Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-23, 11:55   #1
girlishnesss
Zadomowienie
 
Avatar girlishnesss
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 202
Wink

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?


Hej.
Wybieram sie na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki, bedzie to moj pierwszy taki zabieg. Chcialabym sie dowiedziec, przez jaki czas skora bedzie potem wygladala tak, ze nie bede sie mogla pokazac ludziom?
Co do moich problemów z cerą to Mam tłustą cerę, czasem jakieś wypryski przed okresem. I zaskórniki poskórne. To tyle Na długo taki zabieg mi wystarczy?
Prosze o odpowiedz
girlishnesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 12:21   #2
bogii17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

czesc! ja bylam na takim zabiegu pare razy. trwa on okolo 3 godz, najlepiej isc do kosmetyczki wieczorem,rano nie powinno byc zaczerwienien i od razu widac roznice. mi kosmetyczka powiedziala ze taki zabieg powinno sie powtarzac co miesiac,ja chodze co 2-3 miesiace.
bogii17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 13:39   #3
Dociakowa
Zadomowienie
 
Avatar Dociakowa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 1 947
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

byłam jakieś 5 lat temu. kosmetyczka tak mnie poharatała że moja twarz wyglądała jakby ją ktoś nożem pociął m a s a k r a!!
tak więc jakby kosmetyczka zaczęła robić Ci twarz tzw. łyżką/łyzeczką(takie coś do wyciągania wągrów) - UCIEKAJ!!!!

wcześniej byłam 7 lat temu to przez 2 tygodnie byłam czerwona i schodziła mi skóra.. kiedy to minęło przez jakiś czas miałam śliczną cerę a później znowu...
__________________

->
76,6....30.07->72,7......65,5kg.. .60
Dociakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 15:33   #4
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

było duuuzo takich tematów. wyszukiwarka nie gryzie.
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 10:27   #5
girlishnesss
Zadomowienie
 
Avatar girlishnesss
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 202
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Cytat:
Napisane przez beaucoup Pokaż wiadomość
było duuuzo takich tematów. wyszukiwarka nie gryzie.
Wiem, szukałam, nawet czytałam, ale chciałam się dowiedzieć o konkretnej sytuacji twarzy :P
girlishnesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 12:29   #6
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

W salonie w którym pracowałam, nakładałyśmy na koniec algi lub inne specyfiki w zalezności od cery i zaczerwienienia jakie było. Po Wszystkim buzia praktycznie nie była czerwona,wiec i klientka spokojnie nie musiała się kryć przed ludzmi
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 12:35   #7
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

girlishnesss wszystko zależy od kosmetyczki oraz od tego jak cały zabieg jest przeprowadzony. Ja chodzę na czyszczenie od 9 :O lat już chyba Przez pierwsze 4 lata chodziłam co miesiąc bo naprawdę miałam wielkie problemy z pryszczami. Teraz chodzę w razie potrzeby jakoś co 2-3 mieś. Miałam do czynienia z kilkoma kosmetyczkami i u każdej z nich zabieg oczyszczania twarzy przebiegał inaczej. W tej chwili chodzę do kosmetyczki blisko mojego miejsca zamieszkania (jakoś bardzo zadowolona z niej nie jestem ale żeby być zadowoloną to taki zabieg musiałam sama sobie robić ) bo nie chce mi się jeździć daleko bo po czyszczeniu skóra jest trochę "napuchnięta", zaczerwieniona - ale to sporadycznie bo wszystko zależy od rodzaju "zabrudzenia" twarzy. Jedynie co mnie strasznie denerwuje to to że moja kosmetyczka kończy zabieg olejkiem łagodzącym i jeszcze na to daje krem, więc wychodzę z gabinetu nieźle się świecąc ;/ Po takim zabiegu uciekam prosto do domu bo wstyd się komuś pokazać. Dlatego staram się umawiać na wizytu późnym popołudniem, a taki zabieg trwa ok 2h. Po takim zabiegu skóra jest mięciutka, gładka i nie ma tych okropnych czarnym plam więc myśle że można trochę pocierpieć.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-25, 17:37   #8
8d5a5e8dd5d1aaaeef38af1cd28c7c2c16dfd273
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 11
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Moja koleżanka poszła w tamtym roku na taki zabieg i teraz wszystkie dziewczyny przestrzega przed tym.
8d5a5e8dd5d1aaaeef38af1cd28c7c2c16dfd273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 19:51   #9
blondi19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 159
GG do blondi19
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

ja bylam tydzien temu na oczyszczaniu i nie mam na co narzekac. zabieg przeprowadzony bardzo sprawnie i dokladnie z zastosowaniem dodatkowo pradow d'Arsonwala co akurat tylko to bylo dla mnie troche bolesne i bardzo nie przyjemne ;( a poza tym wszytsko ok , po zabiegu zaczerwienienie ogromne ale moja kosmetyczka polozyla mi od razu maske wyciszajaca i zwezajaca z glinki i po ok 20minutach nalozylam jak zawsze makijaz i niczym sie nie roznilam ;D ( no oczywiscie poza tym ze pozbylam sie zaneczyszczen i brzydkich zaskornikow
__________________
Bo ja wiem kim jestem i nikt nie musi mi tego mówić. !!!

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!



blondi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 09:28   #10
Gosia36
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 14
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Mikrodermabrazja jest świetna jeśli chodzi o oczyszczanie twarzy, pomaga w usuwaniu przebarwień i zmian, najlepiej wziąć 3 do 5 zabiegów. Warto zwrócić uwagę na sprzęt, którego używa się z danym salonie. Dobrej kosmetyczki nic nie zastąpi, ale bez sprzętu nawet ona niewiele może zdziałać. Warto spytać, czy w salonie jest kombajn wielofunkcyjny marki Giovanni.
Gosia36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 09:35   #11
dwudziestolatka
Zakorzenienie
 
Avatar dwudziestolatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 704
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Ja kiedyś byłam 2, może 3 razy. Na początku wszystko fajnie itd, ale niestety po jakimś czasie znowu trzeba iść...Jak już nie miałam kasy,to zamiast na oczyszczanie twarzy, poszłam do dermatologa i to był strzał w 10 pani dermatolog powiedziała, że całe to oczyszczanie jeszcze bardziej szkodzi skórze i że nie powinno się tego robić (niczego wyciskać itp zwłaszcza na czole). I od kiedy do niej chodzę to praktycznie nie mam problemów z cerą Od czasu do czasu przepisuje mi maści, które bardzo mi pomagają i nawet nie myślę o jakimś tam zabiegu oczyszczania twarzy.
dwudziestolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-28, 11:06   #12
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Dwudziestolatka powiedz jakich maści używasz i jak one pomagają
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 11:13   #13
dwudziestolatka
Zakorzenienie
 
Avatar dwudziestolatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 704
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Dwudziestolatka powiedz jakich maści używasz i jak one pomagają
Teraz mam Duac i bardzo mi pomógł i nadal pomaga, choć już nie bardzo ma w czym nawet nie trzeba było długo czekać na efekty - na prawdę godny polecenia. I jeszcze taką maść, ale ona była robiona na zamówienie. Całe szczęście tania była -około 4-5zł ale ją mam używać tlyko na takie większe krostki, które bolą. Już takich nie ma hmm a wcześniej miałam Differin. Różne są o nim opinie, ale mnie wyleczył niemalże całkowicie z trądziku
dwudziestolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 11:21   #14
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Widzicie dziewczyny bo to czesty błąd. O ile oczyszczanie twarzy u kosmetyczni daje świetne efekty w przyupadku zaskórników oraz porów, o tyle nie jest wskazane, gdy problememsą obecne na skórze bakterie. Wsyztsko dlatego, że podrażniony naskórek nie jest w stanie się bronić przez co na twarzy pojawia się coraz więcer nowych krostek. Maści przezpisane przez dermatologa są świetne - tym lepiej, że twoja skóra również dobrze na nie reaguje
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 11:41   #15
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Ja byłam u kosmetyczni pierwszy raz jakies 7 miesięcy temu.
Na poczatku bałam się że pozostaną mi blizny, ale byłam miło zaskoczona!
W pierwszy dzien , miałam moze troche czerwona buzię, ale potem popatrzyłam w lustro jak byłam w sklepie i nie mogłam uwiezyc, że mam taka czysta cerę.

Zabieg powtarzam co 3 miesiace przewaznie.

Co prawda jest on troche bolący, ale sie przyzwyczaiłam, jezli go wykonuje profesjonalna kiosmetyczka nie ma sie zcego bac, najlepiej iśc do jakiejś polecanej i wyprobowanej.

naprawde polecam oczyszczanie, po wyjściu z gabinety wychodzi sie jak nowa, bardzo przyjemne uczycie, ze siepozbyło wszytskich niedoskonałosci.

Tych niezdecydowancyh zachęcam, jak nie pójdziecie i nie spróbójecie nie będziecie mogli oceniać efektów, nie ma się czego bać

do odważnbych swiat nalezy
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 14:33   #16
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

na początku napiszę, że mam 14 lat... i że moja cera jest okropna. ;(
Cały pyszczek pokryty zmiana trądzikowymi: wszędzie wągry, na czole, nosie,brodzie, na policzkach to już w ogóle porażka! Najlepiej się schować. W moim gimnazjum jest około 150 dziewczyn - żadna nie ma tak jak ja!
Mają gładkie buźki, a ja ... aż wstyd.
Czerwone plamy, wągry, na policzkach syfki i wypryski. Masakra.
Ale to też moja wina. Myślałam, że te wszytskie cuda (nivea, under twenty, garnier) mi coś pomogą. haha, co ja sobie myślałam.
Wstyd mi ubrać koszulkę na ramiączkach albo z dekoltem, na dekocie takie czarne zaskórniki, które, jak wycisnę w jeden dzień, posmaruję maścią, odkaże wszytsko, na drugi dzień znowu są!

Mama mi każe chodzić do kosmetyczki na oczyszczanie, 100 zł płaci, a do tego na drugi dzień znowu mam same wągry.
_________________________ __
Kiciusie <3
Dbam o cerę, codziennie, od 2 miechów bez przerwy ! Od wewnątrz i zewnątrz!
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 07:42   #17
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

dziewczyny, szczerze polecam polaczenie manualnego oczyszczania twarzy z kwasami, pamietajcie zeby po samodzielnym oczyszczaniu zastosowac maske sciagajaca pory, wtedy zaskorniki beda wracac z mniejszym nasileniem
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 17:34   #18
eveliska
Raczkowanie
 
Avatar eveliska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 113
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Cytat:
Napisane przez mysiaczeq Pokaż wiadomość
dziewczyny, szczerze polecam polaczenie manualnego oczyszczania twarzy z kwasami, pamietajcie zeby po samodzielnym oczyszczaniu zastosowac maske sciagajaca pory, wtedy zaskorniki beda wracac z mniejszym nasileniem
Ja się czyszczę u kosmetyczki od 7 lat i wedle tej zasady powinnam nie mieć żadnych zaskórników. Niestety rzeczywistość jest inna ;p Wszystko zależy od cery, rodzaju trądziku, dodatkowych dolegliwościach. Oczyszczanie pomaga w sposób doraźny, ale nie eliminuje problemu

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
na początku napiszę, że mam 14 lat... i że moja cera jest okropna. ;(
Cały pyszczek pokryty zmiana trądzikowymi: wszędzie wągry, na czole, nosie,brodzie, na policzkach to już w ogóle porażka! Najlepiej się schować. W moim gimnazjum jest około 150 dziewczyn - żadna nie ma tak jak ja!
Mają gładkie buźki, a ja ... aż wstyd.
Czerwone plamy, wągry, na policzkach syfki i wypryski. Masakra.
Ale to też moja wina. Myślałam, że te wszytskie cuda (nivea, under twenty, garnier) mi coś pomogą. haha, co ja sobie myślałam.
Wstyd mi ubrać koszulkę na ramiączkach albo z dekoltem, na dekocie takie czarne zaskórniki, które, jak wycisnę w jeden dzień, posmaruję maścią, odkaże wszytsko, na drugi dzień znowu są!

Mama mi każe chodzić do kosmetyczki na oczyszczanie, 100 zł płaci, a do tego na drugi dzień znowu mam same wągry.
_________________________ __
Kiciusie <3
Dbam o cerę, codziennie, od 2 miechów bez przerwy ! Od wewnątrz i zewnątrz!
Rozumiem Cię doskonale... Ja miałam buźkę całą w syfach przez cały okres gimnazjum...
__________________
http://eweliska.blogspot.com/ Blog o życiu, kosmetykach, korepetycjach z angielskiego, prawie, mojej chorobie, filmach, muzyce. Oto mój eweliśkowy świat!
eveliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 20:55   #19
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Cytat:
Napisane przez Moleczka12 Pokaż wiadomość
Uważacie, że opłaca się chodzić do kosmetyczki w Katowicach? Ja myślę, że nie. Moja skóra jest lepiej oczyszczona, gdy używam jedynie peelingu brzoskwiniowego hb. Wydaje się to niemożliwe, ale tak jest. Wydawanie pieniędzy na kosmetyczki to głupota.
Nie każdy ma tak cudowną cerę że wystarczy peeling i pryszcze oraz niedoskonałości znikają.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 08:34   #20
M Studio Urody
Przyczajenie
 
Avatar M Studio Urody
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Hej dziewczyny Czytam wasze spostrzeżenia na temat oczyszczania twarzy u kosmetyczki, i.... Sama jestem kosmetyczką i uważam, ze oczyszczanie manualne to zło!! U mnie w salonie nie wykonuję takiego zabiegu. Sama wiele lat męczyłam się z trądzikiem i niedoskonałościami. Jako nastolatka stosowałam różne metody, przesuszałam, nawilżam, oczyszczałam u kosmetyczki, stosowałam tysiące maści, cynk, bratki i wieleeeee innych. Mnóstwo wydanych pieniędzy na dermatologów i nic. Tak też rozpoczęła się moja przygoda z kosmetologią Na chwilę obecną mam super gładką i czyściutką cerę. Moja droga do sukcesu:
1. Znalazłam naprawdę dobrego dermatologa
2. kuracja witaminą A
3. totalnie zrezygnowałam z wyciskania pryszczy, wągrów...
4. raz w tygodniu stosuje peeling kawitacyjny i raz na miesiąc mikrodermabrazję diamentową.
5. do mycia twarzy używam żelu firmy Ziaja antybakteryjny i krem z witamina C rozjaśniający z tej samej firmy (choć są bardzo tanie uważam, że działają rewelacyjnie.
Buziaki
M Studio Urody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 08:46   #21
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Wszystko zalezy kto jaka ma cere. Sa osoby, ktore sobie bardzo cenia oczyszczanie. Ale najczesciej takie osoby trafiaja na dobrych kosmetologow, ktore potrafia idealnie wykonac ten zabieg.

U mnie tez sie rzadko wykonuje ten zabieg, ale jednak sa klientki, ktore przychodza regularnie. I powiem, ze naprawde ich buzka wyglada bardzo ladnie. I nie stosuja innych zabiegow, oprocz regularnego oczyszczania manualnego.

Innym pomaga mikrodermabrazja, innym kwasy czy oczyszczanie manualne a sa tez osoby, ktore powiedza, ze nie robia zadnych zabiegow, zadnych masci a ich buzka jest cudowna.

Wszystko zalezy od cery.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-09-04 o 08:48
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 10:47   #22
M Studio Urody
Przyczajenie
 
Avatar M Studio Urody
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

hej ellish. Niestety nie zgodzę się. Nie ważne jaki typ cery. Odejdźmy mimo wszystko od tego zabiegu. Po za chwilowym oczyszczeniem nie niesie nic dobrego. Po pierwsze zabieg jest nieprzyjemny. Po drugie wyciskanie zaskórnikowi i krostek prowadzi do zwiększenia produkcji łoju, same wiemy co to powoduje... Po trzecie stany zapalne rozprzestrzeniają się po całym obszarze oczyszczanym co w efekcie daje kolejne wypryski. I na koniec podczas oczyszczania podrażnione i powiększone są pory i naczynka, które łatwo łapią infekcje. Innym problemem jest fakt,ze nie mamy kontroli nad tym co nasze kobietki robią po wyjściu z salonu. Często jest tak, że dotykają niechcący brudnymi rączkami twarzy np. kiedy poprawiają grzywkę lub zaraz po wizycie jeszcze w aucie nakładają makijaż
M Studio Urody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 11:06   #23
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Cytat:
Napisane przez M Studio Urody Pokaż wiadomość
hej ellish. Niestety nie zgodzę się. Nie ważne jaki typ cery. Odejdźmy mimo wszystko od tego zabiegu. Po za chwilowym oczyszczeniem nie niesie nic dobrego. Po pierwsze zabieg jest nieprzyjemny. Po drugie wyciskanie zaskórnikowi i krostek prowadzi do zwiększenia produkcji łoju, same wiemy co to powoduje... Po trzecie stany zapalne rozprzestrzeniają się po całym obszarze oczyszczanym co w efekcie daje kolejne wypryski. I na koniec podczas oczyszczania podrażnione i powiększone są pory i naczynka, które łatwo łapią infekcje. Innym problemem jest fakt,ze nie mamy kontroli nad tym co nasze kobietki robią po wyjściu z salonu. Często jest tak, że dotykają niechcący brudnymi rączkami twarzy np. kiedy poprawiają grzywkę lub zaraz po wizycie jeszcze w aucie nakładają makijaż
zabieg nieprzyjemny -prawda. Ale klientki nie wyja z bolu, tez zalezy jak jest wykonane oczyszczanie. Mam kolezanke, ktora genialnie robi oczyszczanie. Niektore klientki mowia, ze to jest przyjemniejsze niz np mikro+kwasy, wiec to zalezy (stan skory, umiejetnosci kosmetologa).
Dalej - no tak, klientki moga wszystko robic z cera po wyjsciu z gabinetu. Ale tak to mozemy pisac po kazdym zabiegu (po mikro czy kwasach moga isc na solarium, po mikro tez nie wolno dotykac skory rekoma itp itd)

Infekcje po oczyszczaniu -prawda. Zrezygnujmy wiec tez z mikrodermabrazji
Jesli chodzi o stany zapalne, o ktorych piszesz - osobiscie nic takiego nie zauwazylam u klientek po oczyszczaniu (zawsze u nas klientka przychodzi na "kontrole"). No chyba, ze ja bym wykonala zabieg:P dlatego wlasnie tego sie nie chwytam, no jedynie to plecy moge robic;]

Mozna tak pisac i pisac. Zabieg ma minusy i plusy. jak kazdy inny inwazyjny zabieg.
Innym nie sluzy,a innym wrecz przeciwnie.
Sa klientki, ktore np nie cierpia mikro, ale na oczyszczanie zawsze sa chetne.
Mnie osobiscie rowniez oczyszczanie nie sluzy no ale skoro jest klientera ktora sobie chwali, no to wykonujemy, coz zrobic.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-09-05 o 10:44
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 06:32   #24
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

ellish jako kosmetolog powinnaś wiedzieć, że rozszerzone pory przy manualnym oczyszczaniu to konieczność by prawidlowo oczyścić cerę, ale koiecznością jest również zastosowanie a koniec zabiegu maski łagodząco-ściągającej, która te pory zamknie. Jeśli chodzi o roznoszenie infekcji, to też powinnaś wiedzieć, że nie oczyszczamy twarzy objętej zmianami ropnymi, a jeśli już się znajdzie jedna taka zmiana albo dwie to z daleka omijamy. W przypadku samoisnteg uszkodzenia zmiany dezynfekujemy i tyle. Poza tym zawsze po oczyszczaniu używamy d'arsonvala, który ma dzialanie dezynfekujące na skórę więc o co chodzi?
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 10:40   #25
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Cytat:
Napisane przez mysiaczeq Pokaż wiadomość
ellish jako kosmetolog powinnaś wiedzieć, że rozszerzone pory przy manualnym oczyszczaniu to konieczność by prawidlowo oczyścić cerę, ale koiecznością jest również zastosowanie a koniec zabiegu maski łagodząco-ściągającej, która te pory zamknie. Jeśli chodzi o roznoszenie infekcji, to też powinnaś wiedzieć, że nie oczyszczamy twarzy objętej zmianami ropnymi, a jeśli już się znajdzie jedna taka zmiana albo dwie to z daleka omijamy. W przypadku samoisnteg uszkodzenia zmiany dezynfekujemy i tyle. Poza tym zawsze po oczyszczaniu używamy d'arsonvala, który ma dzialanie dezynfekujące na skórę więc o co chodzi?


ale nie rozumiem, do czego to piszesz? Tzn do jakiegos mojego posta? Tylko do jakiego?

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-09-05 o 17:19
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 19:10   #26
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Ellish przepraszam najmocniej, nie Ciebie tyczył się mój post a M Studio Urody, mam nadzieje ze wybaczysz
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 08:42   #27
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Cytat:
Napisane przez mysiaczeq Pokaż wiadomość
Ellish przepraszam najmocniej, nie Ciebie tyczył się mój post a M Studio Urody, mam nadzieje ze wybaczysz
spoko, domyslilam sie, ale pewna nie bylam
Zwlaszcza, ze zgadzam sie z kazdym Twoim zdaniem ;]
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 13:25   #28
M Studio Urody
Przyczajenie
 
Avatar M Studio Urody
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Oj Dziewczyny... mysiaczeq jeśli macie na ten zabieg klientki i go wykonujecie zapewne będziesz bronić tej metody. Weź jednak pod uwagę, że każdy ceniony dermatolog odradzi "wyciskania". Z doświadczenia wiem, że każdy wykwit po dobrze wykonanym peelingu i odpowiedniej terapii zniknie samoistnie. Są jednak przypadki i tu się zgodzę, gdzie problem znajduję się odpowiednio głęboko i wtedy można użyć łyżeczki unno(jeśli jest to naprawdę konieczne). Uważam, że lepiej zapobiegać nawracaniu tego problemu i zaproponować klientce od razu wizytę u dermatologa lub dietetyka ponieważ często problemy skórne są wywołane złym odżywianiem lub alergią na jakiś produkt Klientka zapewne wróci już nie na bolesny zabieg oczyszczania manualnego a na np. przyjemne nawilżanie lub peeling kawitacyjny Kochane współpracujcie z dermatologami, wspólnymi siłami zbierzecie grono naprawdę zadowolonych klientek.
Buziaki
M Studio Urody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 09:04   #29
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

W ramach sprostowania, nie prowadzę gabinetu kosmetycznego i nie wykonuję oczyszczania twarzy, ale wiem jak bardzo pomogło mi w związku z moimi dolegliwościami. Dermatolog odradzi, bo po co klientka ma wydać pieniądze na kosmetyczkę, jak może zostawić je u dermatologa i szprycować się nietrafionymi antybiotykami? Od zawsze miałam niezmierzoną ilość zaskórników i uwierz mi, że jakiego bym peelingu nie użyła to i tak następnego dnia będę miała na twarzy to samo. Jeśli chodzi o łyżkę unny, używamy jej tylko w bardzo trudno dostępnych miejscach, typu ucho, na twarzy stosując łyżkę unny uszkodzisz naskórek. Nie sądzę by stos zaskórników na mojej twarzy spowodowany był dietą. Są one charakterystyczną cechą cery tłustej, którą mam od zawsze i jakimś trafem żaden dermatolog mi nie pomógł (miałam sporo zmian ropnych do tego). A co jeśli mam dużo zaskórników głęboko umiejscowionych w skórze? całą twarz łyżką unny?
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok

Edytowane przez mysiaczeq
Czas edycji: 2013-09-09 o 09:08
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 07:57   #30
M Studio Urody
Przyczajenie
 
Avatar M Studio Urody
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki!?

Nie wiem skąd jesteś ale widocznie nie trafiłaś na dobrego dermatologa. Jeśli jesteś z Wrocławia lub okolic podam Ci w wiadomości prywatnej namiary na kogoś bardzo dobrego Nie mam z nim żadnego układu po prostu sama się u niego leczyłam i uzdrowił cudownie moją cerę Wysyłam tam tez swoje klientki i wszystkie są bardzo zadowolone.
Oh nie całą twarz nie Pisałam, ze tylko w ostateczności Chyba gorsze od łyżeczki jest wyciskanie paluszkami Jeśli chodzi o odżywianie jak najbardziej ma to wpływ na wygląd i kondycje skóry. Poczytaj co powinnaś jeść a czego unikać. Konieczne jest stosowanie żeli oczyszczających i matujących takie które nie obciążą dodatkowo skóry, codziennie. Fajną opcją jest np wykupienie pakietu u kosmetyczki np na peeling kawitacyjny są one dużo tańsze a wizyta 1 w miesiącu poprawi stan skóry. Możesz zakupić również szczoteczki do twarzy i z ich pomocą wmasowywać żel, regularne stosowanie oczyści Ci skórę. Dla skóry tłustej dobrze jest tez zrobić raz na jakiś czas zabieg poprawiający krążenie, nie koniecznie w gabinecie możesz sama wykonać masaż twarzy np oglądając film.
Pozdrawiam i życzę poprawy
M Studio Urody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.