Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-07, 19:33   #1
katiusha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 180

Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz


Witam Wizażanki

Szukałam podobnego tematu ale niestety nie mogę przekopać się przez tonę wyników które pasują do mojego problemu mniej lub bardziej.
A potrzebna mi doraźna pomoc

Bieżemy z TŻtem w sierpniu ślub. Bierzemy to mocno powiedziane- takie mamy plany, a na razie nic nie załatwione Nie śpieszyliśmy się bo nie chcemy wesela, a ślub będzie cywilny. Chcemy jednak żeby uroczystość odbyła się na zewnątrz, w jakimś ogrodzie. Do tego tort, szampan, i max 2h imprezka z drobnymi przekąskami i napojami. Najbliźsi wraz ze świadkami zostaną zaproszeni na uroczystą kolację, po której świeżo upieczona młoda para kulturalnie da nogę

I teraz moje pytanie: czy któraś z was miała podobne przyjęcie? Znacie może miejsce w którym można coś takiego urządzić? Czy jest problem z przekonaniem urzędnika do przeprowadzenia ceremonii na zewnątrz?

Ogólnie wszystkie uwagi i rady są bardzo mile widziane
katiusha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 23:40   #2
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

A skąd jesteś?
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 09:02   #3
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

znajomi mieli grilla. Co do samej uroczystości, to różnie to bywa, trzeba przejść do urzędu i się dogadać po prostu, bo rzadko naszym "kochanym" urzędnikom chce się ruszać poza budynek, choć jako takich przeciwwskazań nie ma. Tak samo ze ślubem kościelnym.
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 09:41   #4
madziczek
Zadomowienie
 
Avatar madziczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 028
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

katiusha, czytałaś ten artykuł? :

http://kobieta.wp.pl/kat,26339,title...l?ticaid=174aa

Zajrzałam do internetu i dowiedziałam się z innych for, że takie śluby sa możliwe a wszystko zalezy od zgodny kierownika USC.
Ślubu nie musisz brać w urzędzie któy jest przynależny do Twojego miejsca zamieszkania, wiec jeżeli mieszkasz w mieście, a ślub planujecie poza jego granicami to może warto popytać w tamtejszych urzędach - żeby urzędnik miał bliżej.
Wyczytałam tez że najlepszą godziną jest 17, kiedy to urzędnik kończy pracę, bo po śubie nie ma juz żadnych obowiazków służbowych.
Dziewczyny proponują też mistrza ceremoni, który prowadzi całą uroczystość a w odpoiednim miejscu ceremoni pałeczkę przejmuje urzędnik i przeprowadza ceremoni zawarcia małżeństwa.
Podobno w rozmowie z kierownikiem USC grunt to argumentacja i zdecydowanie.
Z argumentów to np. duza liczba osób na ślubie (salki w urzedach są najczęściej małe), przystrojenie sali kwiatami itp. (w urzedach się tego nie robi bo nie ma czasu na ich zdjęcie przed kolejną ceremonią)

To tyle co sie dowiedziałam na szybko.

Życze powodzenia i informuj o postepach - czy udało się Wam przekonac urzedników.
madziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 21:51   #5
katiusha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 180
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

Dziękuję wam za odpowiedzi

Jestem z Warszawy.
Niestety oprócz Królikarni nie wpada mi do głowy żadne miejsce, w którym można by wydać takie małe przyjęcie. Nie dowiadywałam się tam jeszcze, ale podejrzewam że cena jest zaporowa, a terminy zaklepane na 2 lata w przód
katiusha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 08:59   #6
madziczek
Zadomowienie
 
Avatar madziczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 028
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

W okolicach Warszawy jest jeszcze Pałacyk w Jabłonnie - o ile to nie za daleko dla Ciebie.
Jest tam naprawdę ślicznie. Moja siostra miała tam przyjęcie ślubne i o ile dopisze Wam pogoda to mają takie fajne miejsce z zieloną przystrzyżoną trawką, gdzie można ustawić stoły, namioty itp., a jak taka forma Wam nie pasuje to w samym pałacyku.
Załatwisz w jednym meiscu ślub w pięknej scenerii i przyjęcie.
Jeżeli będziecie mieli gości przyjezdnych albo sami mielibyście ochotę zostać to jest tam też hotelik.

Co do cen to nie jest tam najtaniej, ale jeżeli planujecie ślub w tygodniu np. piątek to pewnie będzie mozna coś utargować.

Podaje link do ich strony: http://www.palacjablonna.pl/


Powodzenia

P.S. Jezeli uda Ci się dogadać z urzednikiem to w sumie pole możliości masz bardzo duże - mozesz mieć prawie każde miejsce jakie sobie wymarzysz.

Edytowane przez madziczek
Czas edycji: 2009-01-12 o 09:22 Powód: dopisek, poprawa literowek
madziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 18:33   #7
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

katiusha a ile wczesniej trzeba zarezerwowac termin w urzedzie, bo dzwonilam pare dni temu do US- Palac Slubow w Wawie i chcialam sie dowiedziec czy moznaby zarezerwowac na grudzien '09, a urzednik mi odpowiedzial, ze rezerwacji dokonuje sie nie wczesniej niz 6 m-cy wczesniej (bo takze niektore dokumenty sa wazne przez 6 m-cy), a mi b.zalezy na grudniu, a wiem ze ten Palac slubow jest dosc oblegany, a w zw. z tym ze mieszkam zagranica, chcialabym zaczac zalatwiac wczesniej wszystkie formalnosci, moze ktos umialby mi pomoc?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-22, 10:29   #8
madziczek
Zadomowienie
 
Avatar madziczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 028
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

principessina - jezeli się pytałaś w tym konkretnym PŚ to podejrzewam, że nic wcześniej nie załatwisz i poprostu w pierwszych dniach możliwego do rezerwacji terminu powinnaś się tam pojawić.

Ja brałam ślub konkordatowy i dokumenty z urzędu moglam wziąc nie wczesniej niż trzy miesiące przed ślubem, były to dokumenty cywilne więc pewnie i w przypadku Twojego ślubu dokumenty będą miały podobną ważność.

Termin zapisywania pewnie tez zalezy od urzędu, bo gdzieś czytałam na forum, że dziewczyny miały termin zapisu 1 msc i też nie było pewne jak szły czy śub będzie mógł odbyć się w dniu który sobie wybrały, bo w tych salach były organizowane jakieś zebrania i od ich terminu zależały wolne terminy na śluby.

Pewnie niewiele pomogłam :/

Poczytaj sobie ten artykuł może cos Ci pomoże:http://www.gazetapodatnika.pl/artyku...ilny-a_579.htm
madziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 19:59   #9
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
katiusha a ile wczesniej trzeba zarezerwowac termin w urzedzie, bo dzwonilam pare dni temu do US- Palac Slubow w Wawie i chcialam sie dowiedziec czy moznaby zarezerwowac na grudzien '09, a urzednik mi odpowiedzial, ze rezerwacji dokonuje sie nie wczesniej niz 6 m-cy wczesniej (bo takze niektore dokumenty sa wazne przez 6 m-cy), a mi b.zalezy na grudniu, a wiem ze ten Palac slubow jest dosc oblegany, a w zw. z tym ze mieszkam zagranica, chcialabym zaczac zalatwiac wczesniej wszystkie formalnosci, moze ktos umialby mi pomoc?
musisz przyjechać w czerwcu, jeśli ślub planujesz np 5 grudnia to idź tam to po 5 czerwca możesz zarezerwować już termin na 5 grudnia i złożyć dokumenty. tak samo z każdym kolejny terminem 12 grudnia - rezerwuje sie po 12 czerwca.
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 11:46   #10
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

dziekuje Wam za informacje...Veronique a mnie powiedziano w US tym przy Starowce, ze powinnismy przyjsc do urzedu w pierwszych dniach maja, planujemy slub 19 grudnia, skad masz takie informacje co do dat? w zwiazku z tym , ze dokumenty sa wazne tylko 6 m-cy?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 14:05   #11
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
dziekuje Wam za informacje...Veronique a mnie powiedziano w US tym przy Starowce, ze powinnismy przyjsc do urzedu w pierwszych dniach maja, planujemy slub 19 grudnia, skad masz takie informacje co do dat? w zwiazku z tym , ze dokumenty sa wazne tylko 6 m-cy?
pracuje w usc może w Wawie jest inaczej,ale sama pisałaś, że urzędnik powiedział Ci, że nie wcześniej niż 6 miesięcy.
__________________


Edytowane przez ~Veronique
Czas edycji: 2009-01-26 o 14:06
~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-27, 15:41   #12
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

aaa to w takim badz razie zasugeruje sie Twoja rada, bo widze ze wiadomosci z "pierwszej reki"
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 18:29   #13
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

na pewno wszystko uda się sprawnie załatwić. chodź sądzę że telefon do tego usc na przełomie maja-czerwca nie zaszkodzi by dopytać kiedy dokładnie już możecie przyjść i czy na pewno macie wszystkie dokumenty. Chociaz w sezonie może być ciężko się dodzwonić
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 11:46   #14
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

mamy zamiar przyleciec na poczatku czerwca, jednak troche sie obawiam ze Swieta Bozego Narozenia sa bardzo obleganym terminem i trzeba miec duzoo szczescia, zeby sie udalo zarezerwowac wolny termin...Veronique w ogole od czego zaczac, od moich czy Jego dokumentow i czy jak je skompletujemy to pojawic sie w USC od razu z tlumaczem czy wpierw "wybadac" sprawe...(wiem, ze przy skladaniu dokumentow w USC takze musi byc tlumacz przysiegly) dziekuje za pomoc!
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:02   #15
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

rozumiem,że Twój facet jest obcjokrajowcem? jakie on ma obywatelstwo?
Twoje dokumenty to mały problem, z nim będzie trochę gorzej.
Tłumacz jest konieczny przy załatwianiu ślubu i na ślubie jeżeli on nie rozumie po polsku.
__________________


Edytowane przez ~Veronique
Czas edycji: 2009-01-28 o 12:06
~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 15:49   #16
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

Veronique moglabys mi dac jakies namiary na siebie tzn. maila dzieki
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 17:30   #17
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

wysłałam PM
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 15:06   #18
MacyRose
Rozeznanie
 
Avatar MacyRose
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 544
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

katiusha tylko nie daj się zbyć w USC. Ja też planuję ślub cywilny na zewnątrz. Niedawno byłam w USC i powiedziano mi, że na taki ślub muszę mieć zgodę kierownika. No więc poszłam do kierownika i... przez 40 minut tłumaczył mi dlaczego lepiej jest brać ślub na miejscu! Nawet nie dopuścił mnie do słowa.
MacyRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:59   #19
KarolinaUK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Surrey, Wielka Brutania / Kujawy
Wiadomości: 24
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

Mojej mamie w USC powiedzieli, ze pod zadnym pozorem... Jedziemy za miesiac do PL sie zarejestrowac i bede drazayc temat, bo tez nie chce w urzedzie.
KarolinaUK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-17, 11:29   #20
sowaqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 54
Dot.: Ślub cywilny, uroczystość na zewnątrz

a ja nawet nie wiedziałam że można mieć ślub poza US. fajna sprawa, muszę to przedyskutować z moim TŻ i może zmienimy nasze plany
sowaqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.