monochromatycznych zestawieniach wzorów i kolorów.
Pani Krecik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 17:20   #1477
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Na jednym z blogów wyczytałam o tym, że z oczka można dużo wyczytać, post był o różnicach w jesieni i wiosnie. Nie wiem, czy moge podać autorkę, więc pytam tylko czy ktoś czytał, oraz co myślicie?
Osoby podane jako przykłady były dla mnie sporym zaskoczeniem, co potwierdza moje przekonanie, że ta sama osoba może być dwoma różnymi typami dla dwóch analizujących
Ja tam wierzę Christine Scaman, a ona pisze, że w swojej praktyce (dużo klientek) widzi pewne prawidłowości, ale i tak na podstawie samego oka nie da się określić (ani na podstawie koloru piegów). Za podtyp odpowiada głównie karnacja.


Nie uważam, żeby ocena typu była subiektywna - prawidłowo wykonana analiza powinna dawać te same wyniki u każdego wizażysty w tym samym systemie.

W innych systemach może dawać inny typ, ale na pewno nie mocno inny. Np. jeśli ktoś używa systemu 4x4 wynik powinien być tożsamy lub bliski typowi w Sci-Art. Dajmy na to - ktoś jest ciemną zimą w Sci-Art, w 4x4 może być Soft Winter albo Dark Winter.

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Cytat:
Napisane przez DiablicaM Pokaż wiadomość
Z góry bardzo dziękuję za pomoc
Zacznij od przymiarki opisanej tutaj:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Cytat:
Napisane przez trammer Pokaż wiadomość
Dzień dobry, witajcie

Kilka razy już tu zaglądałam, ale nie miałam śmiałosci się odezwać... aż w końcu pomyślałam, że się przełamię i napiszę, a co mi

Mam kłopot z określeniem swojego typu urody, celuję w jesień, ale czy to celny strzał - może mi pomożecie i podpowiecie?

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Bardzo dobrze wyglądam w pomarańczach, brązach, beżach, granatach, kolorze starego złota.
Źle wygladam w czerni, bieli, pastelach - mięcie, różu...

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Zdecydowanie lepiej wyglądam w kolorze śmietankowym niż w bieli. Kolor czarny nadaje smutek twarzy i podkreśla np. sińce pod oczami.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

średnio pasują mi takie jaskrawe kolory. Zdecydowanie lepiej wyglądam w lekko przygaszonych, rozmytych.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Akurat kolory z domieszką szarego mi nie pasują. Szary nadaje zmęczenia mojej skórze i nie wygląda ona korzystnie.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Pasują mi kolory raczej ciepłe. Odcienie pomarańczu, zieleni, brązu, granatu - najkorzystniej mnie ubierają.
Zdecydowanie w złocie mi lepiej, srebro nadaje mi zmęczenia i pozbawia blasku.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Lepiej wyglądam w drobniejszych wzorach i delikatnych zestawieniach kolorystycznych.


I co myślicie, jakim typem urody jestem?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
Zrobiłaś sobie przymiarkę, jak opisywana w linku powyżej? Jeśli nie, to zalecam.

Przy niepasującej czerni i bieli zdecydowanie odpada zima.
Nie pasują czyste kolory - raczej nie wiosna.
Nie szarawe - raczej nie lato.
Ciepłe, zgaszone kolory - najprawdopodobniej jesień.

Jednak dla potwierdzenie powinnaś wykonać staranną przymiarkę, bo może to jednak być jakaś inna pora roku, szczególnie coś graniczącego z jesienią. Np. ciepła wiosna może być bardzo podobna, ale potrzebuje czystszych kolorów, z tym że wyłącznie mocno ciepłych. Czyste kolory chłodne będą niedobre.
No i trzeba też określić podtyp jesieni. Wszystkie podtypy jesieni potrzebują kolorów ciepłych i zgaszonych, ale trzeba określić poziom ciepła, przygaszenia i kontrastu, żeby wyłapać naprawdę idealne kolory.

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani Krecik Pokaż wiadomość
Uważam, że ekstremalne zestawienia kolorów mi pasują, pasy blisko twarzy także, duże wzory również. Uważam że gorzej mi w monochromatycznych zestawieniach wzorów i kolorów.
Jest sporo wskazówek za typem intensywnym, ale przede wszystkim musisz zrobić przymiarkę - staranną, bez makijażu, w dobrym świetle. Czasem ktoś, kto dobrze sobie radzi z kolorami typu intensywnego jest w rzeczywistości nieco innym typem - np. jasnym albo ciemnym.

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Cytat:
Napisane przez kkkaaai Pokaż wiadomość
Czesc, juz kiedys tutaj pisalam, ale bardziej przyjrzałam sie swej 'urodzie' i mam problem z podtypem, tzn wiem na 99%, ze jestem latem.. tylko nie wiem jakim , najbardziej jestem przekonana do soft summer.
Zacznij od przymiarki, bez niej wszystko jest tylko zgadywaniem.

Na zdjęciach masz twarz w innym kolorze niż resztę ciała, nie wiem czy to opalenizna, czy znak, że podkład jednak źle dobrany.

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Osina Pokaż wiadomość
Nie żeby coś, ale mogłaby któraś zerknąć do mojego posta ;( Wydaje mi się że jestem ciepłą wiosną (z racji na pasujące pastele i intensywne zielenie) ale nie jestem pewna.
Odpisałam ci, zbiorczo z innymi dziewczynami - że powinnyście wykonać przymiarkę.

Żeby wyszła miarodajnie, trzeba spełnić wszystkie warunki (światło, brak makijażu itp.).
Na zdjęciu masz tęczówkę w wyjątkowo jednolitym szarym kolorze.

Jeśli faktycznie pasuje ci głęboka czerń i czysta biel, to oznaczałoby zimę. Zimom pasują również pastele, o ile są czyste (biel + czysty kolor). Również bardziej nasycone czyste kolory powinny pasować (nie trzeba ich nosić, jak ktoś nie lubi).
Jesienne kolory (ciepłe i zgaszone) nie będą pasować zimom, chociaż pewne kolory ciemnej jesieni mogą być znośne dla ciemnej zimy. Dla większości zim kolory jesieni są najgorszymi z możliwych.

Przy czym tak, jak pisałam powyżej - podtyp potwierdzamy przymierzeniem kolorów z danej palety. Kolory właściwego typu to te najlepsze, kolory zbliżonych typów mogą wyglądać całkiem dobrze, ale nigdy nie będą aż tak twarzowe jak "swoje".

Np. typem zaskakująco podobnym do intensywnej zimy może być jasne lato o wyższym kontraście. Szczególnie jaśniejsze kolory intensywnej zimy będą wyglądały fajnie. Ale przy porównaniu z paletą jasnego lata wychodzi, które są lepsze.

Przy jasnej wiośnie i intensywnej wiośnie różnica może być jeszcze mniejsza, wiele jasnych wiosen może się przekonująco "zrobić" makijażem na intensywną wiosnę i obnaszać jaskrawizny, ale czerni i dużej ilości ciemnych kolorów przy twarzy już nie udźwigną.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2014-05-17 o 16:50
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-17, 18:18   #1478
Osina
Przyczajenie
 
Avatar Osina
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 26
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziękuje bardzo .Chyba będę musiała jeszcze raz przeprowadzić anazlizę.

EDIT:
Z racji, że nie ogarniam daje zdjęcia w białym, czarnym i łososiowym. Starałam się żeby nie były prześwietlone.
PS. Przepraszam za nie zrobione włosy i zaróżowioną twarz (to mój wieczny problem).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SNC00805.jpg (82,4 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SNC00820.jpg (70,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SNC00824.jpg (77,8 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez Osina
Czas edycji: 2014-05-17 o 19:14
Osina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 20:19   #1479
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Możecie mi poradzic najlepsze kolory cieni oraz szminki dla zgaszonej jesieni? Oczy zielone, pod kątem czarnego tuszu, bo brązowego nie lubię, wolę efekt drama.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 20:55   #1480
kkkaaai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 64
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zacznij od przymiarki, bez niej wszystko jest tylko zgadywaniem.

Na zdjęciach masz twarz w innym kolorze niż resztę ciała, nie wiem czy to opalenizna, czy znak, że podkład jednak źle dobrany.

-----M----- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ------Moja

Moja twarz jest niestety innego koloru niż szyja, szyja jest jasna wpada w lekko żółtawe tony..

Miałam zacytować Wampierz, ale coś mi nie wyszło, wybaczcie
__________________
http://jslives.blogspot.com/

Edytowane przez kkkaaai
Czas edycji: 2014-05-17 o 21:17
kkkaaai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 00:04   #1481
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Osina Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo .Chyba będę musiała jeszcze raz przeprowadzić anazlizę.

EDIT:
Z racji, że nie ogarniam daje zdjęcia w białym, czarnym i łososiowym. Starałam się żeby nie były prześwietlone.
PS. Przepraszam za nie zrobione włosy i zaróżowioną twarz (to mój wieczny problem).
Zdjęcia są mało wyraźne. Po prostu zrób przymiarkę. Ew. jeszcze test szminek możesz zrobić.

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Możecie mi poradzic najlepsze kolory cieni oraz szminki dla zgaszonej jesieni? Oczy zielone, pod kątem czarnego tuszu, bo brązowego nie lubię, wolę efekt drama.
Kolory z palety, czyli mocno zgaszone i ciepławe. Unikaj mocnego kontrastu ze skóra twarzy.

Ogólnie cienie brązowe i beżowe pasują do każdego koloru oczu, do zielonych szczególnie dobrze powinny iść cienie różowe, fioletowe lub wpadające w takie kolory. Unikaj mocno błyszczącyh formuł, "mokrego" połysku.

Co do szminek, prawdopodobnie będą dobrze wyglądały kolory cieliste zbliżone do koloru karnacji, ale części typów zgaszonych, tym o wyższym kontraście, dobrze jest też w nieco ciemniejszych szminkach, pod warunkiem że ich kolor jest odpowiednio zgaszony. Bardzo ciemne szminki to raczej kiepski pomysł.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 00:09   #1482
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz a byłabyś w stanie mi zaproponować jakiś odcień czerwieni na ustach? Luby męczy mi głowę bym sprawiła sobie taka szminke, a nie mogę dobrać. Jestem typem o niskim kontraście
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 00:10   #1483
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kkkaaai Pokaż wiadomość

-----M----- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ------Moja

Moja twarz jest niestety innego koloru niż szyja, szyja jest jasna wpada w lekko żółtawe tony..
Twarz może być nieco innego koloru niż szyja, głównie przez opaleniznę lub zaczerwienienia twarzy, ale skoro masz makijaż, który to podkreśla (puder mineralny i bronzer) zamiast niwelować to można zwątpić czy są dobrze dobrane kolorystyczne. Ogólnie zdjęcia rzadko kiedy dużo mówią, a zdjecia w makijażu w ogóle.

Właśnie z tego względu, że twarz jest bardziej wystawiana na słońce, szyja często może nam więcej powiedzieć o prawdziwym, naturalnym kolorze karnacji. Szyja może też mieć intensywniejszy kolor ze względu na luźniejszą skórę (głównie na bokach szyi). Żółtawy odcień szyi, łokci itp. sugeruje, że właśnie taki barwnik jest obecny w skórze, tylko w pozostałych miejscach jest mniej skoncentrowany.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 10:10   #1484
trammer
Zakorzenienie
 
Avatar trammer
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 403
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Zrobiłaś sobie przymiarkę, jak opisywana w linku powyżej? Jeśli nie, to zalecam.

Przy niepasującej czerni i bieli zdecydowanie odpada zima.
Nie pasują czyste kolory - raczej nie wiosna.
Nie szarawe - raczej nie lato.
Ciepłe, zgaszone kolory - najprawdopodobniej jesień.

Jednak dla potwierdzenie powinnaś wykonać staranną przymiarkę, bo może to jednak być jakaś inna pora roku, szczególnie coś graniczącego z jesienią. Np. ciepła wiosna może być bardzo podobna, ale potrzebuje czystszych kolorów, z tym że wyłącznie mocno ciepłych. Czyste kolory chłodne będą niedobre.
No i trzeba też określić podtyp jesieni. Wszystkie podtypy jesieni potrzebują kolorów ciepłych i zgaszonych, ale trzeba określić poziom ciepła, przygaszenia i kontrastu, żeby wyłapać naprawdę idealne kolory.
Dziękuję bardzo

Próbowałam robić przymiarki, ale średnio mi wychodziło... Ostetecznie ustaliłam, że jestem jesień. Sama dalej nie pójdę - nie mam aż takiego oka do kolorów
__________________
----------------------------------------------------------------------------------------
trammer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 12:31   #1485
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Twarz może być nieco innego koloru niż szyja, głównie przez opaleniznę lub zaczerwienienia twarzy, ale skoro masz makijaż, który to podkreśla (puder mineralny i bronzer) zamiast niwelować to można zwątpić czy są dobrze dobrane kolorystyczne. Ogólnie zdjęcia rzadko kiedy dużo mówią, a zdjecia w makijażu w ogóle.

Właśnie z tego względu, że twarz jest bardziej wystawiana na słońce, szyja często może nam więcej powiedzieć o prawdziwym, naturalnym kolorze karnacji. Szyja może też mieć intensywniejszy kolor ze względu na luźniejszą skórę (głównie na bokach szyi). Żółtawy odcień szyi, łokci itp. sugeruje, że właśnie taki barwnik jest obecny w skórze, tylko w pozostałych miejscach jest mniej skoncentrowany.
Wiem, że nie do mnie, ALE: ja zawsze mam twarz ciemniejszą niż reszta ciała opala się bardzo łatwo (ciało słabiutko, dolna część WCALE). Cerę mam bardzo ciepłą, ale już skóra własnie na szyi i dekolcie jest blada, prawie biała, nie widać tego ciepłego odcienia skóra na nadgarstkach jest najbardziej blada, delikatna, przezroczysta, nigdy się nie opala.
I tak się zastanawiam, czy to normalne, że kolorystyka twarzy i ciała tak się różni? Ma to jakieś znaczenie dla typu? Bo to, co na twarzy wygląda źle (np. ciemnoszare cienie do powiek), w ubraniach już nie jest takie złe (choć nie idealne).
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 14:46   #1486
Osina
Przyczajenie
 
Avatar Osina
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 26
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Z racji braku aparatu nie jestem w stanie wstawić lepszych zdjęć. Przykro mi.
Osina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 17:43   #1487
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Wiem, że nie do mnie, ALE: ja zawsze mam twarz ciemniejszą niż reszta ciała opala się bardzo łatwo (ciało słabiutko, dolna część WCALE). Cerę mam bardzo ciepłą, ale już skóra własnie na szyi i dekolcie jest blada, prawie biała, nie widać tego ciepłego odcienia skóra na nadgarstkach jest najbardziej blada, delikatna, przezroczysta, nigdy się nie opala.
I tak się zastanawiam, czy to normalne, że kolorystyka twarzy i ciała tak się różni? Ma to jakieś znaczenie dla typu? Bo to, co na twarzy wygląda źle (np. ciemnoszare cienie do powiek), w ubraniach już nie jest takie złe (choć nie idealne).
Ostatnie zdanie pasuje do mnie, makijaż w chłodnych kolorach to porażka, ale ubrania już przejdą...Uroda typów mieszanych

Ja w sumie do niczego nowego nie doszłam, chyba muszę zrobić sobie przerwę i świeżym okiem popatrzyć na siebie. Nadal ubieram chłodne kolory, a maluję się cieplejszymi. Ehhhh
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 20:47   #1488
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Wiem, że nie do mnie, ALE: ja zawsze mam twarz ciemniejszą niż reszta ciała opala się bardzo łatwo (ciało słabiutko, dolna część WCALE). Cerę mam bardzo ciepłą, ale już skóra własnie na szyi i dekolcie jest blada, prawie biała, nie widać tego ciepłego odcienia skóra na nadgarstkach jest najbardziej blada, delikatna, przezroczysta, nigdy się nie opala.
I tak się zastanawiam, czy to normalne, że kolorystyka twarzy i ciała tak się różni? Ma to jakieś znaczenie dla typu? Bo to, co na twarzy wygląda źle (np. ciemnoszare cienie do powiek), w ubraniach już nie jest takie złe (choć nie idealne).
Normalne, bo twarz jest częściej wystawiana na słońce, przez co, jak pisałam, może być bardziej opalona czy bardziej zaczerwieniona. Raczej nie ma znaczenia dla typu, chociaż często opalenizna wypada cieplej niż nieopalona skóra.
Dlatego bierze się pod uwagę i nieopaloną, i opaloną skórę, ale imho zawsze warto porównać twarz i resztę ciała, bo sa osoby, którym sięwydaje że mają różowawą karnację, a w rzeczywistości mają wręcz żółtą karnację bez domieszki różu, tylko na twarzy mają np. popękane naczynka.

A co do zdjęć to w ogóle, zdjecia w makijażu mało dają, a kiedy widać że twarz jest zupełnie inna niż szyja, to muszą oglądającego najść wątpliwości czy makijaż jest dobrze dobrany.

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Ostatnie zdanie pasuje do mnie, makijaż w chłodnych kolorach to porażka, ale ubrania już przejdą...Uroda typów mieszanych

Ja w sumie do niczego nowego nie doszłam, chyba muszę zrobić sobie przerwę i świeżym okiem popatrzyć na siebie. Nadal ubieram chłodne kolory, a maluję się cieplejszymi. Ehhhh
Im dalej od twarzy, tym więcej odstępstw uchodzi. To jest jedna z reguł analizy kolorystycznej.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 21:15   #1489
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Wampierz a byłabyś w stanie mi zaproponować jakiś odcień czerwieni na ustach? Luby męczy mi głowę bym sprawiła sobie taka szminke, a nie mogę dobrać. Jestem typem o niskim kontraście


Nieśmiało upuje
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 22:03   #1490
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Normalne, bo twarz jest częściej wystawiana na słońce, przez co, jak pisałam, może być bardziej opalona czy bardziej zaczerwieniona. Raczej nie ma znaczenia dla typu, chociaż często opalenizna wypada cieplej niż nieopalona skóra.
Dlatego bierze się pod uwagę i nieopaloną, i opaloną skórę, ale imho zawsze warto porównać twarz i resztę ciała, bo sa osoby, którym sięwydaje że mają różowawą karnację, a w rzeczywistości mają wręcz żółtą karnację bez domieszki różu, tylko na twarzy mają np. popękane naczynka.

A co do zdjęć to w ogóle, zdjecia w makijażu mało dają, a kiedy widać że twarz jest zupełnie inna niż szyja, to muszą oglądającego najść wątpliwości czy makijaż jest dobrze dobrany.

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------


Im dalej od twarzy, tym więcej odstępstw uchodzi. To jest jedna z reguł analizy kolorystycznej.
hmm idąc tym tropem - podkład mam ciepły (sama nie mogłam dobrać, więc zdałam się na pomoc pani w sephorze), cienie też ciepłe, pomadki praktycznie nie używam, ale jak już to brązy, korale, ciepłe róże... Pomadkę, którą mi podałaś, szukałam w dwóch rossmanach, ale nie znalazłam.
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 08:23   #1491
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja mam pytanie do intensywnych zim z wątku - jakie macie sprawdzone szminki?

Od siebie mogę polecić (głównie MAC)
+++ lustering, capricious, girl about town, plumful, spice it up, perpetual flame, ladybug
++ speak lauder, hot tahiti
- (niezbyt trafione): craving,
nie trafione: crosswires i brick-o-la

eveline 429 próbowałam i była całkiem fajna. Podobnie Revlon Cherry blossom.
Niestety z L'oreal i innych rossmanowych marek nic nie potrafiłam dopasować.
Macie jakieś swoje typy?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-05-19 o 08:39
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 08:31   #1492
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny! Jeśli jest mi dobrze w kolorach i ciepłych, i zimnych, ale wszystkie muszą być odpowiednio nasycone (nie zauważyłam efektu "znikają sińce pod oczami, skóra staje się rozjaśniona itp", ale w nasyconych kolorach wyglądam po prostu wyraźnie, zdrowo, oczy i usta odcinają się od skóry a nie zlewają w całość), to między jakimi typami powinnam się zastanawiać? Myślę nad Bright Spring, ale nie wiem czy jestem w stanie znieść tak dużo jaskrawych kolorów, zwłaszcza w makijażu. Załączam zdjęcia kolorów, w których wyglądam nader dobrze - turkusowy, który jest moim ulubionym, i pomarańczowo-koralowy (nie umiałam znaleźć takiego zdjęcia, a ta rafa koralowa idealnie oddaje kolor o który mi chodzi) - kupiłam taką sukienkę pod wpływem impulsu, bo zawsze myślałam, że jestem latem, a wyglądam w niej nadzwyczaj dobrze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Teal+Metal+Roof+Color.jpg (21,6 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Corail_alg%C3%A9rien.jpg (98,6 KB, 6 załadowań)
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 10:11   #1493
kkkaaai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 64
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Skomplikowane to strasznie
Wiec biorąc pod uwagę to co mówisz Wampierz , mam bardziej zwracać uwagę na kolor szyi i ciała niż twarzy określając swój typ ? Twarz chłodniejsza, szyja i cialo z zoltymi tonami i badz tu czlowieku madry
__________________
http://jslives.blogspot.com/
kkkaaai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 11:41   #1494
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Jeśli jest mi dobrze w kolorach i ciepłych, i zimnych, ale wszystkie muszą być odpowiednio nasycone (nie zauważyłam efektu "znikają sińce pod oczami, skóra staje się rozjaśniona itp", ale w nasyconych kolorach wyglądam po prostu wyraźnie, zdrowo, oczy i usta odcinają się od skóry a nie zlewają w całość), to między jakimi typami powinnam się zastanawiać? Myślę nad Bright Spring, ale nie wiem czy jestem w stanie znieść tak dużo jaskrawych kolorów, zwłaszcza w makijażu. Załączam zdjęcia kolorów, w których wyglądam nader dobrze - turkusowy, który jest moim ulubionym, i pomarańczowo-koralowy (nie umiałam znaleźć takiego zdjęcia, a ta rafa koralowa idealnie oddaje kolor o który mi chodzi) - kupiłam taką sukienkę pod wpływem impulsu, bo zawsze myślałam, że jestem latem, a wyglądam w niej nadzwyczaj dobrze.
Cholera, to zbyt skomplikowane może Jasna Wiosna? jak z bielą i czernią? i ten turkusowy to taki cieeeemny... u mnie (Bright Spring) lepiej sprawdza się taki jasniejszy, jak w załączniku, zawsze myslałam ,że to wlaśnie jest turkusowy

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 22:22
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 14:00   #1495
neeta_
Przyczajenie
 
Avatar neeta_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Dlatego bierze się pod uwagę i nieopaloną, i opaloną skórę, ale imho zawsze warto porównać twarz i resztę ciała, bo sa osoby, którym sięwydaje że mają różowawą karnację, a w rzeczywistości mają wręcz żółtą karnację bez domieszki różu, tylko na twarzy mają np. popękane naczynka.
Potwierdzam - ja z powodu zaróżowionej, naczynkowej skóry twarzy i jej ogólnej bladości spowodowanej anemią [+prawie niebieskie białka oczu z tego samego powodu] miałam wielki problem z określeniem swojego typu, a po dobraniu najlepszych kolorów u kolorystki i porównaniu ich z paletami konkretnych typów wyszło, że najprawdopodobniej jestem True/Warm Spring.

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Jeśli jest mi dobrze w kolorach i ciepłych, i zimnych, ale wszystkie muszą być odpowiednio nasycone (nie zauważyłam efektu "znikają sińce pod oczami, skóra staje się rozjaśniona itp", ale w nasyconych kolorach wyglądam po prostu wyraźnie, zdrowo, oczy i usta odcinają się od skóry a nie zlewają w całość), to między jakimi typami powinnam się zastanawiać? Myślę nad Bright Spring, ale nie wiem czy jestem w stanie znieść tak dużo jaskrawych kolorów, zwłaszcza w makijażu. Załączam zdjęcia kolorów, w których wyglądam nader dobrze - turkusowy, który jest moim ulubionym, i pomarańczowo-koralowy (nie umiałam znaleźć takiego zdjęcia, a ta rafa koralowa idealnie oddaje kolor o który mi chodzi) - kupiłam taką sukienkę pod wpływem impulsu, bo zawsze myślałam, że jestem latem, a wyglądam w niej nadzwyczaj dobrze.
Powiem tylko, że podczas analizy z użyciem chust u kolorystki usłyszałam kilka razy karcące: "proszę się nie koncentrować na oczach czy ustach, tylko patrzeć na skórę" - duży nacisk w ogóle kładła na to, żebym sama obserwowała, co się dzieje z moją cerą przy różnych odcieniach kolorów. Zielenie, które, jak mi się wydawało, podkreślały jakieś tony w moich tęczówkach ogólnie robiły masakrę, bo uwydatniały sińce pod oczami i "rozmywały" twarz. Moje zielenie [i inne kolory też] koniecznie muszą mieć żółtą nutę.
Jeśli którąś z Was to interesuje, to mam tu uciułany zbiór informacji i odcieni dla Warm Spring: http://www.pinterest.com/bazylja/col...rmtrue-spring/ .
neeta_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 16:34   #1496
neeta_
Przyczajenie
 
Avatar neeta_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kkkaaai Pokaż wiadomość
Skomplikowane to strasznie
Wiec biorąc pod uwagę to co mówisz Wampierz , mam bardziej zwracać uwagę na kolor szyi i ciała niż twarzy określając swój typ ? Twarz chłodniejsza, szyja i cialo z zoltymi tonami i badz tu czlowieku madry
kkkaaai, jeśli są takie niespójności to spróbuj dobierać do szyi. U mnie widać ciepłe tony wokół ust, na bokach szyi, karku, ramionach, w piegach. Na twarzy na pierwszy rzut oka trudno dostrzec, bo jestem bladym naczynkowcem, a pasują mi jednak ciepłe odcienie.
neeta_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 18:51   #1497
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Cholera, to zbyt skomplikowane może Jasna Wiosna? jak z bielą i czernią? i ten turkusowy to taki cieeeemny... u mnie (Bright Spring) lepiej sprawdza się taki jasniejszy, jak w załączniku, zawsze myslałam ,że to wlaśnie jest turkusowy
Taki ciemny turkus też jest w paletce, to jest kolor "teal"
Cytat:
Napisane przez neeta_ Pokaż wiadomość
Powiem tylko, że podczas analizy z użyciem chust u kolorystki usłyszałam kilka razy karcące: "proszę się nie koncentrować na oczach czy ustach, tylko patrzeć na skórę" - duży nacisk w ogóle kładła na to, żebym sama obserwowała, co się dzieje z moją cerą przy różnych odcieniach kolorów. Zielenie, które, jak mi się wydawało, podkreślały jakieś tony w moich tęczówkach ogólnie robiły masakrę, bo uwydatniały sińce pod oczami i "rozmywały" twarz. Moje zielenie [i inne kolory też] koniecznie muszą mieć żółtą nutę.
Jeśli którąś z Was to interesuje, to mam tu uciułany zbiór informacji i odcieni dla Warm Spring: http://www.pinterest.com/bazylja/col...rmtrue-spring/ .
No to chyba nigdy się nie sklasyfikuję bo mi sie wydaje, że żaden kolor nie ma wpływu na moją skórę, jakoś nie umiem tego zaobserwować Patrzę raczej na ogólny wygląda.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 20:17   #1498
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak, tak, wiem, ale ten teal sprawia, że moje oczy są szare, nie niebieskie
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 23:34   #1499
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny pomocy! Kupiłam sukienkę na wesele (zdjęcie- >>KLIK<< )i nie mam pojęcia jakie dodatki. Coś mi tu stare złoto pasuje tylko jakie buty i torebka wtedy? Jestem DA i chciałabym żeby to wszystko jakoś się zgrało
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz

Edytowane przez Agnes93
Czas edycji: 2014-05-20 o 00:31
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-20, 14:17   #1500
neeta_
Przyczajenie
 
Avatar neeta_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
No to chyba nigdy się nie sklasyfikuję bo mi sie wydaje, że żaden kolor nie ma wpływu na moją skórę, jakoś nie umiem tego zaobserwować Patrzę raczej na ogólny wygląda.
Samodzielnie jest trudno, ja miałam wskazówki od kolorystki. Ale na początku, przy ustalaniu, czy lepiej wyglądam ze srebrną czy ze złotą folią przy twarzy, czyli typ chłodny/typ ciepły... myślałam, że zniosę jajko. Nic nie potrafiłam rozróżnić. Dopiero po kilkunastu minutach coś tam zaczynałam łapać.
Takie "ogólne wrażenie" to dobry trop, nie da się patrzeć tylko na fragment skóry. Chyba chodziło jej o to, żeby nie skupiać się tylko na oczach albo ustach, tylko na całej twarzy. Może się sprawdzić metoda zamykania i otwierania oczu po przyłożeniu nowego odcienia - wtedy łatwiej uchwycić pierwsze wrażenie, czy widać bardziej twarz czy materiał/kolor.
neeta_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.