Jak poddtrzymać efekty odchudzania? Jakie ćwiczenia, by się już nie forsować? Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-29, 08:43   #1
LovelyOne
Raczkowanie
 
Avatar LovelyOne
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Unhappy

Jak poddtrzymać efekty odchudzania? Jakie ćwiczenia, by się już nie forsować? Pomocy!


Hej dziewczyny! Mam pytanko. Jak zacząć by pierwszego dnia się nie poddać? Zazwyczaj jak się biorę za ćwiczenia to po pierwszym dniu mam dosyć.... Może robię coś źle, albo po prostu za dużo ćwiczeń jak na początek? Ostatnio sporo schudłam (ok. 10 kg w cztery miesiące) i katowałam swój organizm prawie codziennie. Chcę tego uniknąć. Po prostu chciałabym podtrzymać efekt odchudzania. Ważę obecnie 57 kg. Jestem niska. Jaki rodzaj ćwiczeń by nie forsować kręgosłupa, który oberwał najbardziej (od A6W)? Miałam trzymiesięczną przerwę i teraz nie wiem jak się za to wziąć. Nie chcę już jakiegoś mega wycisku jak jakiś czas temu, chcę lekkie, przyjemne ćwiczenia by nie zdziadzieć i nie stracić tego co już mam. Pomóżcie dziewczyny!
__________________
'Why, God? Why me?' and the thundering voice of God answered: There’s just something about you that pisses me off.'
Stephen King


25.05.2013

Waga: 60-59-58-57-56-55-54
LovelyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 08:53   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jak poddtrzymać efekty odchudzania? Jakie ćwiczenia, by się już nie forsować? P

Cytat:
Napisane przez LovelyOne Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Mam pytanko. Jak zacząć by pierwszego dnia się nie poddać? Zazwyczaj jak się biorę za ćwiczenia to po pierwszym dniu mam dosyć.... Może robię coś źle, albo po prostu za dużo ćwiczeń jak na początek? Ostatnio sporo schudłam (ok. 10 kg w cztery miesiące) i katowałam swój organizm prawie codziennie. Chcę tego uniknąć. Po prostu chciałabym podtrzymać efekt odchudzania. Ważę obecnie 57 kg. Jestem niska. Jaki rodzaj ćwiczeń by nie forsować kręgosłupa, który oberwał najbardziej (od A6W)? Miałam trzymiesięczną przerwę i teraz nie wiem jak się za to wziąć. Nie chcę już jakiegoś mega wycisku jak jakiś czas temu, chcę lekkie, przyjemne ćwiczenia by nie zdziadzieć i nie stracić tego co już mam. Pomóżcie dziewczyny!

A6W to jest zbrodnia przeciwko kręgosłupowi, naprawdę nie wiem kto to rozpropagował , ale jest to wybór po prostu głupi.

Jak podtrzymać efekty odchudzania? Znaleźć aktywność którą się _LUBI_, nie dygać pt. "katuję się", ale tak sobie życie ułożyć, żeby aktywność fizyczna była jego stałą częścią, do tego niestety, ale trzeba podtrzymywać dobre nawyki żywieniowe a nie "hulaj dusza piekła nie ma".
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 09:03   #3
LovelyOne
Raczkowanie
 
Avatar LovelyOne
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Jak poddtrzymać efekty odchudzania? Jakie ćwiczenia, by się już nie forsować? P

Zgadzam się co do A6W. Podobno jak się to robi dobrze to nic się nie dzieję, ale skorzystałam z porad mojej byłej w-f'istki i tak kręgosłup bolał. :// Bardzo bolał... Co do aktywności na co dzień, mam pracę siedzącą w której prawie wcale się nie ruszam, tylko wypełniam jakieś druczki. To sprzyja podjadaniu i w ogóle... Masz może pomysł na jakieś lekkie ćwiczenia w domu? Już nie wiem co robić.
__________________
'Why, God? Why me?' and the thundering voice of God answered: There’s just something about you that pisses me off.'
Stephen King


25.05.2013

Waga: 60-59-58-57-56-55-54
LovelyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 09:23   #4
DirtyDianaa
Przyczajenie
 
Avatar DirtyDianaa
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Podkarpacie ;)
Wiadomości: 15
Dot.: Jak poddtrzymać efekty odchudzania? Jakie ćwiczenia, by się już nie forsować? P

Cytat:
Napisane przez LovelyOne Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Mam pytanko. Jak zacząć by pierwszego dnia się nie poddać? Zazwyczaj jak się biorę za ćwiczenia to po pierwszym dniu mam dosyć.... Może robię coś źle, albo po prostu za dużo ćwiczeń jak na początek? Ostatnio sporo schudłam (ok. 10 kg w cztery miesiące) i katowałam swój organizm prawie codziennie. Chcę tego uniknąć. Po prostu chciałabym podtrzymać efekt odchudzania. Ważę obecnie 57 kg. Jestem niska. Jaki rodzaj ćwiczeń by nie forsować kręgosłupa, który oberwał najbardziej (od A6W)? Miałam trzymiesięczną przerwę i teraz nie wiem jak się za to wziąć. Nie chcę już jakiegoś mega wycisku jak jakiś czas temu, chcę lekkie, przyjemne ćwiczenia by nie zdziadzieć i nie stracić tego co już mam. Pomóżcie dziewczyny!
Może po prostu zacznij biegać...? Dobra muzyka, wolne tempo, sama przyjemność.
DirtyDianaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 13:31   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jak poddtrzymać efekty odchudzania? Jakie ćwiczenia, by się już nie forsować? P

Cytat:
Napisane przez LovelyOne Pokaż wiadomość
Zgadzam się co do A6W. Podobno jak się to robi dobrze to nic się nie dzieję, ale skorzystałam z porad mojej byłej w-f'istki i tak kręgosłup bolał. :// Bardzo bolał... Co do aktywności na co dzień, mam pracę siedzącą w której prawie wcale się nie ruszam, tylko wypełniam jakieś druczki. To sprzyja podjadaniu i w ogóle... Masz może pomysł na jakieś lekkie ćwiczenia w domu? Już nie wiem co robić.

Ja mam pomysły, co robić ze sobą.
Ale nie wiem co TY lubisz.
No nie mam pojęcia, może poszukaj czegoś na YouTube - jest tego MASA, może regularnie spaceruj, może idź na łyżwy, rower, karate, zumbę, siłownie, basen, kup kijki zapisz się do jakiegoś klubu NordicWalkin.


- praca siedząca, wcale nie jest powodem ciągłego podjadania.
Niestety, ale praca biurowa nie oznacza, ze jedzenie samo się materializuje obok nas i samo nam wskakuje do ust. To jest nasza decyzja co, gdzie, kiedy i ile jemy.

Ja też mam prace siedząca od zawsze (idzie jakiś 20ty rok takiego trybu pracy, najpierw w domu, potem w biurze poza domem), jakoś nie podjadam w trakcie.
W domu śniadanie, potem 2gie śniadanie w pracy o 11, potem w domu obiad i kolacja
Po drodze kawa niesłodzona, czarna, ewentualnie jakaś herbata owocowa + woda.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 15:25   #6
beata1989rok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 158
Dot.: Jak poddtrzymać efekty odchudzania? Jakie ćwiczenia, by się już nie forsować? P

a jak to zrobiłaś,że w takim czasie aż tyle schudłaś?
beata1989rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 18:42   #7
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Jak poddtrzymać efekty odchudzania? Jakie ćwiczenia, by się już nie forsować? P

10kg w 4 miesiące to normalne tempo, nie wiem skąd pytanie o AŻ TYLE.

Co do pytania - po prostu trzymaj dobrej diety i nie będziesz musiała katować się ćwiczeniami.

No i ja polecam bieganie, wystarczy 2-3 razy w tygodniu, powolutku, na spokojnie
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 23:17   #8
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Jak poddtrzymać efekty odchudzania? Jakie ćwiczenia, by się już nie forsować? P

Cytat:
Napisane przez LovelyOne Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Mam pytanko. Jak zacząć by pierwszego dnia się nie poddać? Zazwyczaj jak się biorę za ćwiczenia to po pierwszym dniu mam dosyć.... Może robię coś źle, albo po prostu za dużo ćwiczeń jak na początek? Ostatnio sporo schudłam (ok. 10 kg w cztery miesiące) i katowałam swój organizm prawie codziennie. Chcę tego uniknąć. Po prostu chciałabym podtrzymać efekt odchudzania. Ważę obecnie 57 kg. Jestem niska. Jaki rodzaj ćwiczeń by nie forsować kręgosłupa, który oberwał najbardziej (od A6W)? Miałam trzymiesięczną przerwę i teraz nie wiem jak się za to wziąć. Nie chcę już jakiegoś mega wycisku jak jakiś czas temu, chcę lekkie, przyjemne ćwiczenia by nie zdziadzieć i nie stracić tego co już mam. Pomóżcie dziewczyny!

ABS II jest fajny. Tylko trzeba mieć drążek.
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 13:34   #9
agnieszkarebeka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 16
Dot.: Jak poddtrzymać efekty odchudzania? Jakie ćwiczenia, by się już nie forsować? P

Jeśli ktoś ma psa to bieganie jest idealnym sposobem by pozbyć się nadmiaru energii u nas i naszego pupila,
Gdy ktoś nie posiada z dowolnych przyczyn nic nie stoi na przeszkodzie by biegając przemyśleć jutrzejszy dzień, z
acząć planować wakacje albo po prostu pomarzyć
zawsze jest co robić biegając wiec szczerze polecam !
agnieszkarebeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 14:33   #10
Kika30
Przyczajenie
 
Avatar Kika30
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 6
Dot.: Jak poddtrzymać efekty odchudzania? Jakie ćwiczenia, by się już nie forsować? P

Też polecam bieganie z psem. Jeśli biegam to tylko z piesiem. Sama przyjemność i dla nas i dla pupila

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Polecam też stronkę Fitness blender - mają stronę internetową, ale ich ćwicznia można też znaleźć na youtubie - mają ćwiczenia na różnym poziomie zaawansowania i na ich stronce można sobie wyszukać takie dla początkujących, a później ewentualnie zwiększać intensywność. Mi osobiście bardzo odpowiadają ich zestawy ćwiczeń
Kika30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 16:25   #11
LovelyOne
Raczkowanie
 
Avatar LovelyOne
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Jak poddtrzymać efekty odchudzania? Jakie ćwiczenia, by się już nie forsować? P

Dziękuję dziewczyny za odzew! Macie świetne pomysły i na pewno z nich skorzystał, a raczej skorzystałam. Codziennie spacer ok. 6 km. Do tego przesiadam się na rower! Nie podjadam od wczoraj, mimo że u mnie cały czas jakieś słodycze w biurze.
Jak schudłam? Ponad pół roku temu miałam dość siebie, swojego wyglądu i płakałam jak patrzyłam w lustro. Postanowiłam, że choćbym miała wyzionąć ducha to mi się uda. Zmieniłam swoje życie. Odrzuciłam wszystko co niezdrowe, fast-foody, słodycze. Zagościła u mnie rybka na stałe i stała się moją przyjaciółką. Do tego intensywny trening. niestety przesadziłam. Do tej pory mam problemy z prawą stopą oraz z kręgosłupem. Mimo to widzę zmianę swojego życia. Mam super figurę, trądzik zniknął, mój związek odżył, słyszę mnóstwo komplementów i faceci się za mną oglądają. Było warto! I teraz czuję, że żyję. A mój chłopak jest ze mnie dumny. Kocham go za to, że był wtedy gdy go potrzebowałam. Było we mnie dużo agresji i pretensji podczas odchudzania ale moj chłopak został i jesteśmy najszczęśliwsi na świecie Teraz to On jest o mnie zazdrosny a nie ja o niego.
__________________
'Why, God? Why me?' and the thundering voice of God answered: There’s just something about you that pisses me off.'
Stephen King


25.05.2013

Waga: 60-59-58-57-56-55-54
LovelyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-31, 06:49   #12
beata1989rok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 158
Dot.: Jak poddtrzymać efekty odchudzania? Jakie ćwiczenia, by się już nie forsować? P

gratulacje , podziwiam wytrwałości w dążeniu do celu! A czy zrezygnowałaś również ze smażonych potraw, chleba o podobnych rzeczy? I twoje treningi jak dlugo dziennie trwaly?
beata1989rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-31 07:49:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.