W jakim stanie są moje włosy?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-28, 12:42   #1
zmisia
Raczkowanie
 
Avatar zmisia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: A czy to ważne? gdzieś na dolnym śląsku ;0
Wiadomości: 193

W jakim stanie są moje włosy??


Chciałabym się dowiedzieć w jakim stanie są moje włosy .. czy nie są zbyt zniszczone a jeżeli są to czego użyć aby prezentowały się lepiej.. tak wyglądają naturalnie po umyciu oraz po wyschnięciu (bez suszarki)


Co myślicie.?

Ps Farbowałam włosy granatową czernią z joanny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04707.jpg (95,9 KB, 338 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04709.jpg (177,4 KB, 194 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04708.jpg (105,6 KB, 146 załadowań)
zmisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 13:15   #2
mmalo
Raczkowanie
 
Avatar mmalo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 66
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

moim zdaniem są przesuszone i potrzebują nawilżenia
mmalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 13:50   #3
violet_oleander
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Nowy Jork
Wiadomości: 55
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Może podetnij nieco końcówki wyglądają na rzadkie. Polecam też olejowanie włosów, bo faktycznie może są przesuszone. Pamiętam jak farbowałam się na czarno, moje włosy stopniowo stawały się szorstkie i porowate.
violet_oleander jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 14:50   #4
zmisia
Raczkowanie
 
Avatar zmisia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: A czy to ważne? gdzieś na dolnym śląsku ;0
Wiadomości: 193
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

raz w tyg robie zawsze maseczke z żółtka, nafty, olejku ryc., oleju kokosowego, oliwy i to nakładam chodze np cały dzień.. (podczas sobotnich porządków wieczorem myje i gdzieś wychodze.. teraz dodatkowo zamówiłam sobie z Kallosa mleczną i placenta..

właśnie podciełam sobie włosy a dokładnie to pocieniowałam tym sposobem .
http://anwena.blogspot.com/2010/11/j...ugie-wosy.html

jak myślicie co jeszcze powinnam stosować .? a może zmienić całkowicie fryzure.? mam twarz okrągła. a dodatkowo sama jestem cała okrągła. więc z przodu mam włoski wucieniowane takie pazurki. ale może coś nowego.? macie jakies pomysły.?
zmisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 15:57   #5
happyswallow
Raczkowanie
 
Avatar happyswallow
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 114
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Cytat:
Napisane przez zmisia Pokaż wiadomość
jak myślicie co jeszcze powinnam stosować .? a może zmienić całkowicie fryzure.? mam twarz okrągła. a dodatkowo sama jestem cała okrągła. więc z przodu mam włoski wucieniowane takie pazurki. ale może coś nowego.? macie jakies pomysły.?
Wszystko zależy od potrzeb twoich włosów. Jeśli po masce stosowanej raz w tygodniu nadal są suche, to możesz pokombinować z innymi olejami. Do tego radziłabym przede wszystkim zrobić przegląd szamponów i odżywek używanych w codziennej pielęgnacji, bo niektóre kosmetyki mogą robić więcej szkody niż pożytku.
__________________
make love, not horcruxes 
happyswallow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 16:11   #6
zmisia
Raczkowanie
 
Avatar zmisia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: A czy to ważne? gdzieś na dolnym śląsku ;0
Wiadomości: 193
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

ja używam tylko szamponu jajecznego z Joanny (apteczka babuni) i do tego miałam balsam z Miss Potter (czy jakoś tak) do włosów przetłuszczających się u nasady a suchych przy końcach (właśnie mi się skończyła i będe kallosa testować) no i koniec tego co nakładam na włosy ..

żadnych lotionów, pianek , lakierów , jedwabiów nic wiecej. nie prostuje , bardzo rzadko używam suszarki


Moja mama zamówiła sobie 2 szampony z kallosa jajeczny i migdałowy .. może będą lepsze od tej "z apteczki babuni".? o ile ten szampon jest zły..
zmisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 16:19   #7
happyswallow
Raczkowanie
 
Avatar happyswallow
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 114
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Co do szamponu jajecznego - sprawdziłam go przed chwilą na KWC, recenzje średnie, ale na każdego kosmetyk może zadziałać inaczej. Niemniej jednak, zamiast zamawiać szampony w internecie, wolę się rozejrzeć w sklepach - ostatnio jest wielki boom na szampon Babydream (bez silikonów i SLS), ja osobiście lubię też szampony Mrs. Potter's, nie obciążają.
__________________
make love, not horcruxes 
happyswallow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 16:43   #8
zmisia
Raczkowanie
 
Avatar zmisia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: A czy to ważne? gdzieś na dolnym śląsku ;0
Wiadomości: 193
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

musze ten "Babydream" wypróbować.. a co do odżywek to te 2 kallosy będą dobre.? czy w coś jeszcze zaiwestować.?
zmisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 19:00   #9
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Cytat:
Napisane przez zmisia Pokaż wiadomość
raz w tyg robie zawsze maseczke z żółtka, nafty, olejku ryc., oleju kokosowego, oliwy i to nakładam chodze np cały dzień.. (podczas sobotnich porządków wieczorem myje i gdzieś wychodze.. teraz dodatkowo zamówiłam sobie z Kallosa mleczną i placenta..
Czytałaś kiedyś coś o tej maseczce? Albo chociaż to, co napisane jest na nafcie?
Ani nafty, ani żółtka nie powinno się trzymać na włosach dłużej niż pół godziny, nie mówiąc już o całym dniu Efektem dłuższego trzymania może być wysuszenie włosów i podrażnienie skalpu.
Według mnie Kallosy niewiele mają wspólnego z maskami odżywczymi, moim zdaniem bardziej pasuje do niech określenie odżywka ułatwiająca rozczesywanie i szczerze wątpię, żeby stosowanie ich sprostało oczekiwaniom.

Chyba najpopularniejsza na wizażu pielęgnacja podlega, mniej więcej, pod taki schemat:
- mycie łagodnym myjadłem (szampon BabyDream, płyn do kąpieli BabyDream fur Mama, żel do higieny intymnej Facelle Sensitive i wiele innych myjek z łagodnym składem);
- raz na jakiś czas (indywidualnie, według potrzeb) stosuje się szampon z siarczanem, czyli SLeS i bez silikonów (szampony Barwa, Alterra, Joanna Naturia);
- po myciu odżywka do spłukiwania; według potrzeb z silikonami lub bez - firm jest do wyboru do koloru, więc nie będę wymieniać
- na koniec odżywka bez spłukiwania - również wielki wybór

Oczywiście stosowanie tego wszystkiego zależy od tego, czy twoje włosy łatwo obciążyć, czy dane kosmetyki nie będą powodowały np. łupieżu czy szybszego przetłuszczania - musisz sprawdzić na sobie i zadecydować.

Ponadto dbające o włosy stosują wcierki, oleje, zażywają suplementy, a wszystko to jest opisane w oddzielnych wątkach - przyjemnej lektury
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 21:52   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość
Czytałaś kiedyś coś o tej maseczce? Albo chociaż to, co napisane jest na nafcie?
Ani nafty, ani żółtka nie powinno się trzymać na włosach dłużej niż pół godziny, nie mówiąc już o całym dniu Efektem dłuższego trzymania może być wysuszenie włosów i podrażnienie skalpu.
Według mnie Kallosy niewiele mają wspólnego z maskami odżywczymi, moim zdaniem bardziej pasuje do niech określenie odżywka ułatwiająca rozczesywanie i szczerze wątpię, żeby stosowanie ich sprostało oczekiwaniom.

Chyba najpopularniejsza na wizażu pielęgnacja podlega, mniej więcej, pod taki schemat:
- mycie łagodnym myjadłem (szampon BabyDream, płyn do kąpieli BabyDream fur Mama, żel do higieny intymnej Facelle Sensitive i wiele innych myjek z łagodnym składem);
- raz na jakiś czas (indywidualnie, według potrzeb) stosuje się szampon z siarczanem, czyli SLeS i bez silikonów (szampony Barwa, Alterra, Joanna Naturia);
- po myciu odżywka do spłukiwania; według potrzeb z silikonami lub bez - firm jest do wyboru do koloru, więc nie będę wymieniać
- na koniec odżywka bez spłukiwania - również wielki wybór

Oczywiście stosowanie tego wszystkiego zależy od tego, czy twoje włosy łatwo obciążyć, czy dane kosmetyki nie będą powodowały np. łupieżu czy szybszego przetłuszczania - musisz sprawdzić na sobie i zadecydować.

Ponadto dbające o włosy stosują wcierki, oleje, zażywają suplementy, a wszystko to jest opisane w oddzielnych wątkach - przyjemnej lektury
Zgadzam się, to że coś ma dobre opinie, albo jest popularne, to nie znaczy jeszcze, że:
-można tego używać cały czas albo nakładać na długi czas, bo większość substancji, a zwłaszcza te "naturalne" może mieć swoje skutki uboczne
-akurat naszym włosom podpasuje

Z rycyną, naftą i jajem trzeba uważać, bo mogą wysuszyć. Jeśli włosy po nich rzeczywiście są wyczuwalnie lepsze, to dobrze, ale jak nie są, to lepiej sobie darować, bo może skończyć się przesuszem i przeproteinowaniem. A Kallos to faktycznie raczej lekka maska, w sumie to nie rozumiem, czemu to się właściwie maską nazywa. Ułatwi rozczesanie niezbyt problematycznych włosów i tyle.
Szampon Kallosa za to wygląda na przeciętny, zwykły bez silikonów ale z podobnym do nich polyquaternium i dużą ilością soli. Cudów nie zrobi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 21:59   #11
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Cytat:
Napisane przez zmisia Pokaż wiadomość
raz w tyg robie zawsze maseczke z żółtka, nafty, olejku ryc., oleju kokosowego, oliwy i to nakładam chodze np cały dzień.. (podczas sobotnich porządków wieczorem myje i gdzieś wychodze.. teraz dodatkowo zamówiłam sobie z Kallosa mleczną i placenta..

właśnie podciełam sobie włosy a dokładnie to pocieniowałam tym sposobem .
http://anwena.blogspot.com/2010/11/j...ugie-wosy.html

jak myślicie co jeszcze powinnam stosować .? a może zmienić całkowicie fryzure.? mam twarz okrągła. a dodatkowo sama jestem cała okrągła. więc z przodu mam włoski wucieniowane takie pazurki. ale może coś nowego.? macie jakies pomysły.?
Za długo trzymasz maseczkę z żółtka i nafty, jak już Ci tutaj ktoś napisał - to się trzyma maksymalnie 30 minut!!!

Poza tym widzę w pielęgnacji same proteiny, a gdzie nawilżacze, antystatyki, emolienty?

Cytat:
Napisane przez zmisia Pokaż wiadomość
ja używam tylko szamponu jajecznego z Joanny (apteczka babuni) i do tego miałam balsam z Miss Potter (czy jakoś tak) do włosów przetłuszczających się u nasady a suchych przy końcach (właśnie mi się skończyła i będe kallosa testować) no i koniec tego co nakładam na włosy ..

żadnych lotionów, pianek , lakierów , jedwabiów nic wiecej. nie prostuje , bardzo rzadko używam suszarki


Moja mama zamówiła sobie 2 szampony z kallosa jajeczny i migdałowy .. może będą lepsze od tej "z apteczki babuni".? o ile ten szampon jest zły..
Za dużo protein, nie masz nic nawilżającego, a włosy są tak suche, że aż mnie boli jak na nie patrzę... Zainwestuj w maskę nawilżającą.

Cytat:
Napisane przez zmisia Pokaż wiadomość
musze ten "Babydream" wypróbować.. a co do odżywek to te 2 kallosy będą dobre.? czy w coś jeszcze zaiwestować.?
Babydream nie polecam jak na początek mycia produktem bez sielnych detergentów, bo lubi plątać włosy, poza tym ma pH niezgodne z pH skóry głowy więc może powodować swędzenie... ale wiadomo, nie musi

Zainwestuj w maski nawilżające, regenerujące. W coś do zabezpieczania końcówek. Jeśli chcesz to polecam link w moim podpisie, jeden konkretny wpis o pielęgnacji prostych włosów i lista kosmetyków.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 22:05   #12
mmalo
Raczkowanie
 
Avatar mmalo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 66
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Cytat:
Napisane przez zmisia Pokaż wiadomość
raz w tyg robie zawsze maseczke z żółtka, nafty, olejku ryc., oleju kokosowego, oliwy i to nakładam chodze np cały dzień.. (podczas sobotnich porządków wieczorem myje i gdzieś wychodze.. teraz dodatkowo zamówiłam sobie z Kallosa mleczną i placenta..
a może dużo za dużo tego naraz?

tak jak przedmówczyniom, wydaje mi się, że jednak za długo trzymasz te mieszanki, ja swoje odżywki na włosach trzymam max 30min, a i tak obawiam się czy w tym czasie włosy mi zupełnie nie wypadną heheh
mmalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 22:15   #13
201611220859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 211
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

A mi się nie podoba ta farba Joanny
Osobiście przyznam się, nie próbowałam, ale znam kosmetyki pielęgnacyjne tej firmy i nigdy nie wróciłam do żadnego z nich. Większość kosmetyków w trakcie zużywania opakowania komuś oddałam lub po prostu wyrzuciłam

Tanie farby do włosów niszczą je, matowią i wysuszają. Zainwestuj następnym razem przynajmniej w Garniera - po nim włosy miałam pięknie błyszczące (przy odpowiedniej pielęgnacji, o której piszą dziewczyny wyżej) i to długo.

Raz koleżanka mi farbowała i za długo zwlekałam ze spłukaniem (zagadałam się) - też już gorzej wyglądały.

Teraz nie ryzykuję - idę do fryca i jeśli farbowanie, to tylko jakiejś lepszej jakości farby
201611220859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 22:19   #14
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

jak już zeszliśmy na temat farbowania to Garnier jest tak samo badziewną firmą jak Joanna

Ja polecam farbowanie fryzjerskimi farbami w domu
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 22:25   #15
201611220859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 211
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
jak już zeszliśmy na temat farbowania to Garnier jest tak samo badziewną firmą jak Joanna

Ja polecam farbowanie fryzjerskimi farbami w domu
Racja
Choć nie zgodzę się, że tak samo badziewny Garnier jak Joanna.
Kosmetyki Garniera do pielęgnacji (tu mam porównanie) są za drogie jak na swoją jakość, ale dobrze dobrane do skóry - całkiem niezłe.
Joanny? Okropne, ale cena też dużo niższa.

Ale wracając do farb:
Obecnie malowałam włosy farbą Loreal Majirel, no i muszę przyznać, że są w lepszej kondycji, niż były wcześniej , aczkolwiek zdaję sobie z tego sprawę, że to też nie jest jakiś szczyt
No, ale nie chodzi chyba o to, by najdrożej, a tylko by uzyskać dobry efekt za rozsądną cenę, prawda?

Edytowane przez 201611220859
Czas edycji: 2012-08-28 o 22:27
201611220859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 09:50   #16
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Babydream nie polecam jak na początek mycia produktem bez sielnych detergentów, bo lubi plątać włosy, poza tym ma pH niezgodne z pH skóry głowy więc może powodować swędzenie... ale wiadomo, nie musi
To, że BD ma za wysokie pH wcale nie jest pewne
Zdaje się, że kascysko zmierzyła je kilka miesięcy temu i wyszło na poziomie 7, potem nastał pogrom wypadających po BD włosów z powodu tego pH właśnie. Ja zmierzyłam dwie różne butelki w kilkutygodniowym odstępie czasu i pH było prawidłowe, ale trendu za wysokiego pH już nie zmienię
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 09:52   #17
zmisia
Raczkowanie
 
Avatar zmisia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: A czy to ważne? gdzieś na dolnym śląsku ;0
Wiadomości: 193
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

no ok.. ale czym mam te włosy nawilżać.?

co stosować ..


a włosy po takim paro godzinnym łażeniu w tej "masce" mam ładne i gładkie.. więc chyba mi to nie szkodzi.? ale posłucham was i ogranicze jajkową maske do pół godziny..
zmisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 10:25   #18
201607250926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 82
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Cytat:
Napisane przez zmisia Pokaż wiadomość
no ok.. ale czym mam te włosy nawilżać.?

co stosować ..


a włosy po takim paro godzinnym łażeniu w tej "masce" mam ładne i gładkie.. więc chyba mi to nie szkodzi.? ale posłucham was i ogranicze jajkową maske do pół godziny..
Mi jajkowa maska na całą noc chyba nie służy... Tak samo jak miód na noc. Kiedyś zrobiłam maskę z żółtka, olejku rycynowego i nafty na pół h i efekt był super Niestety, myślę że przez to że tak bardzo się staramy "uzdrowić" nasze włosy często im szkodzimy
Mogę Ci polecić maskę Ziaja Intensywna odbudowa, bardzo ciekawy produkt, chociaż zawiera silikon :P I ostatnie moje odkrycie - Kallos mleczny Jakie ja mam po nim włosy! A jak połączyłam go z olejkiem jojoba i migdałowym to w ogóle efekt był nieziemski. Tylko znów boję się przesadzić w drugą stronę, dlatego obiecałam sobie stosować go tylko raz w tygodniu

Dziewczyny, Wy bardziej znacie się na proporcjach w substancjach masek itd, czy to dobry pomysł z tym dodawaniem olejków do Kallosa? Doradźcie mi, proszę
201607250926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 10:37   #19
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość
To, że BD ma za wysokie pH wcale nie jest pewne
Zdaje się, że kascysko zmierzyła je kilka miesięcy temu i wyszło na poziomie 7, potem nastał pogrom wypadających po BD włosów z powodu tego pH właśnie. Ja zmierzyłam dwie różne butelki w kilkutygodniowym odstępie czasu i pH było prawidłowe, ale trendu za wysokiego pH już nie zmienię
Tego nie słyszałam, ale ja BD użyłam dwa razy i za każdym razem miałam swędzący skalp i matowe włosy co podobno świadczy o innym pH...

Cytat:
Napisane przez zmisia Pokaż wiadomość
no ok.. ale czym mam te włosy nawilżać.?

co stosować ..


a włosy po takim paro godzinnym łażeniu w tej "masce" mam ładne i gładkie.. więc chyba mi to nie szkodzi.? ale posłucham was i ogranicze jajkową maske do pół godziny..
Ta maska jest dość specyficzna i nakazuje się stosowanie jej maksymalnie 30 minut, bo po tym czasie zaczynają zachodzić jakieś procesy między jajkiem, a naszymi włosami i lepiej nie ryzykować

Pisałam Ci wyżej, że mam w podpisie link do notki o pielęgnacji włosów, tam masz wypisane kosmetyki, wystarczy przeczytać Albo przejrzeć Wizaż
Tak na szybko z nawilżaczy polecam
Bingo z masłem shea i pięcioma algami
Garnier z karite

reszta do znalezienia na Wizażu, blogach, KWC
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-29, 12:47   #20
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Pisałam Ci wyżej, że mam w podpisie link do notki o pielęgnacji włosów, tam masz wypisane kosmetyki, wystarczy przeczytać Albo przejrzeć Wizaż
Tak na szybko z nawilżaczy polecam
Bingo z masłem shea i pięcioma algami
Garnier z karite

reszta do znalezienia na Wizażu, blogach, KWC
Garnier z karite to raczej emolientowy jest niż nawilżający.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 16:06   #21
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

No tak, masło shea to emolient. Z tym, że ja się spotkałam z zamiennym używaniem emolient - nawilżacz. Ale tu można zgłupieć.

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2012-08-29 o 16:08
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 17:27   #22
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
No tak, masło shea to emolient. Z tym, że ja się spotkałam z zamiennym używaniem emolient - nawilżacz. Ale tu można zgłupieć.
No tak, bo tu jest zamieszanie Emolienty nie nawilżają, tylko zatrzymują nawilżenie poprzez stworzenie na skórze/włosach filmu, który utrudnia wilgoci ucieczkę. Stąd NA psikadło z np gliceryna kładzie się olej a nie odwrotnie. To jest nazywane pośrednim nawilżeniem. Stąd też bierze się powtarzanie błędnej informacji, że oleje nawilżają. Oleje zatrzymają wilgoć, ale bez dodatków typowych nawilżaczy wiele nie zdziałają.
Typowe nawilżenie dają humektanty, które wiążą i zatrzymują w naskórku wodę z otoczenia. Ale potrzebują pomocy emolientów, które tę wilgoć zabezpieczą. Z tym, że humektanty mogą odciągać wilgoć z głębszych warstw skóry, kiedy nie znajdą jej w otoczeniu. Dlatego zimą lepiej ograniczyć ich ilość.
Przynajmniej tak to się teraz tłumaczy
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 10:33   #23
sophisticated_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 763
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
jak już zeszliśmy na temat farbowania to Garnier jest tak samo badziewną firmą jak Joanna

Ja polecam farbowanie fryzjerskimi farbami w domu
kompletnie sie z tym nie zgadzam... wg mnie kazdy czlowiek jest inny ma inne wlosy i co innego bedzie mu pasowac mi np garnier niszczyl wlosy potem mialam farby fryzjerskie a potem przeszlam na joanne efekt? dokladnie ten sam zarowno joanna jak i farby fryzjerskie nie niszczyly mi wlosow jedyna roznica cena cena nie zawsze idzie w parze z jakoscia
sophisticated_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 14:03   #24
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

A co masz na myśli pisząc o jakości farb Joanna?
Bo ja mam na myśli - trwałość koloru, jego intensywność, oddziaływanie na włosy, szybkość wypłukiwania się, reakcja na słońce itp. I żadna farba drogeryjna nie sprawdza się pod tymi względami tak jak większość farb fryzjerskich
Co do niszczenia to wiadomo - podobny poziom.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 14:29   #25
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A co masz na myśli pisząc o jakości farb Joanna?
Bo ja mam na myśli - trwałość koloru, jego intensywność, oddziaływanie na włosy, szybkość wypłukiwania się, reakcja na słońce itp. I żadna farba drogeryjna nie sprawdza się pod tymi względami tak jak większość farb fryzjerskich
Co do niszczenia to wiadomo - podobny poziom.
Co do trwałości, to spotkałam się na blogach włosowych z opiniami, że farby drogeryjne potrafią być trwalsze od profesjonalnych np tu jest podsumowanie:
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...alne-za-i.html
A czy komuś dana farba mniej lub bardziej niszczy włosy zależy od tego, jak włosy reagują na amoniak lub sole amonowe. Niektóre wolą amoniak, inne sole.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 19:18   #26
sophisticated_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 763
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A co masz na myśli pisząc o jakości farb Joanna?
Bo ja mam na myśli - trwałość koloru, jego intensywność, oddziaływanie na włosy, szybkość wypłukiwania się, reakcja na słońce itp. I żadna farba drogeryjna nie sprawdza się pod tymi względami tak jak większość farb fryzjerskich
Co do niszczenia to wiadomo - podobny poziom.
hmm na mysli mam ogolnie wszystko w sensie trwalosc i niszczenie dla moich wlosow farby z joanny i farby fryzjerskie dawaly dokladnie ten sam efekt pod kazdym wzgledem trwalosci niszczenia czy intensywnossci ale widocznie mam takie wlosy malo wymagajace
sophisticated_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 15:42   #27
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Moim zdaniem powinnaś zajrzeć do działu dla krętowłosych bo chyba masz falowane włosy.

Włosy są suche i puszące się. Na początek obetnij 5 cm tych cienkich końców. Mi bardzo pomaga biovax ale ja używam 3 razy w tygodniu po 40 minut pod turbanem. Być może szampon cię przesusza dodatkowo. Włosy pozostawiaj same do wyschnięcia lub susz zimnym powietrzem. Farbuj henną. Twoim włosom brakuje nawilżenia głównie. Może dodatkowo jakieś suplementy na włosy.

Próbuj.
Polecam bloga świetnej włosomaniaczki http://anwena.blogspot.com/ myślę, że macie podobne włosy.
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 17:07   #28
zmisia
Raczkowanie
 
Avatar zmisia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: A czy to ważne? gdzieś na dolnym śląsku ;0
Wiadomości: 193
Dot.: W jakim stanie są moje włosy??

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
Polecam bloga świetnej włosomaniaczki http://anwena.blogspot.com/ myślę, że macie podobne włosy.
Wiem czytam świetne porady ;D Przeczytałam wszystko )
zmisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:38.